Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 183 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Siz diyorsunuz ki ortaöğretim mezunları da diğer üniversite mezunları gibi memur olarak atansın! Sizinle aynı maaşı alsın, aynı haklara sahip olsun! Bu durumda bin bir zorlukla tahsil hayatını tamamlamış kişilere haksızlık olmayacak mı? Peki onların suçu ne? Üniversite sınavını kazanmaları veya sizden daha zeki olmaları mı??? Acı bir gerçek ama çoğunluğu iki lafı bir araya getirmekten aciz, dilekçe yazamayan hatta onları geçtim ondalık sayılarda toplama-çarpma işlemi bile yapamayan kişilerden bahsediyoruz. Sanmıyorum ki hiçbir kurumda tekerlekli sandalyedeki veya ayakta durması güç olan bir kişiye tuvalet temizlettirilsin. Çok çok kendisine uygun evrak-arşiv işleri verilir.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Hepsinin derecesi kademesi farkli yardimci hizmetler sinifinda bi cok yerde gorevlendirilebilirler.
    Nigde golcuk cpl ayakta durmakta gucluk ceken arkadas temizlik yapiyor.
    Nigde ulukisla ilce mem yine ayni durumda kisi caycilik yapiyor gunde 500 cay en az ama tyçp kapsaminda gelen yandas kisiler masa basinda yine arizali yurt cocuklari hizmetliler rahat.
    Nigde ilinde bu sekilde sagligina uygun calistirilmayan cok insan var.
    Ayrica pozitif ayrimcilik diye bisey var bizler hayata bir sifir yenik baslayanlar herkese torpil yapilan su ortamda cesitli seminer ve egitimlerle masabasina santrale vs verilsek bunun neresinde sikinti var anlayamiyorum.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

bu konuyu bir adıuım daha ileri götürmek istiyorum ENGELLİ bireylere üniversite sınavlarında ek puan vermek suretiyle yerleştirme yapsınlar u sayede vasıfsız engelli sorunu çözülmüş olur ayrıca kurumda eğerki bir kişi engelli ise ve üni okuma kararı almışsa geçici görevlendirme yoluyla üni yi kaandığı şehirde bir kurumda görevlendirilmelidir... Yine aynı şekilde salt engelli personele uygulanmak kaydı ile yükseköğretim gören ve mezuniyetine bir yıl kalmış engelli personeli hangi kadro ve ünvanda çalışıyor olursa olsun aldığı eğitime uygun bir kadro ya geçici görevlendirme yoluyla atanma hakkı getirilmesi bu sorunu KÖKÜNDEN ÇÖZECEK. ve gys lerin periyodik bir takvime bağlanması ile de bu sorun kökten çözülmüş olacaktır. Tabii bunun için işi sadece rakamlarla avunmak olmayan bir SENDİKACILIK ANLAYIŞI na ihtiyaç vardır

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Bir cok sey yapilabilir.
    Cozum onerileri ve yollari araniyor.
    Ama hedefte biseyler var belkide mujde niteliginde hizmetliler icin valiliklere bi genelge geldi tamami engelli yada engelsiz kutuphanecilik egitimi aliyor. Seminer sonunda sertifika alacaklar.
    Duyumum okullarda genis capli kutuphaneler acilacak ve hizmetlilere buralar emanet edilecek. Hizmetli ihtiyacida hizmet alimiyla halledilecek. Proje Z kutuphane hali hazirda hizmetli olanlara yavas yavas gelir bu yazi takipcisi olun ve katilin.
    Katilim zaten zorunlu.

Üye
    sneyper Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    121

@erdalakbay

erdal arkadaşım, siz olan doğruları yazıyorsunuzda karşınızdaki anlayacak kapasitededir inşallah çok çok iyi tarif etmişsiniz tebrikler, daha önce ilker arkadaşımızın bu konuda yazıları var, ben onunda buralarda bir şeyler yazmasını bekliyorum dediğiniz gibi müthiş kollama ve kayırmacılık var, insanlarda ne utanma ne arlanma kalmış başka bir şeyde söylemek, istemiyorum ( bu yazdıklarım bazı idareciler hakkında bazen sayfadaki arkadaşlar yanlış anlıyor)

