Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    olmazsaolmaz Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar iyi günler.Ben lise ekpssyle mayısta atandım.Kadrom hizmetli ama memurluk yapıyorum.Ayrıca şuan örgün öğretimden İşletme okuyorum bu yıl bitcek okulum.Sizce bu yıl lisanstan girip atanmam mantıklı mı ? Önerilerinizi bekliyorum.Bir lisans ekpss konular neler ? lise ekpssyle aynı mı konular ?

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Lisans diplomasını alınca zaten lisans mezunlarının hakları ne ise otomatikman ona geçiş yapacaksınız.
    Örnek: Maaş, Derece, Terfi ve buna benzer sosyal haklar.
    Bu nedenle tekrar sınava girmenize stres yapmanıza ve en önemlisi de başkalarının hakkını gasp etmiş olmayacaksınız.
    Naçizane tavsiyem tekrar sınava girmeyi düşünmeyin çünkü zaten bi işiniz var ya olmayanlar lütfen onları da düşünün.

Üye
    olmazsaolmaz Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@engelli_biri

Teşekkür ederim görüşünüz için.Ben sadece kadromun memur olmasını meb den daha bir kuruma geçmek istiyorum bu yüzden böyle bir düşünce işine girdim.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

@olmazsaolmaz

Kendini daha iyi bi konuma götüreceğini düşünüyorsan gir kardeşim... neden okuyoruz daha iyi yerlere gelmek için başkasının hakkı diye bişey yok.... senin şuan ki kadrona başkası yerleşecek ilerde.... bunu engellilikle düşünmeyelim kendi önümüze set koymayalım... daha iyi noktada ve mevkilerde ne kadar bizi anlayan insanlar olursa o kadar halkın ve yöneticilerin engellilere bakış açısı farklı olur.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

@SphiNX a katılıyorum. kimsenin hakkını yemezsin merak etme.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

İlerlemek için mücadele etmezsen kendi hakkını yemiş olursun bu kadar aşırı rekabetin olduğu bir dünyada önce kendi hakkını düşünmelisin.

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Engelsizbiz Mesajı Gör
    İlerlemek için mücadele (Bu fikrinize samimiyetle katılıyor saygı duyuyorum) etmezsen
    kendi hakkını yemiş olursun.
    Bu kadar aşırı (Bu fikrinize katılmıyor ancak yanlış olmasına rağmen düşüncenize, fikrine saygı duyuyorum) rekabetin olduğu bir dünya
    (Başkalarının hakkını hukukunu gözetmeyerek bu sistemi bu hale getirenler yine bizleriz) da önce kendi hakkını (bu düşünce egoistlik
    bencillikten öte değildir bana göre)
    düşünmelisin.
    Ben Lise mezunuyum EKPSS ye Lise mezunu olarak gireceğim başkalarının hakkını gasp etmemek için
    çaba sarf etmekteyim sadece EKPSS için geçerli değil her yerde her zaman bu çabamı iyi niyetle sürdürmekteyim.
    İnanıp inanmamak size kalmış Lise mezunu olabilmek için çok sıkıntılar çektim (benden daha çok sıkıntı yaşayanlar daha fazla
    problemlerle karşılaşanlar olmuştur diye düşünüyorum.) bunu en iyi sizler anlamanız gerekir yani bizleri en iyi bizler anlamalı gerekir
    diye düşünüyorum karar sizin sizlerden ricam kararlarınızı kalbinizle vicdanınızla verin.

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    11

@olmazsaolmaz

Merhaba öncelikle ben teşekkür ederim kardeşim düşünceme fikrime saygı duyduğunuz için.
    Bulunduğunuz yerden memnun olmadığını yazmışsınız anladığım kadarıyla problemler yaşıyorsunuz
    ve daha problemsiz daha rahat bir yerlere geçmek istiyorsunuz tabi ki bu sizin en doğal hakkınız
    sonuna kadar size katılıyorum.
    Ancak bunu yaparken başkalarının hakkını da gözetmenizi rica ettim ediyorum.
    İnşallah herşey gönlünüzce olsun sağlıcakla.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

arkadaş a dan a ya geçiyor kadroda yine aynı boşluk olacak ki kendinizi arkadaşın yerine koyun başındaki yönetici iyi değilse anlaşamıyorsa bu arkadaş başka kuruöda daha tahat edecek. sizin mantıkla hareket edersek o zaman herkes atandığı ilde kalsın. batı kadroları boş kalsın neden doğuyu seçeyim

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Çalışıp alnınızın akıyla memur, VHKI, Bilgisayar İşletmeni açarlarsa Ekonomist kadrosunu tercih edebilirsiniz. Gasp diyenler neye göre kime göre olduğunu bilmeyenler. Bırakın bu humanist söylemlerle fırsatçılık yapmayı. Eğer çalışıp yüksek puan alırsa YH sınıfından kurtulacak. Sizde YH kadrolarını yazarsınız böylece hak hukuk demezsiniz. Yarın yeni gelen idareci kalk bana çay getir, masamı sil, paspas çek dediğinde gıkı çıkamaz. YH görev tanımında bunların tamamı var. Hatta okulda boya yapan, moloz döken, tuvalet temizleyen hizmetli arkadaşlar bile var. Temelde engelliye hizmetli kadrosu açılması hata. Siz bu hatayı düzeltmeye uğraşın buradaki arkadaşın aklını hak hukuk zırvalarıyla doldurmaya çalışmayın. Ek olarak zaten siz artık ortaöğretim kadrolarını işgal etmeyeceksiniz.

Üye
    bizdevariz Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Evet sınava muhakkak girin

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Neyin otomatik geçişiymiş bu düz memur kadrosu 5. Derecede kalır (Lisans mezunu olsan bile) yani esas yüksek derecelere geldiğinde tazminatlarını alamazsın ki zaten Bilgisayar İşletmenine kadar hepsi aslında Lise kadrosudur. Bilgisayar İşletmeni bile 3. Dereceye kadar çıkabilir. Lisans mezuniyetinin hakkını almak istiyorsan Lisanstan sınava girip adam gibi bir kadroya atanmak zorundasın. engelli_biri biraz hariçten gazel okuyor. yada kanunları bilmiyor. Herhalde hayatı çok kolay zannediyorsunuz. Herşey otomatik ne güzel bende otomatik daire başkanı olacam zaten.

@engelli_biri

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

@olmazsaolmaz Kurumunuzda rahatsanız 3 yıllık olduğunuzda görevde yükselme sınavları açılır o sınava girerek memur kadrosuna geçersiniz, ben kurum değiştireceğim diyorsanız EKPSS'ye girerek daha yüksek puan alarak tercihinizi ona göre yaparsınız zaten yhs sınıfından atandığınız için EKPSS'de gih kadrolarını yazabilirsiniz yhs kadrolarını yazamazsınız, lisans mezunu olarak kademe ve dereceniz değişir ama yhs sınıfında olduğunuz için otomatikman gih sınıfına geçerek memur vs olamazsınız,tercih size kalmış sınava girmek ya da görevde yükselme sınavıyla kurum içi yükselme hakkınız var.

Üye
    bizdevariz Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Önünüzde iki yol var ya üç yıl sonra görevde yükselme açılırsa o sınava girip memurluğa geçmek ya da ekpss ye girerek memurluğa atanmak yoksa doktora bile yapsanız kadronuz değişmez dereceniz değişir.

Üye
    olmazsaolmaz Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar herkesin görüşüne ayrı ayrı teşekkür ederim.Ben bulunduğum yerin yönetimden memnun değilim sadece.Dediğiniz gibi elimden daha iyisi varken neden yap mıyım değil mi