Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    08:54
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    muharremxxx;

Muharrem bey; Aracı siz 66 bin tl ödeyerek mi aldınız?
    cevabınız "Hayır" ise ; Aracın gerçek fiyatı 66 bin tl iken size araç ötv siz 45 bin tl ye falan gelmiş olmalı. Aracı siz ötv'siz aldığınızdan kasko da size ötv'siz meblağ ne ise onu öder. Yani aracın 66 bin tl lik piyasa bedeli varsa 45 bin tl ödenir. Çünkü sizin aracı ilk aldığınız zaman kesilen fatura dikkate alınır.. Ama araç daha sıfır olup 1 yaşını doldurmamışsa ve de KLOZLU yani YENİ FİYAT KORUMALI KASKOLU ise o zaman kesilen faturaya bakılmaksızın sıfır bayi fiyatı o tarihte ne ise o ödenir. Ama 1 yaşını geçmişse ikinci el değerlendirmesi yapılarak ötv'siz meblağ ortaya çıkarılır ve o ödenir. 66 bin tl lik araç için size 40 bin tl teklif edilmiş, Eğer araç iki yaşının üzerindeyse pek zarar etmiş olmassınız ama yine de biraz zorlamanız menfaatinize olacaktır... Mesela benim araç 51 bin tl gerçek fiyatı iken 33,750 tl ye aldım.. Kasko bana o an bayi fiyatı olan 34 bin tl yi ödedi. Yani bana tutupta 51 bin tl ödemedi. Ötv'siz bedeli ne ise ve klozlu kasko olması sebebiyle 34 bin tl ödedi.

cevabınız "Evet" ise ; Siz şayet ötv indirimi ile 66 bin tl ye araç aldıysanız ve bu araç 5 yaşının altında ise o zaman 40 bin tl çok düşük.. Sizin aracınızın gerçek piyasa bedeli bu sefer 80-85 bin tl olarak ortaya çıktığından en azından 55-60 bin arasında ödeme almalısınız..

Ben trafik mevzuatını çok iyi bilen biri olmayıp yaşadığım olay sebebi ile fikir yürüterek sizlere bu açıklamaları yapıyorum.. Saygılarımla

..

Üye
    EMOS_80 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selemlar...öncelikle geçmiş olsun ve teşekkür ederiz bilgilendirmeniz için...şu an kendi aracıma ait kasko poliçem elimde fakat sizin belirttiğiniz şekilde kasko klozu diye bir ibare görmedim....nerde nasıl bahsetmesi lazımdı, teminatlar kısmında da görmedim..

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar gercekten cok gecmis olsun ayni filimgibi bir durum bu birde bende ninem adina engelli arac alacam tabi para benden ninemin %96 raporu var kalp tansiyon seker ve azzamir tabi ben 3 derece yakini oluyorum ben araci alsam kullanma hakkim olurmu birde en uygun arac bana yazarsaniz cok sevinirim tekrar cok gecmis olsun

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

YENİ GELİŞME (20.05.2014) : Merhaba en son yazdığım "Yeni Gelişme" başlıklı mesajımda bertaraf raporunun elimde olduğunu yeni araç için girişimlere başladığımı aktarmıştım. 16 mayıs tarihinde Vergi Dairesi başkanlığına yeni araç için başvuru yaptığımda bir problem daha ortaya çıktı.

Problem şu; Hurdaya çıkan araç vergi dairesinden silinmişti. Ve Bertaraf raporu da bu şekilde bana teslim edilmişti. Fakat Hurdaya çıkan araç vergi dairesinden silindikten sonra her vergi dairesinde bulunan ÖTV SERVİSİ' denilen odaya gidilerek Araç için "MOTO ÇAĞRISIé diye bir işlemin daha yapılması gerekiyormuş. Bu çağrıyı yapmak için ise sizden "EK1 BELGESİ ORJİNALİ VEYA NOTER TASTİKLİSİ , ARAÇ EKSPERTİZ RAPORU fotokopisi" isteniyor. EK1 BELGESİ ni aracınızı hurdaya çıkaran TRAFİK MÜŞAVİRLİĞİNDEN alacaksınız. Trafik müşavirliği bana orjinalini teslim etti. EKSPERTİZ RAPORUNU ise aracınızı kaskolattığınız firmadan isteyeceksiniz. Aracınız kaskolu değil ise Aracın sigorta şirketini arayarak işlemleri yürüten SİGORTA DANIŞMANLIĞI'ndan isteyeceksiniz. Bu evraklarla birlikte vergi dairesinde ÖTV BİRİMİ ne gittiğinizde MOTO ÇAĞRISI denilen işlem yapılır. Ve ancak o zaman hurda araç tam anlamıyla üzerinizden düşmüş olur. Yeni araç için problem kalmamış olur.. ...Devam edecek :-)....Saygılarımla

EMOS_80;
    Merhaba ;
    Ben başıma gelenleri anlatırken benim kasko poliçemde de KLOZLU kasko olmadığını özellikle belirtiyorum. Benimkinde de yoktu. Ama ben aracı aldıgın gün 3 saat sonra kaza yaptığım için benim kaskoyu mecburiyetten ya klozlu kasko olarak dönüştürdüler ya da gerçekten klozlu idi. Bunu bilemiyorum ama benim aracım KLOZLU KASKOLU olarak işleme tabi oldu. Benim poliçemde de yok.. Ama olması şart. MUAFİYET UYGULAMALARI adı altında poliçede bir başlık var hemde tam orada olması gerekiyor. Çünkü Kloz meselesi ile ilgili olan YARALANMA KLOZU ve ANAHTAR KLOZU HUKUKSAL KORUMA KLOZU gibi bölümler bu bölümde var. Siz isterseniz kasko şirketinizle birebir görüşünüz, Kafanız rahatlasın. Saygılarımla

keremöz;
    1-2-3. derece akrabalar kullanabilir hükmü yasa ile verilmiş durumda bu mesele değil.. Elbette alabilirsin. Fakat kaza gibi durumlarda kanunen bir sıkıntı belki yaşamazsın ama mesela beni kasko ugraştırdı sende az çok uğraşırsın.. Sonuçta kanunen sen bu arabayı kullanabiliyorsun.
    En uygun araç nedir diye sormuşsunuz, Uygun araba diye bir şey yok bu tamamen bütçenizle alakalı. Ben şu arabayı alın diyemem... Size sadece şunu söyleyebilirim.. Mesela 50 bin tl lik bir araba alırsanız 2 aşağıya düşeceksiniz bu da 32-35 bin tl civarına gelir. yani siz cebinizdeki parayı hesaplayarak bu dediğim hesaba göre hareket ediniz. Ortalama Peşin fiyattan 2 gibi engelli indirimi oluyor...

Ama araba bayilerindeki hesap şöyledir ; 50 bin tl lik bir araç için E ÖTV vergisini düşerler arabanın fiyatı 27,500tl ye düşer.. Daha sonra 27.500tl ye  kdv koyarlar bu da 32450tl ye denk gelir. Bayi sana bu rakamdan bir kaç bin tl pahalıda der ucuzda artık oradaki iş senin sağlam pazarlığına kalmış bir şey...Saygılarımla

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok tesekürler irfan bey yarin raporla ist kartaldaki fiat bayisi olan kırmak otoya gidecem vermis oldugunuz bilgilerden dolayi cak sagolun tekrar gecmis olsun

Üye
    muharremxxx Avatarı

Gerçek Adı
    engelsiz yaşamxxx
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012 de arabanın normal fiyatı 70 bin TL iken ben ÖTV indirimi ile KDV dâhil 53.800 TL'ye aldım. Şu an aynı arabanın 2.el fiyatı ise 65-70 bin TL civarında. Kasko 41 bin TL öneriyor.

Benim yeni arabayı yerine koyma tutarım (2.el olarak) 65 bin TL. Ama kasko 41 bin TL öneriyor. Bu tutar bana göre az çünkü 2.el alırken ÖTV indirimi gibi bişey söz konusu değil. Yani 25 bin TL az para almış oluyorum.

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

muharremxxx;

Evet çok zarar etmektesiniz bu açıdan baktıgımızda... Biraz diretmekte fayda var. Aracın tamiri mümkünse onuda zaten değerlendirmektesinizdir. En azından bu kadar zarar etmezsiniz. TAHMİNİME GÖRE KASKO ŞÖYLE HESAP YAPIYOR:
    Mesela sizin aracın piyasası artışta ama kasko yılı baz alıyor.. Her araç için ayrı ayrı bir piyasa yerine 2005 model araçlar şu-şu fiyat aralığında, 2006 modeller şu-şu fiyat aralığında gibi kriterler koyarak bir ödeme yapıyor olabilirler ama kesinlikle bilerek bunu söylemiyorum. Siz elbette sonuna kadar diretiniz.. Sonuçta size sizin aracınız üzerinden değer biçerek ödeme yapması en doğru olan..

Üye
    lepot Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun bende 5 yıldır kasko yaptırıyorum sadece bir sefer cam değiştirdim bu sorunların iletileceği bir kurum ve kuruluş yokmu acaba ödemeyeceklerse boştan yere kasko parası neden ödeyelim teşekkürler

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

VE MUTLU SON !!! (29.05.2014)
    Merhaba Arkadaşlar , Başıma gelenleri yukarıda gelişmeleriyle aktarmıştım.. Şimdi ise Yeni Aracımı almış bulunuyorum. Şimdi ise bu yeni araçta yaşadığım olayı anlatmak istiyorum..

İlk aldığım ve kaza yaptığım araç Full + Full modelin bir alt modeliydi. Full+full ile arasında 6 bin tl fark vardı. Param yetmediği için mecburen sadece full modelini almış, Full+full modelini alamamıştım. Bertaraf Raporumu bekleme aşamasındayken bir firmaya giderek yine paramın yettiği full modeli almaya karar vermiştim. Zaten bir de kaza yaptığımdan 3 bin tl zararım vardı full+full ‘ünü yani en dolu kasayı hiç alacak durumum yoktu.. 3 bin tl zararım ise Kaza yaptığım aracın kasko bedeli ile çektiğim krediden kesilen paraydı. E artık o kadar oluyor ..
    Neyse
    Yine kaza yaptığım modelin aynısını almaya gittiğimde bayi bana Full+Full’ünde 6 bin tl indirim yaparak bir alt model fiyatına verdi.. Nasıl mı? Şöyle; Full+full olan araç Sıfır km ama 2013 model.. Yani daha trafiğe çıkmamış satılmadığından o fiyata verdi.. 2014 full+full ile 6 bin tl fark var ama bayide elinde kalan son 2013 modeli bana o fiyata verebileceğini söyledi… Full+full’u bir alt model fiyatına almış oldum… Zaten kaza yapan aracı alırken de aslında bu full+ full modeli istemiştim. ALLAH bana bu kazayı yaşatarak belki de kalbimden geçeni nasip etmiş oldu.. Ve her şerde bir hayır olduğu da böylelikle tasdiklenmiş oldu.. ALLAH hepinizin kalbine göre versin. Saygılarımla, Hoşça kalın.

Üye
    darbeli güvercin Avatarı

Son Giriş
    25.11-2014
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun. Bu arada kaleminiz muhteşem. Bence profosyonel yazmayı düşünmelisiniz.

Üye
    ahm01 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.07-2017
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun.
    hakkını aramazsan üzerine gelirler.

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

DARBELİ GÜVERCİN e cevaben;
    Türkiye de ve dünyada tanınan bir profun yazıcısıyım. Ayrıca Milli eğitim müdürlüğü yapmış bir başka kişininde Günlüklerini ve şiirlerini derlemekle meşgulum... Ve bir kaç çeşit daha uğraşılarım var. Sizin bunu fark etmeniz aslında sizin büyük bir yeteneğe sahip olduğunuzu göstermektedir. Teşekkürler...

AHM01 e cevaben ;
    Çok teşekkürler

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

Geçmiş olsun..
    Müşteri engelli olsun olmasın..
    Çalışanlar müşterileri genelde düşünmüyor.
    Sanırım sadece kendi karı yada Şirketin karının peşinde..
    Ben Turkcellde Müşteri Hizmetleri - İD olarak çalışırken de durum böyleydi.
    Ben müşteri için elimden geleni yapardım ve sonunda o borçları Turkcelle ödeditirdim
    Ama bir de bana sorun uzun uzuuunnn uğraştırıyorlar.
    Zevk alıyorlar sanki..

Üye
    kaniirfan Avatarı

Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bana sormak istediğiniz soruları özelden sormayın direk buradan konuya yazınız..sordugunuz sorunun cevabı bir başkası içinde fayda sağlayabilir o yüzden bu paylaşıma yorum olarak yazın. bilgim kadarıyla cevap yazarım

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Başlığın Etiketleri