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@sneyper

Dogrulari soylemek hicbir zaman isime yaramadi ama israrla dogrulari soyluyorum.
    11 kisi atandik nigdeye ben dahil.
    3 kisi haric kalan 8 kisi kimisi yanina bilmem ne polisi amiri valilikten kisiler vs vs herkes yaninda adamiyla geldi atamaya ozluge evrak kayita merkeze hepsi masa basina oturdu biz kalan 3 kisi dayisiz kaldik agzimiza ettiler gece korlugu olan adama gece 5 te gel kazan yak dediler. Bi suru sey anlat anlat bitmez.
    Yalniz ALLAHIN sopasi yok paralel muhabbeti cikinca torpil yapanlar dagildi saga sola herkes kendi derdine dustu o torpil yaptiran kisileride gelenler tavuk cucugu gibi dagittilar hepsi perisan. Ve o torpilsiz olan 3 kisiden ikisi digerlerinden rahat konuma dustu. Ustelik daha kotusu su bu torpille masa basina gecenler islerinide guzel yapmalarina ragmen dagitildilar.

Aralarindan biri hem gorme hem zihinsel engelli gecen yil cati aktariyordu. Tuvalet temizlerim diyenler rezaletin farkina varsin yardim etmeyenlerde pacalarini biraksinlar su garibanlarin.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Bu bahsettiğiniz zorla iş yaptırılan kişiler prosedürü bilmiyorlar mı yani "ayakta çalışmaya uygun değil" sağlık raporu alarak bir dilekçe ile çalıştıkları kuruma başvurdular mı?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

O raporu almalarina gerek yokki zaten atandiklari raporda yaziyor. Illa kedi kopek gibi kavgami etmek lazim gormuyolarmi kavgalari hic bitmiyor.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Erdal akbay o kuyuphanecilik vs işine eğitimine nasıl basvurcaz....

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

81 il valiligine emir geldi aceleci valiler seminerleri bitirdi bile.
    Ornegin nigde ili cuma gunu seminerini bitirdi. Sizin herhangi bi basvurusu gerekmiyor okulunuza yazi gelecek sizede teblig edilicek zaten ihmal etmeden katilin.
    Ufakta olsa bu duyum bi umittir.

Üye
    hakan gedik Avatarı

Son Giriş
    14.08-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar bende meb de hızmetlı olarak calısmaktayım. merak ettıgım okullar acıldıgında calısma saatı 8 den fazla olurmu? olması ıstenırse ne yapmamız gerekıyor?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Calistirirlar sayin gedik hic bisekildede fazla mesai ucreti odemezler.
    Meb bi memur icin en berbat kurumdur calismak istemediginizi sozlu olarak belirtin israrla mesai bitince cikin gidin hic bisey yapamazlar yeterli gelmiyorsa hizmet alimi yapsinlar lakin bir yol daha var.
    Adayliiniz kalkmadan sivrilmeyin adayliginiz kalktiysada susmayin susarsaniz sinir tanimiyolar.

Ama ben calisirim derseniz fazla calisma cetveli tutulmasini isteyebilirsiniz. Ve gunluk kaydedilir gunluk 8 saat uzerinden gune cevirilip yillik izninize eklenir yazin kullanirsiniz. Adayliginiz kalktiysa her ne istiyorsaniz yazisma kurallarina gore isteyin.
    Engelinizin arttigini ve is yukunuzun agir oldugunu ve mesai bitiminde cikip evinize gidemediginizi gorevinizin azaltilmasi gerektigini once konusarak sonra dilekce

Dilekceyle isteyin sozlu olarak istediginizde derdiniz cozulmez ama usul budur dilekce cozer isi.

Üye
    muzy1 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    48

bende size iş başı yaptığım 7 temmuzdan beri yaşadıklarımın özetini geçeyim; belki bi yardımcısı olur

okula daha girmeden ilçeden şube müdürüyle konuştum 15 dakıkalık konuşmada kendisine '' eğer ben burda memur görevlendirmesi olarak verilen işleri beceremez ve işinize yaramaz isem beni atandığım o okula geri gönderirsiniz, yeterki o şansı bana verin '' dedim
    müdürde bana söylediklerimden sonra aklımdasın tamam, bakarız diye geçiştirdi,

bi umut şansımı deneyim dedim oda böle patladı içimde , dedim murat sen git abicim okuluna

neyse okula girdim bismillah, bi etrafı kolaçan ettim, tanıdım, tanıştım, müdür tebliğ etti yapılacak işler, olması gerekenler, beklentiler konuşuldu, bu işleri verdiğinde ben hiçbirisine yapamam demedim, sözlü olarak sadece yapabildiklerimi sağlığım el verdikçe yaparım dedim, çok iyi bilgisayar kullandığımıda gösterdim, bi şekilde bu yeteneğimden haberdar ettim kendilerini, ancak tabi masabaşı vermeyeceklerini biliyodum durum ve ortam müsait değildi zaten bu arada raporumda da ''ağır ve efor gerektiren işlerde çalışamaz yazıyor'' neyse;
    okulda;
    2 tane memur biri engelli
    1 cocuk esirgemeden kadrolu hizmetli
    1 tane hizmet alımı
    1 tane işkurdan
    birde ben toplamda 5 kişiyiz,

okuıl baya büyük 23 sınıf + etüt odaları + kütüphane+ 12 tanede WC war, ama hepsi kullanımda değil açmıyolarmış ama en az 7-8 tanesi kullanılıyor,

neyse ben görevime başladım hizmet alımı 5 senesini okula vermiş bi abimizin arkasından paso koşturuyom, yok badana dediler yaptım, sıralar zımpara dediler yapmaya çalıştım, zemin kattan 4. kata 15-30 tane sırayı tek başıma taşıdım, diğer bayan hizmetliler sadece temizlik işlerine bakıyolardı, ben hiç temizlik yapmadım, diğer ağır olan işleri elimden geldiğince yaptım, kasmadım kendimi ama yavaş yavaş, kimseyle ne inatlaştım, nede ben bu işi yapamam dedim, çünkü okullar kapalı , süre , zaman cok güne yayarak ve yatarak elimden geldiğince yapmaya çalıştım, hayatımda badana yapmayan ben BOYA bile yaptım..

kafamda tabi hep soru işaretleri var ne yapabilirim de kendimi bir şekilde kurtarırım ın cevabını arıyorum sürekli , direk ellerine dilekçe vermekte istemedim , işi diyalogla ve kendimi göstererek yapmaya çalıştım, baktım olcak gibi değil, farkettim ki işi yaptıkça daha çok iş delege etmeye başladılar, bi baktım KAYITA verdiler, evrak işlerinide yapmaya başladım, ama ne yalan söyleyim hiç temizlik yapmadım,

aradan biraz zaman geçince, ilçe milli eğitimden telefonla demişler orda görevli murat bi ilçe milli eğitime gelsin.

o anda dedim aha işte oldu , bi umut ben gittim hemen, bana ne bildiğimi ne yapabileceğimi falan sordu şube müdürü , ben yine orda anlattım yapabileceklerimi, bana dedi sana verdiğimiz işin dışına çıkmayacaksın , bende ilk dediğim şeyi ''bana o şansı verin, eger becermezsem beni geri gönderirsiniz'' dedim.. telefonumu ismimi soy ismimi aldı sana haber vercem dedi, beni yolladı yine geri,

böyle deyince ben yine bi hayal kırıklığı tabi, dedim bu iş olmaz yine, döndüm okula

okul müdürü bu sefer beni ve diğer hizmet alımındaki personeli odasına çağırdı, dedi okulun dış giriş kısmıda boyancak, tamam dedik çıktık dışarı,

sonra aldım elime bi a4 beyaz kağıt;

2004/7754 sayılı bakanlar kurulu kararı ile kararlaştırılan yönetmelikten bi girdim, yeni bir görevlendirilme talebinden çıktım, verdim ellerine kağıdı,

sonuç;

okullar açılınca kulubede oturucam sadece, değil temizlik, hiç bir ağır iş yapmayacağım, giren cıkandan kimlik kaydı, gelen ziyaretçileri yönlendirme, öğrenciler kaçmasın, ıvır zıvır, zaten okul lise, dahada bişey yapmam,

bu arada şube müdürü olurda bir gün yine arar çağrırsa, işim olmaz artık

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmis olsun once sozlu sonra yazili ama siz kendinizi cok paralamissiniz. Devletin dili yazi.

Üye
    muzy1 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    48

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    verilen işi yapmam deme kültürü yok bende, 7 yıldır özel sektörde, vardiyalı bir iş, hafta içi 1 gün izin , haftanın 3 günü akşam 6 da çıkış, kalan 3 günü 22:30 da çıkış, ne düzgün bayram izni var , yılbaşı, özel gün izni asla yok, sürekli ayakta mağazacılık, yönetici konumundasın, başka bir şehir dışı dahil bir görevlendirme verilebilir, sabit değilsin, aldığın maaş bir mağazada 2500 bir başka mağazada 1800 olabilir, beş para etmez adamlarla uğraşma cabası, o yüzden ben buna PARALAMA demem

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon