Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @wertdof

Benim Puanım Ortaöğretim:85,55 hizmetli kadro yazmadım atanamadım herkes 18-25 yaş aralığı değil demişsiniz herkesin eşi dostu var demişsiniz o zaman hiç sınav olmasın evli olan büyük olan atansın emek verenlerde sırf daha geç doğduğu için atanamasın öylemi? Yani emek veren değil evli olan büyük olan atansın doğrumu?

Üye
    Salim G. Avatarı

Gerçek Adı
    Erdinç G.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

2015 atamaları ile 2016 sınavının ne gibi bir bağlantısı var anlamadım.

Ancak şöyle bir fark olabilir 2016 sınavından sonra 5000 kişi alacakken önceki sınavlara göre yapılacak bu atama neticesinde 2016 sınavı ile atanacak kadro sayısı düşebilir 3000 bin olur 4000 bin olur.

Seçim yatırımı yada değil öyle yada böyle bunun ne gibi çözümü olacak ki? Mümkün mertebe az sınav çok atama olması geçmişte çalışmış ve düşük puan almış kişilerin atanmasına yarar sağlar. Yenilerde sadece kendini sınava bağlamasın artık. Ülkemizde insanlar devlet herkesi memur alacak şartı ile yarışıyor. Adam sabahtan akşama kadar evde oturup başka hiçbir iş aramıyor. Bekliyor ki atanacak.

Üye
    araf1625 Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes yorum yapıyor bende yorum yapayım bari mızmızlanmak yerine çalışıp çabalayıp yüksen puan alıp atanmaktır sorunun çözümü engellilerin suratına bakılmazken şimdi aktif olarak çalışan memur arkadaşlar var yani diyeceğim o ki siyaset yapmayın çamur atmayın.

Üye
    wertdof Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

araf1625 arkadaşım herkes senin benim gibi düşünmüyor bu konuda hemfikiriz.

Ali_Gs arkadaşım ben öyle birşey söyelemedim iyi okursan hak adalet istersen bu faktörlerinde hesaba katılması gerekir dedim kaldıki girmediğin sınavın ataması hakkında yorumda yapamazsın (sınava girmeden konuşan arkadaşlara söylüyorum) neden üzerine alındığını anlamadım.

çok canı gönülden istiyorsan bimere yazı atalım atamaları iptal etsinler o zaman daha mı huzurlu olacaksın dar görüşlü olmayın allah aşkına daha doğrusu bencil olmayın ben neden atanmıyorum deyin onlar neden atandı demeyin ya. haticeyi boşverin neticeye bakın seçim yatırımı o yatırımı bu yatırımı ne farkeder menfaatimize olan birşey için neden karalar bağladınız ki hemen. hem 2012 'de de 3. atama oldu oda bize haksızlıktı o zaman ama o atamadaki atanan arkadaşlar hakmı yedi yan sence bunumu söylemek istiyorsun.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sizi üzmek istemem ama koalisyon hükümeti olacağı aşikar. ve bu durumda kimse sorumluluk almak istemeyeceğinden herkes topu birbirine atacaktır. yani aslında 3 atama olmayabilir. bu ihtimalde var.

Üye
    azbulunan Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O halde örgütlenin kimse oy atmasın.

Üye
    wertdof Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olabilir ama Devlet Personel Daire Başkanlığının resmi sitesindeki duyuru var geri adım atacaklarını pek sanmam ama tabi made in turkey

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

Devlet ihtiyacı olanı atar yani insanların ihtiyacı fazla diye atama yapamaz ki sonra işe yaramayan kenarda bilde oyun oynayan memurlar doluşur ayrıca ben de elektrik elektronik müh. ama ziraat müh. daha fazla alım yapıyor çünkü ona ihtiyacı var diyemem ki bizi de atasın ayrıca daha öncesinde de belirttim bunu herkes devlet bu sınavda daha fazla alsın diye isyan etti kendi sınavları için peki daha sonra sınava girecek arkadaşlar ne olacak hani ülkedeki engelli popülasyonu belli bir seneye kadar değil ki yeni engelli kardeşlerimiz gelecek ve onlar da iş beklentisi içinde olacak bizim gibi böyle belli seviyelerde alınarak daha sonraki engelli kardeşlerimizin de istihdamı sağlamakla mükellef devlet; biz kendimizi düşünüyoruz malesef devlet herkesi ve devletin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda ...

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kabul etmek ile hak aramak arasındaki ince farkı, pasif direnişi bir araştırın. koyun gibi kabullenmemek gerek.

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@wertdof

yok kardesim ben hiç bir yorumu üstüme alınmıyorum yanlış anlama benim derdim engellilerle ilgili burada hepimiz engelli insanlarız biz birbirimizi düşünüp yardım etmezsek diğer insanların bize fazlalık gibi davranması normal olmazmı? benim sinirlendiğim nokta insanlar sadece kendini düşünüyoru 2014 de atama olmasın yerine ben 2016 da sınava girecem o zaman atasınlar diyorlar varmı böyle bir şey ya? kaldı ki ben 2014 ekpss sınavında 85.55 puanla ortaöğretimden atanamadım 2012 ömss sınavında 77 puan alanlar düz memur olurken ben hizmetli olmamak için tercih dahi yapmadım ama asla şikayet etmedim benim 2012 deki engellim atanmış ne mutlu bana bende o yüzden üniversite okuyup öyle atanmaya karar verdim yani emek harcıyorum ağlamıyorum sağa sola çatmıyorum benim diğer engellilerdende isteğim bu emek olmadan yemek olmaz beni atasınlar da ne olursa olsun demekle olmaz

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir de simdi yeni mezunlarin beklenmeden sinavin hemen ardindan bir atama olayi var bu olay duzeltilmeli ve 2016 yeni mezun olacaklar atama donemine bekletilmeli ve atamalar haziran sonu yada temmuz basi olmali

Ben de yeni mezun olacam atamalar mayista olursa bu is olmaz haziran sonu temmuz basi olmali

Üye
    stormaxi Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    bartin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@gökhan_

Sayin gokhan;
    Hukumetin 2012 ve 2014 3. Atamalarinin secim sebebiyle oldugunu soylemissiniz.Elestiri yapmadan once konu hakkinda resme buyuk cerceveden bakmak lazim. Bu buyuk cerceveyi , sizide biraz elestirerek nacizane bir iki madde halinde ozetleyecegim.
    1- engelli memur sayisi 2002 de 6 binken 2014 de 34 bin olmus (Tuik verileri) engelli memur sayisindaki artis ortada. Yasalara gore %4 engelli memur calistirma zorunlulugu var bilirsiniz. Bu sayiya ulasilmasinada daha cok var yani engelli memur istihtami bu hizla devam eder supheniz olmasin.(atamalari secime baglamak yanlis dusunce)
    2. Bu baslikta 2014 3. Atamasi elestiriliyor. Sizde bu elestiriden yanasiniz. Hatta ustune sessiz kalanlari,susanlari elestiriyorsunuz. Haklarini aramiyorlar v.s diye. (Ben ilk kez 2016 da sivava girecem)
    Simdi ben Neyin hakkini savunayim? 2014 de sinava giren atama bekleyen puani sinirda kalmis kardeslerimin atanmamasinimi isteyim.boylemi hakkimi arayim????
    3-sahsen bu dediginiz hak soyle aranir diye dusunuyorum. 2016 ya girerim 2 tane atama olur 3. Su olmayacak gibi bir izlenim olur. Iste o zaman beni kimse tutamaz. HAKKIMI sonuna kadar ararim.

Sayg

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

hak aramakla ilgili bir sıkıntım yok ama o zaman yüzdenin artırılmasını isteyebiliriz o yüzdenin tamamının bir senede dolmasını istemek hak aramak değil de sadece kendimiz girelim demektir bizden sonra gelecek engelli insanları da düşünmekle de mükellef devlet yani sadece siz biz yok engelliler olarak ama biz istiyoruz ki önce bizim işimize yarasın sonra giren girsin giremeyen de banane bu bencil tavır bizi ilerletmez ayrıca koyunluk sadece hak aramamak değil özgün olmayan bilinçsiz bir eleştiride koyunluktur ..

Üye
    engeldeğil Avatarı

Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyu açan green16 adlı üyenin ne demek istediğini gerçekten anlamadım...neden insanları umutsuzluğa düşürüp boşuna çalışmayın deniyor ki? Bunun, "2016 yılında atama sayısının az olacağını düşünüyorum" şeklinde de dile getirilebileceğini düşünüyorum..

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1) Tuik verilerine göre karşılaştırma yapmak yerine dünya verilerine göre karşılaştırma yapmak daha gerçekçi değil mi? Bir İsveç ile karşılaştıralım mesela. Yanlış baki bir yanlış, son 12 senede de düzeltilmedi, azaltıldı sadece. Düzeltildi diye bahsedebilmek için %4 kadronun tamı tamına doldurulması gerek. Olay ne? Ölümle korkutayım, kazaya şükretsinler mi? Peki ben size şunu sorayım özelde %3 engelli çalıştırma zorunluluğu varya, neden her kadroda alım yapılmıyor da hizmetli alımı yapılıyor? (büyük çoğunluk)
    2) Türk İş Kanunu'na göre bir eylemin 3 kez tekrarlanması o eylemi adet halinde kabul eder. Bakalım bundan sonraki her sınavda 3 atama olacak mı?
    3) Önemli olan atama sayısı mı? Kadro sayısı mı? Bunu neden anlamak istemiyorsunuz. Basit iş ve işçi eylemi. 3 kişinin 2 günde yaptığı işi 2 kişi 3 günde yapar. Sabit bir kontenjana 2 atamada 6x kişi atanması demek 3 atamada 2x kişi atanması demek. Sırf seçim nedeniyle bu atamada fazla bir kadro alınırsa bir sonrakinde daha az alınarak telafi edilir.
    4) Seçim propagandası ne üzerinden yapılır? Şehit, emekli maaşı, asgari ücret, engelli, gazi. Bu atama keyfiye mi yapılıyor sanıyorsunuz?
    5) Hakkı haklıyı savunun. Sizin sınırda kalan kardeşinizin atanması bir sonraki atamada başka kardeşinizin atanmasına engel olacaksa buna ne diyeceksiniz?
    6) O zaman bunu buraya yazalım, 2016 atamalarında görüşelim. Görün bakalım kaç kişi size destek olacak kaç kişi köşesine çekilecek. @stormaxi

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon