Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik gereğince Sağlık Durumunun Belgelendirilmesi” başlıklı 13. Maddede getirilen yenilik sonucu, memurların bu mazerete dayalı olarak kendisi, eşi annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları, yargı kararıyla vasisi olarak tayin edildiği kardeşinin hastalığını sağlık raporuyla belgelendirmesi halinde talepte bulunabilecektir.

Ayrıca 13. Maddedenin eski düzenlemesinde sağlık durumunu tehlikeye koyacağı durumlar denmişken yeni düzenlemede görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini belgelendirmesi halinde kişi talepte bulunabilecektir.

Aynı maddenin eski düzenlemesinde tam teşekküllü devlet hastanesi denilmekteyken, yeni düzenlemede eğitim araştırma veya üniversite hastanelerinden sağlık kurulu raporu alınması gerektiği belirtilmiştir.

Başta Meb olmak üzere birçok kurum Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastanelerinden alınacak rapor istiyorlar. Meb öğretmenlerinin tayini için bu tip bir rapor istiyor, yani kurumların tayin için yeni rapor istemesi yönetmelikte var.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

2007 yilinda aldigim raporla mebte tayin oldum engellilere bir sefere mahsus verilen tayin hakkiyla. Sonrasinda biraktim ama 2007 yilinda alinan raporla tayinim 2015 te cikti bilginize

Üye
    reiis Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: azbulunan Mesajı Gör
    Aldığın hastane hakem yada heyet hastaneyse o görmezin gözüne sok belki görür.
    Zulüm onunla başladı zaten

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

@Life Aynı maddenin eski düzenlemesinde tam teşekküllü devlet hastanesi denilmekteyken, yeni düzenlemede eğitim araştırma veya üniversite hastanelerinden sağlık kurulu raporu alınması gerektiği belirtilmiştir.

Başta Meb olmak üzere birçok kurum Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastanelerinden alınacak rapor istiyorlar. Meb öğretmenlerinin tayini için bu tip bir rapor istiyor, yani kurumların tayin için yeni rapor istemesi yönetmelikte var.

diyelim ki benim rapor devlet hastanesinden alınmış . meb e memur olarak veya meb e öğretmen olarak atandığımda kurum tekrar rapor al gel öyle kaydını yapalım mı diyor ? derse ben %40 ın altında rapor alırsam goreve başlayamıyor muyum ?

diğer sorum kurumda görev yapmaya başladıkdan sonra tayin için benden rapor istenilirse ve bu raporu almaya kalkıp %40 ın altında alırsam durum ne oluyor görevimden atılıyor muyum yoksa sadece tayinim olmuyor normal genel sağlıklı tayinine mi tabii oluyorum ?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

@Suskun_Mutsuz_Umutlu Evet yeni yönetmelik gereği kurumlar Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastanelerinden alınacak rapor istiyorlar. Mebe öğretmen olarak atandığınızda kesin olarak yeni rapor isteyecekleri aşağıdaki madde gereği bellidir, ancak memur olarak atandığınızda Mebin bir defaya mahsus adaylığı kalkan memur ve hizmetli perosneline istediği il/ilçe'ye tayin olma hakkında sanırım istemeyeceklerdir. Mebe memur olarak atandığınızda zaten size kendi ilinizde kalıp kalmayacağınıza dair soracaklardır atandığınız başka ile gitmek istiyorsanız gidersiniz adaylığınız kalkınca gelirsiniz ya da mebin sunduğu kolaylık sonucu kendi ilinize atanırsınız hiç gitmezsiniz.

Madde 13 - (Değişik: 30/6/2014-2014/6578 K.) Memurun sağlık mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir. Sağlık mazeretine dayalı olarak yapılacak yer değişikliğinde memur aynı hizmet bölgesi içinde başka bir hizmet alanına, bu şekilde mazeretin karşılanamaması halinde ise başka bir hizmet bölgesinde kurumca ihtiyaç duyulan ve mazeretinin karşılanabileceği bir hizmet alanına atanabilir. "

İlk atamada kurumunuz yeni rapor istemeyecektir (raporunuz 10 -15 yıllık değilse) Eğer rapor istediklerinde % 40 altında rapor alırsanız göreve başlatmazlar çünkü engelli sınavına girmiş ve kazanmışsınız ancak engelli olmamış oluyor ve şartları yerine getirmemiş oluyorsunuz.

Göreve başladıktan ve adaylığınız kalktıktan sonra tayin istediğinizde kurumunuz sizden yeni rapor istediğinde engel durumunuz % 40 ve altı ise engelli kategorisinde olamadığınızdan normal memur olarak görev yaparsınız. Tayinler Meb de il içi 3 yıl il dışı 5 yıldır, ancak Mebin engellilere sunduğu kolaylık gereği ilk atamada isterseniz atandığınız ile hiç gitmeden kendi ilinizde göreve başlayabiliyorsunuz, bu memurlar için geçerli.

Üye

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

@Life yani tayin değilde ilk kez meb e memur olarak atandığımızda bizden yeni rapor getir elindekini kabul etmiyoruz mu diyorlar ?

aynı şekilde öğretmenlilk içinde öyle mi ?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

@Suskun_Mutsuz_Umutlu

Yok meb genelde raporunuzu yeniletin demez, öğretmenlik için de istemiyordu ama tayin için istiyorlar. Raporlar yeni yönetmeliğe göre çıkartılmışsa kurumlar sorun çıkartmıyor ama 10-15 yıllık bir raporsa tabiki raporun yenilenmesini isterler.

Üye

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

@Life oh be yüreğime su serptiniz . çok tırsıyordum ekpss çalışıp bi yer kazanabilirsem yeniden rapor al gel öyle kaydını yapalım diyecekler diye. tayin sorun deil tayin istediğim zaman rapor isterlerse %40 dan aşşağı olup engelliliğim ortadan kalksa bile heralde görevden atmazlar normal memur olarak devam edebilirim. buda bana çok zarar vermez.

neden korkuyorum çünkü her rapor veren doktor farklı düşünceye sahip hastalık belli olsada 1 puan aşşağı oran verse engelliliğim gider.

raporum 2015 yılına ait . geçerlilik süresinde, sürekli yazıyor. kronik (süreğen) yazıyor. ve ağır efor gerektiren işlerde çalıştırılamaz yazıyor. bu vaziyete göre sıkıntı çıkmaz değil mi ?

bide şunu anlamıyorum ben atandığımız yere kaydımız yapılırken birde çalışabilir sağlık raporu istiyorlarmış o nasıl bi rapor yani tekrar engel durumum oranlanıyor mu yoksa sadece çalışabilir denilip basitce verilen bi rapor mu ?

verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

@Suskun_Mutsuz_Umutlu

Raporun gayet iyi ve açıklamalı ve üstelik sürekli olan bir rapor korkacak birşey yok. Adaylığın kalktıktan sonra rapor oranın düşse bile memuriyetten çıkarmazlar en fazla engelli kadrosundan görevli olmazsın.
    Meb engelli öğretmen raporunda çalışabilir ibareli yeni raporu şart koşuyor. Senin raporunda ağır ve efor gerektiren işlerde çalıştırılamaz yazıyormuş çalışabilir kutucuğu da onaylıdır o raporda, üstelik 2015 yılı içinde almışsın sanırım kabul ederler bir sorun olmaz diye düşünüyorum olursa o zaman bakarsın çaresine endişe etme

Üye

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    13

@Life sıkıntı olduğu zaman çareside sıkıntılı olur belkide olmaz. inşAllah hiç sıkıntı olmaz. teşekkürler tekrar.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

@Suskun_Mutsuz_Umutlu Rica ederim umarım ne başvuru sırasında ne de sonrasında bir sorun olmaz

Üye
    nur çakır Avatarı

Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamun aleyküm bende engelli kkö adayıyım 2016 ekpssye giricem inş. raporumu mayıs ayında aldım ve normal devlet hastanesinden. acaba devlet hastanesiyle eğitim araştırma farkediyor mu? bir de raporum bir yıllık ama engelim kalıcı sürekli yaptırmak için ne yapabilirim? yardımcı olursanız sevinirim...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Aleykümselam @nur çakır. Memurların yer değiştirme yönetmeliğinde belirtilen şartlar gereği tayin istediğinizde Araştırma Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinden rapor alınma şartı getirilmiş. Sizin raporunuz ekpss için geçerlidir atandıktan sonra tayin istediğinizde kurumunuz mevcut raporunuzu kabul etmezse o zaman eğitim ve araştırma hastanesinden rapor alırsınız. Raporunuzun sürekli hale getirilmesi heyete girdiğiniz anda sürekli seyir eden bir rahatsızlığınızın olmasıyla alakalı, sizin rahatsızlığınızın sanırım düzelme ihtimali varmış ki süreli rapor vermişler.

Üye
    nur çakır Avatarı

Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef iyilesme ihtimalim yok. Ben mayista almistim raporu tekrar eğitim arastirma hastanesine basvursam simdi olur mu acaba @Life

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nur çakır anladığım kadarıyla siz raporunuzu eğitim araştırma hastanesinden çıkartsaydınız sürekli bir raporunuz olurdu diyorsunuz öyle mi?
    siz bir eğitim ve araştırma hastanesine engelli kimlik kartı çıkartmak için engel durumumu belirten bir rapor çıkartmak istiyorum diye başvurun. hatta çalışabilir yani istihdam değerlendirmeni de yapsınlar. başka başka ileride sana lazım olacakları düşün ve dilekçene ekle ve başvurunu yap bu rapor senin uzun yıllar işine yarar. tabi inşallah allahtan umut kesilmez ve hastalığına bir çare bulunur.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon