Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 108 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esaretesaret Avatarı

Son Giriş
    29.01-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1 aydan fazladır bu forumda kpss ile ilgili yorumları okuyorum.. 3-4 gün önce üye oldum. Bugüne kadar okudugum yazıların sonlarında hep şu vardı. lisansıda okudum, önlisansıda okudum ortaöğretimide okudum hepsinin yorumlarını okudum. kuraya girenler çok bişey sölemiyolardı onlar kaderlerine razılardı duadan başka careleride yoktu. onceki okudum yorumlarda hep su cumlelerle bitiyodu sözler hepimiz hakkında hayırlısı---- hakkımızda hayırlısı olur ınsanlah---- herkes bırbırıne atanırsın ınsallah---- herkes atanır insallah - diyodu... kadrolar açıklanınca herkes birbirine düşman olmuşcasına konşuyo. yok sen daha fazla kadro aldın yok lısans az aldı yok bilmem ne... engelli engelliye düşman gibi olmamalı. dun hayır duaları ederken bu gun yok ben emek verdım calıstım bınbir zorluk cektım demenın mantıgını anlamıyorum. keza lısanslılar nıye bole konusuyo dıyenın de mantıgını anlamıyorum. oncekı atamalarda 4000 cıvarı olmus atamalar .. engelli kerdesler 6113 atama yapılacagı acıklanmıs sukretmek yerıne yok senın kı az yok onunkı fazla sayıda atama olmus demek engllı olan ınsanlara yakısmıyo... bu kadrolar acıklanmadan oncekı hayır dualarınıza donunuz.. bır engellı atansında kım atanırsa atansın olmalı felsefemız. rabbım calısanın emegıne yerde bırakmaz... calısan kazanacaktır. emek verene yemek verır rabbım... ole sıralamalara takılmamak lazım.....kırıcı sozlerım olduysa ozur dılerım.. sozlerım bırlık olup sesınız baska yerlere duyurmanız ıcın. bırbırnızı kırmayın cunku herkes atanmak ıstıyo.... hepınızın allah yardımcısı olsun

Üye
    yesilyenice78 Avatarı

Gerçek Adı
    Turan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lisans alım sayısı acilen tekrar gözden geçirilmeli adaletsiz bi sayı,neye göre belirlenmiş, kim belirlemişse ilahi adelete inanıyorsak ki inanıyoruz kıyamet günü, lisans mezunu olarak sizden Rabbim'in huzurunda şikayetçi olacağım.adaletsiz kadro dağılımınız için tşk ederim.orta öğretim 2514, lisans 1039 (ortaöğretim sayısının yarısı bile değil.)

Üye
    cemil er Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

@esaretesaret Helal olsun... Bencede arkadaşlar

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

yeşil yenice orta öyretımın yarısı bıle deyıl demişsın...çok saçma bır degrlendırme olmuş.kıyaslaycagın orta ögretım olmasın.orta ögretım hem az açmışlar hemde açtıkları ne sadece hızmetlı açıyorlar orta ögretıme ...

Üye
    efsane_3519 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

merhaba arkadaşlar önlisans kadroları 1304 kişi olarak açıklanmış ben 1200 sıradayım acaba memurluk gelme ihtimali nedir??

Üye
    Konjenital Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapılan yorumları okudumda engelli bilincinden çok menfaate düşülmüş.Görüyorum ki kura ile girenler çekilemez aşağılayıcı konusulmuş.Unutmayın arkadaslar hepimiz engelli olmayı seçmedik.Sağlıgımızın elverdigi kadar okumaya çalıştık.Rabbim herkezin gönlüne göre versin.Ben lisans yada ilkokul diye degil 6.000 haberini duyunca sevindim.Ama kendi içimizde beden degil düşünce engelindeyiz.

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önlisans'ın kadro sayısına göz diken arkadaşlar, 2014'deki ilk atama ve sonraki atamalarda önlisans kadrolarına baksınlar ondan sonra konuşsunlar. 2014 de önlisans'dan giren sayısı lisans'dan fazla iken açılan kadro sayısı lisansın daha fazlaydı(öğretmenlik kadroları hariç). Bu sene önlisans'a bi özür gibi olmuş, aslında hakettiğimiz buydu zaten. Herkese başarılar arkadaşlar (Önlisans puan; 84.?? sıralama 297)

Üye
    ilyas1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ilyas kartal
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lisans düzeyinde 8992 kişi girmiş sınava ve 1289 kişi alıcaklar (öğretmenler de dahil) bu şu demek oluyor sınava giren kişilerin %15''ini alıcaklar.. Önlisans düzeyinde 7941 kişi girmiş ve 1340 kişi alıcaklar bu da sınava girenlerin %17'lik kısmını alıcakları anlamına geliyor.. Ortaöğretim düzeyinde 52728 kişi girmiş ve 2514 kişi alıcaklar (neredeyse yarısı hizmetli olacak) bu %5'lik bir kesime tekabul ediyor.. Lisans ve Önlisans mezunu arkadaşlar şu oranlara bir daha bakın ve ondan sonra gelip adaletten bahsedin.. toplamda 74bin kişi sınava girmiş emin olun bir bu kadar kuraya başvuran vardır onlarda en fazla %2'lik kısmını alırlar.. üniversite okumuşsunuz ama ne adaletten anlıyorsunuz ne de basit bir matematikten.. üniversitenin size öğrettiği tek şey bencillik olmuş.. özür dilerim biraz sert konuştum ama kendimi tutamadım..

Üye
    Hatipoglu68 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dalkiç
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kuraya katılanları neden bu kadar cekemıyorsunuz anlamadım allah yar ve yardımcımız olsun cok iyi bence 6.000 kusur kişi alınacak engellilerin cogu iş bulacak en az 6000 kişi sukr etmemız lazım bırbırımızı yemek yerıne

Üye
    ulubey Avatarı

Gerçek Adı
    Ulubey
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    18

Allah akıl fikir versin size. Senelerimi verdim okumak için. Gitiim 4 sene boyunca dirsek çürüttüm. Tabi ki alımları eleştiricem. Lisans 1000 alım şaka gibi. Boşuna mı okuduk arkadaş biz. Adam ilkokulu zor bitirmiş gelmiş lisans alımı yeterli diyor. Beyninle düşün diyecem de o da yok ki...

Üye
    ilyas1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ilyas kartal
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ulubey kardeş bende şuan üniversite okuyorum ama hala bitmediği için ortaöğretim düzeyinde girdim.. sınava 74bin insan girmiş bunun 6000i iş sahibi olacak.. 74bin kişiden sadece 9bin kişi lisans mezunu ve bu sayının %15 iş sahibi olacak.. önlisans düzeyinde sınava girenlerin %16sı iş sahibi olacak.. ortaöğretimde de sınava giren 52bin kişiden ise sadece %5i iş sahibi olacak.. kura da ise oran %1 .. 100bin kişiden fazla insan kuraya başvurmus ama 1000 kişi alacaklar.. o insanlarında hakkı yok mu? senin mantığına göre gidersek tüm alımları lisanstan yapsınlar bizim hiç birşeye hakkımız yok!!

Üye
    Hatipoglu68 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin dalkiç
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok olsaydım engelli olmazdım zaten

sende de varda ne işe yarıyo kalp kırmaktan başka

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    22

Şu yazılanlardan ortaya tek bir gerçek çıkıyor.. bazılarında okumak sadece cehaleti alıyor, bazı şeyler baki kalıyor..
    Daha sen kendin engelli kardeşine saygı duymuyorsun, sağlam insanlardan saygı bekliyorsun..
    4 sene okumuş da dirsek çürütmüş.. yok adam ilkokul mezunuymuş beyni yokmuş.. belli ki o 4 senede sadece dirseğin değil, beyninde çürümüş..
    Sen üni mezunu olsan ne olur, profesör olsan ne olur, ordinaryus olsan ne olur.. karşındaki insana saygı duymadıktan sonra..

Üye
    Büyükustaerdogan Avatarı

Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Smilemisty
    Herkes kendi düzeyinde yarışıyor ya ondan olabilir mi acaba ?

@zendark
    Kardeş herkes kendi düzeyinde giriyor. Önlisanstan sınava girenlerin genel olarak puanı düşük olduğu için puana göre sıralama da doğal olarak düştü
    lisanstakilerin ise tam tersine genel olarak puanları yüksek olduğu için sıralama da yüksek olmuştur bunu anlamak bu kadar zor mu gerçekten ?

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Büyükustaerdogan

Sen çok komiksin galiba. Okuduğunu anlama diye bişey duydun mu sen? İki kişi sınava giriyo aynı kategoride. Biri 80 alıyo diğeri 81. 80 alan 1000.sırada, 81 alan 2500.sırada. 81 80 alan 1000.sıradaysa, 81 alan 1000 den daha aşağıda olması gerekir. Hani 81 80 den daha yüksek bi sayı ya. Umarım anlamışsındır..

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon