Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    perwer Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    izmir balçova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar aracımın kaskosu süresi azkaldı bu konuyla ilgilenen arkadaş varsa izmirden gürüşelim

Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

selam herkese benim engelli aracımın değeri ötv siz 50.000.tl kasko şirketleri bunun üzerinden kasko yapıyor. arabam çalınırsa nasıl ödeme yapıyonuz diyorum ötv çıktıktansonra ki yani 35-40 tl. civarında ödeme yapıyoruz diyorlar . ama 50.000 tl üzerinden yapılan kasko ile 35.000tl üzerinden yapılan kasko poliçeleri faarklı. yüksek fiattan poliçe primi yatırıyoruz başımıza bir şey gelirse düçük yani ÖTV siz fiattan değerlendiriyorlar .. bu durumda ne yapmamış gerekir fikri olanlar varsa sevinirim. herkese hayırlı cumalar .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Nerede yaptırılır bilmiyorum ama, aşağıdakine benzer bir özel kloz olması lazım. Aksi halde çok zor durumlarla karşılaşılıyır:

"Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir.

Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda , kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli 0 km araçlarda ÖTV’ li bedel, 1 ila 5 yaş arasındaki araçlarda ise piyasa rayiç bedeli üzerinden sigortalanır.
    Tescil tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde sigortalanması koşuluyla, 0 km "Özel Tertibatlı Araçların" poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğramaları halinde, aracın hasar tarihindeki ikinci el piyasa değerine bakılmaksızın (Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.1.2 ve B.3.3.1.4 hilafına) aracın teknik özellikleri aynı olan yenisinin anahtar teslim bedeli (ÖTV’li bedel) tazmin edilir.
    "Özel Tertibatlı Aracın” 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğramaları halinde, ÖTV düşülmeksizin piyasa rayiç bedeli ödenecektir.
    Yönetmeliğin ilgili maddesine göre tanımlanmış bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde tazminat ödenmez."

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba değerli arkadaşlar;
    Yeni almış olduğum araca kasko yaptıracağım. Ama sözleşme şartlarını okuduğumda şöyle bir işeyle karşılaştım.
    Sarı alanla işaretli olan kısımı anlayamadım.
    Lütfen bu engellilere ait araç klozu ne demek ve nasıl bir sözleşme yapmam gerekli bu konuda tecrübelerinizi paylaşır mısınız,
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Engellilere ait araç klozu;
    İş bu poliçede belitilen araç Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/3ç maddesinde belirtilen özürli araçları kapsamında olmadığı ve araçın ÖTV dahil bedeli üzerinde poliçelendirildiği beyan edilerek düzenlenmiştir. Araçın mevzuata göre engeli aracı olması durumunda bu durum beyan edilmiş ve sigortalı poliçede ENGLİİLERE AİT ARAÇ KLOZU nun çıkması gerektiği peşin kabul edilmiş olur. Hasar anında beyana ayrıkı olarak araçın engelli araçı olduğu anlaşılması durumuda her bir hasarda mevcut ötv oranında muhafiyet uygulanır.
    Böyle bir sözleşme maddesi var arkadaşlar.
    Fİrma AXA oyak

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba,
    Bu konuyu inceleyebilirsiniz belki yararı dokunur;
    Orada araç klozundan da bahsediyor.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...beleriniz.html

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey bu şartlarda sözleşmeye ait bir şirket öenerir misniz lütfen. Esenlikler dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Eskiden bir firma vardı, ama artık onlar da yapmıyor. Bu konuda bildiğim ya da önerebileceğim birileri yok maalesef. Sanırım bu klozu ele alıp sigorta şirketlerine gitmek ve "bana bu klozun olduğu bir poliçe hazırlar mısınız" demek lazım...

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

anadolu cad no:1319 balatçık çiğli izmir adresinde ara görüş belki işine yarar selamlar saygılar232 329 2080 --2323299181 nolu telefon

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim arkdaşlar, ama bu iş gerçekten çok ciidi bir suittimal işine dönüşmüş. AXA oyak şirketi ile yapıyordum önceden adamlar sözleşmeye resmen ÖTV ödenmeyecek diye madde koymuş. Kardeşim sen bana piyasa değerindeki bedeli ile poliçe hazırla para ödemye gelince de ÖTV siz bedel üzerinde ödeme yap. Sanane benim ÖTV yi ödeyio ödemediğim, bu benile devlet arasındaki bir hukuk. Çok şaşırdım çok koskca milyar dolarlık şirrketlerin uğraştıkları şeye bak.

Peki Bülent hocam siz nasıl bir kasko yaptırıyorsunuz aracınıza bildiğim kadarı ile sizde MEgane Sport tuor vardı en son

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, ben aracı alırken o engelsizkasko firmasına poliçe yaptırmıştım. O poliçe hala devam ediyor (eski müşteri olduğu için her yıl aynen onaylanıyor). Ama yeni poliçe mümkün değil

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman hiç uğraşmama gerek yok mu yukarıda bahsetmiş olduğunuz sözleşme şartlarını kazanamaz mıyıım ne deresiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sigorta şirketlerine gidip "bana bu klozun yer aldığı bir poliçe hazırlayın" diyebilirsiniz.

Üye
    kardelenn Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

generali sigorta da yaptırdım

maddeler arasında

*"Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir.

Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda , kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli 0 km araçlarda ÖTV’ li bedel, 1 ila 5 yaş arasındaki araçlarda ise piyasa rayiç bedeli üzerinden sigortalanır.
    Tescil tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde sigortalanması koşuluyla, 0 km "Özel Tertibatlı Araçların" poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğramaları halinde, aracın hasar tarihindeki ikinci el piyasa değerine bakılmaksızın (Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.1.2 ve B.3.3.1.4 hilafına) aracın teknik özellikleri aynı olan yenisinin anahtar teslim bedeli (ÖTV’li bedel) tazmin edilir.
    "Özel Tertibatlı Aracın” 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğramaları halinde, ÖTV düşülmeksizin piyasa rayiç bedeli ödenecektir.

böyle bir madde var ve orada enggeli aracımıdır sorusuna evet işaretlediler.

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şigorta Şirketi'nin iletişim bilgilerini gönderir misiniz lütfen. Siz yaptırdığınız aracı şirketin.

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşalr GENERALİ sigorta şirketi istediğim şekilde aracı sigortaladı. Lütfen sigorta yaparken çok iyi araştırım. AXA oyak' tan almıştım daha önce teklifi ama onlar ÖTV muhafiyeti yapıyolardı bu maddeyi siz gönderiyorum.

"ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KLOZU :
    Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir. Özel Tertibatlı Aracın? 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi içinde tam hasara uğramaları halinde piyasa rayiç bedeli ödenecektir.
    Yönetmeliğin ilgili maddesine göre aracın sahibi tarafından kullanılmasının öngörüldüğü hallerde sürücünün (malik) H Sınıfı sürücü belgesini haiz olması zorunludur. Diğer hallerde, aracın, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanıldığını ortaya koyan belgelerin ibrazı şarttır. Aksi halde tazminat ödenmez. Bu teminat yalnızca aracın çalınması ve tam hasara uğraması hallerinde geçerlidir. "

Bu arada bunun yanında 0 km araç klozuda mevcut lütfen başta işinizi sağlam yapın başınız ağrımasın.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon