TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 96 / 194 İlkİlk ... 46869293949596979899100106146 ... SonSon
Toplam 2905 mesajın 1.426-1.440 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tato78 Avatarı

Gerçek Adı
    Taylan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @fztahmetygc

Kesinlikle ağırlıklı pratlaam alınmalı. İlk atamada ben bir istatistik çıkardım lisansın yerleşme oraı liseye göre 150 kat dajha yüksek. Bu hiç adil değil

Üye
    bttrcp Avatarı

Son Giriş
    13.08-2019
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Liseden gıdım gıdım alim olmasını hak görüyorsunuz Tamam eyvallah engellere rağmen bizden daha çok okudunuz bitirdiniz bu demek değildir ki biz liseyiz bizim hakkımız yok o zaman hiç açmasınlar kadro sınava girmiş 30 bin lisans 90 bin ortaogretim bunca insana ne umut veriyorsunuz kardeşim zaten devlet yeterince sıkıntı çıkarıyor bide gelmiş burda sizde lisanslarin hakkı diyorsunuz elinde olmayan sebeplerle devam edemeyenler var maddi sıkıntıları manevi sorunları olanlar var biraz Allahtan korkun siz bile diğer engelli kardeşlerinizi anlamayacaksaniz diğerlerinden bişey beklemeyelim hiç

Keşke herkes el ele versede engelliler olarak birlik olsak burda sorun 1.5 yıldır 2500 lük tek alimla kandırılmış olmamız bu tüm girenlerin sıkıntısı eğitim düzeyi önemli olmaksızın insanları ayristirmaktan vazgeçin

Üye
    gökyüzü12 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    239

Ekpss iş imkanı daha fazla diyorlar doğru mu
    Konu gökyüzü12 tarafından değiştirilmiştir (04.07-2019 Saat 19:13 ).

Üye
    fztahmetygc Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

Kim neye ne emek verdiyse onun karşılığını alsın emeksiz yemek olmuyor burada fakülte bitiren sağlık personeli 16 aydır bekliyor 2018 ekpss sonrası hiç alım yapılmadı sağlık personeline peki bu adalet mi yüksek puanlarla üniversiteye yerleşip 4 yıl boyunca maddi manevi çile çekip okuyan insanlar var burada

Lütfen yanlış anlaşılmasın ben ortaöğretim alınmasın demiyorum ama biraz empati yapsın herkes

Lütfen yanlış anlaşılmasın ben ortaöğretim alınmasın demiyorum ama biraz empati yapsın herkes

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Kod adım Mahmut .)
    Son Giriş
    16.11-2019
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Hayalimde (MOSKOVA ))
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    33

Ülkemizde durum şundan ibaret; kim nereye nasıl kapak atarsa atıp kendini kurtaracak... Biz engelliler arasında da böyle, çünkü adama sistemi adam akıllı değil, düzenli değil vs.

Evet okuyup lisans bitirmiş olabilirsiniz, ben de önlisans mezunuyum lisansa tamamlayabilirdim ama istemedim bitirmedim. Lise mezunu da olabilirdim. Bu konuyu aramızda şu an konuşsak dahi hiçbir önemi yok.

Şu anki derdimiz yüksek atama rakamı alabilmek, herkes atansın arkadaşlar biz engelliyiz, çoğumuz masa başında çalışabilir durumdayız sapasağlam insanlar gişelerde oturuyor en basiti fatura alıyor, ya fiziksel engelli kardeşlerimiz o işleri yapabilir değil mi? biz akıl ediyoruz çoğu şeyi ama belli noktalardakiler edemiyor. Yani yine diyeceğim şu atama rakamını arttırıp kendimizi kurtarmaya bakmalıyız.

Sen ben o yok tek bi çatı altındayız engelliyiz birlik olup birbirimizi kurtarmamız gerek. Olur da ben atanır gidersem bir yerlere yine gelir burada mücadeleye destek olurum...

Üye
    yamtar16 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2019
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    4

Ortaöğretimden daha fazla alım olmalıdır sayıları lisansa göre fazla ve alımlar çok olmadığı için şansları az, ağır engeli olan kişiler maddi manevi çok zorlanıyor bu kişilerin üniversite okuması çok zor, görece basit rahatsızlıklara bile rapor veriliyor şeker hastalığından rapor alıp üniversite bitirip memur olanlar dolu

Üye
    tato78 Avatarı

Gerçek Adı
    Taylan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    16

ülkemizde engellilere ailelerin bile bakış açısı çok farlıyken engellilerin ciddi eğitimler alması gerçek anlamda çok zor. Bunu destekleyecek üniversite sayısı ne kadardır bilemiyorum bile? Örneğin görme engelli yada işitme engelli biri her ünv. de eğitim görebilir mi? yada tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda kalan biri ailesini bırakıp farklı bir şehirde hayatını idame ettirebilir mi? yaşadığı ildeki ünv lerin taban puanları ne alemde? Basit engellilerin ( engelinin hayatını idame ettirmesinde kısıt yaratmadığı) ağır engellileri bu denli örselemeleri ne kadar doğru? görme engelli birine özel sektör ne kadar iş veriyor? 23 senedir özel sekterde çalışıyorum daha bir tane görme engelli, işitme engelli yada tekerlekli sandalyede hayatını idame ettirmeye çalışan birirnin işe alındığını görmedim malesef. Bu arada 2018/2 atamasıyla atandım. Bu satten sonra bana ne de diyebilirdim ama biz birbirimize sahip çıkmazsak kimse bize sahip çıkmaz buna emin olurn

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    389
    Verilen Beğeniler
    390

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    işkur üzerinden kamuya alımlarda engelli normal fark etmeksizin artık lise ve altı ise kuraya tabi tutulmaya başlandı
    bence ekpss 2020 den itibaren veya daha sonra da olabilir malesef lise statüsünde girenlerde kuraya tabi tutulacak
    bu benim kendi düşüncem
    ne yazık ki lise mezunlarına artık değer verilmiyor lütfen gözünüzü açın ve imkanınız varsa en az 2 yıllık bir bölüm seçin

okuma imkanı olan varsa atanması zor olan varsa 2 yıllık en azından bir önlisans bitirse bence daha iyi olur, daha rahat atanmış olur
    hakkınızda hayırlısı olsun dostlar

Üye
    fztahmetygc Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

@tato78

Çok haklısınız bu kadar zaman beklediğimiz için bizim de sinirlerimiz yıprandı haliyle insan bazen alınabiliyor Allah kimseyi darda bırakmasın bir an önce hepimiz atanırız İnşallah Allah hayırlısıyla herkesin gönlüne göre versin

Üye
    mkuli Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    Elâzığ
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ÖSYM dışı alımlarda oluyor takip edilebilir İŞKUR üzerinden ama ÖSYM üzerinden de hizmetli kadrosu alınıyor.

Üye
    gökyüzü12 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    239

ekpss okul bitmeden girilince sıkıntı olur mu
    Konu gökyüzü12 tarafından değiştirilmiştir (04.07-2019 Saat 20:16 ).

Üye
    yunti1 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    37

Osym dışı alımlarda hep işçi sınıfına kadro açılıyor.Osym alımlarında memur alınıyor.

Üye
    Kader2017 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2019
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Imam hatip için o kadar çok kadro ayrılıyor ki bizlerin atanması imkansız hale geliyor. Keşke imam hatip okusaydım en azından atanırdım diyorum artık

Üye
    afterexams Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    20

Az önce 2 hafta önce (23 Haziran) verilen "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine ilişkin" Kanun Teklifi meclisten geçti.

"Engelli kotası yüzde 5'e çıkartılsın" teklifi ise 7 aydır komisyonda bekletiliyor.

REZİLLİĞİN DİBİ.

Üye
    Sabotaj Avatarı

Son Giriş
    18.11-2019
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mkuli
    Ayın 12 sini sabırsızlıkla bekliyorum. Eğer öyleyse çok mutlu olurum🤗

Başlığın Etiketleri