Sayfa 11 / 22 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 326 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sipNOz Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    12.05-2017
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizansa asker gönderilmesi Osmanlı Devletinin güçlendiğinin göstergesidir, iç karışıklık şıkkının olması bana göre imkansız. En yakın örnek dibimizdeki suriyeye bile asker gönderemiyorken binlerce kilometreden rusya ülkeye giriyor : )

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

O soruyu ben tekfurların yönetimi dinlememesi yaptım.İç karışıklık dediğiniz şıkta hristiyanlık geçiyordu alakası yok mezhep kavgasıyla.Osmanlıda o dönem güçlenmedi zaten yeni yeni kurulmuştu yaya ve müsellemi orhan bey kurmuştu.Merkezi dinlemeyen tekfurları destekledi işte işin özüAmaç bizansı parçalamaktı.

Üye
    Edep Avatarı

Gerçek Adı
    meriç
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar anayasa mahkemesi sorusuna tevhid i tedrisat demissiniz ama o sorunun cevabi butce kanunu olucak butceyle alakali her sey kesindir. Mahkeme buna karisamaz. Kivilcimli soruyla alakali ilham olma ihtimali yok zaten yazilan dusuncenin zamanla kendi kendine ilham getirmesi mumkun degil. Gecerliliginin artmasi anlamca en uygun gozukuyordu. Ic anadoluda yetisen urunu bugday yaptim sekerpancari da olabilir bu soruda kaynaklardan cevabi bulamadim. cografyadaki hava sorusunu soguk ve sicak hava kutleleri yer degistiriyor yaptim cunku kuzey bati geciyordu soruda lodos asagidan geliyor diye dusundum. Bizans sorusu tekfurla baslayan olucak ramazan hoca videoda anlatiyor osmanli bu karisikliklardan faydalanarak bizansi yipratmak istiyor.

Üye
    bipo Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muhendis3232 Mesajı Gör
    seçme seçilme çünkü kurultay meclis gibi düşün kadınlarda seçme seçilme ile meclise girdi

kardeşim onu Ramazan Yetgin'den mi ne dinlemiştim zamanında.Seçme ve seçilme olmuyor çünkü hatunlar seçimle başa gelmiyor.Kutluk var.O yüzden dolayı nette araştırırsan kadınlara değer verildiğinin göstergesidir diye çıkıyor ki bu da pozitif ayrımcılığa girer dolayısıyla doğru cevap pozitif ayrımcılık olması lazım benim görüşüm.

Üye
    montacarlo Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar iç anadolu sorusuna buğday demişsiniz ama şeker pancarıda iç anadolu da diğer bölgeler kıyasla üretim bazında birinci. Hatta üretim miktarları buğday iç anadolu da %31 2m ton şeker pancarı ise %71 5m ton. ben bu bilgiye kıyasla şeker pancarı yaptım. siz ne düşünüyorsunuz?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bipo Mesajı Gör
    kardeşim onu Ramazan Yetgin'den mi ne dinlemiştim zamanında.Seçme ve seçilme olmuyor çünkü hatunlar seçimle başa gelmiyor.Kutluk var.O yüzden dolayı nette araştırırsan kadınlara değer verildiğinin göstergesidir diye çıkıyor ki bu da pozitif ayrımcılığa girer dolayısıyla doğru cevap pozitif ayrımcılık olması lazım benim görüşüm.
    pozitif ayrımcılık demek kadınları erkeklerden bir çok konuda üstün görmektir. mesela kadına iş kurması için 50000 tl verip erkeğe vermemesi gibi. bu düşünce beni o şıkkı elemeye itti. sonuçta ata erkil bir toplum ve sadece hakanın karısı için geçerli.

Üye
    bipo Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: montacarlo Mesajı Gör
    arkadaşlar iç anadolu sorusuna buğday demişsiniz ama şeker pancarıda iç anadolu da diğer bölgeler kıyasla üretim bazında birinci. Hatta üretim miktarları buğday iç anadolu da %31 2m ton şeker pancarı ise %71 5m ton. ben bu bilgiye kıyasla şeker pancarı yaptım. siz ne düşünüyorsunuz?

pozitif ayrımcılık demek kadınları erkeklerden bir çok konuda üstün görmektir. mesela kadına iş kurması için 50000 tl verip erkeğe vermemesi gibi. bu düşünce beni o şıkkı elemeye itti. sonuçta ata erkil bir toplum ve sadece hakanın karısı için geçerli.

seçme ve seçilme diye bir olayda yok.Seçen kim seçilen kim? Han'ın ve Kağan'ın hanımıysan istediğini yapıyorsun.Seçme ve seçilme hakkı eski çağlarda verilmiyor hiçbir zaman Ösym'ye göre.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşlar bilginiz varmı ne zaman soruları ve cevapları verecekler?Bu şekilde ömrümden 10 yıl gitti hergün bakıom bir soru geliyor sinir stres oldum bu nedir yaw.Verin soruları cevapları artık millet rahatlasın.

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın görürsünüz eleyici sorulardan biriydi ve cevap yulaf çıkacak iç anadokuda en çok yetişen ürün nedir deseydi tartışmasız buğdaydı cevap ancak aşağıda verilen ürünlerden hangisi yoğun olarak iç anadoluda yetişir diyordu araştırın yulaf en çok iç anadoluda yetişir. Cevap yulaf.

Üye
    can12 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yulaf en çok doğu anadoluda yetişir. bizans sorusunda ise bizansa asker göndermiyor bizanstan asker alıp trakya tarafında askerleri ücretli kullandırıyor. hatunun kurultayda olması demek tamamen ülkeyi yönetmesiyle ilgili bu da seçme ve secilmeye yakın secenek..pozitif ayrıcalık demek daha fazla hak lar vermek demektir.

Üye
    arpenik20 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir şeyler yazmışsınız ama muallakta kalmışsınız en çok yetişene buğday diyorsunuz sonra yoğun olarak yetişire de yulaf diyorsunuz. ikisi aynı soru zaten. Ve soru şöyleydi iç anadoluda ekim alanı en geniş ürün hangisidir? Ve tabi ki buğdaydır

Üye
    can12 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soru ekimi ve üretimi iç anadoluda en fazla olan aşağıdakilerden hangisiydi şeklindeydi? yulaf zaten olamaz da şeker pancarı ile buğday arasında celişkili

Üye
    arpenik20 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bütçeye dava açılabilir arkadaşım. Siz bütçeyi cumhurbaskani meclise geri gönderemezle karıştırıyorsunuz. Cumhuriyetin ilk dönemindeki inkılaplara asla karışılamaz hepsi koruma altına alınmıştır. Tevhidi tedrisat kanununa dokunulamaz hiç bir şekilde

Üye
    Edep Avatarı

Gerçek Adı
    meriç
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayirlisi bakalim sorulari yayinlarlar umarim bir an once

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ben cografya ogretmeniyim sorulari cok hizli okudum zaman skntisindan dolayi ancak soruda birinci sirada demiyordu.zaten bugdayda ve sekerpancarinda ilk sirada ic anadolu.soruda ekim alani genis diyordu.tüik verilerina baktim bolge ciindan bulamadim ekim alanlarini ama bulursam yazicam buraya.ben bugday yatim cunku sekerpancari su istegi daha fazla olan bir urundur bugdaya gore.bakalim hayirlisi

Üye
    montacarlo Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: can12 Mesajı Gör
    soru ekimi ve üretimi iç anadoluda en fazla olan aşağıdakilerden hangisiydi şeklindeydi? yulaf zaten olamaz da şeker pancarı ile buğday arasında celişkili
    ekimi diyorsa belki buğdaydır bilemiyorum ama üretimi diyorsa kesinlikle şeker pancarı. hem ekimi hem üretimi diyorsa yine şeker pancarı.

Sayfa 11 / 22 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.04-2016, 15:43
  2. 24.04-2016, 15:37