TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PeTartAa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2019
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçen sene psikiyatriden atipik psikoz (%45 tedaviyle çalışma olanağı veren) engelli raporu aldım 2 yıl süreyle. Raporum 10.10.2020 de geçiyor. Ekpss önlisanstan girmek istiyorum ne yapmam gerekli?

Raporu aldığımda aile ve sosyal politk. Bakanlığına gidip engelli kimliğimi almıştım. Ayrıca psikiyatride oranlar değişmiş raporumu simdi alsaydım oranım %40 olacakmış.

Bir de raporumu ne zaman yeniletmem gerekiyor buna da cevap verirseniz sevinirim.

Üye
    Sugaremro Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    211

Raporun bitmesine 3 ay kala yenileyin.Bu arada artık e rapor verildiği için ilgili yerlerin raporu işlemesi eskisi kadar zaman almıyor.(Emeklilik v.b işlemlerde)

%40 ile 45 arasında hiç bir fark yok.Oran %39 a düşmediği sürece haklarınızdan yararlanabilirsiniz.

Üye
    PeTartAa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2019
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sugaremro cevabınız için teşekkür ederim. Peki ekpss girmem için belge falan çıkartmam gerekiyor mu her hangi bir kurumdan? Yoksa başvuru surecini bekleyip günü geldiginde osymnin sitesinden normal başvuru yapmak yeterli mi?

Üye
    KIZILELMA37 Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Başvuru tarihleri arasında İl veya İlçe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gidip başvuru ile ilgili bir kağıt veriyorlar size. Onunla birlikte ÖSYM başvuru merkezine gidip başvurunuzu yapıyorsunuz. Sınav ücretini de en son yatırıyorsunuz.

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@KIZILELMA37

aile bakanlığının verdiği belgeyi ösymnin merkezine göndermek gerekiyor mu

Üye
    KIZILELMA37 Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@ahmet06
    Evet o kağıtla birlikte ÖSYM merkezine gitmen gerekiyor.

Üye
    FUNKYMONKEY Avatarı

Gerçek Adı
    orhan
    Son Giriş
    04.11-2019
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    marmaris
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Ben lise meznuyum bu ekpss sınavına girmek istiyorum...tam olarak ne yapmam gerek bana bilgi veririmisiniz....??tarihi de lazım lütfen.

Üye
    umutgüntekin Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    08.11-2019
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba, yaşadığım bazı rahatsızlıklardan dolayı kurula girdim. 75 Puan- Sürekli ortopedik bir rapor verdiler. Ben de Ekpss'ye çalışmaya karar verdim ama işleyişle ilgili hiç bir şey bilmiyorum. Formasyonum var, Tarih mezunuyum. Nisan ayında 2020 Ekpss'nin olacağı haberlerden takip ediyorum. Sizlerden aydınlatmanızı istediğim 2 şey var

- Önümüzdeki Ekpss diğerlerinden daha farklı olacağı hakkında yorumlar okuyorum. Bunun gerçekliği nedir? Diğer sınavlardan farkı neler olabilir.
    - Merkezi atama sistemi nasıl olur? kaç puan ile atanabilirim? bunun ile değişkenler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Üye
    afterexams Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    20

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    https://www.engelliler.biz/forum/eng...lmali-180.html

Başlığını, en azından son sayfalarını okuyun biraz. Oradan fikir edinebilirsiniz.

Kamuda engelli açığı neredeyse kalmamış durumda, yapılırsa sadece 1 tane daha merkezi atama yapılır. Bundan sonra merkezi atama yapılmaz. İhtiyaç doğdukça (ki bir kuruma 100 tane normal statüde memur alınırsa -ayrılanların yerini doldurma şeklinde değil, yeni/fazladan 100 kişi-, 3 engelli ihtiyacı doğuyor mevcut düzende) İŞKUR üzerinden ilan açarak doldururlar kadroları. Onlar da memur pozisyonunda (haklarında) olmuyor.

İki sene önce yapılan, 90 bine yakın kişinin girdiği (resmi rakam 88 bin 833) sınav için iki yılda yalnızca 1 tane merkezi atama yapıldı. Onda da 2500 kadro verip 2100 küsür tane atayabildiler (Diyanet kadroları yüzünden açılan 400 kadro da boşa gitti anlayacağınız). İki senede sadece 2100 küsür kişi atandı. Lisanstan 82-83 alıp atanamayan doluyla insan var, ki lisans en fazla kadro verilen eğitim durumu. Ön lisans, Orta öğretim, kurayla atanma filan daha beter.

Puanlar dört yıla çıkarıldığı için atanamayan insanların puanları sabit kalacak, üzerine bir de yeni sınavdaki 80+ puanlar eklenecek. Nisan sonrasında yeni tercihler açılırsa yarışma ortamı bu şekilde olacak yani. 80+/85+ puana sahip doluyla insan olacak her eğitim düzeyinde. Ve atama yok denecek kadar az.

Sözün özü diyeceğim o ki, sakın ama sakın ümidinizi-hayallerinizi bu sınava ve yapılacak atamaları üzerine kurmayın.
    Ve biraz sizin sınıfınızdaki insanlar yıllardır nelerin savaşlarını veriyor araştırın, bu kadar bihaber olmayın. Yoksa aynı süreçlerden sizler de geçeceksiniz, ki çok yorucu.

Sonumuz hayr olsun.