Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nemoberk Avatarı

Gerçek Adı
    gökberk
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ne zaman yapılcak arkadaşlar. google de arattım eski haberler çıktı. nisan'da başvurular alınıcak 20 mayıs ta açıklanıcak diyor. ama olamaz herhalde nisan da daha sınav yapılıyor çünkü.

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    1

Bende öyle okudum, 24 nisanda sınav olucak 18 mayısta sonuçlar açıklanıcak 20 mayısta tercihler olucak diye okudum..
    Tercih kılavuzu da 24 nisandan sonra açıklanıcak 18 mayısta sonuç açıklanınca hemen tercih yapıcaz diye okudum..

Çok bilgi kirliliği var kim doğru söylüyor bilmiyoruz ÖSYM açıklayana kadar hiç bir açıklamayı dikkate almamak gerek..

Üye
    yucell06 Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel
    Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nuri3558

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte her yıl Ocak ayında sınav ve/veya yerleştirme takviminin belirlenerek adaylara duyurulacağı, Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtlarının her bir dönem (iki yıl) için sadece bir kez alınacağı, dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adayların başvurabileceği, EKPSS sonuçlarının sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerli olacağı hüküm altına alınmıştır.

SINAV BAŞVURULARI

Bu itibarla, 24.04.2016 tarihinde ortaöğretim(lise), önlisans ve lisans eğitim seviyesinden engel gruplarına göre ayrı ayrı olmak üzere gerçekleştirilecek olan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Başvuru Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 23.02.2016 ile 09.03.2016 tarihleri arasında alınacaktır.

İlkokul/İlköğretim/ortaokul eğitim düzeyinden Kura usulüyle kayıt yaptıracak adayların başvuruları ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Başvuru Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 03.05.2016 ile 16.05.2016 tarihleri arasında alınacaktır.

TERCİH BAŞVURULARI

2016 yılı EKPSS sonuçları ve Kura başvurularına göre engelli memur alımı yapılacak olan kadrolar için adaylar tercih işlemlerini, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Tercih Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 13.07.2016 ile 22.07.2016 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.