TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    24.04-2021
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Skolyoz23

Peki şuanki sistemde öyle değil mi? Adam hizmetli çalışır memur olur. Bu şekilde değilse sıkıntı büyüktür. Mesela benim arkadaşım sosyal bilgiler öğretmenliği okurken hizmetli olarak çalışıyor. Engelli diye hocalar ve çalıştığı yer azıcık taviz veriyor. O adam öğretmenliği bitirince ekpss tekrar girip öğretmen olabilir puanını yeterli alınca. Bu konuda, konu sahibinin karşı çıktığı nokta nedir? Yani hizmetli atanan bir daha memur olamasın mı diyor?

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@seca aynen öyle memur olanların çoğu ya hizmetli yada buna benzer devlette çalışan kişiler, biz özel sektörde çalışanlar ya da hiç bir işte çalışmayanlar bunlar yüzünden memur olamıyoruz diyor

iyi de kimse hizmetli tekrar sınava girince ona tolerans sağlamıyor ki, adam bileğinin hakkı ile yüksek puan alıp memurluk tercih ediyor, o adam hem hizmetli olarak çalışıp hem de yüksek puan alıyorsa ve siz hiç bir işte çalışmadan o puanı alamıyorsanız, kimse de suç aramayacaksınız

ama dediğim gibi suç burada bunu yazan arkadaş da da değil eğer devletimiz güzel alım yapmış olsaydı, şimdi bu arkadaş da mağdur olmayacaktı
    o yüzden o da kendince mağdur olduğunu yazıyor, ALLAH herkesin yardımcısı olsun ne diyelim

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Mesela memurlar.net de şöyle bir yorum bulunmakta.Ben kesin bilgi sahibi olmadığım için ve bu konu hakkında çok farklı yorumlar dolaştığı için artık durumu anlamıyorum.Yorum şudur:
    ----
    Merhaba.ben 11 yıldır bir kamu kurumunda bilgisayar işletmeni kadrosunda çalışmaktayım.defalarca nakil yoluyla gitmek istediğim şehirdeki kurumlara başvurdum.ancak kurumlar her defasında olumsuz cevap yazdı ve nakilleri gecişime imkan olmadı.bende ekpss ye girdim ve tercih yaptım gümrük ve ticaret bakanlığı atamam memur kadrosunda gerçekleşti.bayramdan sonra kuruma başvuracağım.kurum kabul etmezse de kurumdan yazı isteyip mahkeme yoluna gideceğim.baska çarem yok
    ----

Üye
    mehdi 2019 Avatarı

Gerçek Adı
    mehdi selim
    Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    2

birileri diyor ki forumlarda daha çok çalış istersen başarırsın !
    sistemde açık var çatlak var ! memur olmuş başarılı eğitim almış insanlar var
    hepimizin hayat hikayesi aynı değil ! dahası ortada saçma sapan bir sınav var
    türkiye 1. si hep zihinsel engelli 1 kişi çıkıyor merak eden araştırır öğrenir !
    ortalıkta çok saçma sapan işler dönüyor ! ama tam anlayan yok ki !!!
    @Skolyoz23

arkadaşım öncelikle hizmetli sınıfından daha önce ömss falan kpss veya ekpss ile engelli statüsünde memur olanlar var
    bunlar hizmetli sınıfı harici bir üst sınıf alımlara katılmasına sistem izin veriyor ! bu konuda hiç bir sorun yok ! hizmetli olan birinin yükselmesine karşı değiliz ! ama sırf yer değiştirmek için hak yenilmesine izin veren bir sistem var ise hak yiyen dahası o yere atanamayan bile forumlarda sistem hak vermiş diyecek ! ama o da biliyor ki ; sırf inatlığına bu açığı kullanıyor ama o da atanamayacak ! özetle ortada bir kısır döngü var ve bu insanları mağdur ediyor diyoruz ama siz bile bu mağduriyetliğe hak vermiyorsunuz anlaşılan !

ama örneğin hizmetli veya diğer sınıfta biri adam gidiyor ! il ilçe ve kurum değiştirme adına ! aynı sınıfı seçince
    1. olarak ösym sistemi bu tercihe izin veriyor ama en son atama komisyonu buna izin vermiyor !

özetle sizin dediğiniz durum ile bu bizim dediğimiz durum tamamen farklı ! siz memur olanın menfaatine göre konuşuyor
    biz ise memur hakkı sistemdeki açık yüzünden hak ve zaman kaybedenin mağduriyetini konuşuyoruz !

ama siz bu noktayı ya tam görmüyor yada görmek istemiyorsunuz !

@zendark
    adam ne güzel itiraf etmiş ! ama bu tercihi bile onaylanmayacak
    ve bu yüzden ilk defa memur olacak olan birinin hakkı ve zamanı yandı

ve bu sadece bu sistemdeki açığı kullanıp itiraf eden sadece 1 kişinin itirafı !
    demek ki ataması olmayacağı halde nice yüzlerce binlerce kişi var ortada !

ve aynı şekilde hakkı ve zamanı yanan nice mağdurlar var !

@seca

yaw adam isterse mühendis olsun ! kadro yok diye hizmetli olsun sorun değil !
    daha sonra kadrosu açılırsa zaten oraya gidiyor !
    ana sorun şu nitelikli olanlar niteliğine göre daha sonra kadro seçmesi sorun değil !

sorun ! hizmetli sınıfı hizmetli sınıfını seçiyor ! veya diğer sınıflar gene aynı sınıfı seçip binlerce engelli adayını mağdur ediyor !

@seca

konu sahibi diyor ki ! mevzuatta bir açık var

adam A sınıfıda çalışıyor ise mevzuat bu adam B sınıfına geçmesi mantılıdır ! geçebilir diyor !!! bizde bu fikre destek oluyoruz zaten

ve mantıken A sınıfıda çalışan tekrar A sınıfını tercih edemez diyor !
    yani türkçesi ; hizmetli statüsünde olan hizmetli statüsünü geçemez diyor !

aynı şekilde masa başı işler B statüsünde ve bunlara da aynı şekilde B sınıfına geçemez diyor ! diyor ama ÖSYM ekranı bu adamın sanki A dan B ye geçeceğini var sayarak ! sistemde

A sınıfının tekrar A sınıfını ve B sınıfınında tekrar B sınıfını seçmesine olanak veriyor

ama sonuç olarak atamaları son noktada onaylanmadığı için
    bu yer değiştirmeye çalışanlar yüzünden binlerce engelli ilk defa memur olma hakkını kaybediyorlar !

bunu anlayamıyor musunuz ! !??????

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    09.01-2020
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    29

@zendark öncelikle şunu söyliyim, ben hiç hizmetli yazmadım. Bu nedenle kadrosu hizmetli olanlar tercih yaparken o kadroları yazabiliyorlar mi bilmiyorum. Sizin de yazdığınız gibi, aynı hizmet sınıfını yazamıyorsunuz normal şartlarda. Ben 30 tercihin hepsini meb memur yazdım. Puanım 83.53 olduğundan hiçbir yer tutmadı.

Gelelim tayin olmak için sınava girdim diyenlere. Onlarda kendi hizmet sınıflarını yazamayacakları için bir üst kadroyu yazmaları lazim. O yeterlilikte puanı alıp yerleşebiliyorlarsa helal olsun. Kimsenin hakkını yedikleri yok. Sonuçta puanı almış yerleşiyor.

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    09.01-2020
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    29

@mehdi 2019 ne demek istediğini şimdi anladım. İlk mesajında bu şekilde açıklamamıştın yoksa o zaman sana destek verirdim. Senin anlattığın şekilde tercih yapanlar en hafif tabiri ile adilik yapıyorlar. Kabul edilmeyeceğini bile bile tercih yapıp o kadroyu boş yere işgal ederek kul hakkına da girmiş oluyorlar. Öyle tercih yapan insanlara biz de karşıyız..

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@mehdi 2019 eğer dediğin gibi yapıyorlarsa haklısın kardeşim doğru söylüyorsun

Üye
    serkanmalkoc Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan MALKOÇ
    Son Giriş
    26.10-2021
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli (Aslen 61)
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    6

sistem tam @Mehdi 2019 arkadaşımızın anlattığı gibi örnek verecek olursak zamanında Lisanstan Silivri Belediyesi engelli memur alıyormuş şirketteki engelli arkadaş başvurmuş çıkmış fakat gitmemiş bu tür insanlarda var arkadaşlar yani kul hakkıdır bu bana göre kimse kusura bakmasın

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Enteresan her yorumuma bir eksi alıyorum.Bu forumda 1-2 insan hariç diğer insanlar çok cins gerçekten.Ne yaptığım yorumun içeriğini algılayabiliyorsunuz,ne de anlatmak istediklerimi.Sizin yolunuz açık olsun hayırlı işler, bundan sonra ne bir yorum yazacağım ne de bir kelam edeceğim.Eksi atanların cesareti bile yok gizli şekilde atıyorlar.

Üye
    mehdi 2019 Avatarı

Gerçek Adı
    mehdi selim
    Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    2

EKPSS'de "ilk defa" ibaresinin kaldırılmasıyla ; tekrar atanamayacakları tercihleri bloke etmesi hakkında !

ilgili resmi kurumlara yazılan şikayet dilekçesi ve bu sürecin takibi !!!

---

daha önceki tarihli şikayet metni

mevzuattan "ilk defa memur" ibaresini kaldıranlar yüzünden, alımların %90'ı kadro değişimi oldu !!!

2 engelli memurun keyfi olsun diye ; EKPSS de "ilk defa memur" ibaresi kaldırılınca,
    binlerce atamanın %90 ; zaten memur olanların yer değiştirme protokolüne döndü bile !

ya sabır !

Üye
    mehdi 2019 Avatarı

Gerçek Adı
    mehdi selim
    Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    2

değişen bir şey yok !
    memur olan engellinin özlük hakları genişletiliyor
    ama ilk defa memur olacak engellilerinden bu şekilde önüne engel çıkmış oluyor.
    zaten kurumlar var olan engelli personel sayısını artırmaya da fazla niyetli değil !

Üye
    matheusus Avatarı

Son Giriş
    11.01-2021
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hizmetli olarak çalışan tekrar hizmetli kadrosuna tercih verebiliyor bu konuda ÖSYM tercih alırken kontrol yapamıyor. Ancak bu şekilde hizmetli iken tekrar hizmetli kadrosuna başvuran kişi kazansa dahi ataması yapılmıyor ve puanı yanıyor. Bir sonraki tercihlerde tekrar tercih yapamıyor bu konuda ÖSYM kontrolü var. Malesef başkası atanacakken atanamayacak arkadaş tercih yaptığı için başkasının hakkını yiyor.

Ayrıca ÖSYM tercih alırken önlisans ve lisans mezunlarında mezuniyet şartlarını kontrol ediyor eskiden yoktu yanlış tercih yapanlar yüzünden yine hak kaybı oluyordu.(Örneğin bilgisayar teknikeri kadrosuna elektrik mezunun başvurması gibi)

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

LinkBacks (?)

1. 31.08-2017, 08:15