TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozgurpınarmert Avatarı

Gerçek Adı
    özgür özdemir
    Son Giriş
    23.12-2019
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben Ortopedik Engelli Sol Ayak ve Elde Rahatsızlığı Olan Bir Vatandaşım. Rapor Oranın Sürekli % 32 dır. Engelli Otomobili Almak İstiyorum.

1. Acaba Yurtdışından Otomobil Almak Avantajlı mı, Dezavantajlı mı? Bu Konuda Bilgi Olan Varsa Lütfen Bilgi Vermenizi Rica Ederim.
    2. Yurdışından Otomobil Getirmenin Zorlukları Ne Acaba ?
    3. Tanıdığım Kişiler Yurtdışından Gelen Otomobillerin Güvenilir Olmadığını Söylüyorlar. Acaba Doğru Mu?
    4. Ben Birdefa Aldımmı, Bu Otomobillerin Belli Sürelerde Yurtdışına Giriş-Çıkışımı Yapması Gerek mi.
    5. Tekrardan Otomobil Alırsam Eskisini Satarak Yenisini Alabilir miyim. Alırsam Bu Süre Nekadar?(Değiştirme Süresi)

NOT: Raporda H Ehliyeti Alır ve Özel Tertibatlı Araç Kullanabilir İbaresi Mevcuttur.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    09.05-2019
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba cevaplara geçeyim .
    1-)Hem avantajlı hem de dezavantajlı.
    Avantajlı çünkü yurt dışı araçlarını 2.el satın aldığından daha ucuzlar.Yurt içindeki 0 km araçların fiyatları şu ara uçtu. ÖTV indirimli bile yanından geçmek herkese nasip olmaz.Yurt dışı satın aldığın araç donanımı yurt içi alacağın araçtan daha fazla oluyor .
    Dezavantajlı çünkü satma süresi 10 yıl.Alım süresinde Ankara'da bulunman gerek.Satış işlemleri kafa ağrıtan cinsten.Getirecek güvenilir eleman bulman sıkıntı. Güvenilirini buldun.Getirirken kaza yapma yada arabayı arızalandırma ihtimali var.
    2-)Ankara'da her ayın ilk salı günü toplanan heyete gir.heyette olumlu rapor al. Güvenilir birini bul. Almanya'ya senin adına gitsin. Aracı getirsin. Alım-satım prosedürü ( 1 gün sürer )
    3-)Ben 2 aracımıda yurt dışıdan getirttim. 97 opel astrayı 9 yıl kullandım. 1,5 yıldır 2013 Passat Variant TDI DSG kullanıyorum .Kul yapısı sonuçta . Yurt içinde satılandan farklı bir sorun çıkarmadı ikisi de . Bakımlarını zamanında yaptırmak önemli tabi ki.
    4-)Gerek yok.Artık senin . Yurt dışına çıkma girme işlemi bir ara Gürcistan için di. Hepsinin elinde patladı o arabalar. Sen kanuna uygun şekilde alırsan bir sıkıntı olmaz.
    5-)Yurt dışı 10 yıl yurt içi 5 yıl.
    Saygılarımla.
    Bu konu hakkında detaylı yazımı forumdan bulabilirsin.
    " Almanya'dan otomobil getirttim. Öneririm" konulu yazı.