Sayfa 22 / 27 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon
Toplam 393 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cagribekar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Orda hicri takvimden miladi takvime gecis bi kanun ve hatirlamadigim şık sonraydi alman subay ayni önda

Babi ali önce sadece

Üye
    haaaan2036 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu dunya savaşi sorusunun şıklarını hatirlayan yokmu

Üye
    ruhi-çenet Avatarı

Gerçek Adı
    ruhi
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: haaaan2036 Mesajı Gör
    Şu dunya savaşi sorusunun şıklarını hatirlayan yokmu
    Cevap babı ali baskını. Şıklar babı ali baskını takvim birleştirmesi alman generalinin orduya katılması diğer ikisini hatırlayamadım. ama cevap kesin babı ali baskını...

Üye
    ruhi-çenet Avatarı

Gerçek Adı
    ruhi
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 Mart 1926'da kabul edilen, "Maarif Teşkilatı Hakkında Kanun" Tevhid-i Tedrisat (Öğretimin Birleştirilmesi) Kanunun ilkelerinin ışığı altında eğitim hizmetlerini düzenlemiştir. Devletin izni olmadan hiç bir okulun açılmayacağını öngören Maarif Teşkilatı Hakkında Kanun aynı zamanda çağdışı bütün derslerin okul müfredat programlarından kaldırılmasını da sağlamıştır.
    Cevap Maarif Kanunu Olucakmış Soruda meb izni diyordu. Şuana kadar 1 matematik 3 genel kültür 4 yanlışım ve 1 boşum var, türkçe muallakta onu da hesaplasam tam netimi bulabiliceğim gerçi en fazla 2 yanlışım çıkar ondan da

Üye
    leoner Avatarı

Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cagribekar Mesajı Gör
    Orda hicri takvimden miladi takvime gecis bi kanun ve hatirlamadigim şık sonraydi alman subay ayni önda

Babi ali önce sadece
    birinci dünya savaşına osmanlı ve almanya birlikte katıldı yani alman subaylar 1. dünya savaşında osmanlı ordusundaydı babıalide 1. dünya savaşı esnasında oldı sadecehicri takvimden geçiş farklıydı

[QUOTE=haaaan2036;1682350]Alim satim ile ilgili soru vardi soru işareti ile ilgili vardi bide kelebeklerin olusumu ile ilgili soru vardi paragrafi ikiye bolme vardi
    alım satım vatandaşlıktaydı hangisi alım satım ile ilgili değildirdi soru cevapta denetimdi
    evet kelebeklerin oluşum aşaması diye bir soruda vardı bunla 13 soru oluyor eksiklikler vardır ama ghatırlamamıza yardımcı oluyor paylaşımlar ösymeden hayır yok maalesef

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ocean spray Mesajı Gör
    İradeyi milliye degil hakimiyeti milliye olacak.

MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİNDE BASIN YAYIN

Anadolu’da Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlaması Milli Mücadele basınını doğurmuştur. Kurtuluş Savaşı’nın, ulusun katkısı olmaksızın gerçekleşemeyeceğini bilen Mustafa Kemal, eyleminin her safhasında basından yararlanmaya çalışmış, katkı ve direktifleriyle gazeteler çıkarmıştır.
    İrade-i Milliye: Sivas Kongresinde çıkarılmasına karar verilen bu gazete 14 Eylül 1919’da Sivas’ta Heyet-i Temsiliye’nin görüş ve düşüncelerini halka iletmek amacıyla çıkarılmıştır. Milli Mücadele’nin doğrudan doğruya sözcülüğünü yapan ilk gazetedir

Hâkimiyet-i Milliye: Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kurucusu olan Hâkimiyet-i Milliye Gazetesi, 10 Ocak 1920’de Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Temsiliyesi tarafından çıkarılmıştır. TBMM Hükümeti’nin de yarı resmi organı olan bu gazete Cumhuriyet’ten sonra Ulus Gazetesi adını almıştır.
    keisnlikle iradeyi milliye diyorum hakimiyeti milliye tbmm İLK RESMİ gazetesi ama soru İLK gazeteydi oda iradeyi milliye tüm kaynaklar aynı

soru ilk gazeteydi ilk resmi yada yarı resmi gazete değil
    İLK GAZETE İRADEYİ MİLLİYE İLK YARI RESMİ GAZETE CEREDİ RESMİYE İLK RESMİ HAKİMİYETİ MİLLİ

izin diyordu izin maarif kanunu tevhidi tedrisat öğrenim birliği

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ocean spray Mesajı Gör
    Arkadaşlar bu kadar basit soruda bile bu kadar muallakta kalmamızı şaşkınlıkla izliyorum.o soruda bilgisayar ve televizyon karşılaştırılmış.ve televizyon için 'sadece' dikkat edin sadece akvaryum kadar etkilesimliydi yani interaktif diyor.interaktif lik olarak bakmaniz lazim.öyle baktıginız zaman televizyon ve akvaryum sadece izlenir onlara başka birşey yapamazsınız.fakat bilgisayar etkilesimlidir yani interaktiftir.bilgisayarla etkileşim halinde olabilirsiniz fakat akvaryum yada televizyonla etkileşim kuramazsiniz.bu yüzden yetersizlik olacaktı.hadi kara delik sorusunda muallakta kalmamızı anlarım o zor bi soruydu ama bu soru cok basit yapmayın lutfen
    Ama soru akvaryuma benzetilmesiydi bilgisayara değil yani akvaryuma benzetilerek neyden bahsediyor diyor etkisizliğinden bence
    Kara delik aynı paragraftaydı zaten bence basitti kara delikten kastı bilinmezlik belirsizlik sınırsızlık şıklarda çıkmaz sokak vardı kör kuyu vardı bunlar aynı anlşamı taşıyor ama dönüm noktası aynı anlama gelmiyor farklı birşey

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ruhi-çenet Mesajı Gör
    Soru zordu yapaylıkla etkisizlik arasında kaldım ama karşılaştırma olduğu için Etkisizlik yaptım
    aynen televizyon bilgisayarın gelmesiyle akvaryumdan farkı kalmadı süs gibi oldu demek istiyordu yani etkisiz

Anlatim bozuklulugu sorusunu ne yaptiniz ve oradan kelimesi getirilmeli dedim
    bende oradan yaptım özne eksikliği var çünki izmiri çok seviyorum bir bütün ama izmiri hiç gitmek istemiyorum olmuyor yani özne eksik en uygun özneden oradandı

Yani sizce yapaylikmi olacak
    arkadaşım karşılaştırma yapıyor bilgisayar tv yerini aldı tvler artık akvaryum gibi yani süs gibi ETKİSİZ

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bipolarimkiben Mesajı Gör
    Sevgili arkadaşlar, EKPSS süre konusunda ki sorun hakkında yazdıklarım ilginizi çekebilir.Youm ve önerilerinizi bekliyorum Sevgiler...BANU İÇLİ ÖNER - EKPSS GELDİ GEÇTİ,HIZINA YETİŞEN VAR MI?
    SÜRE ÇOK KISITLIYDI YANİ 120 SORUDA HER SORU BİR DK DESEK TARİH GÜNCEK GÖRSEL HAFIZA 1DK SÜRMÜYOR ONLARDAN ARTIRDIĞIN ZAMANI MAT VE TÜRKÇEDE HARCARSIN SORU AZDI BU NOKTADA ARTIRILACAK ZAMANDA AZDI TÜRKÇE UZUN VE ZORDU PARAGRAF

Üye
    bipolarimkiben Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@leoner @haaaan2036
    Bu konuyu gündem yapmak istiyorum yazıyı yayma fırsatınız olursa çok sevinirim.

Üye
    haaaan2036 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar gazete sorusu iradeyi milliye olacak cunku soru aynen soyle temsil kurulu sivas kongresinde aldigi kararlari millete duyurmak icin hangi gazteyi yayinlamistir.sivas kongresi kararlarina bakarsaniz orada gorursunuz.1.dunya savasindada ben soruyu hangisi dunya savasindan sonra olmustur diye hatirliyorum ve onu milafi ve hicri talvim yaptim 1pcak 1926 tarihinde digerler onceydi

Üye
    cagribekar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet olabilir ben orda akvaryumla tv yi kiyaslamadan ziyade benzerliklerini vurgulamak istedigini düşünerek ikisinin de yapay dünya olduklarini düşünerek yanlis yaptim galiba

Üye
    haaaan2036 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yapaylik yaptim cunku televizyon gercek dunyanin bir yansimasi yani yapay alvaryumda denizi dusunursek onun yapayi yani gercek denize benzetilmeye calisiliyor baliklar deniz alti goruntusu veriyor yani yapay bit deniz olusturuluyor

Üye
    cagribekar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alim satim sorusu denetim karadelik sorusu dönüm noktasi

Üye
    cagribekar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bu parcadan genel cikarim ne olcakti tv sorusundan bi arkadas bilgisayarin tv nin yerini almasi demis ama o sadece sonda verilen bidüşünce hatirlayamadim ama tv nin sanal dünyanin etkileri ile alakali bi sik vardi sanki

Üye
    cagribekar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babi ali baskini 1909 da oldu ve sultan abdülhamit tahttan indi

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    5

Bakın soru aynen şuydu. Aşağıdaki gelişmelerden hangisi 1.dünya savaşı zamanında gerçekleşmemiştir?
    Soru çok kapalı ve şıklarda babiali baskınıda, takvim değişikliğide vardı. İkiside 1.dünya savaşı zamanında gerçekleşmedi biri önce biri sonra gerçekleşti. Bu soru Cevap veren herkes puan alabilir soru geçersiz sayılabilir.

Üye
    cagribekar Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok ya soruda bariz öncesinde diyordu hatirlayanlar yazabilir

Üye
    Akın SEYİS Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    09:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar akvaryum sorusunu hatırlayın başında bir akvaryum bile kelimesi vardı bile kelimesi de yetersizlik anlamını güçlendirmez mi?

Sayfa 22 / 27 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 28.04-2016, 13:59
  2. 27.04-2016, 16:38
  3. 26.04-2016, 12:50
  4. 26.04-2016, 12:49