Sayfa 16 / 22 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon
Toplam 326 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: chemistry911 Mesajı Gör
    Kuzeyli
    olan rüzgarlar (yıldız, poyraz, karayeli
    özellikle kış aylarinda havayı soğutucu etki
    yaparlar. Güneyli rüzgarlarsa ısıtıcı etki
    yaparlar.
    Aralık ayı sonu, Ocak ve Şubat aylannca
    oldukça şiddetli lodos rüzgarları görülür.
    Istanbul's denizden gelen bu rüzgar denizi
    kabartarak, deniz ulaşımına ve denizcilere
    olumsuz etki yapar. Lodos Ege ve Akdenizde
    de kış aylarinda şiddetli eser.

pozitif ayrımcılık:
    toplumsal yaşamda iş, meslek edinme, yönetme gibi alanlarda kadınlara, çocuklara ayrıcalık tanıma, onlara toplumun öteki kişileriyle eşit bir duruma gelebilmelerinin yollarını açma. /cevaptır arkadaşlar.
    Bu yorumun lodos kısmına katılıyorum.
    Lakin Pozitif ayrımcılık kısmı muamma. Şöyle bir kural gelseydi. Meclis üye sayısı 550. Bunun 150'si kadın olmak zorunda gibi bir kural olsaydı buna pozitif ayrımcılık derdik. Ama o sorunun kalıbında devleti yönetme yetkisi ve yönetimde söz sahibi olma durumu ön plana çıkmıştı. Günümüzde bu yetki kim olursa olsun seçimle verilen bir sistem ve bu düzen içerisinde kadınlarında burada rol almasında neden
    pozitif ayrımcılık olamaz. Halk bayan bir milletvekiline yönetimde söz sahibi olma yetkisi verdi bayanların da seçimlerde aday olmasıyla...

Üye
    chemistry911 Avatarı

Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

edebali, hatun: asker ve sarayı vardır, elçi kabul eder ve devleti yönetir. Hatun dışında kurultaya katılan kadın varmıydı? medeni kanunun kabul edilmesiyle bu hak bütün kadınlarımıza tanındı. Bu pozitif ayrımcılıktır. +eğer bunlarda yetersiz geliyorsa çarşamba günleri trt1de "ertuğrul" var. Bir fikir verebilir size.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Ya bizim sorular farklı yada bende okurken psikolji sorunları başladı hayal görmeye başladım.2-3 soruda cidden farklı algılar söz konusu.Misal coğrafya sorusunda ben türkiye gördüm batı matı demiyordu,kaldıki rüzgar yönleri falanda yoktu , görme engelli adama rüzgar yönlü grafik soramazlar zaten.zibilyon tane rüzgar ezberledim kayıpsakal formülü falan, 5 dk bu soruya gitti zaten.Kimseyi bozmak falan amacım değil yanlış anlaşılmasın.Bu tarih sorusundada yine farklı algı söz konusu.Atatürk bu paragrafta neye vurgu yapmak istemiş gibi bişey algıladım sorunun temelindeYa ben okurken hayal mayal gördüm yada sorular cidden değişik.Hani bunlar yanlış olsada umurumda değil 15 nete vuruyor genel kültür yinedeHa 15 olmuş ha 18 olmuş pek ırgalamaz ücra köşleri tercih edecem neticede.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soruyu hatunun kurultaya katılması,... medeni kanunda ne anlama gelir? şeklinde hatırlıyorum. bütün medeni kanunu indirip baktım. "pozitif ayrımcılık" diye bir şey medeni kanunda geçmiyor. eğer soru bu şekildeyse ve cevap pozitif ayrımcılık olsa bile bu medeni kanunda geçmediği için soru hatalı oluyor

Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zendark Mesajı Gör
    Ya bizim sorular farklı yada bende okurken psikolji sorunları başladı hayal görmeye başladım.2-3 soruda cidden farklı algılar söz konusu.Misal coğrafya sorusunda ben türkiye gördüm batı matı demiyordu,kaldıki rüzgar yönleri falanda yoktu , görme engelli adama rüzgar yönlü grafik soramazlar zaten.zibilyon tane rüzgar ezberledim kayıpsakal formülü falan, 5 dk bu soruya gitti zaten.Kimseyi bozmak falan amacım değil yanlış anlaşılmasın.Bu tarih sorusundada yine farklı algı söz konusu.Atatürk bu paragrafta neye vurgu yapmak istemiş gibi bişey algıladım sorunun temelindeYa ben okurken hayal mayal gördüm yada sorular cidden değişik.Hani bunlar yanlış olsada umurumda değil 15 nete vuruyor genel kültür yinedeHa 15 olmuş ha 18 olmuş pek ırgalamaz ücra köşleri tercih edecem neticede.
    Rüzgar sorusunun ilk cümlesinde rüzgarın ülkenin hangi yönlerinde girdiği kelime halinde verilmişti. Hatırlayamadınız sanırım. Ki o yönlerden girip de yağış getiren, soru kökündeki ani hava değişimine sebep olan rüzgar Lodos'tur. Öğretmenim iki ayrı kurumda çalışıyorum. Ve toplamda 4 coğrafya hocasına bu sorudan bahsettim hepsi de lodosun etkisi dedi. Açıklansa da sorular bu mulaklık ortadan kalksa

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: chemistry911 Mesajı Gör
    edebali, hatun: asker ve sarayı vardır, elçi kabul eder ve devleti yönetir. Hatun dışında kurultaya katılan kadın varmıydı? medeni kanunun kabul edilmesiyle bu hak bütün kadınlarımıza tanındı. Bu pozitif ayrımcılıktır. +eğer bunlarda yetersiz geliyorsa çarşamba günleri trt1de "ertuğrul" var. Bir fikir verebilir size.
    Medeni Kanun birey birey ilikşkilerinde evlilik hayatını düzenler. Aç oku medeni kanunu hiçbir maddesinde kadına verilen seçme seçilme hakkı diye bir madde bulamazsın. Kaldı ki bireylerin özel hayatını düzenleyen,toplumdaki yaşam sürecini devlet nezlinde kabul edilmesini sağlayan KİŞİ-ÖZEL HUKUKUDUR. Zaten o pozitif ayrımcılık seçeneği kafadan gidiyor.Kadına seçme seçilme hâk'kı özel bir kanunla verilmiştir. Medeni Kanunla değil.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Madem lodos kış aylarında yurdun batı kıyılarında esiyor o zaman lodos sıcak bir rüzgar havayı ısıtması lazım ve kışın sıcak olması lazım ama kışın batı kesimler hiçte sıcak olmuyor o soruda gün içindeki ani değişiklik diyor zaten lodos ani yön değiştirmez ki gün içerisinde basınç merkezlerinin yer değiştirmesiyle yerel rüzgarlar yön değiştirir ve hava kütleleri de yer değiştirir bence lodos değil

Üye
    can12 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet hatun dışında kurultaya boy beyleri hanedan üyeleri de katılıyordu. pozitif ayrımcılıktan bahsedemeyiz

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Ne sorularmış yaa hala netlik kazanmadı gitti

Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Az önce görüştüm ÖSYM çağrı merkeziyle soruların yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz netlik kazanmamış." Komisyonun kararına bağlı onlardan da henüz bir bilgi gelmedi" dediler. 18'inden önce de açıklama ihtimali yokmuş.

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Oda güzelmiş yapacak bişey yok strese devam

Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de aynı durumdayım. Uyku tutmuyor, sürekli beynimin içinde sorular dolaşıyor. Kendi kendime soruları sorup cevaplarını her saniye sağa sola soruyorum. Çok kötü bir durum

Üye
    leda100 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soruda medeni kanun demiyordu Atatürk'ün medeni bilgiler kitabında verilen örnek neyi işaret etmiştir gibi bir cümleydi ben pozitif ayrımcılığa dikkat çekmiştir die düşündüm seçme seçilme Hakkı zaten o Zaman yoktu

Bizans la alakalı soruya Bizans tekfurları merkezi yönetimi dinlemektedir yaptım diğer cvplar alakasızdı coğrafya kuzey güney cephelerinin sürekli yer değiştirmesi günlük olarak sıcaklık farkına sebep olur die düşündüm

Üye
    edebali Avatarı

Gerçek Adı
    Halil Karaman
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@leda100

Kafayı yiyeceğim ya

Üye
    ysrkrdmr Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Buyur burdan yak

Üye
    leda100 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet çok iyi hatırlıyorum soruyu Medeni bilgiler kitabı diye geçiyordu kanun değil

Sorular resmen farklı olabilmek adına saçmalamanın en güzel örneğiydi Bi sürü yayın çözdüm hiç biri çıkmadı basit değildi bence 2014 kıyaslarsak gerçekten eleyiciydi

Sayfa 16 / 22 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.04-2016, 15:43
  2. 24.04-2016, 15:37