Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tukofb Avatarı

Gerçek Adı
    türker
    Son Giriş
    17.02-2015
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aracımla kaza yaptım karşı taraf suçlu tutanakta,aracımın kaskosu yoktu,karşı tarafın trafik sigortası karşılayacak zararımı,aracım serviste onay için beklemede ve bugüne kadar ki gelişmeleri de tyazdım,bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

bugün eksperle konuştum;aracınız ağır hasarlı sınıfına giriyor sanırım dedi,ben de bu laftan perte ayıracaklarını anladım.şimdi bana nasıl bir ödeme yapacaklar?bugünki aracımın bedelini mi ödeyecekler(54000) yoksa benim aldığım ötv muaf fiyatımı(32000) ya da ötv indirimsiz aldığım ozaman ki fiyatını mı?(42500)
    ayrıca ben neye dayanarak bana yapılacak ödemeyi talep etmeliyim?bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar...

bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlar!!!nerdesiniz,lütfen yardım edin...araç bedeli olarak çok komik bir rakam teklif ediyor sigorta şirketi(10-15 bin),ben bu rakamı duyunca çıldırdım tabii,mağdur olan benim,mağduriyetimi gidermekle yükümlüsünüz,ya araç bedelini yeniden araba alabilecek şekilde ödeyin ya da arabamı serviste onarın,ücreti ne çıkarsa ödeyin arabamı anahtar teslim bir şekilde teslim edin dedim.bunları kabul etmezseniz mahkemede 2-3 senede sürse ben sizden araç bedelinin 2-3 katı parayı yasal faizlerle,ayrıcada maddi manevi tazminat davasıda açarak alırım dedim,görüş ve fikirlerinizi paylaşırmısınız lütfen!!!!

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bydemirel@
    Dostum çok teşekkür ederim gerçekten bu açıklama süper bir şey.

Allah kimsenin başına vermesin benimde başıma gelmedi ama ben geçen yıl axa'dan kasko yaptırdığım zaman poliçenin ikinci sayfasında yazan bir maddeye takılmıştım, o maddede şuydu "Araç pert olması halinde ve araç sahibinin aracı özürlü indirimi ile aldığı tespit edilmişse pertte ayrılmış aracın satış sonrası verilen fatura tutarı üzerinden geri ödeme yapılır.!" Şimdi ötv vermediğimiz için ben 34.500-tllik aracı 24.100 tl ye almıştım ee haliyle faturada bu rakkam yazıyor.Bu dikkatimi çekti kasko yaptırdığım yere gittim sordum bu nedir diye bana dedlerki kanun öyle.! Bende dedimki iyi o zaman kanun öyleyse o zaman benim kasko primlerimide fatura tutarı üstünden hesap etmelisiniz.! Verdikleri cevap, Yookkk öyle olmuyor o yılkı devletin açıkladığı kasko değeri neyse onun üzerinden primler hesap edilir.! Birde şöyle bir açıklamaları var, bz size bu ötv farkını ödemiyoruz ama araç pert kaydı devletin kayıtlarında görünüyor o yüzden biz sizin adınıza bu parayı devlete yatırıyoruz zaten.!!!))Neyse Allah kaza göstermeden yılı tamamladım tabii axa'ya bir daha gitmedim. Şimdiki kosko poliçem Ergo sigortadan baştan konuştum bunu kabul etmem ona göre kasko istiyorum dedim zaten kaskoyu yapan arkadaşımdı 2014 yılı devlet tarafından belirlenen kasko değeri üzerinden yapıldı.

"Sigorta şirketi satarken senin adına satıyor aracı" Bende üzülerek buna katılamıyacağım çünkü; Araç sigorta tarafından pert'e ayrılıp bana pert durumunda ödemesi gereken parayı verdiyse araç artık benden çıkıp onların olmuştur. Sigorta şirket aracı ama hurda mada pert olarak aldığı için mal onların üstüne geçmiştir doğal olarakta ötv onları bağlar. Yani yukarıda arkadaşın açıkladığı her şey harfi harfine doğru. Ancak dersenizki tamam kanun öyle ama sigorta şirketleri böyle uygulamıyor ona eyvallah burdada devletin yetersizliği ortaya çıkıyor,yeteri kadar denetim ve ceza uygulaması yok.

Üye
    ahmetfırat Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@novandan

merhabalar...poliçenizde nasıl bir ibare varki ötv li ödeyecekler veya sorun çıkarmayacaklar...o bölümü ve sigortacınızı bildirirseniz bizlere yardımcı olursunuz....teşekkürler..

Üye
    Meryem 06 Avatarı

Gerçek Adı
    Meryem
    Son Giriş
    11.10-2015
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı akşamlar aynı sorunla bende karşı karşıyayım.Bende tahkime gitmeyi düşünüyorum.33,700 tl kasko degeri varken aracımın bana teklif ettikleri fiyat 19,000.Bu konu ile ilgili tecrübesi bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Bülent bey mrb.Engelli aracım hurdaya cıktı fakat sigorta şirketi yinede benden ÖTV yi keserek ödeme yapcaklarını beyan etmekteler.Nasıl bir yol izlemem konusunda lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

Üye
    navim Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin ulus
    Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar biliyorsunuz ki bi çok arkadaşımız KASKO şirketlerinin engelli kardeşlerimizin durumundan istifade ediyor. Gelin bu konuda mutabık olup gerekli yerlere sikintilarimizi iletelim.
    ÖTV indiriminden yaralanarak kasko yaptirdigimiz da şöyle bi kloz var ; sigortalidan tahsil edilmeyen her tür vergi ve fonlar aracın çalınması ve ya tam hasara uğraması durumunda tazminattan tenzil edilecektir. Taraflar bu konuda peşinen mutabık kalmıştır. Firma yetkilileri ile görüştüğumuzde sebepsiz zenginleşmenin önüne geçmek için böyle birşey yapiyolarmis . böyle bi savunma olabilir mi .

Üye
    Meryem 06 Avatarı

Gerçek Adı
    Meryem
    Son Giriş
    11.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@navim

Navim ben avukat tayin ettim alacağımı ÖTV li veya ÖTV siz mahkeme kanaliyla alcam inş. Bu yazdığınızı da avukatima ileticem cok tskr ederim bilginiz icin.

Üye
    navim Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin ulus
    Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Sosyal devlet ilkesi gereği engelliye tanınan hakki gasp ediyorlar. . .Aslında sebepsiz zenginleşen biz değiliz kasko firmalarıdir .

Üye
    Uysaall Avatarı

Son Giriş
    19.09-2015
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 9 aylik bi surec once arac aldim ve kaza yaptim aracimi perte cikaricaklarini ve aracin bedelini odiceklerini soylediler oyle oldumu baska bi engelli araci alabilirmiyim

Üye
    Meryem 06 Avatarı

Gerçek Adı
    Meryem
    Son Giriş
    11.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun.Araciniza hurda belgesi alirsaniz eger tekrar ÖTV den muaf arac alabiliyorsunuz.

Üye
    Uysaall Avatarı

Son Giriş
    19.09-2015
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkurler aracimin sag airbaqlerinin hepsi acildi arkaya kadar on taraftaki eirbaglerde acildi ve on saq farin ordan darbe aldi hurdaya cikarma olasiligi varmi

Üye
    Meryem 06 Avatarı

Gerçek Adı
    Meryem
    Son Giriş
    11.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi Akşamlar Uysaall.Eksperin raporuna bagli hurdaya çıkıp çıkmaması.Ötv den muaf araçları hurdaya yada perte cikarmamak icinde ellerinden geleni yapiyorlar.Rabbim yardımcınız olsin.Gercekten çok meşakkatli bir süreç.

Üye
    vfor Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    karahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eksper'i sigorta şirketi yönlendiriyor. Şirket nasıl bir rapor isterse o yönde rapor tutuyor. Bence kaza yapan kişinin de eksper tayin etme hakkı olmalı. Bu konuda mevzuat ne diyor bilmiyorum.

Üye
    Necomex Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bütün arkadaşlara
    2011 model 18000 km sele maruz kaldı aracım .muhemelen pert olucak ,çünkü sadece parca ücreti 43000 tl +işcilik+motor
    Ötvsiz araç olduğu için forumdan okudugum kadarılya sigorta şirketimle problem yaşayacağim
    İvedi bu konulara vakıf uzman bir arkadaştan email yoluyla veya telefon vasitasiyla bilgi rica ediyorum.

Üye
    mkurt1986 Avatarı

Son Giriş
    25.12-2015
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese Merhaba;
    Aynı durumla bende karşılaştım. Şuan piyasa değeri 80000 tl, ötv siz 53500 tl aldığım araçla bir senesi dolmadan kaza yaptım. Eksper raporunda hasar tutarı 37000 tl(parça işçilik kdv) ağır hasarlı olarak belirledi. Araç açıldıktan sonra hasarın artacağı olarak da bir not düştü. Kasko şirketim Groupama mutabakatname gönderdi. Mutabakatnamede kazanın ağır hasarlı olması sebebiyle 56600 tl üzerinden pert-total işlem görmesini istiyor.Benim ne yapmam gerekir bana yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ee kime yaptiracaz ozaman sorun yasatmayan firmalar neler soyleyin bilelim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon