Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 1 yıllık emekliyiim sgk dan işci emeklisi
    tercih yaptım ama 78 puanla atanırsam hangisini tercih edeyim sebebiyle yazarmısınız kafam bulandı
    hepınıze hayırlı atanmalar dilerim

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba ,arkadaşlar atamam çıktı istanbul anadolu adalet bakanlığı hizmetli olarak ne yapmalıyım çok acil bilgi verirmisiniz
    emekliliğim iptal edip gitmem gerekirmi sizce kafam allak bullak oldu acil yardım edermisiniz emekliyim çalışıyorum ayrıca 1100 emekli artı 100 tl de zam gelecek 2080 tlde maaşım işyerimde herşeyi yazdım acil yardım edermisiniz

bMPd1Y - Emekliyim. Memur olarak atanmak için tercih yapmalı mıyım?

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

bana kalırsa gitmeyin emekli maaşınızdan olursunuz zaten alacağın maaş 2000 tl birde hizmetli zordur engelli kişiye hizmetli kadrosu verilmez çok saçma bir uygulama memur olsa idi en azından daha rahat ederdin.Çalışmadan zaten maaş alıyorsun işe başlarsan ordaki sıtresi çekersin..birini seç artık evde canım sıkılıyor gidip orda tuvalet temizlesem iyidir diyosan tercih senin..şahsen ben olsam kabul etmezdim emekliysen özel sektörde çalışma hakkında var ve heryerde iş çok 1300 tl en az maaş +1200 tl emekli...2500 den fazla maaş girecek iyi düşün mutlu olacağın yola gir..salemetle kardeşim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@memolikk,
    1200 emekli maaşın artı 2080 maaş alıyorum diyorsun güzel gelirin var. Atandığın yerde alacağın maksimum maaş 2000-2100 tl dir. Ben olsam mevcut yerimde kalırım.
    Ve memur olursan emekli maaşını kestirmek zorundasın.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Şimdi senin yaptığın öncelikle ayıp!O kontenjan yanmış oldu ve atanabilecek 1 kişinin hayallerini yıktın.Burdan zevk için sınava girenlerin hepsine yazıklar olsun diyorum.Ondan sonra neden az kontenjan açıldı diye yakınıyorsunuz.Böyle 200 kişi zevk için her sene sınava girerse devlet napsın?Umarım kanunu değiştirirler atanıpta gitmeyenlere maddi yaptırım uygulanır.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

@zendark atanıp da gitmeyenlere yaptırım uygulanıyor zaten.

İlk defa ya da yeniden memuriyete atananların durumu;

İlk defa veya yeniden memuriyete atanlar;

-Aynı yerdeki bir göreve atanmış olmaları halinde, atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,
    -Başka yerdeki bir göreve atanmış olmaları halinde, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini izleyen iş günü içinde görevlerine başlamak zorundadırlar.

Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süreler içinde görevlerine başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuriyetine alınmazlar.
    Bunların belge ile ispatlanabilecek zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama halinin 2 ayı aşması durumunda,
    atama işlemleri ilgili makamlarca iptal edilir.

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm @OturanBoğa üstad,benim 1 ay kaldı sgk emekliliğime ama dün hizmetli memur olarak atandığımı gördüm,emekli maaşım 1600-1700 civarı olacak hesaplara göre,sizce hangi şık benim için daha iyi olur :
    a)hizmetli memur kadrosunda devammı edeyim çalışmaya
    b) 1-2 ay sonra emekli olup 2.bir iş temi çalışayım
    c) En fazla 3 yıl memur olarak çalışıp sonra sgk dan mı emekli olayım
    Vericeğiniz cvp için şimdiden tşkler...

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@zendark

koçum zevk için niye girelim ben sınava girdiğimde ne emekli idim nede bir şeyim vardı bu kaçıncı tercih kacınçı sınav biliryormusun
    ezberden konuşma burası zevkine konuşan yerler değil ben neler çektim memur olmak için ama nasip olmadı derken özel işlerde çalıştım bu arada günüm dolunca dilekçe verdim bu atamanın olacağını bilsem emekli olmazdım belki ama verdim emekli ettiler şimdi terrcih ettim zaten bana çıkmıyor diye bir tane hizmetli yazmışım oda gelmiş oldu inanamadım bile nasip geç geldi yani son haklarımda ve beklemediğim anda geldi şimdi ikilemde kaldım hangisini tercih etsem diye kimse keimsenin nasibini alamıyor nasip olmadan dayak bile yiyemezsin tamam atanamamış olabilirsin ama vazgeçmeyeceksin ben kaç tane özel işte çalıştım memur olamadım diye bırakmadım yani sonunda memurda oldum hemen benim yüzümden atanamadın zannederek atarlanma üzülme sabır de daha iyi hazırlan daha iyi yerler olabilir Allah bilir

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Şu yazdıklarını sen ayık kafayla bir oku istersen.1 ben senin koçun değilim.2 burası laf sokulacak mekan değil.Neticede sen kontenjan çaldınmı?Çaldın.Daha neyi savunuon?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Geliriniz iyi birinizin digeriniz emekliligi gelmis mantigi ne tercih yapip ihtiyac sahibi birinjn onunu kesmenin gidip gitmeyeceginizi karar vermeden tercih yapmak mantiksiz.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

@zendark sonuna kadar haklısın böyle insanların emeklisini de kescen memur da yapmıcan.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar bende istemem başkasına engel olmak ben bütün engellileri sizin kadar bende düşünürüm ama istemeden bu atama çıktı bu yaştan sonra gelincede ne yapacağımı şaşırdım burda sadece sizden samimi bir itiraf ederek durumumu paylaştım forumda geçmiş mesajlarıma bakarsanız ne kadar iş aradığımı emeklilik için ne kadar uğraş yaptığımı tercihlerimi sorduğumu atanamadığımı önceleri görürsünüz fakat bu saatten sonra benim kendi çabamla emekli olup çalıştığım yerde devam etmem dolayısıyla şimdiki durum atama çıkınca bu hale geldi bende sizin kadar muallaktayım şaşırmış durumda ve hala kararsız durumdayım özel sektörde çalışıyorum ama gelin bana sorun durumu ne kadar ezildiğimi
    memur olursan da herşeye yeniden sıfırdan başlamak var buda bu yaştan sonra ne kadar cesaret ister bilemiyorum
    siz hemen yargısız infaz yapmayın gözünüzü seveyim
    belkide gitmezsem bu kadroya yerleşmeye bir dahakinin nasibi olacak bunu Allah bilir
    ben bu durumlarda kaç kez yaşadım ama kimseye kötü söylemedim ayıp etmeyin isteyerek bir kötülük yapmadım

@berkemeteatasoy
    sağol murat düşünüyorum bakalım dediğin ağır basıyor gibi
    officer de öyle dedi onun fikirlerine de güvenirim ekiden beri
    bakalım hayrola inşallah

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

her şey bir yana emekli biri memur olamıyor biliyorum ben ya.. yoksa bende 2010 mayıs da işçi emeklisi olup 2010 eylülde memur olma şansım vardı.. üstelik şimdi memur emeklliği uzadı.. 4 yılım var hala..

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@officer

üstadım peki gidersem ssk ve bağkurum nasıl sayılacak memur emekliliği için 3004 ssk 2160 bağukuru toplatıp 5166 günden emekli olmuştum ben bu günlerin üstüne mi yoksa sıfırdan mı başlayacak memuriyet ayrıca engelli memurun emekliliği kaç güne tabi 7000gün e mi tabi olacağız üstadım özel iş maaşı idare ediyor ama idari işlerde bir iki uyuz var herişi bana yüklüyorlar işleri
    bu yüzden bir kaçkez şeker komasına girdim ve düzenim bozuk ama tek maaşa düşüp gitmekmi sağlam olarak uzun vade olarak yoksa çalışabildiğim kadar otur çalışmı dersin senin fikirlerin benim için her zaman yol gösterici olmuştur

Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence başını belaya sokma derim.zaten atanırsanda ağır cezası varmış,ama bence devlet bir komisyon kurup konuyu uzun uzadıya ele almalı.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon