TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tato78 Avatarı

Gerçek Adı
    Taylan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

Ağustos ayında ösym eğitim düzeyinin güncellenmesine izin verecekmiş. Önlisans olan eğitimmdurumumu lisans olarak gü cellemenin getirisi ve götürüsü ne olu?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    64

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Ösym, sinavlarda son egitim durumunu dikkate alir
    Simdi degisiklik derken önlisans hakkını mi kullanabileceksiniz?
    Eger öyleyse önlisans bölümünüz ne, lisans bölümünüz ne?
    Ona göre bildigim kadariyla yorum yapabilirim.
    Hemen her sene Ösym sınavlarından birine giren biri olarak artık baya tecrübe sahibi oldum

Üye
    tato78 Avatarı

Gerçek Adı
    Taylan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    16

@gul2011

Önlisans elektronik
    Lisans çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler

Üye
    tato78 Avatarı

Gerçek Adı
    Taylan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    16

Haftaya mezun olacağım lisanstan

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    64

Ooo çeko meslektaş oluyoruz desenize ben de atandıktan sonra iki dersim.vardi verip mezun olmustum. Şu anda da personel.islerine bakıyorum. Güzel bir alan yani...
    Şimdi ösym sınav sisteminde son mezun olduğumuz alan dikkate alınır o yüzden basvuru yapacağınız sınavlarda egitiminiz lisans düzeyinden olacaktır. Önlisans bölümünün geçerliliği kalkar. Tabii önlisans seçme hakkı ayrıca verildiyse onu bilmiyorum ama genel Ösym mantığı yıllardır bu sekilde işler. Önlisans bölümünüz hükmünü yitirir.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2020
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    5

Lisanstan girmek daha avantajlı..

Üye
    tato78 Avatarı

Gerçek Adı
    Taylan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    16

@gul2011
    2 dersim kalmış eylülde giricem. O nedenle sınava önlisans tan giricem. Mezun olabileceğimin garantisi yok

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    64

Hayırlısı olsun sizin adınıza
    Önlisanstan teknik hizmet sınıfından atanmaniz daha iyi olur hem özlük haklari acisindan hem maas olarak hem de teknik sınıf emeklilikte daha avantajli... o yüzden hakkinizda hayırlısı olsun diyorum

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    404
    Verilen Beğeniler
    400

@gul2011'e katılıyorum teknik hizmetler sınıfından atanmak hem mali hem özlük hakları bakımından daha avantajlıdır. atandıkatn sonra 4 yıllık bir bölüm tamamlayarak dışarıdan, kademe derece ilerlemesindeki hakkınızı da alırsınız ve şahsi fikrim önlisans soruları lisansa göre bir tık daha kolay olacağından ben olsam önlisanstan girerdim

ama tabi şöyle de bir şey var lisanstan girecek kişi sayısı önlisans'a göre daha az olacağından bu da bir avantaj olarak görülebilir.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    64

Suna bir açıklık getireyim, kademe.derece konusunda da teknik hizmet sınıfı avantajlı baslar ama şöyle bir durum var ki ben lisansı bitirince kademe derecede bir ilerleme yapılmadı bizzat bakanlikla.gorustum bana dedikleri, 4 yıllık mezuniyetin emsalinin benim iki yıllık kademe derecemden geride olmasiymis yani normalde intibak islemlerinde kademe derecem degisseydi ben fazla calismak zorunda kalirdim o yuzden bende degisiklik yapamadılar sadece eğitim durumu.lisans görünüyor ben o da kabul edilmedi sanmıştım, tayin giderken lisans göründüğünü farkettim yani bir üstteki arkadasin dedigi gibi olmayabilir kademe derece yukselmeyebilir zaten daha avantajlı baslayacaginiz icin.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    404
    Verilen Beğeniler
    400

@gul2011 kademe derece ilerlemelesi eğer kişi önlisastanz girmiş daha sonra okuyup 4 yıla tamamlamış ve diplomasını vermiş ise emsal hesaplaması yapılır yani kendi yaşıtındaki kişi zamanında liseyi üniversiteyi hangi tarihte bitirmişse o baz alınır eğer emsale takılmaz ise ortalama 2 kademe verilir veya duruma göre bazen 1 derece bile alabilir ki bir kademe demek bir yıl demek 1 derece demek 3 yıla eşit demek

o nedenle sırf bu yukarıda yazılan emsale takılsa bile kademe derece den yararlanmazsa bile siz de iyi biliyorsunuz ki teknik kadro her şekilde her kurumda avantajlı hem maddi hem manevi
    zira bana sorsalar GİH mi olmak istersin teknik kadro mu hem ek ödeme hem yan ödeme ve ilerde 4/1 geldikten sonraki ek gösterge nin artışından dolayı teknik kadro derdim

bu benim şahsi fikrim tabi
    atanan kişi elli kere süzgeçten geçirip iyi karar vermesi ve pişman olmaması gerekiR

görüşmek üzere...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    64

@Skolyoz23
    Derece kademe hakkındaki bilgilendirmeniz burayi okuyanlara faydalı olabilir elbette ama ben zaten bu dediklerinizi memur olmadan önce de biliyordum. Benimle birlikte lisans diploması veren ve yasca benden 5 yas buyuk bir arkadaş intibak sayesinde derece kademesi yükseldi teknisyendi kendisi, ben teknikerken o benim önüme gecti ama.benim.intibakimda derece kademeye katkisi olmadi maalesef. Bakanlik da siz zaten teknikersiniz o yüzden dediler.
    Simdi konu sahibi arkadaşa tavsiyem onlisanstan girmesi ama mezun olma ihtimali varsa lisans duzeyinden basvurmak zorunda çünkü tercihlere kadar lisansi bitirirse tercih yapamaz bir ust öğrenim mezunu olduğu icin.
    Önümüzdeki iki sene icinde lisans mezunu olacaksaniz.lisanstan basvurmayi da düşünün derim.

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Kod adım Mahmut :)
    Son Giriş
    18.09-2020
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    Hayalimde MOSKOVA :)
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    132

Kesinlikle Lisans. Bunun hiçbir tartışması yok arkadaşlar. Mezun olabilme şansınız varsa Lisans'tan girin.
    @tato78

Ben de önlisans elektronik mezunuyum kadro şansımız hiç yok gibi bir şey memur olarakta zaten atanma şansı daha da zor, lisans mezunu oluyorsanız düşünmeyin bile.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    17.09-2020
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    121

@kenan91

Garantisi olmayan bi mezuniyet için riske girmeye ne gerek var kardeşim. 2 dersim vardı önlisans mezuniyetine liseden girseydim tercih yapabilecektim zamanında ki sorulan soruları görünce benle birlikte giren arkadaş atandı liseden.

İşe başladı Mayıs ayında haziranda tek ders sınavından mezun oldu Eylülde diploması geldi. İş yeri bu nasıl oluyor mezuniyet liseden hizmetli olarak başladın 4 ay sonra diploman lisans

Ha dersenki ben bi an önce memur olmama gerek yok olmuşken daha iyisi olsun ben bi dahaki sınava yada atamaya kadar beklerim benim açımdan sıkıntı yok o zaman lisanstan gir.

Kendi kararın ama önlisanstan gir bi an önce atan direk işine başla ve paranı kazanmaya başla derim. Benim için 15 yıl nasıl geçti ben bile anlamadım.

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Kod adım Mahmut :)
    Son Giriş
    18.09-2020
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    Hayalimde MOSKOVA :)
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    132

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @SphiNX

Lisanstan atanma şansı daha yüksek, hem giren aday sayısı hemde açılan kadro sayısı onlisansa göre daha fazla. Eylül'de diploma alabilirim gibi bir şey demiş arkadaş. Ben de zaten mezun olabilme şansınız varsa dedim Bu şekilde bakılırsa lisanstan sınava girmek daha avantajlı, ben de lisans okuyorum ama daha 3. sınıfım bitirebilir sansim olmadığı için dediğiniz şekilde yapacağım aksi olsa kesinlikle lisanstan girerdim. Ayrıca 2018'de sınava girmiş ve iki yıldır atama bekleyen biri olarak olay artik dediğiniz gibi değil. 2018 öncesi olsa dediğiniz gibi yapılabilirdi bence de. Hemen Atan sonra oku yukselirsin artik böyle bir durum çok düşük ihtimal. İki yıldır verilen kadrolar ortada... Hemde elektronik mezunuyum demiş 2 yılda 2-3 kişilik kadro açtılar. Yine de herkes kendi bilir.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 1 / 3 123 SonSon