TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 174 / 175 İlkİlk ... 74124164170171172173174175 SonSon
Toplam 2618 mesajın 2.596-2.610 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şehit ve gazi yakınlarından sonra yetiştirme yurdunda kalanların ataması yapılacak büyük ihtimalle ekim sonu kadro toplanmasından sonra bizler içinde atama kasım-aralık gibi olacak. kontenjan ne kadar olur bilmiyorum fakat az olacağı kesin. Bizim atamalar genelde yetiştirme yurdunda kalanlarla beraber yapılıyordu.

Üye
    Zzzjhf Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hala atama olacağını düşünüyor musunuz gerçekten

Üye
    plüfovil93 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2019
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    0

Evet düşünüyoruz ne olmuş?

Üye
    Zzzjhf Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Beni yanlış anlamayın moral bozmak için söylemedim sadece bu atama olacaklarını söyleyenler daha tecrübeliler diye bir duyum aldıklarını düşündüm çünkü Geçen sene bizde devlet koruması altındakilerle tercih yapmıştık muallak konuşmalar bizi geçiştirmeler falan umudumu tüketti bu yüzden sormak istedim

Üye
    DanLev Avatarı

Gerçek Adı
    DanLev
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    arkadaşlar, ankarada ki eyleme katıldım, gözlemlediklerimi sizlerle de paylaşmak istiyorum.

1) engelli kardeşlerimiz arasında koordinasyon tek kelime ile sıfır.
    2) malesef toplumun büyük kısmında olan dinlememe, söyleneni anlamama aramızda daha bi yaygın. mesela ankara metrosu ile ineceğimiz durağı (ankara dışından gelenler için) kesinleştiremedik bi türlü. bir grup mta'da indi bi grup milli kütüphanede filan
    3) gezi parkı direnişini hemen hemen hepiniz hatırlarsınız. o direniş eylemlerinde ki yegane eksiklik kitlenin kendi liderini çıkaramamasıydı. işte aynı sorun biz engellilerde de fazlasıyla mevcut. isminde engelli kelimesi geçen beki yüzlerce dernek vardır türkiyede, hangi dernek veya vakıf engellilerin hakları konusunda başarılı girişimde bulunabilmiş?
    4) hala bir çok engelli platformunda mevcut iktidara yaranarak iş yürütebileceğini, engellilerin sesini duyacağını sananların olması. şunu inkar etmiyorum ki; engellilere sınavla devlet memurluğu kapısını mevcut iktidar açmıştır ancak yine aynı iktidar ve bakanı 24 aralık 2018 tarihinde ki atama törenlerinde söylemiş oldukları sözleri söylememiş gibi yapmaktadır. bir diğer nokta da ülkenin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik tablo sebebi ile iktidar; işçi, memur, çiftçi, emeklilikte yaşa takılanlar, iç ve dış terör faaliyetleri, cari açık, artan işsizlik, durağan ekonomi gibi bir çok sorunla boğuştuğundan sağlıklı vatandaşlarına bile kulak tıkamışken biz engellileri duyacağını ve önemseyeceğini düşünmek sadece saftorikliktir.
    5) eylem sırasında aramızdan seçilen 3 temsilci (kim kimi neye göre seçti onu da bilmiyorum ama) ve en önemlisi konfederasyon başkanı açıklama yapmadan ortadan kaybolarak engellilerin haklarını arama konusunda yetkili olan kişiye bile güvenmememiz gerektiği ortaya çıkmıştır.
    6) daha önceden bakan ''31 ekime kadar ilgili kurumlardan engelli kontenjanları ile ilgili listeleri göndermelerini istedik'' tarzı bi açıklama gelmişti. bu açıkamaya istinaden; kasım ayı başında (aslında böyle bi liste personel dairesi başkanlığında mevcuttu ama ilgili kurum lağv edildi) listeye göre atama yapıp yapmayacakları belli olacaktır. atama listelerinin kasımın ikinci haftasında yayınlanmasını, üçüncü ve dördünce haftasında tercihlerin alınmasını ve 3 aralık dünya engelliler gününde tercih sonuçlarını açıklayarak ''bakın 2019'da söz verdiğimiz gibi atamaları yaptık'' diyerek şov yapmalarını bekliyorum.
    7) şu an da bir tür ''cambaza bak'' oyunu oynanıyor. çünkü aralık 2018'de ki ortaöğretim, ön lisans ve lisans kadrolarının çoğu diyanet işleri başkanlığına ayrılmıştı ve atama şartı olarak da imam hatip lisesi mezunu olmamız isteniyordu. bu adaletsizliğe karşı hiç bir söylem geliştirilmedi. devlet ''engelli kamu personeli seçme sınavı'' yapmıyor da ''engelli imam-hatip mezunu seçme sınavı'' yapıyor sanki. eğer diyanete ayrılan kadrolar düşürülmezse veya diyanete atanmak için imam hatip mezunu olma zorunluluğu kaldırılmazsa isterse tek seferde 100.000 kişiyi atasınlar, yine açıkta kalma ihtimalimiz var demektir.
    8) bana göre en büyük adaletsizliklerden biri de devlet korumasında olanların atamalarında yapılıyor. zira bir çoğumuz farklı eğitim durumlarına sahibiz ama hepimiz engelliyiz ve eğitimi yarıda kalan bir çok engelli var (en başta da ben) eğitim hayatımızı zorlayan fiziksel, ruhsal engellerimize rağmen bir sınava girdik ve atanma hakkı kazandık. ancak devlet korumasında olanlar ve/veya yetiştirme yurdunda büyüyen vatandaşlarımız herhangi bir sınava girmeden kura yöntemiyle devlet kurumlarında işe başlıyorlar. ya devlet korumasında olanlar için ayrı sınav açılmalı ya da devlet korumasında olanlara uygulanan pozitif ayrımcılık engelli vatandaşlardan mahrum edilmemelidir.

fikirlerimi anlatmaya çalıştığım bu yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
    sevgiyle kalın.

Üye
    plüfovil93 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2019
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    0

@Zzzjhf

Kusura bakmayın bu durum o kadar psikolojimizi bozdu ki herşeyi yanlış anlama noktasına geldik..

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    1

yetiştirme yurdunda kalanların kontenjanları da bizlerden farklı klavuzlarındaki çeşitlilik çok fazla aramızdaki eşitsizlik giderilmeli onlarda sınava tabi tutulmalı.

Üye
    didem05 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2019
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yne hepimiz sessizlestik

Üye
    levent akdoğan Avatarı

Son Giriş
    20.10-2019
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@DanLev merhaba öncelikle başarılı yazından dolayı seni tebrik ederim. o eylemde beraberdik öncülerinden biri olarak bende eylemimizdeydim
    bizim atama konseyi isminde başarılı bi whatsapp mücadele grubumuz var biz burada atamalar için aktif olarak mücadele eden arkadaşlarla biraradayız eyer kabul edersen senide aramızda görmek istiyoruz. yanıtını yazarsın

Üye
    Zzzjhf Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@levent akdoğan sizce atama şansı var mı bu işi yakından takip eden biri olarak

Üye
    megabrain2000 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Herkes suspus oldu. Atamalardan ümidi kesip yeni sınava mi çalışıyorsunuz?

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    1

Ekim sonunu bekliyoruz kadrolar toplanacak denmiş. inşallah toplanan kadrolar çok olur da herkes atanır. yurtta kalanların tercihleri açıklandığına göre sıra bize geliyor.

Üye
    megabrain2000 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

@Nurtan

Resmi mi duyum mu bu bilgi?

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    1

@megabrain2000 evet forumu geriden takip ediyorsunuz galiba. googleden arayabilirsiniz.

Üye
    pskseda Avatarı

Gerçek Adı
    Seda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar atanılan yerde kalma süresi, bulunulan yere tayin isteme hakkı adaylığını tamamlayana kadar mı her kurumda? yani 1 yıl?