Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Disiplinli calisilirsa kazanilir

Üye
    adaolu2015 Avatarı

Gerçek Adı
    doğan
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgi verdi.

Engelli memur adaylarının merakla beklediği 2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) sınav ve başvuru tarihlerine ilişkin ilk bilgi Bakanlıktan geldi.

Açıklanan bilgilere göre; 2016 EKPSS Nisan ayında yapılacak, Başvurular ise Şubat'ta başlayıp Mart ayında sona erecek.

İşte Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan o açıklama;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, " Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) başvuru sürecini takip edebilirler."

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Dershaneye yazıldım.. İlk dersim dündü... Matematik oldukça zor geldi (öğretmenimiz koşuyor maşallah) ama inşallah üstesinden gelirim.. 5 soru bile yapsam kârdır diye düşünüyorum..
    Sınıftakilerin hepsi kpss sınavı için gelmişler. Bizim sınavımız Nisan da olduğu için ben dershaneyi erken bırakacağım.
    "Sizi farklı sınıflara alarak müfredatınızı tamamlatırız , sorun etmeyin" dediler. İnşallah sözlerini tutarlar.
    6 ay var önümüzde. 3-4 sene önce de sınava girmiştim. Çok tercih yapmadığım için olmadı.. Bu kez tercih formunu boş bırakmamaya çalışacağım.

Bu arada aranızda işlem yeteneği benim gibi zayıf olanlar varsa "Antremanlarla Matematik" kitabını öneririm. Gerçekten mücevher değerinde bir kitap. Daha önce de duymuştum bu kitabı ama önemsememiştim. Dün aldım ve akşam bol bol pratik yaptım. Yapabildikçe coştum, çok hoşuma gitti..
    Herkese başarılar...

Üye
    YILMAZ35 Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selam.Bir kaç sorum olacak.Ocak 81 doğumluyum bu ekpss sınavına girebilirmiyim,yaşım tutuyormu.90 sürekli ağır özürlü raporum var,Kronik psikoz 80 puan ve sağ el iş kazası kesisi sonucu kalıcı kronik parmaklarda hasar 45 puan,Baltazar hesabıyla sürekli,ağır özürlü,kamu istihdamı Hayır yazıyor ama ben çalışmak istiyorum belli mi olur şans bu kazanırsam ve şartlarım tutuyorsa girmek istiyorum.Bazı yerlerde okudum forumun,biri diyor bu durumdakiler girebilir,biri diyor kazansa dahi kuraya başvuramaz,biri diyor atanması yaplınca gider tedaviyle çalışabilir yeni rapor alırısn birşey olmaz.O nasıl olacak atanırken rapor olayı,burada devlet hastanesine heyet raporu için başvurduğum zaman (izmir de) hepside randevuyla veriyor 7 ay sonrasına,atanacağım yer bekler mi,beklemesse sağlık ocağımdan çalışabilir raporu alsam olurmu?Bu konuda çok bilgisizim ve muhakkak sınava girmek istiyorum durumum vahim cevap verecek arkadaslara simdiden tsk ediyorum.

Üye
    ahmet0202 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SelamunAleykum . Ben trafik kazası yaptım ağır bir şekilde beyin kanaması bilinç kaybı ve travma gecirdim . Gecen 1 ay icerisinde devlet hastanesine gittim engelli haklarından yararlanmak için heyete girdim . Malesef %32 oranında rapor aldım . Tam teşekkürlü muayene edilmedim ama . itiraz edecem sevk ettikleri hastane daha düşük verir doye korkuyorum . İptal edip tekrardan aynı hastanede heyete girme durumum var mı ? Cevap verecek arkadaslardan simdiden Allah razi olsun .

Üye
    hacigan Avatarı

Son Giriş
    11.11-2015
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@devran29

bu acıklamayı bakanlık acıkladı ilk önce onun için bu yazılanlar ama ösym 2016 iş takvimini ocak ayında açıklar zaten kayıt için nisan ayını beklemek zorundayız

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

@Aslı* matematik işte bütün mesele orda bende matematik yapamıyorum hemde taaaa ortaokuldan beri antremanlarla matematik kitabı evet gerçekten işe yarayabilir bende adını çok duydum ama kitapçıda kalmadığı için alamamıştım. ama benim fikrime göre hiç bilmediğim birşeyi öğrenmek yerine az bildiklerimi daha iyi bilmek mantıklı geliyor yani diğer derslere daha sıkı çalışmak
    hangi öğrenim durumundan gireceksin ? rakibim misin korkuyorum

Üye
    hacigan Avatarı

Son Giriş
    11.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Suskun_Mutsuz_Umutlu

Hayır ben kurayla giricem karkma yani

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de lisanstan gireceğim. ege taraflarını yazmayı düşünüyorum. aynı yerleri yazmazsak sorun olmaz

Üye
    skaradeniz Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Matematikten sıkıntısı olan arkadaşlara youtube da izleyebileceği Şenol hoca var. Çok akıcı ve basit bir şekilde anlatıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Denemenizde fayda var...

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Yaa evet Şenol hocayı çok duydum ama henüz izleme fırsatı bulamadım. O kadar çok önerildi ki.. bence de kesin güzel anlatıyordur.

Üye
    skaradeniz Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

E kpss matematik konuları;
    temel kavramlar, sayı sistemleri, doğal sayılarda 4 işlem, bölünebilme kuralları, faktöriyel ve asal çarpanlar, obeb-okek, rasyonel sayılar, basit eşitsizlikler, mutlak deger, üslü ifadeler,köklü ifadeler,çarpanlara ayırma, oran orantı, denklem çözme, sayı, kesir, yaş, işçi havuz, hareket,faiz karısım problemleri, kümeler, fonksiyonlar, işlem, modüler aritmatik.

Bu konuları şenol hocadan düzenli bir sekilde takip edebilirsin aslı

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

@Aslı* umarım sözünü tutarsın benım egede gozum yok . bana memleketım yeter ucuz ev kırası yadaa evimden işe gitmekj gibi : D
    @hacigan üstadım hakkınsa geç beni helal olsun farketmez nerden katıldığın. şaka benimkisi yanlış anlaşılmasın Allah herkeze güzel meslekler işler nasip etsin

en başta sağlık tabi

Üye
    hacigan Avatarı

Son Giriş
    11.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınava girersem geçerim tabide ben kurayla seçilcegim için senin rakibin degilim şaka yapmayı bende severim onun için seni anlıyorum

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hacıgan aklın varsa kuraya katılma hepsı torpıl bana gore torpıl olmasada en fazla aldıkları 400 kısı bıle degıl ve basvuru sayısıda sadece kura ıcın 50 bın uzerunde sayısal loto gıbı tutursan atanırsın ben 2 defa gırdım kuraya cıkmadı ısmım ben su lıseyı bıtıremedım gıttı sınava gırsem keske

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon