Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ramusan Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin çakar
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba bir kamu kurumunda çalışıyorum. Kurum bana kullanmam için otomatik bir araba tahsis etti. Sol ayakla kullanmam için özel tertibat yaptırdım H ehliyetimle epeydir kullanıyorum. Bu araç gün için de bazen sağlam bir şoför tarafında da acil işlerde kullanmakta, yani normal ve özürlü ehliyeti ile kullanılıyor. Geçen bir kaza yaptım, Kasko şirketi özel tertibat olduğu halde özürlü aracı diye ruhsata işli olmadığı için masrafı karşılamıyor. Ruhsata işlesem normal ehliyet ile kullanılamıyor. Araba kendi malım değil karmaşık bir konu. Yani binlerce insan kiralık ve tahsisli araç kullanıyor konu özürlü biri olunca mı sıkıntı dava açmayı düşünüyorum konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

siz otomatik vitesli arabaya özel tertibatmı yaptırdınız yoksa yanlışmı anladım.eğer özel tertibat yaptıysanız özürlü arabası olması gerekiyor tabiiki.sigorta şirketi haklı.zaten sizin elinizdeki ehliyetle ruhsata işlenmemiş özel tertibat takılı aracı kullanmanız yasaktır zaten.size yetersiz ehliyetten ceza kesmeleri gerekiyor

Üye
    ramusan Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin çakar
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet otomatik araba özel tertibatta yaptırdım....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

arabanın ruhsat sahibinede ceza kesilmesi gerekiyor bu durumda.
    dava açmayı düşünüyorum demişsin, açma kaybedersin bu durumda, üstüne birde mahkeme masrafları ve karşı tarafa avukat parasıda ödersin.
    senin anlattığın bu olayda haklı olma ihtimalin yok maalesef.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hayrettin bey, özel donanım bulunan aracın ruhsatında bunun işli olması lazım. Maalesef Türkiye'deki hukuk açısından bu böyle. Araçta donanım varsa, bu durum ruhsatta işli olacak ve bu aracı sadece H sınıfı sürücü belgesi olanlar kullanabilecek. Haksızlık ve hatta aptallık, ama böyle işte!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kasko şirketi haklı bu tertibatın makina muhendisleri odasınca onayı ve ruhsata işli olması lazım ayrıca yoksa nerden bilinicek aracın üzerindeki tertibatın sizin engelinize göre olup olmadıgı .öyle kafanıza göre ozel tertibat yaptırdım biniyorum olurmu üstelik.üstelik siz bunu bir kamu aracında yapiyorsunuz yani şahsi olarak değil kamu hizmeti veren bir araç ile yapiyorsunuz tamamen kanunsuz ve suçtur .hakkınızda kamu davası bile açılabilir veya amirinizin