TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 31 / 38 İlkİlk ... 21272829303132333435 ... SonSon
Toplam 566 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    guleman18 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2020
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARALIKTA TERCİH OLACAK. 2018 de LİSANS a girdim. EKPSS P3 PUAN 80,463 .
    2 TERCİH YAPTIM İKİSİNDEN DE ATANAMADIM.
    BÜYÜK İHTİMAL 1000 KİŞİ ALIP BİTİRECEKLER.
    BEN SONUCUMU BİLİYORUM.
    2021 EKPSS OCAK TERCİH SONUÇLARI
    HERHANGI BIR KURUMA YERLEŞEMEDINİZ.
    ALIŞTIK ARTIK ATANAMAMAYA (

Üye
    HuseyinF Avatarı

Son Giriş
    22.09-2020
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@İstorika aynen katılıyorum size. haksız beddua edenlerin düşünmesi gerekir ki bu yüzden beni bulması zor.

@İstorika benim kulvarım sizden farklı siz 80 85 puanla atanabilirsiniz. ben İnşaat mühendisi olarak 95 puanla zor atanıyorum. o yüzden benim düşük diye tabir ettiğim kulavara yakalaşamazsınız zaten. Benim düşüncem bencilse diğer herkeste en az benim kadar bencil sayılır.Yazık yazık birçok kişi 2018 de aldı puanını olmadı diyip 2020 hazırlanmaları gerekirken sınavın ertelensinde yeni rakip gelmesin diyen binlerce kişi var. Öyle düşünenlerde en az benim kadar bencildir. Ha değilse korkmasın o zaman gitsin çalışsın tekrar sınavına geçsin rakiplerini.

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    0

@HuseyinF
    Biz engelliler kolayca atanabilsin, kota yüzde 6'ya çıkarılsın diye 1 yıldır mücadele veriyoruz. Senin gibiler ise bizlere destek vereceğine, görmezden gelip çalıştı. Eğer birlikte mucadele vermezsek atamayı rüyamızda görürüz!

@HuseyinF
    Kimse bizim emeğimize laf edemez, adamın alnını karışlarım! Lafını bil de konuş kibirli mühendis! Senin gibi benciller sürüsü yüzünden engelliler bu halde! O beddua seni gelip bulacak merak etme!

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    29

@İstorika arkadaş yeni üye olmuş zaten. anlaşılan 2018 ekpss sınavına girenlerin mücadelesini anlamakta geç kalmış. Bizler sağlıkçı olarak 3 yıla yakındır atama bekliyoruz. bundan haberi olsa beddua ederken bile empati kurmayı becerebilirdi. Not: Arkadaş yüksek puan almış ve inşaat mühendisi

Üye
    sevimm92 Avatarı

Gerçek Adı
    Kelebek misali,
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    541
    Verilen Beğeniler
    37

@HuseyinF
    Senin düşüncelerin bencillik degil adeta kötülük vicdansızlık kalp gözünüz kör olmuş sizin engelli engelliye bu kadar kötülük yapar mı su 3 günlük dünyada 2018 de Cok yuksek puan alıp atanamayan arkadaşlarımız oldu çoğu kişinin hakkı yenildi ekpss ertelenmişken 3 üncü atama olsun bir nebze moral olsun diyecekken beddua ediyorsunuz. Sizin gibiler yüzünden engelliler bu durumda utanırsınız dıye yazıyorum ama o yüz sizde ve sizin gibilerde yok maalesef Allah hidayet versin İslah eylesin😡😡

Üye
    KIZGINADAM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Admin bu beddua okuyan arkadaşları atın siteden.beddua okuyanlara inat saat 2 de bakanlık önünde olucam bugün destek için.ama şunu unutma bedduacı arkadaş.atama yapmayanlar bizi 2 yıldır süründürdükleri gibi sen sınava girdikten sonra seni de süründürecekler atama yapmayıp.ozaman anlayacaksın.nekadar sağlam engelli varmış sınav meraklısı. uyduruk raporlarla engelli olmayıp sınava giriyorsunuz yahu

Üye
    HuseyinF Avatarı

Son Giriş
    22.09-2020
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@İstorika
    ya hadi git işine.

Üye
    İstorika Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    137
    Verilen Beğeniler
    0

@HuseyinF
    Niye zoruna mı gitti?

@KIZGINADAM
    Bunu anlamıyorlar, sadece kendilerini düşünüyorlar. Senin de dediğin gibi, çoğunun engelli olduğu şüpheli...

@Nurtan
    Siz 3 yıl beklediğiniz hâlde, bu gibi elemanlar hemen atanacaklarını düşünüyorlar😳

Üye
    lacivert21 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yeter. Başlık amacından sapmış gidiyor.

Üye
    Fetewmre Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

liselilerin hakkını sorsun ozaman ben 89la hizmetli oldum bence sınav dahi ertelemesin ne kadar uzadı bu hastalık nasıl önlem alıyorlarsa alsınlar tulum giyip giden la halkımıza girmesin bu

Hakkimiza

Üye
    sleeping beauty Avatarı

Gerçek Adı
    Uyuyan güzel
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dunya gocmeni
    Alınan Beğeniler
    1.791
    Verilen Beğeniler
    1.227
    Blog Mesajları
    5

100 kusur kişi takip ediyo Tiktoktq 2 video yaptim. Izleme takipçisi geçmedi yani kilitledi Tıktok gorevlisi anlamına geliyormus...

Üye
    Quwaxer Avatarı

Son Giriş
    28.09-2020
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kışın sınav olmayacağına göre büyük ihtimalle 2021 ilkbaharına (Nisan) gibi ertelenir.
    3.Atama da Aralık ayında yapılıacaktır. Boş engelli kadrolarını istemişti bakanlık.

Üye
    guleman18 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2020
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    KIZGINADAM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Arkadaşlar bugünkü basın açıklaması için bakanlık önünde toplanıldı.bende oradaydım.Derneklerden ve şahsi gayretlerle 50 yada biraz daha fazla kişi vardı.Herzamanki gibi Malesef katılım sayısı ÇOKAZDI.Az sayıdada basın mensubu vardı.Polis sayısı bizden belkide daha fazla sayılırdı Gerekli basın açıklaması pankartlar eşliğnde yapıldı ve büyük çoğunluk sessizce dağıldı.Benim görebildiğim kadarıyla Konfederasyon Başkanı bakanlığa girmeye çalışıyordu.Benim görüşüm burdan pek bişey çıkmayacak sebebi ise herzamanki katılım yetersizliği idi.Gözleri görmeyen ve ağır engelli arkaşların inşallah oradaki emekleri boşa gitmez , birileri sesimizi duyar. imkanı olupta gelmeyenler oldukça atama falanda olmaz.

Üye
    Quwaxer Avatarı

Son Giriş
    28.09-2020
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2020 yılı bitmeden EKPSS ataması yapılsın

Engelliler Konfederasyonu, 2020 yılı bitmeden EKPSS puanı ve kurayla atama yapılması için Aile Bakanlığı önünde eylem yaptı.

2020 yılı bitmeden EKPSS puanı ve kurayla atama yapılmasını talep ediyoruz!

Bilindiği üzere, iki yılda bir yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), Nisan 2020 için planlanmışken COVID-19 salgını nedeniyle ertelenmiştir. Pandemi nedeniyle ertelenen diğer sınavların çoğu yaz döneminde yapılmışken, EKPSS 8 Eylül Salı günü ikinci defa belirsiz bir tarihe ertelenmiştir.

Pandemi döneminde diğer merkezi sınavlar devam ederken EKPSS’nin ertelenmesi haksız bir uygulamadır. Engellilere yapılan bu ayrımcılığı kabul etmemiz mümkün değildir.

Merkezi sınav sistemi ÖMSS/EKPSS sonrası, sınav sonuçlarına göre ve kurayla;

2012 yılında 5254

2013 yılında 5926

2014 yılında 5567

2015 yılında 6271

2016 yılında 5812

2017 yılında 2363

2018 yılında 2150

2019 yılında ise 1041 kadroluk atama olmak üzere her yıl en az bir atama yapılmıştır.

Pandemi şartları ve kotaların doluluğa yakın olması gerekçe gösterilerek 2020 yılında engelli memur istihdam edilmemesi kabul edilemez. 2020 yılında da engelli memur atamasının yapılması için bir an önce adım atılmasını istiyoruz.

EKPSS’den 80 üzeri puan alıp atanamayan binlerce engelli aday olduğunu, bunların arasında ön lisans ve lisans mezunları olan nitelikli çok sayıda engelli adayın bulunduğunu ve kurayla atama bekleyenlerin de sayısının oldukça fazla olduğunu biliyoruz.

2020 atamaları halen yapılmadı

Öte yandan, 2020 yılının ilk altı ayında kamuya çok sayıda atama yapılmıştır. Sadece Sağlık Bakanlığı KPSS puanıyla farklı statülerde 50 bin personel almış ancak EKPSS puanıyla alım yapmamıştır. Gaziler, şehit yakınları ve devlet korumasında yetişenler için 2020 yılında üç bin atama yapılırken, istihdamda özel politika gerektiren engelliler için atama yapılmaması dikkat çekicidir.

COVID-19 vaka sayısının artışı ve sonbahar aylarında yaşanacak durumun belirsizliğini koruduğu, pandemi nedeniyle özel sektörde çalışan çoğu engellinin ücretsiz izne ayırıldığı, pandemi devam ettiği sürece ve süreç bitiminde işsiz kalma riski göz önünde bulundurulduğunda; engellilerin atamaları için farklı ve acil önlemlere ihtiyaç vardır.

Engelli kontenjan açığı 7119

Engelliler Konfederasyonu ve Türkiye Engelliler Meclisi / İl Engelli Meclisleri olarak

Sosyal yardımlara muhtaç olmadan, hak ettikleri atamayı bekleyen engelli adaylar için;

• Engelli Hakları Sözleşmesi kapsamında devletin “engellileri kamuda istihdam etme” taahhüdünü,

• Ulusal İstihdam Stratejisi (2014-2023) Belgesinin eylem kararlarında engellilerin özel politika gerektiren gruplar arasında sayıldığını ve işgücüne ve istihdama katılımlarının önündeki engellerin kaldırılmasının amaçlandığını,

• Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2020-Mart Engelli ve Yaşlı İstatistikleri Bültenine göre, 2019 yılı Kasım ayı itibarıyla toplam engelli kontenjan açığı 7119 olmakla birlikte, 2020 yılında bu sayının daha arttığını,

• Engelli kotasının üzerinde kamuda alım yapılmasına engel bir mevzuatın olmadığını,

• Kamudaki yüzde 3’lük engelli kotasının artık ihtiyacı karşılamadığını ve istihdam edilemediklerinden birçok engelli bireyin muhtaç durumda hayatını idame ettirmek zorunda kaldığını,

hatırlatarak;

√ Kamuda engelli kontenjanının önemli ölçüde dolmasının atamaların azaltılması yönünde bir karara/politikaya neden olmamasını ve bu tür bir politikanın Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesine aykırı kabul edilmesini,

√ Engelli lisans ve ön lisans mezunlarının mezun oldukları kadrolarda istihdam edilebilmeleri için özel çalışma yapılmasını,

√ 2020 yılında Bakanlık, kurum ve kuruluşların KPSS puanıyla alım yaparken eşzamanlı olarak EKPSS puanıyla da alım yapmalarını,

√ Tüm bakanlıkların, kurum ve kuruluşların 2020 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bildirecekleri memur kadro açıklarına yönelik bildirimlerinde, engelli kontenjanında alım yapmak üzere özellikle bir çalışma yapmalarını ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bu çalışmayı desteklemesini ve denetlemesini,

√ Engelli kotasının artırılmasına yönelik yasal düzenleme talebimizin TBMM’nin açılışını takiben ivedilikle gündeme alınmasını,

√ 2020 EKPSS sonuçlarının açıklanması zaman alacağından bu olasılığın engelli personel atamalarının gecikmesine neden olmamasını, atama bekleyen binlerce engelli bireyi daha fazla zor durumda bırakmamak için 2020 yılı içinde EKPSS puanı ve kurayla atama yapılmasını,

acilen talep ediyoruz.

Engelliler Konfederasyonu
    Başkan
    Mustafa Özsaygı

https://www.engelsizler.net/2020-yil...yapilsin/5687/

Sayfa 31 / 38 İlkİlk ... 21272829303132333435 ... SonSon

Başlığın Etiketleri