Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon
Toplam 183 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Peki kardeşim son bir soru iki yıllık unuversite icinmi uğraşmak doğru benim için yoksa meslek lisesi icinmi uğraşmak doğru sizce.ayrıca bilgilerin için teşekkürler...

Üye
    imdatusta Avatarı

Gerçek Adı
    imdat
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    sanliurfa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kader arkadaslarim bende ilkogretim liseyi disardan bitirdim onumuzdeki yilda ekpss sinavina girecem insalah iyi bir puan alip atanirim

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Inşallah kardeş...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@pasini,
    Sana kalmış bir şey ben ne desem boş ama sana şöyle anlatayım..
    AML bitirip meslek lisesi diploması alıp kurum içerisinde unvan sınavı ile (kazanıp) teknisyen hakkı alırsın. Daha sonra MYO okuyup (Uzaktan eğitim, AÖF, Örgün eğitim senin için hangisi uygun ise) bitirirsen direk teknisyen kadrosunda tekniker haklarından faydalanırsın.
    Örnek verecek olur ise
    teknisyen maaşı :2600
    teknisyen ama teknikerlik haklarından faydalanan 3000

Üye
    imdatusta Avatarı

Gerçek Adı
    imdat
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    sanliurfa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ben lise mezunuyum meslek lisesimi okuyalim olurmuki mezun olmusum

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Olmaya olurda mantiksiz iki yili ona verecegine 2 yili uniye ver onlisans ol daha mantikli degilmi

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Şöyle bir durum var dışardan üniversite bitirmek daha mantıklı.Çoğu bölümde ha dışardan bitirmişsin ha 4 yıllık okumuşsun aynı.Hem işinize gidersiniz hem dışardan kitapları alıp sınavlara girerek mezun olup kurum içinde sınavlarla yükselebilirsiniz.Tanıdığım memurlar genelde böyle yükseliyor.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ben oyle yaptim onlisans oldum lisans tamamliyorum lise mezunu olup meslek lisesine ugrasmak mantiksiz 3 yilda lisans biter calisilirsa

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen öyle unuversite okumak daha mantıklı teşekkür ederim hepinize..

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@erdalakbay haklısın

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşlar sadece bir öneri isteyen istediği yerde okuyabilir. Ön lisans / Lisans okurken AML okuyabilirsiniz. Ben sadece görevde yükselme bakımından söylemiştim.
    Düz lise mezunu sadece GYS ye girebilir. meslek lisesi mezunu hem GYS hem de Unvan sınavına girebilir..

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şuan örnek ben aöm lisesine kayıt oldum kendi adıma konuşuyorum gerçekten zor liseyi bitirip nie geldin diyen hocamı dersin Ogrencilermi dersin hepside cahil Civelek hocalar seni küçük öğrenci gibi görüyor yaz yaz soru sor ikide bir tekrar ilkokul günleri gibi oldu kendimi çocuk gibi gördüm hocalar zit gidiyor zamanında gel zamanında git ben çalışan birisiyim dedim doğrulukla söyledim hatta saat oglen 12 olmuş çıkabilirmiyiz Hayır neden dedim ders var otur yaz bunu diyen senmisin tartistik hocayla çıktım sınıftan,bir dieri hocanin traş olun yoksa şu şekilde kesilecek ooo baktim olmuyor bıraktım 1 aydır gitmiyorum nolcak bilmiyorum hem iş hem okul yürümüyor çok zor anlayış göstermiyorlar neymiş dier Ogrencilere kötü ornekmisiz erken çık geç gel biktirdilar en mantıklısı önlisans 2 yıllık

Üye
    mask Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

(E)ngelliyi (K)amu (P)latformunda (S)indirme (S)eansı
    Sanılıyor ki biz engelliler: şükretmeyen ,hep daha fazlasını isteyen huysuz, geçimsiz, nankör bir toplumuz ...Oysa bizi yüksek makamlarda dayı, amca aramaksızın sınavda alınan puana göre kamuda iş güç sahibi olmamıza emeği geçenlere müteşekkiriz ...Amacım:bir sonraki sınav ve atama döneminde daha iyi hizmet verilmesi ;hakkaniyetli davranilması babında yaşadığımız zorlukları ve gördüğümüz eksiklikleri dile getirmektir. .Bir EKPSS ile iki yıl zarfında üç yada dört atama dönemine bölünerek?? , ihtiyaca göre kontenjan açılmakta ...Sorun:ilk atamada 85/95 araliginda puan alanlar ancak hizmetli sınıfında işe yerleştirilirken sonra ki atamalarda 75/85 aralığında puan alanlar memur olabilmekte...Yüksek puan alıp hizmetli sınıfında işe yerleştirilen kişinin memurluğa terfi edebilmesi için 3 yıl hizmetli olarak çalışma sonrasinda görevde yükselme sınavına girip başari şarti aranması abesle iştigal ..(Şimdi birileri, hemde bizden birileri çıkacak "eee kardeşim sende ilk atamayı es geç(sanki diğer atamaların olacağının garantisi varda !) sonrakiler için tercih yap " diyecektir. .öyle bir dünyada yaşıyoruz ki gündem değişmesi an meselesi. .1 dakka sonrasını öngörmek mümkün değil ..Hem kişi açken" Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" istemez...ikinci hususta :Sınavda yüksek performans gösteripte kamu yararı için kullanabilecebilecegi en verimli organı beyni iken ,şartlar gereği YHS 'na atandı diye , olmayan kol-bacaktan,görmeyen gözden , duymayan kulaktan medet uman ;bir şekilde amir ,şef ,müdür vs olmuş lakin idarecilik vasfı taşımayan zat-ı muhteremler.. Fiziki kapasiteyle orantısız ,sorumluluk yuklemesinin ve iş vermesinin sebebi: engelli bireyin tanımını ,tarifini ,yapayabileceklerini bilmediklerinden mi; yoksa engelliyi topluma kazandırma fikriyatindan mütevellid sağlıklı kişiden farkı olmadığını hissettirme çabalarının abartısından mıdır, yoksa ...
    *Atamalar dönemlere ayrilarak değilde gerekirse ikinci yılın sonuna doğru ,tek seferde yapılıp makul seviyede belirlenen barajı aşan tüm engelliler memur olarak istihdam edilmeli..Hem böylece "atama dönemi şansı veya şansızligi "ortadan kalkar...(mesela Doğu bölgelerindeki boş kontenjanlara [%80]bir yilliginada olsa bizim dönemdekiler istihdam edildi)
    *Engelli birey:her kurum veya iş için ayrı ayrı rapor alma eziyeti çekmemeli...Tek ve kapsamlı Raporda yapabileceği işler, kazandığı haklar,kullanabileceği ehliyet vs madde madde yazılmali...YHS olarak atanmış engelliye görev verilirken amirin insiyatifi ,insaniyeti değil bu rapor baz alınmalı ...
    *Engelliler Derneği Başkanlığını siyasi ranta çevrilmemeli,reklam kokmamali ve mevki makama uzanan basamak olarak görülmemeli...Bu makama vekillik eden engellinin psikolojisini iyi bilmeli (bunda tüm suç verdiği oyun takibini yapmayan engelli kardeslerim de )..
    *Engelliler hakkında yasa, yönetmelik kararname çıkartan bürokratlar:kalemi elinize almadan karşınıza iki engelli bireyi alıp danışmanızda arada kobay olarak kullandıklarınız mağdur olmasa...
    Her sağlam vatandaş bir engelli adaydır ..Rabbim sizleri bir ömür aday kalanlardan eylesin...
    Mehmet Ermiş

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

böyle bir çalışma vardı ne oldu sonuççç

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Burda imza kampanyası toplayanlar kesin hizmetliyide yazar

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon