Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    redeye Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşım forumların amacı fikirleri paylaşmaktır bu forumların çoğunu yetkili insanlar takip ediyor ve sorunlarımızdan haberdar oluyorlar.... 2014 de bende girdim sınava ve 12 günde açıklandı sınav bu sene ne oldu da 24 gün sonraya tarih verildi bu verilen tarihler kurumun hata yapma 0 riskini indirecek tarihlerdir.... sınav sonuçları muhtemelen çoktan belli oldu sadece yayınlanması bekleniyor yani. boşuna 12 gün daha beklemek istemeni anlayamadım doğrusu 18 mayıs yerine 18 haziran deseydi yine ses etmeyip bekleyecek miydik milyonların girdiği sınavlar 2 günde açıklanmakta artık... hadi bizim sınavın okuma yöntemi farklı diyelim değişik optik kağıtlar kullanıldığı için 2 yıl önce bile 12 günde sonuç verildi demek ki bu sene de 12 gün gayet yeterli açıklama yapmak için etrafımdaki tüm arkadaşlarım sıkıntı yaşıyor bekledikleri her gün yazık değil mi 80.000 engelliye.

Üye
    bipolarimkiben Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Arkadaşlar Merhaba,

Binlerce Engelli vatandaş 24 Nisanda hayati bir sınav ile sınandık. Ve o vakitten beri sosyal medya üzerinden sorular ve cevapları hakkında hep bir arayış içerisindeyiz. Biz birbirimizden medet umduk. Oysa ÖSYM YGS sorularını anında görüntü ve tamamıyla açıklamıştı. Peki bizim farkımız neydi de halen açıklanmıyordu? Bizler pozitif ayrımcılığı umut ederken eşit muameleyi bile görememek çok can yakıcı. Adalet! Eşitlik! Ben köşemde yazdım gündem yapmak, sesimizi duyurmak için.Bilgilerinize...

Yazım:EKPSS SORULARI AÇIKLANACAK MI? BUNDAN SONRA AÇIKLANSA DA FAYDASI OLACAK MI?

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bu konuda çok plansız ve programsız bir düzen var 2012 Omss sınavında soruların hepsini açıkladılar 2014 Ekpss sınavında soruların %10 u açıklandı 2016 Ekpss sınavında ise henüz ne olacağı bile belli değil maalesef bizim duzenimizde sınavın popülaritesi önemlidir Sadece 6 bin kişinin Girdiği TUS sınavına anlamda girmişti 2 yıl önce ve biz umudumuzu kesmiştik o kadar süre aciklamadilar o sınavı

Üye
    bruja Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bugün ulaşabildim sonunda ÖSYM Çağrı Merkezi'ne. Başkanlık kararıyla sorular yayınlanmayacak.18 mayısta sonuçlar açıklanacak dedi. E biz o sonuçların doğru olup olmadığını nerden bileceğiz? Böyle bir hakkı nasıl paylaşmama kararı alabiliyorlar? YGS veya KPSS sorularını paylaşmamayı düşünseler kıyamet kopar.Duyurularda yayınlamasalar bile kullanıcıların erişlimine açıyorlar o sınav sorularını.EKPSS'de neden soruların yayınlanmaması gibi bir saçmalık oluyor anlamış değilim. Ben sonuca güvenemem bu şekilde.Güvenebilecek olan varsa bi şey diyemem. Ama bence siz de arayın hep birlikte bastıralım ki yayınlanması gereken sorular yayınlansın.

Üye
    nesimdal Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bruja

Gercekten mi..direk boylemi soylediler...enteresan bi yanit

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Kısa ve net torpiller dönmeye başlamış işte, diğer sınavlar iki üç gün hadi bir hafta sonra açıklanıyor 60 soruluk bir sınavın açıklanması neredeyse 1 ay sonraya atılacak kadar zor olmamalı diye düşünüyorum, ayrıca hak iddia edemeyelim diye de soruların paylaşılmaması bu duruma göre gayet normal..

Üye
    antalya03 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Inanamiyorum ya hayret.

Üye
    bruja Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nesimdal Mesajı Gör
    Gercekten mi..direk boylemi soylediler...enteresan bi yanit
    Evet aynen bu 2 cümleyi kurdu.Hatta bi soğuk konuşuyodu bi şey de diyemedim kapatmak zorunda kaldım. Soruları göstermeden puanların doğruluğuna inanmamızı nasıl bekliyorlar anlamış değilim. Bir bit yeniği var ki böyle bir karar alınmış. Susmamızı ve kabullenmemizi bekliyorlar.

Üye
    Edep Avatarı

Gerçek Adı
    meriç
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bimere mail atmaliyiz ayni saatte atilirsa farkindalik yaratilabilir eger bu mesaji okuyanlar varsa yarin oglen bir de mail atalim belki bir karsilik alabiliriz

Üye
    bipolarimkiben Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar durum inanılır gibi değil. Yarın ben de bir ulaşayım bakalım ne diyorlar. Durumu teyit ettiğim taktirde haber yapacağım ve ulusal yayın organlarından yardım isteyeceğim. Belki bir etik ve vicdan sahibi çıkar, denemeden bilemeyiz! Ben deneyeceğim arkadaşlar bu konuyu facebook,twitter, aracılığıyla paylaşalım. Engelsizhaber.net 'i takip edin. Oradan öncelikli duyuracağım. Haklı bir davadır bu bilgi edinme yasası gereği ve emsal sınavlara yapılan uygulama gereği bu isteğimizi gidebilecek en uzak yere götürmeliyiz.Susmayalım ne olur!!! Ben yaptığım bu haber yüzünden bir sürü eleştiri aldım hem de engelli kardeşlerimizden. Neden bu korku? Kaybedecek neyimiz var?

Üye
    bayram Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul/samatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

foxtv fatih portakala sabah anda ve face uzerinden mesaj atalım o adam destek cikar

Üye
    nesimdal Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Torpil falan bunlar eskide kaldi..bence kopya ile ilgili sikinti vat..malum bazi illerde baskasinin yerine sinava giren bir çete yakalndi. Bundan dolayi tirkiye geneli kamera kayitlarini inceliyorlardir..devlet eski devley degil.myok torpilmis..sorulari unutturmak falan..yapmayin allah askina

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Torpil eskide mi kaldı yapmayın Allah aşkına önceden daha gizli olurdu şimdi daha da ortalarda millet torpille girdiğini söyler oldu artık bu kadar gözü kapalı olmayın ya ayrıca sınav binasına girerken benim kafamdaki tel tokaya takılıp da başörtülü birini aramadan geçirmeleri belki kopyalara sebep olmuştur (başörtülü arkadaşlar da kızmasın şimdi hepsi değil, benim gördüklerim aranmadı) ayrıca kopya olması soruların açıklanmasına engel değildir ve kamera kayıtlarını incelemek bu kadar uzun sürmese gerek..

Üye
    kayzersouze Avatarı

Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8 mayıs'ta yapılan ALES sorularının tamamı bugün açıklandı. Bildiğim kadarıyla Yargıtay'ın bu konuda geçmiş bir içtihadı var. Vatandaşlık dersine çalışırken öğrendiğim kadarıyla bu içtihat kararları normlar hiyerarşisine göre kanun hükmünde. Bu içtihada binaen ÖSYM sınavların sorularının sadece yüzde 10'unu açıklamayı bırakmıştı. Yani demem o ki, şu an ÖSYM'nin EKPSS sorularını açıklamama kararı, yok hükmünde. Varsa aranızda bu hukuki prosedürlerden anlayan avukat bir arkadaş, sınav sonuçları henüz açıklanmamışken idare mahkemelerinden birinde acilen bir iptal davası açılmasında yarar var.

Çağrı merkezini arayalım, mail atalım, Fatih Portakal'a ihbar edelim vs bunlar muhtemelen sonuçsuz kalır. Kendi alanımla ilgili konuşayım. 2014-2 EKPSS Taban Puanları Robotu. 2015 EKPSS Tercih robotu. Lisans, Önlisans, Ortaöğretim atamaları ve puanlar adresine girip inşaat mühendisi atamalarını incelediğinizde normal KPSS'de minimum 85 civarı bir puan almanız gerekirken, EKPSS'de 55 alıp atanabiliyorsunuz. Bu benim dikkatimi çektiyse, torpil vs. gibi işlerle ilgileneceklerin hayli hayli dikkatini çekmiştir.

Bahsettiğiniz hile hurda iddiaları muhtemelen doğru, kesinlikle bir bit yeniği var bu işte. Artık engelli olmyaanları mı sınava aldılar, sınav kağıtlarında oynama mı yaparlar, sınava hiç girmediniz veya kitapçığınız yanlış mı derler (kitapçık numarası kodlanması konusunda bir değişiklik vardı sınavda hatırlarsınız) bilemiyorum. Bu zihniyetten açıkçası herhangi bir ahlaksızlığı beklerim. 2014 hesaplarına göre 87 - 92 arası bir puan bekliyorum, sonuçlar açıklandığı zaman 50 60 70 birşey açıklanırsa ne yaparım, allah bilir.

Toparlayayım, henüz sınav sonuçları açıklanmadan acilen soruların açıklanmaması konusunda iptal davası açılması gerek. Sonradan 90 beklediğiniz sınavdan 60 alırsanız şaşırmayın.

Üye
    bipolarimkiben Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sorular açıklanmamaış ALES lütfen nerede gördünüz link atar mısınız?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon