Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @erdalakbay oranda oynama olsa bile heyet var 12 prof bakanlığıda gidiyor raporlar dediğin gibi vardır yine de

Üye
    Okan06. Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah büyüktür arkadaşlar. Bu kişilerin muhakkak ki Allah yaptıklarını yanına bırakmaz. nasıl ki Allah adaleti iyiliği ongormusse bunları da yanlarina bırakmaz. Hayır yani o kadar kişinin hakkına gireceksin. Atansan dahi o aldigin haram paraları nasıl ailene çocuklarına yedireceksin yazıktır günahtır hakka girmeyelim böyle rapor alanlar varsa da bi kere daha düşünsünler yazılanları okuduktan sonra.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Bugün aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne gittim.En az 50 kişi kuyrukta bekledik işlemler için.Sağımdakine sordum neyin var diye menenjit geçirdim dedi,solumdakine sordum neyin var diye 1 gözüm de göz tansiyonu var diğeri az görüyor dedi.Bir kıza baktım bacakları çok inceydi o kadar.Şimdi bu insanlar engelli raporunu nasıl almışlar çok merak ediyorum?Cidden bu engelli raporu işinde torpil dönüyormu kafamda sorular belirdi bugün itibariyle.Hastalıklarını söylemeye mi çekiniyorlar yoksa?Her hasta olan engellimi sayılıyor?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    13

dışardan çok sağlam görünüpte gerçekten hasta olan kişiler var ancak benimde bugün gördüğüm bir engelli bayan vardı mankenlik ajansından gelmiş gibi bir durumdaydı kısaca bilemiyoruz yani

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Kimsenin günahını almak istemiyorum ama aynen dediğiniz gibi engelliyim diyen insanlar görüp şaşırıyorum.Hasta olmak ile engelli olmak arasında bir fark olmalı bence.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Durum boyleyse uzucu

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim kımsenın alnına yazmıyor engellı dıye mutlaka bır şeylerı var ınsanların yuzde 99 unun kesınlıkle .lakın engellılıkde derece derece sonuçta yuzde kırkı var yuzde doksanı var ve turkıyede 78 mılyon ınsanın 12 mılyonu engellı sayılmış.sızde anlayın bır ıkı kronık hastalıgı olan rapor alıyor demektır...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    13

sınavlara yakın tarihlerde rapor alabilmek için hastanelere akın eden insanlar var bu yoğunluktan belli oluyor bunu bana tanıdık bir doktor söyledi ama yeni alınan raporlar eskilere göre gerçekten çok daha gerçekçi çünkü oranlar çok düşürüldü

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    8

Asıl engellli olanlardan tekrar rapor isteyip rapor oranını dusurmeseni de iyi biliyor ama.benim bi kız arkadaşım var tek kolu dirsekten asagi hiç yok kolunu kullanamiyor kıza %20 vermişler sağlam muamelesi yapmışlar ya dusunebiliyormusunuz, %20 sini de psikolojik olarak almis onuda zar zor.
    Konu sgurkan tarafından değiştirilmiştir (24.02-2016 Saat 22:28 ).

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Bu işte bir adaletsizlik var ama çözemedim.Kimsede bu konuda bir adım atma gayretinde değil.Tanıdığım insanlardan bazıları engelli sayılabilecek hastalıklara sahip ama rapor almıyorlar (gururlarındanmı nedir bilemem).Rapor alan insanlarda engel teşkil etmeyecek hastalıklara sahip ama rapor alıyor.Hastalığınız eğer hayata engel oluyorsa,bir şeyleri başarmanıza engelse o zaman engelli sayılmanız gerekir bence.

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Herkesin engeli görünür olmak zorunda değil... Adamın böbreği yoktur engellidir, ciğerinin büyük kısmı yoktur engellidir vs.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Burda görünür olup olmamasını sorgulamıyorum ancak hayatına etki ediyormu ciddi anlamda ben bunu sorguluyorum.Mesela hiç yürüyemeyen bir insanla günde 3 saatten fazla yürüyemeyen bir insan aynı kefeyemi konuyor?Pasinin dediği gibi 2 kronik rahatsızlığı olan herkes engelli mi sayılıyor?Adam her işini yapabiliyor sıkıntı çekmeden ama hastalığı var bu adam engellimi oluyor?Ben bunu anlamıyorum.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Durum ciddi ilerde daha zor olur gibi geliyor cunku bazi hastaliklar var artik grip gibi olmaya basladi herkeste goruluyor bu hastaliklara ilerde verilmez sanirim oran

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

evet doğru bencede. hayatlarına etki etmeyecek derecede engeli olanlar bi şekilde %40 a tamamlıyorlar. sınava giriyorlar.başka kriterler olmalı mesela engel oranı yüksek olan önce atanır gibi.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bunu daha önce de yazmıştım artık millet engelli olmaya aday gerçekten normalde engelli desen kavga edecek hakaret sayacak tipler ne engelliligi yaşamış ne de bilen tiple bir iki kronik rahatsızlık en kötü psikolojiyle berabertertemiz %40 rapor alıyorlar bununla beraber bu işin sıkıntısını çekmiş bu yüzden okula gidememiş iş bulamamış engellilerde hizmetli olarak atanıyor ve zor işler yapması bekleniyor ama bunu bence devlet yapıyor engelli politikalarını 0 a indirdiği gibi bir de böyle çelme takıyor gibime geldi

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon