Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Akın SEYİS Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    09:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler arkadaşlar ben şuan üniversite okuyorum ve henüz ilk senem atanıp çalışırsam okulum nasıl olacak çalışma saatlerim mi değişir yoksa okul saati mi? Bi de bulunduğum ile atamazsam okulumu nasıl değiştiriyorum ya da değiştirebilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    75

Yapacağınız tercihler sonucu başka bir ile Meb personeli olarak atanırsanız bulunduğunuz ilde görev yapabilme imkanınız var ancak diğer kurumlar bu imkanı sunmuyor. Başka bir ile atanmanız durumunda üniversiteler arası yatay geçiş imkanı var tabi belirli koşulları sağlamanız koşuluyla. Eğer bulunduğunuz ile atanırsanız örgün eğitim okuyorsanız ikinci öğretime geçmeniz gerekebilir, çünkü kurum amiriniz sizin işte olmanız gereken saatlerde gün boyu okulda olmanıza razı olacağını sanmıyorum mesai saatleri de size göre ayarlanmaz. Kaldı ki siz bir de aday memur olmuş olacaksınız bu da sizin için bir dezavantaj. Atanma sonrasında iyi bir kurum amirine denk gelmeniz ve ikinci öğretimi seçmeniz durumunda kurum amiriniz öğleden sonra saat 14.30 dan ya da 15.00'dan sonrasını idare edebilir (bu şekilde okuyan arkadaşlarım var) onun dışında bir uygulama yapacağını sanmıyorum. Hem çalışan hem de okuyan kişiler için kanunen düzenlenmiş bir uygulama da maalesef mevcut değil tamamen kurum amirinizin inisiyatifine kalmış oluyorsunuz.

Üye
    Akın SEYİS Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki diyelim atandığım ildeki üniversitenin puanları okuduğumdan daha yüksek o zaman ne olacak?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    75

Şartlara uygunluk sağlamazsanız geçiş yapamazsınız. Yatay geçiş şartlarını Yatay geçiş nasıl yapılır, şartları nelerdir? (Yatay geçiş üniversite kontenjanları) linkinden okuyabilirsiniz. Yatay geçiş kontenjanlarını ve Yatay geçiş takvimini Kurumlararası Yatay Geçiş Kontenjanları ile Başvuru - Yükseköğretim Kurulu linkinden görebilirsiniz, daha detaylı bilgi için YÖK'ün 0850 470 0 965 numaralı telefonundan bilgi alabilirsiniz.

Üye
    Akın SEYİS Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi ortalama ile yatay geçiş için bölümümü 1 sene okumak zorundayım. Ben bu sene hazırlığı bitirdim. Olur da atanırsam seneye başka ile giderim yani 1. Sınıfı okuyamam. 1. Sınıfı okuyamazsam nasıl geçiş yaparım?