Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    suat65,moralini bozmak istemem,inşallah herşey senin için hayırlısı olur,ama devlet memurları kanunundaki bu maddelere fazla takılma,seni yanıltabilir,çünkü bir çok kurumun kendine göre çalışma prensipleri ve yasası var,atandıgın kurum istersen 3 aylık ceza al yinede seni memurluktan atabilirbenim çalıştıgım kurumda böyle bir şey oldugu için söylüyorum,işe giren personel 2 sene sonra işten çıkarıldı,onunda hafif bir cezası vardı,mahkemeye gitti kazandı ama yinede işe iade etmediler.itiraz olarakta kurumun kendi mevzuatını gösterdiler,sonuç olarak senin yapman gereken şey atanacagın kurumu iyice araştırıp ona göre tercih etmen lazım,belki bu şekilde biraz daha fazla şansın olabilir,çünkü kurumlar arasında bayagı iç mevzuat farkı var,senin için hayırlısı olur inşallah..

Üye
    Erkankss Avatarı

Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@hakancan06

Mahkemeyi kazanıp geri atanamamısı hukuk dışı değil mi? Sonucu ne oldu peki o arkadaşınızın? Bide sizin kurum hangisi kardeşim

Üye
    suat65 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    10

Valla puanım çok iyi ama buna sıkıntıdan sevinemedim ne yapacam bilmiyorum bekliyorum tercih verecem artık araştırıp verecem adalet bakanlıkları kurumlarından uzak duracam

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

Eğer sonuçlanmamış mahkemeniz varsa güvenlik tahkikatı da sonuçlanmaz. Güvenlik soruşturmasının tamamlanması mahkeme sonucuna göre belirlenir sizde mahkeme sonucuna kadar atamanız bekler. Bir arkadaşımın başına geldi 1,5 sene mahkemenin sonuçlanmasını bekledi.

Üye
    suat65 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    10

Ve sonra ne oldu

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

@Erkankss

erkan bey,siz bu ülkede adalet oldugunumu düşünüyorsunuz?? istersen 10 tane mahkeme kararı al,güç sahibi degilsen adalet senden yana olmaz,ama güç sabihiysen istersen 10 yıl ceza al,yinede seni etkilemez.yürürlükteki kanunları ordan keserler burdan keserler seni haklı çıkarırlar. ne yazıkki bügün ülkenin durumu böyle.. sonuç olarak o arkadaşımız işinden oldu,evli çocuk sahibiydi.bazen düşünüyorumda bir insanın hayatı, yaşamı birilerinin iki dudagı arasında olmamalı..

Üye
    suat65 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    10

@hakancan06

İşte bende bundan korkuyorum hayatım bir insanın iki dudağını arasında olması.

Üye
    Erkankss Avatarı

Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@hakancan06

Ne bileyim iste benim bi adli sicil arşivim war 15 gün hapis 1500₺ ceza adam yaralamaktan

Bide 2 tane adli sicilim war
    Biri 6 ay ceza verdi tehdit sucundan ,denetim serbestlik verdi taa 2008den yatmadım.
    Diğeri akıl hastanesine güvenlik tedbiri koydu yatırdı ama ondan cezaya ehliyetim olmadığı icin ceza almadım

Şimdi memurluğa engel gözükmüyor bunlar sonuçta 1 yıl yatmamışım veya yüz kızartıcı suc işlememişim

Eğer ben atanıp alınmazsam nasıl olacak. Kanunlar acık net değil mi memur olunabilecek olunamayacak haller diye?

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    erkan bey kanunlar açıkca,o kanunlar bazen adamına göre degişiyor,tabi her kurumda böyle degildir mutlaka,bu yüzden atanacagınız kurumu dikkatli seçmenizi tavsiye ederim,kurumun kendi iç mevzuatı hakkındada bilgi edinin,gerisi şansa kalmıştır artık..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12