Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 106 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GND Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @pasini

Valla gardaş kitabın ortasından konuştun ama insanın içine kurt düşürdüler bir kere sende haklısın ...
    ben kimseye gidip de beni zihinsel engellilerden sınava sokun demedim ne doktorar dedim nede ÖSYM bürosundaki görevlileri hem psikiyatriden hem nörolojiden rahatsılızğım var 10 senedir psikolojik tedavi görüyorum yani kimseye gidip beni şu grupran bu grupran sınava sokun demedim .!!1
    Gerçekten millet zihinsel deyince gerzekalı hasta ne dediğini bilmeyen adamları sanıyor herhlde ? zihinsel engelli çok geniş kapsamlı bir terim bence birçok hastalık bu grubun içine giriyor olabilir ama iyice araştırmak lazm ....

Üye
    GND Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar az önce ÖSYM ye telefon açtım çağrı merkezindeki bayana durumu izah ettim bana dediği şu : bu şekilde yani sözlü olarak bir yanlışlık olduğunu bilemeyiz eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsunuz ÖSYM genel merkezine dilekçe yazın burdaki arkadaşlar inceler gerekeni yapar dedi.

bende şöyle diyorum ben başvuru yaparken zaten raporun fotokopisini aile ve sosyal politikalar bakanlığına birde ÖSYM bürosuna verdim bir yanlışlık varsa şayet ortada ÖSYM gerekeni yapar ......

Üye
    s.unsal_40 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu konuyu anlamak bu kadar zormu bence çok basit zihinselden girmek demek zeka testin varsa zeka testinde IQ su 80 nin altındaysa hiç bi sıkıntı olmaz içiniz rahat olsun ama zeka da bi sıkıntı yoksa ve sınava zihinselden giriyosan asıl sıkıntı orda işte ilerde ösym atamayı iptal ediyor hem siz giremediğiniz gibi başkasıda yerleşemiyor o kadroya bunun örnekleri var 2014 ekpss de 200-300 kişinin sınavı iptal olup ataması gercekleşmedi.
    Ayrıca her pskiyatri zihinsel değildir. Zihinsel olabilmesi için klavuzdada yazdığı gibi IQ testi lazım benimde pskiyatrik rahatsızlığım var ama sınava genelden giriyorum çünkü zekada sorun yok. Memura desem zihinselden girmek istiyorum diye evet girebilirim ama ilerde zeka testi isteseler ve zekada sorun çıkmasa kime ne diyeceksin. Gayet açık ve net bi şekilde klavuzda yazıyor kusura bakmasın ama kimse bunu bile bile yapıyorsa ilerde sonuçunada katlanır sonrada vay benim sucum değildi memurun suçuydu falan demek fayda etmez adama demezlermi sen klavuzu okumadınmı diye...

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

sonuç belli olur bekle aydın

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Zihinsel olanların Yüksek puan alanlarının sonuçları doğrultusunda Ösym 2014 de inceleme başlatıyor raporları bakıyor ki 80 ile 95 alanlar büyük çoğunluğu zihinsel değil ve sınavları zihinsel olmadığı halde zihinsel kategorisinden girdiklerinden iptal ediliyor . Asıl olması gereken genel engelliler kategorisinden girmeleriydi

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    86
    Verilen Beğeniler
    75

Zihinsel engeli olmadığı halde tanıdık ahbap doktor aracılığıyla zihinsel engelli raporu alanları Ösym'ye ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na mektup ile ya da elektronik ortam aracılığıyla şikayet başvurusunda bulunulursa zihinsel engelli kategorisinden girenlerin raporlarının incelenmesi için gerekeni yapacaklardır arkadaşlar.

Üye
    GND Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ulan ne karın ağrısı iş arkadaş sınava başvurmas ayrı dert sınava girmesi ayrı dert kazanıp atanması ayrı dert bu ne biçim iş bee batsın bu dünya ...

Üye
    KaraŞahin88 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de aynı gruptan giricem. ama zihinsel yazdırmadım başvuru merkezinde. ne yazdırmam konusunda soru yazdım foruma ama cevaplayan da yok. genel engelli seçeneği hangisi oluyor onu bulamadım sadece. ve en altta sınıflanamayan kısmını işaretletip yanındaki özel durumlardan ruhsal duygusal işarettirdim. ama doğru olup olmadığı konusunda şüpheliyim. lütfen yardımcı olursanız sevinicem. genel engelli statüsünde girecek aday hangi şeceneği işaretlemeli bi yardım lütfenn................

merhaba s.unsal. genel engelli seçeneği hangisi ben onu bulmadım. bi yardımcı olsana lütfen!!! genel engelli seçeneği hangisi. beni kaydeden memur sınıflanamayan seçeneğini işaretleyip altına psikoz yazdı. ve de yandaki özel durumlardan ruhsal duygusal kısmını işaretledi. o da benim yönlendirmemle. yani bilmiyordu
    .

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@KaraŞahin88
    bende ilkkez gireceğim ekpss ye..Burada her kafadan farklı bir ses çıkıyor.Aslında bu çok normal.Kızmıyorum buradaki arkadaşlara.Neden mi kızmıyorum.Ne bakanlık nede ösym başvuru merkezindeki memur.İkisinden biri ne yaptığını bilmiyor.birinden biri hata yapıyor.ama ikiside bir birini suçluyor.biri o yanlış yapmış onlar düzelticek diyor,diğeride yok biz doğru yaptık karşı taraf hata yapmış onlar düzelticek diyor.Arada ben kaldım.devletin memurları bile konuya hakim değilken buradaki arkadaşların herbirinden farklı fikirler çıkması çok normal.yapcak bişey yok.sırf bu iş için 09,03,2016 tarihinde tekrar izin aldım iş yerinden.gözümün içine dik dik baktılar..e biz sana ekpss başvurunu yap diye izin vermiştik zaten der gibi..bir şey diyemedim.haklılar tabi.umarım görevli görevli memura saldırmam..zira sinirlerime hakim olamıyorum malesef.

Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Ne dediğinin farkındamısın ? Zihinsel engelli olup lisans önlisans bitiren arkadaslarımız var gayet memur olarak calısıyorlar. Zihinsel engelli dediysen iq su 80ın altında olan insanlardan bahsediyoruz türk toplumun yaklasık %5 i öyle zaten illa herkes raporla tecillencek değil. zaten ağır zihinsel engelli olanlar ekpss ye zihinseldn girse dahi sizin o cok basit dediğiniz soruları bile cözemez. Facebookta yaklasık 6 bin kişilik ekpss grubum var ordan knştugum arkadaslarla zihinsel olup kamu da memur bilgisayar işletmeni veri hazırlama kadolarında calısan büssürü zihinsel engelli arkadas var. @Engelsizbiz

Üye
    s.unsal_40 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Karaşahin88 raporunuz ruhsal duygusal durumla ilgili sanırım eğer zihinselle ilgili bi sorununuz yoksa başvuruyu doğru yapmışlar. Sınıflanaman da genel den girer sınava klavuzdada yazdıgı gibi ruhsal hastalıklar genelden ama öğrenme ve zekayla ilgili hastalığınız varsa yani zeka testiyle IQ su 80 nin altında olanlar zihinselden gireceklerdir. Ayrıca klavuzada bakmanızı tavsiye ederim http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuma...UZ25022016.pdf

Üye
    insanogluinsan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    9

Zihinselden girecek olanlarda ÖSYM nin verdiği kağıtlarda zihinsel mi yazıyor? Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün bana verdiği ön taahhüt belgesinde genel yazıyordu ama ÖSYM nin verdiği kağıtlarda yazmıyor. Bana da bir şey demedi ordaki kişi.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@insanogluinsan
    bana bakanlığın verdiği tahhüt belgesinde genel yazıyor,
    ösym merkezindeki memur raporumda zihinsel yazıyor diye, zihinsel işaretledi.
    birinden biri yanlış yaptı.

şimdi uğraş dur.

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sınıflanamayan + Karşısına da Ruhsal ve duygusal İşaretlenecek Genel engelli bu şekilde yapacak

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @GND

Zihinsel olmayıp Zihinselden giriyorlar. Soruları çok basit oluyor. Haksızlık oluyor. Ortopedi engellilere döşüyorlar soruları. Hak savunmakta mı suç oldu ? İşine bak hemşerim.

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon