Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,

15,08,2016 tarihinde engelli aracıma freni patlayan yolcu minübüsü arkadan çarptı..hatta %100 min verildi..ben kendimde engelliyim ama araç engelli olan ablamın üzerine..

sormak istediğim şu;

1) araç 2015 modeldi bizim..sıfır almıştık ötv indirimli..hiç kazası yoktu..şimdi bu minübüs arkadan çarptı bize..araç şuan serviste ve karşı tarafın trafik sigortasından yapılıyor..fakat sonuç olarak benim araçta bir değer kaybı oldu...sıfır araçtı,hasarsızdı ama artık hasar kaydı var..şimdi karşı tarafın sigortası bana,hasar oranında ödeme yapmak zorunda mı? benim hasarsızlığımı bozdu? aracım artık hasarlı..ve ben 5 yıl sonra satmak istediğimde daha ucuza satacağım..

eğer cevabınız evet ise..bu parayı nasıl isteyeceğim karşı taraftan.

2) aracımın engelli aracı olmasını bahane ederek bu parayı ödememek isteyebilirlermi? kusurlu %100 min çıktı..zaten arkadan çarpı bana..frenleri patlamış.

3) bana bu hasar oranında ödeme yapılacaksa,ödeme yapılırken ney baz alınır..aracın engelli aracı olması durumu etkiler mi?

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5

@fringe aracın için deyer baybı alırsın ama ödemesini sana ötv indirimli aldığın tutardan hesaplarlar unutma.
    yapman gereken bir expere götürücen aracını o detaylı inceliycek ve rapor tutacak değişenlerin deyeri ve aracın ikinci el piyasa değeri bunlarla beraber experin faturasınıda kendi poliçenin fotokopisini varsa kaza tutanağını koy bir dilekçe ile konuyu anlat ve hesap numarası ekle karşı sigorta firmasına iadeli tahütlü gönder.
    not: Aracın ötv muaf alındığı için deyer kaybınız öyle ahım şahım miktarlarda çıkmayacak.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@cabbarehlinamus

TŞK EDERİM FAKAT BEN ARACIMLA HİÇ KAZA YAPMASAYDIM,5 YIL SONRA NORMAL ARAÇ STATÜSÜNDE SATACAKTIM ARACIMI.
    YANİ SIKINTILI BİR DURUM.
    AYDINLATTIĞIN İÇİN TŞK EDERİM.

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok öyle birşey benim aracıma arkadan çarptılar exper raporunda 10000 tl değer kaybı belirtildi vuran arabanın sigortasından talep ettim bana 2500 tl ödeyecekleri ni söylediler parayı aldım tahkime başvurdum geri kalan 7500 tl yi artı harcadığım masraflarımla aldım.ancak biraz sabırlı olmalısınız 8 veya 9 ay sürebilir.