Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Memur olup ta Sınava giren Kaç kişi var ? çözüm diskalife etmek için
    Nerden baksanız 75 bin kişiden 8 bin kişi vardır . Bu durm da olanları sadece teknik kadrolara başvurabiliyor

Yani GİH ,VHKİ , B. İşletmenlik kadrolarına başvuramazlaaaaar sadece ve sadece kendi mezun oldukları teknik kadrolara başvurabilirler .

O zaman yapılması gereken basit herkes akim bimer yazsın sadece lise için 2001 , ön lisans için 3001 , lisans için 4001 kod verilirse bir tane dahi sınava giren memur başka bir yeri seçemez boşu boşuna sınava girmiş olur

Bu şekilde işsiz olan engellilerde memur olur yoksa yine aynı kişiler kurumdan kuruma geçer işsiz gene işsiz kalır

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuçta bu sınav ne için yapılıyor işsiz olan engellilerin iş sahibi olması için fakat biz de ise tam tersi olarak kullanılıyor kurumlar arası geçiş ve yükselme sınavı gibi bu devran böyle gitmez

Üye
    Ederlezzii Avatarı

Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani bu durum çok karışık.Alan değiştirmek isteyebilirler. Ama bu hiç işi olmayanların nasibini kapatıyor. Sonra da nasibin varsa olur vss.... Nasibim nasıl olsun????? MEB de memur olup şikayet eden bile var? Her , iş ortamında, memurlar arasında her yerde sorun var! olmaması imkansız.Engelli olmasa da memuriyetlerde sorunlar hep var. Çoğunluk memnun değil ama işi sonuçta. İnsanlarla uğraşmak başlı başına zor tabi. Hayatın kendisi bu.İşi bulduk mükemmelini arıyoruz.Ya muhtemelen herkes rahat etmek ister, etsin de ama bunu yetkililer düşünmemekte. Kurumundan memnun olmayanı baska kanalla yükseltse, değişse bir sorun olmaz.

Üye
    civilian Avatarı

Gerçek Adı
    .
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Arıkan

kardeşim senin dediğin gibi olursa mühendis sağlıkçı öğretmen düz memur olur bu ne kadar mantıklı adam yıllarını vermiş bi meslek sahibi olmuş hemde engelli hali ile zaten nitelik kodu isteyen bi kadro mezunu değilsen nitelik isteyen kadrolar seni ilgilendirmez ki bırak adam gecsin mesleğini yapsın

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Arıkan çok akıllısın sanırım .bende lıse mezunuyum ve bır kurumda hızmetlıyım.bu yıl sınava gırdım memur olmak ıstıyorum.sen bu yıl atansan seneye memur olmak için gırmıycekmısın gırceksın.hatta ılerlesen şef bıle olmak ıstıyceksın.o kodları lıse duzeyı 2001 işaretlıycez zaten bızde .bu çözüm deyıl kardeşim.akıllı olun.çözüm burdan bır bırlıktelık çıkarıp bımere yazıp tum engellılerın atanırken memur olarak atanmasını saglamak..engellıden hızmetlı olurmu.mantıken ters bır defa.saglıklı olan yurttan yetşşenler sınavsız memur olsun.şehıt yakınları memur olsun.ama engellı hasta sakat olan vatandaş çöp taşısın mantık bumudur...

Üye
    grcnckr Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Bu yıl sınava tekrar giren sayısı bayağı fazla o yüzden puanlar 2 3puan fark eder sıkıntı şurda şahıs gih kadrosunda bulunan kişi tekrar sistem tercihine izin veriyor olması şahıs tercihi yapıyor sistemde onu atamasını yapıyor fakat gidemiyor ama o kadro tercih yapılmış oluyor

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam şimdi kurum içi yükselme sınavları oluyor fakat normal kpss ye giren bu sınavları bekliyormu bekliyor bir daha kpss ye girmiyor girsede mümkün değil kazanamıyor fakat engelli sınavlarında engelliyi geçmek kolay adam sınava giriyor tekrar kadro işgal ediyor görevde yükselme sınavı gibi kullanıyor

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

18 yıl sonra defter kitap açıp çalışıp atandım. Üstelik 90 puanla, KPSS'de 80 üstü çalışmadan alıyorum. Oturup ders çalışmayıp sonra burada DİLENCİ ağzıyla şu muhabbeti yapanları anlamıyorum. Gidin bir sokak başında mendil açın! Burada hakkıyla puan almış, mesleğini yapmak isteyen insanları dibe çekmeye çalışarak değil. Geçen atamada lisede 90 puan üzeri en az 200 hizmetli atandı. Bu adamlar memurluğu hak etmediler mi? 3. atamada memur olarak atanan 79 puanlılar daha çok mu hak etti ? Biri çıkar hakkımı helal etmiyorum , diğeri diskalifiye edin der vs..

@Arıkan
    Ben belediyede çalışıyorum. Belediyelerde görevde yükselme sınavı olmaz ! OLUR ile vekaleten her iş yaptırılır. Ben bir ömür boyu memur olarak kalmaya mahkumum. Unvan değişikliği sınavları da sadece Mühendis seviyesinde açılır 4 yılda bir onada maalesef okumaya gücüm yetmiyor. Çok isteyerek evimden uzakta kirayla yaşamaya gelmedim ama 2. atamada 70 memur seçeneği verip bizi 90,65 puanla evimden 1300 km uzağa atadılar. Belediyelerin tayin hakkı da yok ! Hani bilin istedim sonra aynı şeyleri sizlerde yapacaksınız.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam sen öyle diyorsun fakat bunu herkes kullanıyor sonrada işsiz gene işsiz kalıyor

Üye
    antalya03 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MySQL siralaman neydi senin atandiginda birde belediye de maas nasil bilgi verirsen sevinirim. Ayrica bn memur degilim ama dediklerine katiliyorum. Memurlari tekrar sinava sokmama mucadelesi yerine ders calisma mucadelesi verilmeli

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş git yükselme sınavına gir engelli sınavıyla yükselme işsizi işsiz bırakma

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arıkan o zaman biz memurları da sınavsız mühendis yapsınlar. BİMER e yaz bunu. Nasıl olsa kurumiçi sınav doğru dürüst açılmıyor. Açılsada bazı kurumlarda açılıyor bazılarında açılmıyor. Açılanlarda ise siyasi tanıdığa göre yükselme oluyor. Bu şekilde mantıksız fikirler üreticeğine bunları bil ve mantıklı fikirler üret.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mantıksızlık ne ders çalışmadığımızı nerden biliyorsunuz ben okul yüzü görmedim tüm okulları dışardan bitirdim gece gündüz çalıştım puanım da iyi fakat sizin iş olmaz olmaz tamam ben yazarım size yükselme sınavında yardımcı olsunlar fakat kurumlar arası geçiş sınavı gibi engellilerin sınavıyla yükselme işini unutun

OrtaÖğretim 16.873 en az giren tekrar 8 bin kişi
    Önlisans 8.289 Mevcut memur sayısı en az giren 5000 sınava
    Lisans 11.847 mevcut memur en az giren tekrar 6 bin
    Lisansüstü 859 mevcut memur

Üye
    GND Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memur olup ta EKPSS ye girenlerin Allah bin kere belasını versin hemi.... nankör herifler zaten atanmışsınız daha allah tan belanı mı istiyon bence bu tip adamları diskalifiye etsek eminim birçok işssiz atanır iş bulur...

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım o beddua döner dolaşır seni bulur. Nankör lafınıda sana iade ediyorum.
    Sizin beddualarnız ve konuşmalarınızla devlet elimizden hak ettiğimiz sınav hakkını elimizden almaz.
    Adam sınavı kötü geçmiş düşük puan almış en ağır şartlarda stresli kurumda memur olmuş. Üstelik ek ödeme de yok. Şimdi bu adam ek ödemesi olan daha stressiz daha rahat bir kuruma niye geçemesin sınava girip ? Bana bunu mantıklı bir şekilde izah edin. Söz tercih yapmayacağım. Unutmayın ki kurumlar arası geçiş torpille oluyor. Torpilin yoksa öyle belediye gibi ek ödeme yapan kurumlara geçemiyorsun.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon