Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @nistag'müs mühendis kadrosu ve alımlar hakkında bilgim yok ama heyet raporu için başvurucaksınız bütün doktorları dolaşıyorsunuz biraz zahmetli oluyor özellikle engeliniz hangi bölümde ise haftada bir gün heyet toplanıyor ve engel cetveline göre oranınız belirleniyor yüzde kırkı ve üzeri oran alırsanız ekpss girme hakkı elde ediyorsunuz

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

yalnız ekpss nin sorunu nitelikli kadro sıkıntısı. yani kaç tane elektrik elektronik mühendisliği kadrosu açarlar meçhul, belki de hiç açmazlar. ama açılırsa da puanı çok düşük olur girersiniz düşüncesindeyim. düz memurluk içinse ilk atama için 80-90 arası puan almanız gerekir. ama tavsiyem kpss b ye girmeniz yönündedir. çünkü düz memur olursanız diplomanızın anlamı kalmaz ve 2000 tl ye talim edersiniz.

Üye
    kadir6363 Avatarı

Gerçek Adı
    ....................
    Son Giriş
    19.07-2016
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    ........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam bende % 40 raporlu mat öğr ne yapabilirim .kaç pu an almam lazim atanmak için.kaç kişi mat öğr aliyorlar.ve ekpss atanmak ıçin izleyeceğim sureç nedir şimdiden tşk..

Üye
    okbli Avatarı

Gerçek Adı
    gürhan
    Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu yıl ilkez ekpss ye gireceğim nasipse önlisans mezunuyum endüstriyel elektronik .ekpss konu dağılı konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?
    ) Türkçe 15
    2) Matematik 15
    Genel Kültür Testi Soru Sayısı
    1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
    2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
    3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
    4) Türkiye Coğrafyası 5
    5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve
    Güncel Sosyoekonomik Konular 6

bunların dağılımı lazım mesela matemetik 15 soru hangi konulardan

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@okbli tam bilmiyorum ama matematik 1 den gelir, kolay olur

Üye
    csharpci Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Her İl de yaşarım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Google da ekpss taban tavan puanları aratıp bakın. ilk atamada normal memur kadroları doğu yazarsanız 75 e kadar düşmüştü 2014 de. hatta biraz daha altındaydı. Mat. çok kolay. Bu da sözelcilere avantaj sağlıyor. Zor olsa fazla net çıkaramazlar ama kolay olunca sözelciler daha fazlasını yapıyor. Genel Kültür de çok zor. Bu da yine sözelcilere avantaj sağlıyor. Çünkü onlar zor olsada yapıyor kolay olsada. Ama sayısalcılar yani mühendisler Genel Kültür zor olunca yapamıyor.

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kursları belediyeler düzenliyor. eğer seviyeniz iyiyse kursa gidip zaman harcamayınız kursta seviyeler farklı olduğu için iyi düzeydeki bir öğrenciye bir şey katmıyor.bol bol test çözünüz.test çözerken de öğreniyornuz.test çözmek için de konulara yüzde 60-70 kadar hakim olmanız gerekir.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar tekrar. Bugün bir kaç dershaneyi gezdim izlenimlerim şunlar oldu. Siz ne tavsiye edersiniz?
    Garanti akademi 800 lira dedi, 300 saatlik eğitim veriyormuş, 20 tane deneme sınavı yapıyormuş. Fiyat çok uygun geldi ama araştırdım sınıflar çok kalabalıkmış. Aslında dershaneye çok da para vermek istemiyorum ama uzaktan eğitim olması iyi olabilirdi, uzaktan eğitimi yokmuş...Yedi iklim'e gittim, 1300 lira dediler 300 saat hemen hemen dersi var, en hoşuma giden yönü 35 tane deneme sınavı yapıyor olması ve uzaktan eğitimi varmış ama bir videoyu en fazla 7 kez tekrar edebiliyormuşsun. Soru bankası arşivi de varmış internetten ve tarih coğrafya matematikten sınırsız etüt imkanı sunuyormuş ancak internetteki yorumları okuyunca fikrim biraz değişti.İhtiyaç a gittim pek beğenmedim. hocamız yok etüt yapamayız dediler. 270 saat ders işliyolarmış, uzaktan eğitimi de varmış 30 deneme varmış..Kuzey e gittim 1400 lira dediler, baya da güzel görünüyordu işte uzaktan eğitimi sınırsızmış ama 15 tane deneme yapıyormuş o yönünü sevmedim..Siz hangisini tavsiye edersiniz peki? Uzaktan eğitim için hakan dede nin dvd tarih setini aldım o tamam işte coğrafya ve vatanadaşlık kaldı onu da internetten indirebilirim de garanti konusunda içim pek rahat değil. Sürümden kazanıyorlarmış diye duydum. Beyaz kalem ve Pegem ile de görüşcem. Sizce ne yapmalıyım?

Üye
    Hilal0638 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gökhan bey ben de ankara da okudum çoğu dershaneyi biliyorum yargı ya gitmistim bende 2013 yilinda hic memnun kalmadim ankara da yediiklim ve pegem pek begenilmiyor ama kuzey akademi cok begeniliyor. Eger sizde begendiyseniz oraya gidebilirsiniz bence. Denemeye cok takılmayin derim kitapçılardan farklı yayınların denemelerini cözmek cok daha mantıklı.farklı soru tarzı görmek adına. Siz ekps icin gideceksiniz degil mi?

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar @Hilal0638 hanım.
    Aslında ben Kpss kursuna gitmeyi düşünüyorum. Şimdi de Kpss 22 Mayıs tarihine aldındığı için Ekpss tarihinde dersane konuları bitmiş olacak ve daha detaylı işlenmiş olacak. O yüzden kpss dersanesi düşünüyorum. Kuzey'de hoşuma gitmeyen yan etüt sistemi oldu aslında. Tarih, coğrafya, vatandaşlık derslerinden etüt almak isterim aslında

Üye
    Hilal0638 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet Gökhan bey bende sizin gibi düşündüm ben de ihtiyac dershanesine kayıt oldum. Siz bilirsiniz ozaman hangisi daha mantıklı geliyorsa ona gidin ama bu yıl çift yıl old için dershaneler cok kalabalık ben hicbir dershanede istediginiz derslerden fazladan etüt vereceklerini sanmıyorum açıkçası. Hakkınızda hayırlısı olsun...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12