Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    msait19 Avatarı

Gerçek Adı
    m.sait
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    .?.?.
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @James Eastwood

İki sene dondurdum derken iki sene ben de devamsızlıktan kalacağım. O süreçte iki yıllık ilahiyat okuyacam açık öğretimden. On lisanstan sınava girip kurum olarak üniversiteye atanabileyim diye. Yoksa üniversiteden vazgeçmiş değilim. Belki seneye de giderim. Duruma göre. Ekonomik olarak da sıkıntılı olduğumuz için en azından biraz toparlanırız belki. Bakalım artık...

Üye
    James Eastwood Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@msait19 anladım hayırlısı

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evraklarınızı teslim etmişsiniz. Muhtemelen bu hafta komisyon ve valilik onayından geçicek. Diyelimki evraklarınızı geri aldınız. Ankara veya istanbula nasıl yetiştireceksiniz? İst ve ankara içinde evrak teslim süresi bitti diye biliyorum. Ha ben riske girerim eveaklarımı geri alırım ist ve anlaraya gider şansımı denerim oldu oldu olmadı olmadı atanmasamda olur diyorsan o başka. Bence git başla baktın yapamıyorsun tayin için dilekçeni ver şansınıdene gerisi nasip.

Üye
    James Eastwood Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Enginsar istanbul 19 demiş arayan bir kişiye ankarayı bilmiyorum tatilden öncede aradım ulaşamadım bir türlü tabiki yarın sabah önce arayacam eğer almayı düşünürsem 19 unda alan 20 de de alır diye düşündüm ama belli olmaz bakıcam çok pişman olmasam düşünmezdim ama baya pişman oldum açıkçası o yüzden böyle saçma birşey düşündüm. zaten olmazsa dediğin gibi yapıcam en kötü 1 ay çalışıp tayin isterim yok derlerse 1 ay daha bekler vize sınavlarına girer sonuçlarını beklerim çoğu dersten kalırsam eğer mecbur istifa edicem tabi tek bahane dersten kalmak değil ciddi psikolojik sorunlar yaşadım şu son 2 haftada aile meselesi yüzünden bunu mazeret belirtip isteme düşünceside var ama bilemiyorum açıkçası

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Saydığın mazeretlerin hiçbiri tayinde dikkate alınmaz. Sadece engellilere tanınan bir defaya mahsus tayin hakkını kullanmayı istersin değerlendirirler. Birşey diyim mi fazla kurcalama derim bi git başla nasıl bir ortam seni bekliyor bi git gör. Sonra kafa yor bu tür şeylere. Bir karar vermişsin ve artık o karardan dönmen için çok geç bu nedenle oluruna bırak biraz stres yapıp kafayı yordukça mutsuz olursun.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Atanan arkadaşlar atandığı yerde göreve başlamış ise adaylık kalkmadan engellilere tanınan bir defa hakkını kullanarak tayin isteyemez.
    Diyelim ki X kişi Mersine atandı ama Konya da çalışmak istiyor. Konya il MEM e müracat edecek ve o bir defa hakkını kullanmış olacak.

Üye
    James Eastwood Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Enginsar aradım sabah atandığım yeri gelip alırsan diğer yerlere götürebilirmisin bilmiyorum ama sorumluluk sende dedi bende tamam dedim sonra istanbulu aradım bugunde alıyoruz getir dedi ben uzaktayım dedim sorum komısyon ne zaman toplanır bilmiyorum dedi ama getireceksen yarın getir dedi ama kalktım biletlere baktım otobus olmazdı zaten mesaiye yetişemezdim çünkü ucak biletide kalmamıstı mesaiye carsambaya gotureyım dedim ama olmazsa diye çekindim açıkçası o yüzden düşüne düşüne vakit gitti bende gidemedim almaya. ankarada telefona cevap vermedi yine hatları hep kapalı anlamadım ki. @officer hocam yapan var meb de de yapan duydum bu sitede ama sanırım ciddi bi mazeret olmadan çok zor bakıcam artık hem adayken aynı sene içinde acaba 50-55 gün izin alabilirmiyiz ki ? çünkü sınavlarım yaklaşık bu kadar sürecek

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oluruna bırak riske atma artık bu saatten sonra. Aday memurların yıllık izinleri yoktur. 10 güne kadar mazeret izni vardır buda amirin takdirindedir. Sağlık raporu ile bir nebze çözebilirsin lakin adayken aldığın her rapor adaylığın kalkması için eksi puan yaratır. Sicil amirin düşük puan verirse adaylığın uzar.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

@James Eastwood,
    Kurumdayım yapanı hiç duymadım..

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    7

meb de sıkıntı yok. ikamet ettiğiniz ildeki mem e gidin durumunuzu anlatın. dilekçenizi verin büyük ihtimalle atandığınız yere bile gitmeden ikamet ettiğiniz veya istediğiniz mem de göreve başlarsınız. aday memurluk falan önemli değil.

@officer
    milli eğitim bu konuda çok hassas davranıyor ve engelli mağdur etmiyor. adaylık kalkmadan da atıyor sıkıntı yok.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

@habip50,
    Güzel bilgiler peki bir soruda ben sorayım engelli hakkımdan doğan 1 defa il içi atama hakkımı kullandım. Anayasa mahkemesi 1 defa ibaresini kaldırdı tekrar engelli hakkımı kullanarak tayin isteye bilirmiyim.

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    7

2015 yılında engelli personel için bakanlığın yayınlşadığı bir yazı mevcut buldum ve linkini ekledim. burada yazan engelli memurların adaylıkları kalmadan hatta atandığı ile başlamadan bile tayini mümkündür. linkten yazıyı okuyun.

http://istanbul.meb.gov.tr/meb_iys_d...7_bakanlik.pdf

@officer
    kardeşim doğru diyorsun. mahkeme kaldırdı. engellilik sebebiyle atamaları bir defayla sınırlandıramassın diyor kararı bende okudum. fakat ikinci defa atananı duymadım. bunun için dilekçe vereni de duymadım. denersen ilk sen olursun.

değerli kardeşim gerçekten mağdur durumdaysanız atama hakkınızı da kullanmış iseniz ve atama dönemini de kaçırmış iseniz. il içi tayinlerde valiye tanınmış bir hak varmıdır. 5442 S.Kanunun 8/c Maddesi buna göre vali uygun görürse sizi istediği yere atar. burda önemli olan mem le olan ilişkilerinizdir. durumunuz anlatırsınız dilekçenizi verirsiniz vali ve ya milli eğitimden sorumlu vali yardımcısı ikna olursa sizi madde gereğince atar.

5442 S.Kanunun 8/c Maddesinin özeti şöyle:

Yukardaki fıkralarda yazılı bütün memurların lüzumu halinde il içinde nakil ve tahvilleri mensup olduğu il idareşube başkanlarının inhası üzerine valiler tarafından icra edilmekle beraber mensup oldukları Bakanlıklar veya genelmüdürlüklere sebepleriyle bildirilir

Üye
    James Eastwood Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@habip50 attığınız linkte aday olanlar adaylık süresince isteyemez diyor benım kast ettiğim mesela atandığım yerde 1- 1,5 ay çalıştık sonra tayin istedik il dışına çıkar mı ?

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    7

@James Eastwood

adaylık süresince isteyemezi nereden çıkartın anlayamadım yazıyı iyi okumalısın. benim tanıdığım bir arkadaşım var istanbul a atandı hiç gitmeden nevşehir de işe başladı. bu oluyorsa ve yukarıda paylaştığım yazıdan da anladığım kadarıyla 1- 1,5 ay sonrada isteyebilirsin sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

eğer atandığınız yerde idare edebiliyorsanız bu hakkı hemen kullanmayın derim. bu bir jokerdir arkadaşlar hep cebinizde dursun derim. görevde yükselme sınavlarında size önemli avantajlar sağlayacaktır. başka hakları kullanarak tayin olmaya çalışın derim benim nacizane fikrim.

Üye
    James Eastwood Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @habip50 arkadaşınız hiç gitmeden başladıya o bu hakkını kullanmış mı oldu ? idare ederim belki ailemin yanındayım ama kaldığıma pişman oldum açıkçası zaten şu son 2 3 haftada hep tartıştık o yüzden açtım bu konuyu istifa etmeyi düşünecek kadar pişman oldum hatta ilk sınavlardan sonra bakıcam eğer çoğu dersten kalırsam ya da kötü gelirse tayin isteyecem çıkmazsa mecbur istif edecem. birde sınav günlerini dikkate aldığımda yaklaşık 40-45 gün izin almam lazım 8 ayda. 4 defa 10 ar günlük yani. müdür izin verirmi vermez mi bilemiyorum açıkçası çünkü adaylıkta izin bile isteyemiyormusuz
    @habip50 maddelere dikkat ederseniz atandığı yerde başlayanların aday olanların adaylıkları kaldırıldığı zaman isteyebileceği yazıyor tabi kağıt üstünde. adayken meb de tayin olan 2 3 kişi gördüm bu site ve forumlarda ama onlarında uğraştırmış ve sağlam mazeretleri var ben şimdi kalkıp eğitimden de isteyemem meb yok olmaz diyor çünkü. siz meb de memur falanmısınız ?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon