Sayfa 6 / 20 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 298 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memoli Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    10:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya arkadaşlar işe girmişsiniz birde rahat yermi arıyosunuz valla bravo size diyecek laf bulamıyorum sizlere zaten rabbim veriyosa sizin gibilere veriyo benim gibi gercekten atanmaya muhtaclarda sizlerin yüzünden iş bulamıyo yazıklar olsun ekpss başladıgından beri atanamadım ben sizde arayın rahat ve yata yata maaş alacagınız biyer bulursunuz

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım kimin muhtaç olup olmadığını sen neye göre karar verdin anlayamadım açıkcası niye yazıklar oluyormuş pardon bizde ilk defa girdik bizde atanmadık daha bizde emek harcadık o kadar yıl çalıştık yorulduk stres yaptık herkes gibi bizde çalıştık ve emeğimizin karşılığı aldık yani ne kadar emek verdiysek o kadar puan aldık seçme gibi bir seçenek elimizde varsa tercih yapabiliyorsak neden araştırıp soruşturup güzel kurumlar yazmayalım neden güzel yerler yazmayalım bunu anlamadım en doğal hakkımız değil mi emeğimizin karşılında seçim yapmak bu kadar tepki niye sende seç sende git herkesin fikri senin gibi olacak diye bir şey mi var sen olsan seçim yapmazmısın kendi ilin ya da sevdiğim meslek ya da kurum bunlar seçim değilmi de boş boş konuşuyorsun

Üye
    aklindansayitut Avatarı

Gerçek Adı
    asfg
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    asdfg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: memoli Mesajı Gör
    ya arkadaşlar işe girmişsiniz birde rahat yermi arıyosunuz valla bravo size diyecek laf bulamıyorum sizlere zaten rabbim veriyosa sizin gibilere veriyo benim gibi gercekten atanmaya muhtaclarda sizlerin yüzünden iş bulamıyo yazıklar olsun ekpss başladıgından beri atanamadım ben sizde arayın rahat ve yata yata maaş alacagınız biyer bulursunuz
    :d:d:d:d:d

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Adalet bakanlığının iyi oldugunu duydum ama icinde bulunmadım o yüzden tam olarak bisi diyemiyorum.

Üye
    karafse Avatarı

Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bu başlık altına kolay kolay kimse su kurumlar daha güzel bu daha iyi diye yazmaz sebebi de herkesin birbirine potansiyel rakip olmasidir. Bence anlayisla da karşılanabilir.
    Bildiğim kurum hakkında avantajlariyla ve dezavantajlarıyla ilgili bilgi vermek istiyorum. Belediyeler; hamurunda siyaset olduğu için ne özel şirkete benzer ne de devlet kurumuna ikisinin arasında biseydir. Nihayetinde memur olsanizda Başkanın veya yetkililerin ağızlarından çıkacak sözler çok onemlidir, bu durum biraz canınızı sıkabılır. Hizmetli de olsanız potansiyelinize Gore iş verirler tutup da al paspasi gir tuvalete demezler çünkü bu gibi işleri taseronlar vasıtasıyla görürler.(Allah onlara da kolaylik versin) Belediyelerde ilk atandiginiz da önyargı ile karşılaşabilirsiniz çünkü genel de merkezi atamayla gelen memur çok azdır. Bu durumu atanirsaniz anlarsınız. İzin vb. yönlerden çok kritik bir pozisyonda değilseniz sorun olmaz genelde tabi ki bu da mudurle olan ikili ilişkinize bağlıdır. İmkanı olan belediyelerde tiyatro, sinema, konser, kurslar, geziler gibi sosyal aktivitelerden faydalabilirsiniz bu açıdan tercih etmeden önce arastirmak çok önemlidir. Gelelim en can alıcı noktaya, maaşlar. Devlet memuru maaşınızın yanında toplu iş sözleşmesi adı altında sosyal denge parası verilmektedir. Bu tamamen belediyeden belediyeye değişiklik gostermektedir. Hiç olamayacağı gibi her ay ekstradan 1000 lira hatta daha fazlasını da alabilirsiniz dediğim gibi kesinlikle tercih etmeden önce arastirmalisiniz. Bu yönden maddi olarak göz ardı edilemeyecek farkı vardır. Tekrar söylüyorum kimi belediye hiç vermezken kimi belediye her ay 1000 liradan da fazla vermektedir. İnşallah yardımcı olmuşumdur. Yardımcı olabileceğim bir şey varsa memnuniyetle olabildiğim kadar yardimci olurum. Hakkımızda her şeyin hayırlısı...

Üye
    bypeace Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    sanane
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

@pasini @Zamanın Ötesinde

ÖMSS den beri kamuya atanmak için uğraşıyorum.. bizim işyerin ortamı iyi değil. bu yüzden kara kara düşünerek tırnaklarımı yiyerek kötü not aldığımda çok stres yaparak kamuya atanmak istiyorum başka birşey istemem.. inşallah kazanıpta atandığım yer ortam çok iyi olur.. maaşım zamlandı ve 3100 TL oldu.. hadi hayırlısı.. para iyi huzur kötü. kurum adını söyleyemiyorum..

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@karafse

siz olsanız puanınız güzel olsa ilk 10 tercihe hangi kurumları yazardınız hocam her açıdan avantajlı düşünürsek rahatlık maaş iş ortamı v.s fikriniz var mı

Üye
    karafse Avatarı

Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikli belediye olurdu arasında ama iyi araştırarak.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

belediyelerde yükselme işi çok sıkıntılı diyorlar siyasi oluşum falan etkili diyorlar sürekli seçimle değiştiği için neyin ne olduğu belirli değil tam olarak diyorlar ama belediyelerde çalışan tanıdıklarınız var mı

Üye
    redsea Avatarı

Son Giriş
    15.02-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

karayolları ve devlet su işleri nasıldır mühendis olarak çalışmak için? artıları eksileri nelerdir?

Üye
    karafse Avatarı

Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben belediyeye atandım bu yüzden belediye hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. Doğru diyorsun belediyelerde görevde yükselme sınavları nadir açılır her sene devlet yazısını gönderir ama tamamen başkanın iki dudağının arasındadır bu sınavı açıp açmamak genelde de açılmaz zaten sınav. Siyaset olduğundan hamurunda yükselme gibi şeyler tahmin ettiğiniz gibidir.

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastanede ayda 3-5 gün dolu dolu çalışıyoruz gerisi yatış. Size göre en kötüsü olabilir ama bana görede en güzeli en rahatı
    @Plumeria

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@karafse

peki sahada çalışılacak bir ortam var mı belediyeler de yani nasıl desem ben masa başı işi fazla sevmem sıkılırım böyle hareketli dışarı çıkılacak sahada olunacak işler varmıdır yada böyle kurumlar nereler bilgisi olan arkadaşlar

Üye
    karafse Avatarı

Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O tamamen görev yaptığın müdürlüğe bağlı elinde çanta tebligatta dağıtabilirsin veya masada oturup çalışabilirsinde. Belirli başlı müdürlükler dışında gayet rahattır çalışması.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Peki belediyelerde büyük şehirler mi rahat olur küçük ilçeler mi

Sayfa 6 / 20 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon