TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 74 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    22.04-2021
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    252
    Verilen Beğeniler
    711
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: GESTAPO Mesajı Gör
    Matematik yapmadan harika bir puan almışsınız
    ablacım daha 18 yaşındasın hemi şimdi baktım profiline sınava güzel hazırlan yaşın daha çok küçük ALLAH yardımcın olsun...

şimdi iyce sinir oldum 18 yaşında bir gence karşı kocaman kocaman insanlar bide engelli sitesindeyiz burda birbirimizi anlamazsak koruyamazsak başkasındna ne bekleriz neyse iyce sinirim zıplamadan gidem şurdan...

Üye
    GESTAPO Avatarı

Son Giriş
    10.08-2018
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederim ablacım ne demek istedigimi anlamadan direkt konuşan insanlar değilde gerek okul hayatımda gerek iş hayatımda siz ve sizin gibilerinin karşıma çıkmasını umut ediyorum hepimizin hakkında hayırlısı

Üye
    GESTAPO Avatarı

Son Giriş
    10.08-2018
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @şem_i

Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederim ablacım ne demek istedigimi anlamadan direkt konuşan insanlar değilde gerek okul hayatımda gerek iş hayatımda siz ve sizin gibilerinin karşıma çıkmasını umut ediyorum hepimizin hakkında hayırlısı

Üye
    vieuxpoesie Avatarı

Son Giriş
    27.11-2019
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

@invictus kardeş boş yapma devam et, kimseyi tanımadan yargılama. beni de tanımadan yargılama, devleti yemek ne demektir? kahvehane ağzı ile konuşacaksan shot söyleyeceğim inan kaldıramıyorum çünkü böyle şeyleri dingin halde. istediğimi yazarım. kudur ağla.

bakın olay çok yanlış yerlere çekiliyor. burada tek tepki gösterilen şey, ilgili şahısın ilk mesajda belirttiği husustu. ilgili şahıs sonra gerekli açıklamayı yazdı herkeste kendisine o açıklamasından sonra ılımlı yaklaştı. bence olayı daha fazla dramatize etmeye gerek yok.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    7

Engellileri oyalama yolundalar kafa karistıriyorlar ,kadro denince 2000 en fazla 2500,madde değişip dursunlar beyin yıkıyorlar

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    0

@efsane_3519

benim anladığım 4 yıl boyunca sınava 2 defa girdiğimizde hangi yılın puanı yüksek ise o puan üzerinden atamalar yapılacak.

3. madde de birden çok ekpss puanı bulanan adayların en yüksek puanı dikkate alınır diyor. her puan 4 yıl geçerli hangisi yükse ise o puan dikkate alınır diyor

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

evet..
    sadece 2016 yılında sınava girenler için geçerli...eklenen geçici madde 2020 de son bulacak..

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    217
    Verilen Beğeniler
    655
    Blog Mesajları
    1

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Bu günkü Resmî Gazete'de yayımlanan değişikliğin metni şöyle:

ENGELLİ KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI VE ENGELLİLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMALARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 2/1/2014 tarihli ve 2014/5780 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    (2) Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları iki yılda bir alınır.
    (3) Kura kaydı yaptıran adaylar dört yıl içerisinde gerçekleştirilen engelli memur alımlarına başvurabilir.
    MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan iki yıl içerisinde yapılacak sınava kadar ibaresi dört yıl şeklinde değiştirilmiştir.
    MADDE 3- Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi ve (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    Engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS ve kura sonucuna göre yerleştirme yöntemleri uygulanır.
    a) Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS'de alman puanlar kullanılır. Yerleştirmelerde geçerliliği devam eden birden fazla EKPSS puanı bulunan adayın en üst eğitim düzeyinden almış olduğu en yüksek EKPSS puanı dikkate alınır. Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirilir. îlan edilen kadrolar arasından aynı kadroyu tercih eden adayların puanının eşit olması halinde diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınır.
    MADDE 4- Aynı Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    (5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS ve kura sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar daha sonra yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı veya kura kaydıyla başvuru yapamaz.
    MADDE 5- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
    GEÇİCİ MADDE 1- (1) 2016 yılında yapılan EKPSS sonuçları ile kura kayıtları yapıldığı tarihten itibaren dört yıl geçerlidir.
    MADDE 6- Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.
    MADDE 7- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 8- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş / Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    276
    Verilen Beğeniler
    3

Kardeş ben hiç araştırmadım sadece bir defa sınava girdim olayla ilgili pek bir bilgim olmadığı için durumu bana özetleyebilir misin? Neydi ne değişti?

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

ESKİ MADDE

(5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, herhangi bir kadroya yerleştirilen ancak atanamayan adaylar, aynı dönem içerisinde yapılacak yerleştirmelere başvuramaz.

YENİ MADDE

MADDE 4- Aynı Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    "(5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS ve kura sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar daha sonra yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı veya kura kaydıyla başvuru yapamaz."

Burada dikkat çeken bir ibare var..
    AYNI EĞİTİM DÜZEYİNE AİT.
    eskiden sınıflar arası tercih yapılabiliniyordu.. yani YH sınıfındaki bir hizmetli TH sınıfındaki tekniker kadrosuna atanabiliyordu.
    ancak aynı eğitim düzeyi denilince,
    Lise, Önlisans ve Lisans gibi farklar ortaya çıkıyor.

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

EKPSS yönetmeliğinin 14. maddesinde,

Yerleştirme ve atama yapılmayacak haller

MADDE 14- (1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

İbaresi yer alıyordu. yani sınıf değiştirme kaydıyla yeniden EKPSS den atama mümkündü.... YH personeli sınava girip TH GİH kadroları yazabiliyordu ama artık kalktı..
    ancak 2 gün önce değişen yeni yönetmelikte ise
    "(5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS ve kura sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar daha sonra yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı veya kura kaydıyla başvuru yapamaz

gibi bir ekleme getirildi.
    aynı eğitim düzeyi ibaresini ÖSYM ye sordum.
    dediler ki,
    bu konu DPB sorumlulunda ama aynı eğitim düzeyi ile kastedilen Lise, Önlisans ve Lisanstır..

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

şu konu çok önemli ben tam anlamadım.
    DPB güzel ve Detaylı Bir Açıklama Yapması Gerek.

Üye
    mssql Avatarı

Son Giriş
    08.09-2021
    Saat
    08:48
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    6

Şimdi Madde 14 yerinde duruyor kaldırılmadı. Madde 4 2016 EKPSS puanıyla yerleşen bir daha bu puanla yerleşemez diyor. 2018 EKPSS'ye girip aynı hizmet sınıfı olmamak şartıyla tekrar atanır diyor. Meali YH sınıfı diğer tüm sınıflara atanabilir. GIH sınıfı ise TH, SH vs.. benzer sınıflara tercih verebilir. Kendi hizmet sınıfına tercih veremez.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    464
    Verilen Beğeniler
    420

Arkadaşlar linkte eski ve yeni maddeleri eklemiştik, tekrar tekrar konu açmayın lütfen.

https://www.engelliler.biz/forum/eng...ml#post1951357

EKPSS ve kura sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar daha sonra yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı veya kura kaydıyla başvuru yapamaz."

Üye
    Jozefim Avatarı

Gerçek Adı
    Jozefim
    Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Uranüs Belediyesi
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    18
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    öyle demiyor arkadaşım..
    ilk başta ben de öyle zannettim ama çok net belirtilmiş yazıda..
    bu madde ne geçici madde ne de istisna maddesi...
    zaten 2016 puanıyla atanan birisi aynı puanla atanamaz.. o konuda sair hükümler zaten korunuyor..
    madde de ne diyor?
    "(5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde EKPSS ve kura sonucuna göre herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar daha sonra yapılacak yerleştirmelere geçerliliği devam eden aynı eğitim düzeyine ait EKPSS puanı veya kura kaydıyla başvuru yapamaz

daha sonra ibaresinde bahsedilen tarih aralığı ne?. 3 sene? 7 sene? 10 sene?...
    maddeye sadık kalarak maddeleri yorumlayalım..
    orada 2016 puanı ibaresi yer alabilirdi pekala.. ki zaten 2016 da atanan birisi tekrar 2016 yılı puanıyle bir yer yazamaz..

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon