Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferithazar Avatarı

Son Giriş
    08.12-2014
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2012 yılında özürlü babaannem adına ötv sini ödemeden 2012 model vw jetta aldık. aracı aldıktan 4 ay sonra babaannem vefat etmesi üzerine araç ruhsatı varisler adına geçirildi.babaannemin vefatından sonra aracın mtv si düzenli olarak ödenmiştir.
    Yaklaşık 10 gün önce maddi hasarlı trafik kazası geçirdim.aracımın şu anki piyasa rayiç bedeli 60.000 tl değerinde olup kasko da ise 48.000 görünmektedir.aracımda tahmini 25.000 tl masraf görünmektedir. aracımın pert olması durumunda kasko şirketine ötv ödemek zorundamıyım??? veya kasko şirketi aracın ötv sini ödemelisin derse ödemek zorundamıyım??? (aracımın vergi dairesinden temiz kağıdını almış bulunmaktayım.)

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun sorduğun sorulara daha net cevap verecek arkadaşlar olacaktır

ama ne yalan söyleyim aracın batmanda değilde benim yaşadığım şehirde olsaydı aracını o çekilde üç aşşağı beş yukarı pazarlıkla bir alıcıyı verirdik ama ne yazık kiiiii batmandasın neyse tekrar çok geçmiş olsun allah beterinden korusun inşalllah mal yerine konuyor ama giden can ve herhangi bir uzulumuzun engelli olması telefu edilemiyor

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    193
    Verilen Beğeniler
    82

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-odemeyin.html
    bu başlığı bir inceleyin umarım sorunuzun cevabını alırsınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda didişmekten başka yol yok maalesef:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Kesinlikle kabul etmeyin. Ya aracınızı yaptırıp size versinler ya da şu andaki piyasa değeri neyse onu net olarak size ödesinler.

Araç hurdaya çıktığında ya da sigorta şirketine geçtiğinde ötv sizin değil, karşı tarafın sorunudur. Sizi bağlamaz. Sizin talebiniz net:

1- Arabamı yaptırın verin
    2- Aracımı trafiğe girmeyecek şekilde perte ayırın ve bana trafikten çekildiğine dair belge verin. Ve arabamın piyasa değerini aynen bana ödeyin.
    3- Aracımı hurdaya ayırın ve sonra yaptırın trafiğe çıkartın (bunu yaparsanız maliye'ye ötv ödemek zorundasınız. bu sizin sorununuz). Ve arabamın piyasa değerini aynen bana ödeyin.

Bu üç durum da sizin yasal hakkınız. Gerekirse dava yoluna gitmekten hiç tereddüt etmeyin. O zaman sigorta şirketi araç bedelinin yanı sıra diğer tüm masrafları da ödemek zorunda kalır. Hem de yasal faiziyle birlikte. O nedenle son anda istediğinizi yapmak zorunda kalacaklardır. Blöf yapıyorlar...

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-gelenler.html