Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    forsa Avatarı

    Gerçek Adı
    Ercü
    Üyelik Tarihi
    04.06-2005
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    263
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17 Nisan 2015 tarihinde Yayımlanan genelge ile kasko da değişiklik istememiz gerek li gibi .
    Kaskoda şu kloz var araç sahibinden başka kimse kullanamaz ibaresi yazmak ta.
    Değişiklik
    Araç sahibinin 3 derece ye kadar akrabaları ve noterde belirledikleri kişilerin kullanımından doğan hasarlar karşılanır.
    Bunun ile ilgili bir işlem yapan var mı acaba?

  2. #2
    Üye
    oneday Avatarı

    Gerçek Adı
    OneDay
    Üyelik Tarihi
    13.01-2015
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Mesaj
    282
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bende de araç sahibinden başkası kullanamaz şeklinde kloz sayesinde kaskomda indirim mevcutç Eğer Artık aracınızı başka bir kişide kullanacaksa mutlaka sigorta şirketine bu durumu bildirip gerekli değişiklikleri ve fiyat varkını hesaplatmalısınız. Yoksa Allah korusun herhangi bir kaza durumunda kaskonuz yanar.

  3. #3
    Üye
    nesre Avatarı

    Gerçek Adı
    murat ersen
    Üyelik Tarihi
    15.01-2013
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Mesaj
    10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yayınlanan genelge ile aracını kimlerin kullanabilecegini belgelendiren arkadaşlar varmı, lütfen bu konuda örnekler varsa yardımcı olabilirler mi?

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.853
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet evet, burada mutlaka bir değişikliik yaptırmak lazım. Ruhsattaki/poliçedeki hatalı ibare bu hakkın kullanımına zarar veriyor. Yönetmeliğin ilgili 53. maddesine atıf olmalı mutlaka...

  5. #5
    Üye
    forsa Avatarı

    Gerçek Adı
    Ercü
    Üyelik Tarihi
    04.06-2005
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    263
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bu konu ile ilgili kaskocu ile görüştüm bana döneceklerini söylediler 3-4 gündür dönecekler baya bir telefon trafiği yaşadım.
    Sizler bir tedbir aldınız mı?
    Sonuç aldığımda yazarım.
    Selamlar.

  6. #6
    Üye
    forsa Avatarı

    Gerçek Adı
    Ercü
    Üyelik Tarihi
    04.06-2005
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    263
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Axa sigortaya şunu yazdım

    Sizin kaskonuzdan yararlanmaktayım. Kasko poliçenizde şöyle bir ibare var
    (Aracın kullanımı için özel tertibat kullanılmadığı hallerde) üçüncü dereceye kadar kan ve.............
    diye devam eden cümle bu na istinaden yeni yürürlüğe giren 17 nisan 2015 tarihinde resmi gazetede yayımlanan ve kara yolları trafik yönetmeliği tarafından yayımlanan bilgileri sunuyorum. Aracımda dışarıdan bir aparat eklidir aparatın şekli sağ gaz pedalı solda dır sağdaki ğaz pedalında bir değişiklik yoktur işlevselliği aynıdır. Kaskomda ki gerekli hükümlerin değiştirilmesini talep ediyorum.



    ilk önce resmi gazeteyi bilginize sunuyorum.



    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü


    ikinci olarak kara yolları yönetmeliğini ilk önce beni sizin ile ilgilendiren yeri sunuyorum kalın harfler ile belietiğim yer.
    Saygılarımı sunar başarılarınızın devamını dilerim.




    c) Engellilik derecesi % 90’ın altında olan engelliler tarafından bizzat kullanılmak amacıyla özel tertibatlı araçların Özel Tüketim Vergisinden muaf olarak yurt içinden ilk iktisabında tescil belgelerine, "İlk iktisap tarihinden itibaren beş yıl geçmedikçe Özel Tüketim Vergisi ödenmeden devri, satışı, hibesi, intifasının mülkiyeti muhafaza kaydıyla veya sair şekillerde akden devri, tasarruf hakkının vekâletname ile devredilmesi, “Özel tertibatının kaldırılması veya değiştirilmesi yasaktır." şeklinde şerh konulur. Herhangi bir engeli bulunmayan kişilerin kullanımına uygun olarak üretilmiş olan aracın teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmadan, engelli kişinin sağlık raporunda belirtilen tertibatın ilave aparatlarla taktırılmış olması halinde, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. Aracın engelli veya bu kişiler tarafından her iki şekilde de kullanılabileceğinin yetkili kurum ve kuruluşlarca belgelendirilmesi şarttır.


    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0