Sayfa 20 / 22 İlkİlk ... 1016171819202122 SonSon
Toplam 326 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erhanM Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    munih
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tabiki muaallak olan sorularda herkes benimki dogru diye düsünebilir kardesim ) tipki ilk 3 günde herkes 45-50 netim var deyip sorularin cevaplari paylasildikca yada kendileri arastirip dogru cevaplari bulunca cogunun sesinin kesilmesi gibi.. hatta bir kardesimiz vardi son il olan osmaniyedir deyip iddia bile acmisdi)

ben illaki yuzde yuz tekfur sikki dogrudur demiyorum. diger siklari ortaya koydugumuzda hicbirinde soruda istenilen cevabi bulamazsiniz, internetten bir video izledim ders anlatan hoca yada profesor aynen söyle diyordu " kücücuk bir beylik olan osmanli devletine talih öyle gülüyorki,o sirada bizans taht mücadeleleriyle mesgul bizansin valileri (Tekfurlar) kendi baslarina hareket edip milleti agir vergilerle ve keyfi muamelelerle eziyorlar, osmanli lar bunu firsat bilip dostluk kuruyor kiminin kizini alip osmanli beyleriyle evlendiriyorlar hatta Bizansla ilk basda savasmayi göze alamayan osmanli beyligi trakya ve anadoludaki bizansin yönetimindeki yerel yöneticilere destek amaciyla parali asker bile yolluyorlar" eksik fazla konuyu bu sekil videodan izlemisdim.. buna göre tekfur cevabinin dogru oldugu sonucu daha yakin geldi.. soru bizden sunu istemiyormuydu? taht mucadelesiyle mesgul olan bizansa( trakya ve benzeri yere) osmanlinin parali asker yolamasi neyin göstergesidir. soru zaten taht mucadelesini, hristyanlardaki ic karisisikligi, osmanlinin guclenmmis oldugunu acikladikdan sonra bizden istenileni soruyor,

herkes ilk 3 gunde sinavin cok kolay oldugu yönunde görus bildirdi, inanin ben bu göruste degilim sorular matematik disinda hicde kolay degildi, genel külturde 5-6 soru disinda diger sorularin hepsinde her soruda yaklasik iki dogru cevap vardi, yaniltici ve zaman alici, isoruyu ilk okudugunda aha kesin a sikkidir deyip, sonradanm arastirinca yuzde yuz baska sik oldugu anlasilan soru tipleri) bir arkadasim sinavdan cikinca telefonlasmisdik 43 netim var demisdi tebrik etmisdim, bu p.tesi görusdum durum nasil dedim, abi 32 net gelirse iyi diyordu-- dilerimki Rabbim hepimize yardim eder en guzeli puani aliriz ve herkes bir sekilde bir yerlere yerlesir bu TEMENNNIMIZ,

benim bu sitede hosuma gitmeyen bir konuda tecrubeli arkadaslarin tecrubesi olmayan yeni girmis kisileri surekli yanlis bilgilendirmeye calismalari, mesela okuyorum adam 32 net ile kac puan alirim diyor soruyor adam 32 net ile 70 arasi puan alirsin felan diyorlar oysa benim kardesim gecen sene 20.5 net ile 69 puan aldi. yada surekli biz bu ili sececegiz 90 puan bekliyoruz deyip o ilden olup az puan bekleyen arkadaslari o ili secmemek uzere umutsuzluga dusurmeleri gibi.. hay<irlisi olsun

Siz Arkadaslardan bir ricam olacak, su parti kapatilmasi ile ilgili bir soru vardi, siklarda kapatilan partinin veillerinin vekillikleri düser felan tam hatirlamiiyorum, o soruyu tam hatirlayan varsa yazabilirse cok sevinirim, soruda 1982 anayasasi na göremi yoksa 2010dan sonraki anayasaya göremiydi, cunki 2010 daki degisiklikten sonra kapatilan bir partinin vekilerinin vekilligi düsmuyor diye okudum...

bir de su anayasanin bütce kanunu sorusunu?? cevap verecek kardeslerime simdiden Teskler...

Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2010 değişikliğine göre düşünecektik parti kapatma sorusunu. Kapatma davasına karşı yargıya temyize gitmesi şıkkı doğruymuş. Ben diğer şıklardan birisini yaptım ve yanlış yaptım.
    Anayasa mahkemesine hangisine karşı itiraz davası açılmaz gibi bir soruydu sanırım. O da tevhidi tedrisatmış. İnkılap kanunlarına yargı yolu kapalıymış. Ben de bütçe yapmıştım. 2 hukuk okuyan arkadaşıma 1 tane de savcı akrabama sordum bütçe dediler ama dershanedeki Hocam inkılap kanunlarına yargı yolu kapalı dedi. Yanlış kabul ettim ne diyeyim

Üye
    erhanM Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    munih
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok saol Edebali. 2010 göre vekillikler dusmuyorsa a.şikki dogru olmasi gerek. soru asagidakileren hangisi yanlistir yada hangisine varilamaz diye soruyordu yanilmiyorsam.. a sikkinda temelli kapatilan bir partinin uye vekillerinin vekillikleri düser diyordu. 2010 da yapilan degisiklikle bu durum kaldirildi kaparilan partinin vekilkerinin vekillikleri düsmez yaziliyor kafam karisti

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ne kadar uzadı bu soruları yayınlama işi. Alt tarafı doğru cevapları yayınlayacaklar. Atla deve değil ki!! Verdiğimiz cevapları unuttuk..

Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Aslı* Mesajı Gör
    Ne kadar uzadı bu soruları yayınlama işi. Alt tarafı doğru cevapları yayınlayacaklar. Atla deve değil ki!! Verdiğimiz cevapları unuttuk..
    ÖSYM çağrı merkezi komisyon kararını bekliyoruz dedi. Bu zamana kadar da karar çıkmadığına göre açıklanmaz denildi.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erhanM Mesajı Gör
    cok saol Edebali. 2010 göre vekillikler dusmuyorsa a.şikki dogru olmasi gerek. soru asagidakileren hangisi yanlistir yada hangisine varilamaz diye soruyordu yanilmiyorsam.. a sikkinda temelli kapatilan bir partinin uye vekillerinin vekillikleri düser diyordu. 2010 da yapilan degisiklikle bu durum kaldirildi kaparilan partinin vekilkerinin vekillikleri düsmez yaziliyor kafam karisti
    Rica ederim Erhan. Ben de yanlış yaptım o an zaten 2-3 kere okudum yine yanlışa gittim.

Üye
    mavi_umut Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    03.11-2016
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Memurlar net haber yapmış

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@edebali

Hocam iç anadoluda en çok yetişen mamül nedir diye sormuyor soru herkes bu yanılgıya kapılıyor. Evet dediğiniz gibi olsa cevap tartışmasız buğday olurdu ancak soruda aşağıda verilen ürünlerin ekim alanı diğer bölgelere (tüm bölgeler toplamına) göre iç anadoluda ekimi en fazla olan ürün hangisidir tarzındaydı yulaf iç anadoluda şıklarda verilen ürünlerden miktarca fazla değil ama yulafın diğer bölgelere göre ekimi en çok iç anadoluda mevcut soru bunu istiyordu.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bence sorular hem basitti bir okadarda çok yanıltıcıydı çok dikkat gerektiren ince düşündüren sorular vardı ki zaten hala tartışıyoruz o soruları çogu soru direk ezber çoğu soru bilirsen yaparsın bilemezsen geç sorusuydu yorum yapabilecek soru yoktu hem kolay hem zordu gibi bişey çoğu soruyuda kitaplarda bile bulamıycamız cinstendi hayırlısı hele bir açıklansın

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1982 anayasası diyorsa bir soru bugünkü haliylen değerlendireceksiniz. Yapılan değişiklikleride kapsar, 2010 da yapılan değişiklik dahildir.

Üye
    gesili3806 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkçe sorularını yazarmısınız lütfen

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bende türkçe sorularını bekliyorum kaderimi de türkçe belirleyecek ama türkçeyi hatırlayan olacağını da sanmıyorum

Üye
    Bfs Avatarı

Gerçek Adı
    Ma
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorular yayınlanmayacakmış.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Yaparlar abi artık herşeyi beklerim ben şansa yaşıyoruz zaten

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bfs Mesajı Gör
    Sorular yayınlanmayacakmış.
    Bu açıklamanın kaynağı nedir?

Lütfen bu tür paylaşımları kaynak belirterek paylaşalım.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence yayınlarlar çünkü bu yıl ki yapılan sınavlarda yayınlandı yani

Sayfa 20 / 22 İlkİlk ... 1016171819202122 SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.04-2016, 15:43
  2. 24.04-2016, 15:37