TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 251 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    396
    Verilen Beğeniler
    394

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    daha önce aynı sorunu yaşamış bir arkadaşımız yazmış buyrun

arkadaşlar daha yeni sağlık bakanlığını aradım. yapılan açıklamanın anlamını sordum. telefondaki yetkili aynen şunu dedi: memur olabilir ibaresinin özürlü raporunuza girmesi yazılması gerekmiyor. sadece aile sağlık merkezi yada hastanelerden alacağınız memur olabilir ibareli bir yazıyı özürlü raporunuza eklemeniz yeterlidir . dedi.

evet arkadaşımızın yaşamış olduğunu durumda olan toplam da 50 kişi daha varmış yani bunu her kurum istemiyor, eğer isteyen olursa ve inat ederlerse durum bildirir raporu alarak çözebiliyormuşuz
    adamlar yazmış bakanlıkta açıklamış normalde memur olur ifadesi aranmıyor demiş ama olaki kurumlar sizden istediği taktirde yeni engel raporu almadan hastanelerden durum bildiri raporu alarak engelli raporunuzla birlikte verebilirsiniz demişler

şu anda bu durum bildirir raporu 200 TL isterse 500 TL olsun problem değil, yeter ki sorun çıkarmasınlar, bu raporu her atanan kurum istemiyor bazı kurumlar istiyor anlaşıldı ondan kimsenin haberi yok
    hadi gözünüz aydın diyelim, inşallah en yakın zaman da işinize başlar, hakkı ile işinizi yapmayı nasip eder yaradan

evet başka bir forumda bir arkadaş daha yazmış gitmiş evraklarını teslim etmeye yıl 2011 kurum devlet memuru olabilir ifadesi olmazsa kabul edilmeyecektir demiş ve arkadaş gitmiş başvurmuş

merhaba arkadaşlar

bende dun teslım ettım evraklarımı hayırlısı ıle.

çok kalabalıktı dun.

raporumda çalışamayacagı iş alanları boştu,ayrıca ek bır rapor almadım,zaten artık o raporu ıstemedıklerını soyledıler.raporumda dahil butun evraklarımı teslım aldılar.orda memur olur gıbı bir rapor soz konusu olmuş almam gereklımı dıyede üstüne basa basa sordum,hayır dedıler(memurlar ıcın,sağlık hızmetlerını bılemıyorum).

telefon numarasının yazılı oldusu bır kagıt verdıler,nisanın ılk haftası arayın dedıler,niye nısan ılk haftası dedım,o zaman belli olur dedı memur. nisana kadar beklemeyız umarım

evet anlaşıldığı üzere bazı kurumlar istiyor ama yönetmelik belli olduğu için kurumlar sonradan vazgeçiyorlar yada ekstaradan durum bildirir raporu alıp gelin diyorlar yani sonuçta yeniden engelli raporu çıkartılmıyor anlamış olduk

Üye
    methotrexat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Başaran
    Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

@Skolyoz23 2011 den geri gidilmemiştir. İnşallah şimdi de aynıdır. Bu haberler içimizi biraz daha rahatlattı.

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    396
    Verilen Beğeniler
    394

@methotrexat

aynı durum şimdide geçerlidir olmak zorunda, çünkü yönetmelik var yeni rapor çıkarmayacak engelli memur adayları diye

yani aynısı geçerli olmak zorunda başka yol yok

geçen sene atanan nuri adlı arkadaşımızın yazısı aynen şöyle forumda buldum

Rapor yenilemeye falan gerek yok benim raporumda da istihdam işaretliydi ve işitme gerektirmeyen işlerde çalışabilir yazıyordu ona rağmen benden durum bildirir istediler orada memur olarak çalışabilir ibaresi yazılı, bakın rapor değil DURUM BİLDİRİR 1 gün içinde alınıyor yani rapora bakıp durum bildirir de memur olarak çalışabilir yazması gerek bizden istediler mecbur napıcaksın 1 günde gidip hallettik dert edilicek şey değil ama raporunda memur olarak çalışabilir yazanlar bizden önce iş başı yaptılar..

Türkiye Halk sağlığı Kurumu duyuru kısmında evraklar yayınlanır şimdi pek hatırlamıyorum ama rapor, sonuç belgesi, fotoğraf, diploma aslını gösterip aslı gibidir yapıyorlar kurumda, mal bildirim formu var bide şimdilik bunları hatırlıyorum..

yani arkadaşlar kurumlar devlet memurluğunda çalışabilir ibareli rapor isterlerse, durum bildirir raporu almak yeterli, tekrar rapor çıkarmaya gerek yok

dediğim gibi gözünüz aydın
    @methotrexat

geçen sene atanan arkadaş var kanun aynı kanun sıkıntı yok değişmemiş, durum bildirir raporu almış bir günde yazdım zaten buraya aynen yazdıklarını

Üye
    elasu Avatarı

Gerçek Adı
    elasu
    Son Giriş
    21.08-2018
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim raporumda calismayla ilgli bir aciklama ve isaretleme yok ne yapmaliyim rapor cikarmali miyim
    Bu arada benim atandığım kurum henuz istenilen belgeleri yayimlamadi.

Üye
    methotrexat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Başaran
    Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

@elasu Bu konunun içinde raporla ilgili hozgul arkadaşın yazdığı bilgilerde kesin bir şekilde istihdam kısmı işaretli ve çalışamayacağı alanların yazıldığı rapor olması gerektiği yazıyor. Rapor kesinlikle istenecek. Bunu yayınlanmasını beklemeye gerek yok.

Ama araya bayram tatili girdiği için sürenin kısa olmasının işimizi çok zora soktuğunu belirtirken burada bazı kurumların raporda 'memur olarak çalışabilir' ibaresi istediğini ve bunun mantıkla çelişkisini anlamaya çalışıyoruz.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    396
    Verilen Beğeniler
    394

@elasu

istihdam işaretli olması gerekiyor, eğer yapamacağınız bir iş var ise mutlaka onu da belirtmeniz gerekiyor örnek ağır işlerde çalışamaz ama atanacağız normal memurluk ise ağır işlerle zaten işiniz olmayacağından onu yazdırmasanız da olur

sadece istihdamı gidip hastanede 2 gün içinde tekrar rapor çıkarmadan düzeltiyorlar ama çalıştırılamayacak yerleri doldurmak için tekrar heyete çıkmanız yani yeni rapor çıkarmanız gerekiyor

o yüzden düz memurluğa atanmış iseniz, sadece istihdamı işaretlemeniz yeterli, yani yapamayacağınız bir iş var ise örnek işitme probleminiz var ise ve raporunuzda işitme ile ilgili işleri yapamaz yazmıyor ise, ve siz atandığınız yerde duymuyorum beni başka yere verin diyemezsiniz

ama buna benzer işinizi yapmaya engel bir şey yok ise, çalıştırılmayacak alanların boş olması ve istihdamın işaretli olması çalışabilir her işi yapar anlamına geliyor bilginiz olsun

Üye
    belinay_45 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2020
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    manisa \SİNOP
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Skolyoz23

Selamlar bende sinop a atandim ve bu ibareyle ilgili çok tedirginim allah yardımcımız olsun

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    396
    Verilen Beğeniler
    394

@belinay_45 tedirgin olacak bir şey yok, engelli raporunuzun aslı ile birlikte tam teşekküllü bir devlet hastanesine gidip durumunuzu belirtin, size durum bildirir raporu vercekler orada devlet memuru olarak çalışabilir yazacaklar zaten

yani doktor doktor gezip tekrardan yeni engelli raporu çıkarmıyorsunuz ama aldığınız bildirim raporu ise bildiğiniz heyet doktorları imzalıyor ver resmi bir evraktır

bir iki günlük bir işlemdir, siz hastaneye durumu belirttikten sonra beklemeniz gerekiyor bir iki gün, raporu hazırlayıp verirler

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    19.02-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    43

@Skolyoz23 engelli raporunda durum bildirir ibaresi olmuyo mu bilmedigim icin soruyorum onu ayri mi alyoz engelli raporunda belirtilmezmi

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    96

@belinay_45

Bende Sinop'a atandım sizde mi Sinop Üniversitesi, korkmanıza gerek yok aynen @skolyoz arkadaşın dediği gibi bir işlem yapacağız bakalım inşallah işimiz rast gider

Üye
    belinay_45 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2020
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    manisa \SİNOP
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    7

Teşekkür ederim ben manisaliyim ve üniversiteler elden evrak teslimi istiyor 17 saatlik yol p yüzden korkuyorum bi aksilik olur diye

Evet bende sinop bi bayan buldum sonunda sevindim

Üye
    gencural Avatarı

Son Giriş
    01.02-2020
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Su tatil bir bitse ne evrak isticekler merak ediyorum. Aramizda namik kemal universitesine atanan varmi nerede bu 5 kisi.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    396
    Verilen Beğeniler
    394

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @acı gerçekler şimdi çoğu kurum sadece engelli raporu yeterli diyorken, bazı kurumlar ise örnek veriyorum diyorlar ki, engelli raporunuzda devlet memuru olarak çalışabilir yazması veya kamu kurumlarında çalışabilir vs gibi yazı olması gerekiyor diyorlar, bunu da atandığınız zaman kurum sizden istenilen evraklar kısmında zaten yazıyor örnek misal bandırma üniversitesi ve sinop üniversitene atanan kişilerden devlet memuru olabilir yazısı olması lazım demişler engelli raporunda

bu yazı sizin engelli raporunuzda yazmıyorsa sorun teşkil etmiyor, tam teşekküllü devlet hastanesine engelil raporunuzun aslı ile birlikte giderseniz bir günlük bir işlemdir, size durum bildirir raporu veriyorlar ve doktorlar imza atıyorlar engelil raporunuz ile birlikte atandığınız kuruma bu durum bildirir raporunu vermeniz yeterlidir

yani doktor doktor gezip tekrar engelli raporu çıkartma gereğiniz yok acele etmeyin bakalım kurumlar ne istiyorlar belki de hiç böyle bir yazı istemeyecekler veya isteseler dahi sorun değil basit bir işlem kafaya takmayın

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    96

Umarım o imza atacak doktorlar tatilini bitirip gelmiş olurlar

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    19.02-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    43

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Skolyoz23

Teşekkürler ilgi ve cevap için .. hakkimzda hyrlisi olsun

Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon