Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar. Yeni mezun oldum, aklım çok karışık ama vakit kaybetmeden ekpss ye hazırlanmak istiyorum. Bazı sorularım var yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
    Öncelikle kendimi tanıtayım, 25 yaşındayım, Bu sene Selçuk Üniversitesi 'nden Onur Öğrencisi, Bölüm İkincisi olarak Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Engel durumuna gelirsek "Sol Ön Kol Agenezi (Sol el parmaklarım yok) " tanısı ile %56 oranında engelli raporum var.
    1) Ekpss ye nasıl hazırlanmalıyım? Hangi kaynakları, hangi denemeleri önerirsiniz?
    2) Kursa gitmeye gerek var mı? Yeni mezun olduğum için maddi sıkıntılarım var ve aileme yük olmak istemiyorum. Derslerin videolarını internetten izleyerek hazırlanabilir miyim. Genel yetenek kısmından korkmuyorum ancak Genel Kültür kısmına yoğunlaşmam lazım
    Bu arada Ankara da yaşıyorum
    Ayrıca iş tavsiyesi, özel sektör tavsiyesi, ek ekpss tavsiyesi verirseniz çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Hayırlı ramazanlar.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

ekpss kpss ye göre daha kolaydır heleki yeni mezun olmuşsun ek bişe yapmana gerek yok normal kpss kitaplarından hazırlan yeterli senin için ayrıca durumuna bakılırsa çalışmayada ihtiyacın yok gibi lisans olarak çok rahat bi şekilde yerleşirsin merak etme @gökhan_

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@sarasota abi peki kaynak kitap öneriniz var mı? veya çalışma öneriniz? Çok teşekkür ederim abi

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

piyasad en çok tutulanlar yargı ihtiyaç yediiklim bikaçtane daha var ama bunlar başta gidenler ama senin pek çalışmaya ihtiyascın yok gibi zaten lisanstan 70 lere kadar düşüyor yukarıdaki durumuna bakarsak rahat atanırsın @gökhan_

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aklıma takılan bir diğer soru ise, nisan da ekpss ye, yaz aylarında ise kpss -B ye girebilir miyim. Yoksa sadece ekpss ye mi girebilirim

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dersleri internet üzerinden dinleyebilirsiniz tarihte hakan dedeyi öneririm. diğer derslerde aklıma gelen bi hoca yok ama mutlaka bulursunuz. kitapta kolaydan zora gitmek istiyorsanız uzman kariyerin sistematik soru bankaları var ihtiyac yayınları oldukça iyi ve beyaz kalem iyi bir yayın aklıma gelenler bunlar şimdiden iyi çalışmalar kolay gelsin @gökhan_

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:59
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Rahat ol bölüm ikincisi olan bir kişi 90'dan aşağı almaz bu sınavda.

İkisine de girebilirsin hangisi işine gelirse ondan atanırsın.Bir mühendis için matematik soruları çok kolay sen sadece otur tarih çalış dershaneye falan gerek yok.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok çok teşekkür ederim @yakups.
    Konu anlatımlı kitap için murat yayınlarını tavsiye eden arkadaşlarım oldu. özellikle tarih için kısa ve öz olması ilk etapta daha önemli benim için. acaba siz farklı bir yayın önerir misiniz? @esin32

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size saydığım yayınların dışında ben öğretmenlik alan bilgisi calışmak için pegem almıştım kitapları gayet kaliteli yayın olarakta pegemi öneren bir çok arkadaşım oldu ama gy-gk nasıldır tam bilemiyorum. bence siz 3 farklı kaynagı takip ederseniz zaten kazanırsınız @gökhan_

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Saygıdeğer Gökhan kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun.İnşallah hepimiz hak ettiğimiz yerlere geliriz.Son dönemlerde birçok yayın çıktı.Murat yayınları çok yüzeysel anlatmış konuları ama artık kpss müfredatında eskisi gibi yüzeysel şeyler gelmiyor ve e-kpss sınavı da geçmiş yıllara nazaran zorlaşmış durumda.Benim tavsiyem 2012 e-kpss lisans sınavlarını internetten çıktısını alarak kendine 50 dakika süre tutarak çözmen yolundadır.Peki neden 50 dakika da 60 değil diyeceksin.Ben de diyeceğim ki işaretlemeler var bildiğin üzere ve sorular arasında birkaç saniyelik dinlenmeler var.Haliyle 10 dakika da oraya gider.Yayın konusuna gelince matematikte zorlanacağını sanmıyorum kaldıki mühendislik bitiren hem de bunu onur derecesiyle bitiren siz saygıdeğer kardeşim bu hususta zorluk çekmezsiniz.Türkçede paragraflara dikkat ediniz çünkü artık tüm sınavlarda paragraf sorularını uzun tutuyorlar.Bu da haliyle antreman gerektiriyor.Bunun içinse biraz roman okumak biraz da sorularla pekiştirmek gerekiyor.Montaigne denemeler kitabını alınız ve bir kez mutlaka bitiriniz bu kitap paragraf sorularını biraz daha kavrayabilmenize yol açacaktır.İlla kitapçıdan almanıza gerek yok çünkü e-book olarak internet ortamında mevcut.Yayın olarak gerek ihtiyaç akademinin ders videoları olsun (ki internet ortamında mevcut birçoğu) gerekse soru bankası olsun gerekse konu anlatımı olsun tavsiyemdir.Yargı ve yediiklim yayınları da tavsiyemdir.Vatandaşlık dersine son birkaç ay kala çalışmanız tavsiyedir çünkü konularda değişiklikler olabiliyor.Örneğin Rusyanın G-8 üyeliğinin askıya alınması gibi ve G-8 in adının G-7 ye dönüşmesi gibi.Bunun içinse vatandaşlık kitabının 2016 ve son değişikliklere göre hazırlanmış kitabını ve soru bankalarını alınız.Diğer tüm dersler içinse internette soru bankaları mevcut.Son basım kitapları bulamasanız bile internetten birçok kaynağa erişmek imkanlar dahilinde.Yediiklim yayınlarının da internet ortamında ders videoları var.Bulabilir misiniz onu bilmiyorum ama. Türkçede Sözel mantıktan soru gelmez deniliyor ama 2014 E-Kpss de sözel mantığa yakın bir sorunun geldiğini dershane hocaları demekteler.Bu yüzden normal Kpss müfredatıyla çalışmak sizin açınızdan faydalı olacaktır.Vatandaşlık kitabı içinse ekstradan bir yayın seti almanıza gerek yok data yayınlarının tekli konu anlatım kitapları ve soru bankaları vardır.Bunun haricinde beyazkalem,pegem,murat yayınlarının normal Kpss yayınları tercih edilebilir.E-Kpss yayınlarını pek tercih etmeyiniz çünkü birçoğu baştan savma hazırlanmıştır.Başarılarınızın devamını dilerim.Saygılarımla.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@deep_blue85 abi çok çok teşekkür ederim bundan daha güzel anlatım olamazdı herhalde Allah razı olsun.

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

@gökhan_ Rica ederim kardeşim herhangi bir sorunla karşılaşırsan bulamadığın şeyler olursa bana özelden de ulaşabilirsin.Gerekeni yapmaya çalışırım.Allah hepimizden razı olsun bu mübarek günde.

Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@gökhan_ dostum bende 2016 ekpss ye niyetlendim. bilkent bilg. müh den mezunum özel sektör çok sarmadı, kpss düşünüyordum yolum ekpss ye kadar geldi madem engelimiz var kullanalım dedim.

Sen baya araştırmış olmalısın şu ana kadar rapor alım aşamaları hakkında bana kısa bir bilgi geçebilir misin ?

Birde genel bir soru sorayım sana ekpss ile mühendis yerleştirme puanlarına bakıyordum da şimdi mesala sen ee mühendisi ben bilg müh olarak mühendis kadrosundan her yere yerleşebiliyor muyuz yoksa o kadrolar açılırken işte mühendis çeşidi belirtiliyor mu ? özellikle bilg mühendisi yerleştirme puanlarına baktım ama bir bilgiye ulaşamadım mühendis denmiş sadece.

Konudaki @sarasota @esin32 @deep_blue85 arkadaşlarımızda bu konuda bilgi verebilrler ise çok iyi olur.

herkese hayırlı günler.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@nistag'müs ben de ekpss ye hazırlanırken haftaya özel sektörde işe gireceğim inşallah ikisi nasıl olur onu bilmiyorum ama.
    Pek araştırmamak ile beraber kontenjanlara baktım ama şöyle birşey var mesela orman bakanlığı sadece "mühendis" ismi ile kadro açıyor, atıyorum 10 mühendis alıyor, burada nitelik kodları devreye giriyor işte. sağ taraftaki nitelik kodlarına sahip mühendisler tercih yapabiliyor. Ben şeyi görmüştüm mesela devlet su işleri 5 kadro açmış harita, inşaat ve elektrik alıyordu. ösym nin ekpss tercih kılavuzuna bakınca görünüyor, uygun bir zaman da ben daha detaylı araştırırım ancak. Bu arada sanırım trt bilgi işlem gibi bazı kadrolara ikimiz aynı anda başvurabiliyoruz. işte siz temel elektronik biz temel yazılım aldığımız için böyle oluyor. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    20.05-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @gökhan_

kardeşim bilgiler için teşekkürler o zaman bi sınava girip puanı alalım gerisine bakarız o zaman hakkımızda hayırlısı inşallah.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon