Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon
Toplam 183 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arslantürk rumuzlu arkadaşımız bazı doğru sözler etsenizde(ki haklılık payınız net olarak var) sonuçta siyasi destek için bu yorumları uzun uzun yazdığınızı düşünüyorum.Son kertedede; başlangıç noktanızdada,son noktanızda siyasidır.Sırf bu sebebten haksızsınız.Lütfen siyasi fanatikliği başka platformlara saklayın.çünkü fanatizmin gözü körcül değil midir?

Üye
    guluzar Avatarı

Gerçek Adı
    guluzar
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

EngelliHaberleri.Net | Engelli Haberleri Platformu

http://www.engellihaberleri.net/hizmetli-kadrosundaki-engelliler-sosyal-medya-klibi-cekti/Engelli arkadaslarimizla cekmis oldugumuz klip emegi gecen herkezden allah razi olsun

Üye
    günayengin52 Avatarı

Gerçek Adı
    günay
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam herkese mesajları okuyorumda güleyimmi ağlayayım mı şu halimize özel sektörde hizmetli olarak okulda çalışıyorum emekliliğim doldu bir ara gidip müracat edeceğim işe gelince ilk girişde bana agır iş yapmayacağımı söylediler hafif işlerde çalışacaktım ama söylenen le yapılan tam tersi affedersiniz eşşek gibi çalıştırıyorlar heleki engelliyi dahada çok çalıştırıyorlar çalıştığım özel bir eğitim kurumu 5 kat üste 4 kat yer altında toplamda 9 kat oluyor aksama kadar in çık in çık merdivenlerde yuvarlanıp gitcem birgün ama nezaman sağlam olanlar eskileri 5 sınıf olan bölümlerde ben engelliyim bana 2 kat verdiler 12 sınıf var bunlar yetmezmıs gibi birde iyi temizlik yapıldımı yapılmadımı diye kontorol etmeyide bana kitlediler buda yetmedi fotokobi bölümü var birde orda hergün 2 saat eğitim alıyorum foto kobi ceken oranın eski elamanı o gelmeyince hasta olunca tatile gidince ben onun yerine bakacakmışım bunlarda yetmiyor birsey taşınacağı zaman bazen sınıfların içi değişiyor dolap masa sıralar ne ararsanız var tasıma işinede herzaman gidiyorum engellisin sen diyen yok mudurler bırakmıyor mecbur yapıyoruz siz siz olun eğitim kurumunda çalışmayın öğretmenlerin odalarını herseylerini temizlediğimiz yetmiyor hergün bardaklarını yıkıyoruz her sabahda çaylarını demliyoruz hepsinin odasında özel çay yapmak için makınaları var içip içip bırakıyorlar akşamları bulaşıklarını yıka sabahları onlar gelmeden çaylarını yap anlayacağınız bitmiyor birtürlü eğitim kurumunun işleri istifamı verdim kabul etmediler Allahtan emekliliğim dolduda bırakacam eğitim kurumunda çalışmayı askeri ücrete 8 saat çalışılıyor heryerde bizdede sabah 7 iç bası aksam 6 paydos 11 saat dediğim gibi siz siz olun egitim kurumunda çalışmayın benim engelim ortopedik %45 .. allah hepimize yardım etsin nefes alıyorsak yasıyoruz yasıyorsak allah biryerden bizim rıskımızı mutlaka verir bizler boşuna gelmedik dünyaya bizlernasıl imtihandaysak bizleri çalıştıran işyerlerininde imtihanı bizleriz bizlere nasıl davranırlarsa karşılığını allah onlara mutlaka veriri bizler elimizden gelenin en güzelini yapalım gerisini allaha bırakalım kimsenin hakkı kimsede kalmaz ölüm var

Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

normal bir vatandaşlık diyorsun?? engelliler içinde binlerce üniversite bitirmiş memur adayı var. sizin derdiniz hem okumayalım hemde masabaşında bilgisayar başında iş bulalım. okuyanlara haksızlık degılmı 2 veya 4 sene bilek cürütüyorlar boşuna.. neyse cahile ne kadar laf anlatsan boş. oyüzden ne yazsam boş size...

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ben hem üniversite okuyorum hemde masa başı iş istiyorum bunu isterken sizemi soracağım? esas cahil sizsiniz milleti burda yargılayacağınıza kendi işinize bakın insanların ne istediği sizi ilgilendirmez millete cahil deyip hakarette etmeyin kimse ne isteyeceğini size soracak değil istekleri yüzünden kimseye hakaret edemezsiniz ve ben bunu Üniversite öğrencisi olarak söylüyorum

Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

bi kızı 40 kişi ister 1 kişi alır. demekki sartlara müsait degiliz ki masabaşı iş yok size. ayrıca lise kadrolarında da memur kadroları var. aa tabi siz düşük puanla memur olmak istemiştiniz dmi. cok beklersiniz neyse muhatap olmucam senle ne yazarsan yaz

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@elsina.92

neyse saçmalamaya başlamışsınız bir kızı 40 kişi ister 1 kişi alır bu nasıl bir açıklamadır ne alaka hay Allah'ım ya millet 90 puanla hizmetli olarak atandı ben 86 puanla memur olarak atanamadım çok düşük puan almışım gerçekten. Neyse bence de daha fazla muhattap olmayalım milleti yargılamak kimsenin haddi değildir o kadar

Üye
    guluzar Avatarı

Gerçek Adı
    guluzar
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hizmetli Kadrosundaki Lise Mezunu ...Engelliler ‘HAK’ Arıyor..

Bilindiği üzere kamu personeli istihdamında devlet, özel alım usulü ile devlet memurluğu kadrolarına atamalar yapmaktadır. Terör mağduru şehit ve gazi yakınlarının alımı , sosyal hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu çıkışlilarin alımı ve engelli alımları da yapılan alımlar içerisindedir. Ancak bu üç alımlardaki öğrenim durumlarına göre verilen unvanlardaki farklılıklar ise bazı sorunlara neden olmaktadır. İşte yaşanılan sorunlar.

MEZUNİYETE GÖRE UNVAN KARGAŞASI
    Devlet Personel Başkanlığının resmi sitesinde de görüldüğü üzere kamu kurum veya kuruluşlarına devlet memur istihdamında bir takım usul ve esaslar yer almaktadır. Özel alım usulü ile alımlar ise bu esaslar arasında kendine yer bulmaktadır. Bu kategori arasında terör mağduru şehit ve gazi yakınlarının alımı, engelli alımları, korunmaya muhtaç çocuk alımları ve istisnai alımlar bilinen alım türleridir.

Terör mağduru şehit ve gazi yakınlarının alımı , Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu çıkışlilar in ve engelli vatandaşların alımlarında kişilere verilecek unvan ise mezuniyet durumlarına göre farklılık göstermektedir. Terör mağduru şehit ve gazi yakını olan ve korunmaya muhtaç sosyal hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu çıkışlilar ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olanlar hizmetli unvanlı kadrolara; orta öğretim (lise) ve yüksek öğretim mezunu olanlar ise memur unvanlı kadrolara atama teklifleri Devlet Personel Başkanlığınca yapılırken bu konu engelliler de farklılıklar göstermekte, lise mezunu olan engellilerin hem hizmetli unvanlarına hem de memur unvanlarına yerleşmelerine olanak sağlanmaktadır. Hal böyle olunca da engellilere tanınması gerekilen pozitif ayrımcılıkta bir takım aksamalar meydana gelmektedir.

GELEN ŞİKAYETLER; “ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK YOK”
    Konu hakkında grubumuza ise bir çok şikayetler gelmekte ve engellilere tanınması gereken pozitif ayrımcılığın hiçe sayıldığı ve uygulanmadığı belirtilmektedir. Terör mağduru şehit ve gazi yakınları ile sosyal hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu çıkışlilar in alımlarında kişilerin öğrenim durumlarına göre verilen unvanlardaki hassasiyetin aynı şekilde engelli alımlarında da uygulanmasını isteyen engelliler bu ayrımcılığın son bulması için ilgililerin gerekli çalışmaların yapmalarını talep etmektedirler.

Kaynak: EngelliHaberleri.Net | Engelli Haberleri Platformu
    Volkan AKÇAALAN'ada desteklerinden dolayı Teşekürlerimizi sunarım.

Peki hizmetli engelliler ne istiyor :
    Diğer memur alımların da ortaöğretim (lise) ve yüksekokul mezunları memur (GİH, VHKİ) kadrolarına yerleşir cümlesindeki kanuni hakkını talep etmektedir. Ayrımcılık değil pozitifayrımcılık beklemektedir.

3 Aralık dünya engelliler gününe 12.337 lise ve üstü okul mezunu engelli hizmetlilere hükümetimiz tarafından bu müjdenin duyurulmasını istiyoruz. Ünvan değişikliğinin sağlanmasını. Lise mezunu yardımcı hizmetler sınıfındaki (yhs) engelli hizmetlilerin uzun zamandır merkezi sınav sistemi ile kazandıkları hakları olan gih ünvanlarının verilmesini bekliyoruz. Biliyoruz ki; taşeron işci kardeşlerimize memur kadrosu verilirken, devletimiz zaten memur olan ama ünvanı yhs gözüken biz engelli hizmetlilerine gih ünvanını verebilir şimdiden teşekkürler saygilarimla.

Lise Mezunu Engelli Hizmetliler Grubu

Bilgi için iletişim :
    Facebook: engellihizmetliler
    Twitter : engellihizmetliler
    Whatsapp :#lisemezunengellihizmetli
    Instagram : engellihizmetliler

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Inşallah bu müjde verilir...

Üye
    guluzar Avatarı

Gerçek Adı
    guluzar
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Insallah kardesim heryerde sesimizi duyurmaya calisiyoruz sesimize ses katmak isteyen tum arkadaslari destege bekliyoruz

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@elsina.92

Burda herkes cahil senmi akillisin..senin tüzün kuru galiba.hiç bir engelli yi a acimiyorsun.ne zorluklarla çalışıyorlar haberin.yok sen bak işini akilli

Üye
    guluzar Avatarı

Gerçek Adı
    guluzar
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bizleri cahillikle suclayan ey sen birsuru atanamamis uni mezunu var diyorsun uni puanlari65kadr dustu eger o puanida alamiyorsa hic o uniyi okumasaymis.ne kadar on yargili bakiyorsunuz olaya.biraz empati kurmaya calisin.sartlar olusmamis ve okuyamamis olabilirdiniz.ayrica bizler liseye kadar okuduk ilkokul mezunuda olabilirdik bu bize cahil diye hitab etme hakkini size vermez.en buyuk cahillik nedir biliyormusun arkadasim vicdaninin sesini duyamamak.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Engelinin dusmani yine engelli kanun diyor ki şehit gazi yakini yurt çocuğu ve engelliler lise ve üstü kadrolara gih olarak atanır diyor ama engelliler hariç diğerleri hepsi lise olarak hizmetli kadrosu yok ama engellilere var bu ayrımcılığa karşı olmakayipmi bunu bedavadan masa basi diyen engelliler terbiyesizdir hatta daha otesidir.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

İnsan ne yaparsa kendine yapar 1999 dan önce 2 yıllık okul bitirip memur değil şu anda daire başkanlığı yapanlar bile var bence pek ala engellilerden de doğru dürüst kadrolara alım olmalı öyle insanlar var ki olmadık olmadık kadrolara gelen aklınız hayaliniz durur. Allah hak edeni hak ettiği yere koysun inşallah başka birşey diyemiycem. Hak etmeyen hak etmediği yere gelmemeli malesef Türkiye de çok fazla hak etmediği yere gelmiş insanlar var Allah yardımcımız olsun.

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Engelsizbiz

çok doğru Allah herkesin Kalbinin temizliğine göre iyi niyetine ve bencillik seviyesine göre mutluluk verir İnşallah

Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon