Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon
Toplam 192 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Kalender ŞAH

Ben sizin gibi önce hakaretle yada küçümseyerek cümlelerime başlamam. Kibir sahibi bir insan da değilim. Madem kantarın topuzunun ayarını kaçırdın öyleyse senin dilinden yazayım. Yazdığın yazılar boş beleş meseleler. Kesinlikle yönlendirici ve kendi çıkarların doğrultusunda. Oradan alıntı yapmışsın bak bende aynı yazıyı buraya koyuyorum. Bunu sen yazmadın mı?
    Konu açılış tarihi de manidar 14.04-2015
    Bu tarihte tercihler başlıyordu sanırım.

Gurbet yani yaşadığın şehir dışı bir şehir normal bir birey için öyle zor ki , Bir Engelli için inanılmaz şartlarda ağır . İkinci olarak kimse sakın puanına güvenmesin ; 90 üstü puanlar kesin ve net atanmak için Atanmak için ;Zaruri bir sebepleri yoksa çokca Hizmetli kadrosu yazsın ve kesin atanmak isteyen full hizmetli yazsın ;ve gine tekrarlıyorum ilk etap da kendi şehrinizde ne kadar kadro varsa onu yazın . Eğer puanınız 93/94' altındaysa eğer atanmak istiyorsanız bir tane bile memur kadrosu yazmayın ; Nedeni Memur kadrosu 95' lerde bile riskli . onların bile önce kendi memleketleri , sonra ise kesinlikle %70 / %80 lere yakın hizmetli kadrosunu tercih etmesi uygun ve akılcı olur .
    http://www.engelliler.biz/forum/enge...ml#post1568100

Peki bunları ?
    Ekpps 2014'de Orta öğretimde Memur sayısı çok az atanmak isteyen hizmetli yazsın

http://www.engelliler.biz/forum/enge...li-yazsin.html

95 bile risk li ; benim puanım o dediğin puanlara yakın ; Kadrolar hep 1 'rer kişilik : Bunun yanı sıra hizmetli kadrolarında 30 'lu adet alım yapan iller kurumlar var , banko hizmetli atanmak varken Memur oluyum derken açıkta kalma riski çok ...

Sorsanız hizmetliyi önerir miyim kesinlikle hayır ;Ama sonuçta devlet kapısında banko iş , Maaş farkıda nerederedeyse fazla yok ,her iki side devlet memuru statüsünde , Hizmetlinin bir kaçta avantakı var , Ne gibi mesala ;Hizmetli de zimmet yok bu önemli durum ..
    http://www.engelliler.biz/forum/enge...ml#post1473244

Ama şimdi sen geri dönüp yazıları düzenleyip yazmadım da dersin. Az önce yaptığın gibi. En altta tam metni bulundurayım. Hizmetliliği kötüleyip sonra hizmetli yazmak pek iyi niyetli olmasa gerek.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalender ;
    Konu Kalender ŞAH tarafından değiştirilmiştir (02.05-2015 Saat 22:09 ).

Üye
    RigeL Avatarı

Gerçek Adı
    erhan yılmaz
    Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    09:01
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender ŞAH çok kafa ütülüyosun ya o kadar uzun cümleler yazıyosunki okumaya bile ihtiyaç duymuyorum hepsi saçma sapan şeyler hikaye geliyo onlar bana sen kendi bildiğini yap bence başkalarını düşünme doztum herkeste akıl var senınki kadar

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru yol bu evet. Hizmetli olarak çalışırken kendinden yüksek puanlıları aptal yerine koyup tüm tercihlerini hizmetli yazdırmaya yönlendirecek yazılar yazmak. Bunu Ömer Hayyam demedi ben diyorum burada bir çok alıntı ile ispatlı. Bir kaç post daha atarsan iyice gerilere düşer de insanlar senin iyi niyetli biri olduğunu sanmaya devam eder. Sen ve senin gibileri iyi bilirim. Çevresine yetersiz bir kaç goygoycuyu toplar onların kendisini övmesini bekler. Onlar övdükçe kendini olmadığı biri sanmaya başlar sonra herkesi buna inandırmaya çalışır..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mssql Orada yazan veya açtığım tek bir yorumda şu da deki arkadaşların menfati dışıdır ... önce yazılarımdaki dip notlar

"Arkadaşlar Dostlar Kadroların neredeyse tamamı hizmetli kadrosu ;ben bu güne kadar engellilerin hizmetli olmasını hiç bir zaman tasrif etmedim , uygunda bulmadım . onlarca yazınla makalemle ; özel açtığım başlıklarla da , gerekçeleriyle delilleriyle dile getirdim eleştirdim . Ama görünüyor ki sessimizi gerekli yerler duymamış , duyuramamışız . olur ne yapalım "

dikkat et önceki onlarca yazımda "
    makalemle ; özel açtığım başlıklarla da , gerekçeleriyle delilleriyle dile getirdim eleştirdim" diyorum @mssql Söylesene Sence kesin atanmak isteyen ne yapmalı ; zaruri bir sebebi olmadan dedim " zaruri sebep ne derseniz "Mesala Hizmetli olan bir daha Hizmetli kadrosu tercih edemiyor , bu zaruri sebep , Bitti mi bitmedi, Memur kadrosu da olsa herkes kendi şehrindeki tüm kadroları yazsın dedim buda zaruri bir sebeptir Nedenini de yine onuda makalede açıkladım ; tercih yaparken öncelikle kendi ilinizde ne kadar boş kadro varsa onu yazın , bu çok önemli .Gurbet yani yaşadığın şehir dışı bir şehir normal bir birey için öyle zor ki , Bir Engelli için inanılmaz şartlarda ağır ... Dikkat et Memur Kadrolarını bu durumda yazı dedim...

Bu toprağın Altıda var Ben Allahtankorkuyorum Benim duğaya ihtiyacım var benimkiler hep sosyal paylaşım anlayamadıysanız ne üzücü .. ha bu arad ben söze hakaretle başlamadım ... O bize de sana da bu formdaki kimseye yakışmaz .ha hakaret algıladı isen özür .. ;. Sonrasın da kesin atanmak isyenlere öğüdüm yorumum ; 2 binin üzerinde hizmetli kadrosu var / Yüz taneden az Memur kadrosu var , yetmedi bu yüz tane memur kadrosunada 70 taneye yakın Tecih var Yetmedi 90 puan üstü ortalam 300 ila 400 kişi var Kimse önünde kaç kişi var bilmiyor .. 90 üstü puanlar kesin ve net atanmak için Atanmak için ;Zaruri bir sebepleri yoksa çokca Hizmetli kadrosu yazsın ve kesin atanmak isteyen full hizmetli yazsın ;ve gine tekrarlıyorum ilk etap da kendi şehrinizde ne kadar kadro varsa onu yazın . Eğer puanınız 93/94' altındaysa eğer atanmak istiyorsanız bir tane bile memur kadrosu yazmayın Aşşağıda Matamatiksel hesabıda var ..; Söylesene Kesin atanmak isteyen nasıl atanacak , Öyle burada 92 puan aldı demekle olmuyor .
    Biz geçmişte çok gördük 95 lerden 75 puanlara düşenleri ..bazılarının Milletin gözü açılınca zorlarına gider ...

Burada da Kesin Atanmak isteyen diye bir şerh var .. Kesin atanmanın başka yolumu var Miileti Enayi yerine koymayın .. Ve tüm ayrıntılarıyla açıklanmış
    "
    30 tercih hakkımız var değilmi , Bu tercihtede diyelim önüzdeki herkes atandı sizinde güncel sıralamanız diyelim ki 31 . sıra diyelim . Ha buna da kesinlikle emin olamayız . Tercih yaparken şunu ASLA UNUTMAYALIM Biz otuz birinci sıradayız ve 30 tercih hakkımız var ... önümüzde Hala otuz kişi var (30) bu ne demek biliyormusunuz . binlerce kadroda açılsa bu otuz kişi benim tercih ettiğim ettiğim kadroları tercih edebilir , bende açıkta kala bilirim . ben 31 . ci sırada atanamazken 30 bininci sıradaki kişide tesadüfen atana bilir . O sebepten Tercihlerinizde bolca Hizmetli yazıp bu riski daha çok dağıtın .bunun nedeni bir elin 5 parmağı kadar memur kadrosu var böyle bir durumun yaşanması çok doğal ... hepimiz için"
    diğer bir durum ben kesin ve net atanmak isteyen diye bir şerh ve ibare düştüm : "
    İkinci olarak kimse sakın puanına güvenmesin ; 90 üstü puanlar kesin ve net atanmak için Atanmak için ;Zaruri bir sebepleri yoksa çokca Hizmetli kadrosu yazsın ve kesin atanmak isteyen full hizmetli yazsın ;ve gine tekrarlıyorum ilk etap da kendi şehrinizde ne kadar kadro varsa onu yazın . Eğer puanınız 93/94' altındaysa eğer atanmak istiyorsanız bir tane bile memur kadrosu yazmayın ; Nedeni Memur kadrosu 95' lerde bile riskli . onların bile önce kendi memleketleri , sonra ise kesinlikle %70 / %80 lere yakın hizmetli kadrosunu tercih etmesi uygun ve akılcı olur "

yazılarımı ve yorumlarımı birer bütün olarak okuyun ...En ufak ayrıntıya kadar belirtirim ve Yine Söylüyorum Ben Adem oğlu Kendi nefsinden daha acizi olmayan Kalender Şahım

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: RigeL Mesajı Gör
    Kalender ŞAH çok kafa ütülüyosun ya o kadar uzun cümleler yazıyosunki okumaya bile ihtiyaç duymuyorum hepsi saçma sapan şeyler hikaye geliyo onlar bana sen kendi bildiğini yap bence başkalarını düşünme doztum herkeste akıl var senınki kadar
    Biz de söz alana, almayana değil ; sen oku diye değil yazılarım okuyana , yazlarım sen anla diye değil anlayana .
    Konu Kalender ŞAH tarafından değiştirilmiştir (02.05-2015 Saat 18:28 ).

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ankiloz

Arkadaşlar , Dostlar çok teşekkürler ; Birilerinin vatandaşın gözü açılınca Menfaatleri dışında paylaşımlar olunca zoruna gider .. Bu hep böyledir ..

Kimse üzerine alınmasın , şu puanı bu puanı aldım diyenlere de pek inamayın bu form 90 aldım deyip ne 70 puanlar düşenleri gördü

Arkadaşlar ;Ben Kalender şah olarak yazılarımı , yorumlarımı Kişilere özel yapmam, Genele hitabe ten başlıklar Açar yorumlar yazarım .Tüm engelli arkadaşlarımın menfati doğrultusunda ömss ile ilgili aksaklıkları dile getiriken ,Engelliler için emek veren insanları yapılan işlereki özveriyi ,Başarıları da göz ardı etmem ETTİRMEM Güneşi balçıkla sıvatmam .. Haklının yanında haksızın karşısında olurum ... Belirli bir siyasi görüşe yakın yakın yada uzak olmam taraf yada tarftar olmam ... burda benim ve diğer engelli Arkadaşlarımın Dilekleri istekleri çözüm olabilecek şeyleri devamlı dile getirim ... Gerekli olan durumlarda fom arcılığı ile yetkili kişilerin İsimlerini Makamlarını zikrederek onlardan Biz engellilerin isteklerimzi çözüm yolu olabilecek önerilerimizi yazılarımla makallerimle iletirim , BEN FORMDA Engelli Arkadaşlarımızı yanlış yönlendirecek bir yorum başlık açmam... Başka biri de böyle bir başlık açacak yorum yapacak olursa hemen karşısına dikilir ...yorumlarımla delil ve belgelerle onun yanlış yönlendirmesini engel olmaya çalışırım ... yorumlarımda kendimle ilgili kişisel bir kaygım olmaz . Ben atandığım halde atanmamış en gelli arkadaşlarımı yanlız bırakma onlarda atanan kadar çalışmaya haklarını aramaya devam ederim ...

Ben Kalender Şah'ım Ademden gelme Havva 'dan olma .. Sadece altı üstü İnsan ..

Üye
    bist Avatarı

Gerçek Adı
    bist
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, fikrinizi merak ettiğim için sormak istedim.
    Lisanstan 69,10 punanım var.
    Tercih ettiğim şehirler; istanbul, yalova, kocaeli, ankara, edirne, adana, zonguldak,tekirdağ, bartın, düzce, erzurum, kırşehir, kastamonu, çankırı, ağrı, ardahan.
    Sizce bu puanla atanma ihtimalim var mı?

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bist kaçıncı sırasadasın ; bölümün ne ; lisansda çok fazla etken var fakat ; lisans için iyi puan . bölümünü sıralamanı gönderirsen iiyi kötü tahmin ede bilirim ...

Üye
    bist Avatarı

Gerçek Adı
    bist
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.
    Iktisat mezunuyum. Bütün tercihlerim memur kadrosu. Iktisat ile ilgili bir alım yoktu çünkü.
    Sıralamam 3069

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    82

100 tane bile olmayan memur kadrosunun nesini tartışıyoruz arkadaşlar. Biz burada hizmetli kadrosunda olanlar hizmetli yazamazlar, yazsalar da gelmez, gelse de çalışamazlar gibi şeyleri defalarca yazmamıza rağmen bunların bile yapıldığını görüyorsak bence söylenenlerin aksini yapıyoruz zaten. Yazılanlardan çizilenlerden çok da etkilendiğimiz söylenemez yani şu tabloya bakıldığında. Daha birçok paylaşım sitesinde de baktım 85 alanlar umutlu memurluktan galiba 27 tercihi sadece memur yazanlar vardı. Ben cesaret edemedim orası ayrı ama hizmetlilerde de meb'in neden tercih edilmediği konusu kafamı kurcalıyor

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@KKELEBEKK Kalemine sağlık ağzına sağlık ya ;birileri durumun ehemniyetinin farkında Kimse üzerine alınmasın bu sitede ÖMSS Atamalarında öyle güzel yazılar öyle bilgi sahibi insanlar vardı ki ; buradan sesimizi çok yere ilettik ve karşılığını aldık ; haliyle de bu insanlar bilgilerinin kültürlerinin sayesinde atandılar da , bu birikimleri Ömss de Ekpss de puan olarak döndü; işin kötüsü bir kaçı atandıktan sonra bir iki yorum yaptı yapmadı . ondan sonra ellerini ayaklarını siteden çektiler . gittikleri yerle kurumla ilgli en ufak bir bilgi bile vermediler , gelişen süreçlerde bilgi paylaşılmasında bulunmadılar ... Bu kişilerden sade Erdal kardeşim bize yorumlarıyla , kurum içi yaşadıklarıyla , tayin süreçleri ve sonrası ile ilgili bilgi verdi ... Kelebek Biz diyoruz ki Memurluk 93/94/95 puanlar da bile zor ;onlar bile atanmayı garantiye almaları için Hizmetli yazmalı ; duyuyoruz ki İnsanlar 85 le memur kadrosu yazmış . ve dönüp bunun nedenini de matematiksel olarak açıklamaya çalışıyoruz . oradan muhalefet alıyoruz ; yetmedi Hizmetli kadrosu ve içeriyle ilgili bilgi veriyoruz ; izlenmesi gereken yolları yazıyoruz ; oradan alakasız mesajlar alıyoruz . hitamlarla karşılaşıyoruz yok yazılarım uzunmuş da okumuyormuş da yok kafası ütülenmiş de ; bizim ki faydası ola bilecek doslara arkadaşlara ; Biz Biliriz ki boş tenekeden de çok ses gelir ..

Ben öyle bir örnek veriyorum ki verdiğimiz bilgini değerine Anlayan çok da anlamayan bir mesaj bile olur olmaz bir hitam üzüyor insanı ... Biz hizmetli atanınca hizmetli takım elbise giyer mi giymez mi bilmiyorduk . inanın bu kadar basit soruya bile cevap bulamadım ; başlıklar açtığım halde
    .. insanlar zannediyor ki gogul amcada Her şeye cevap var ; aslında aradığın hiç bir soruya net cevap yok .. Yaz bir bakalım hizmetli ne kadar maaş alır diye abuk subuk matematiksel cevaplar çıkar KARŞINA ANLA ANLAYA BİLİRSEN . Ben söyleyim yeni atana biri bekarsa 1850 /ila 1900 lira arası maaş alır : Eğer evliyse 200 lira daha
    ya yakın ek ödeme alır - yılda bir defa 200 lira kadar el bise yardımı alır , yılda bir defa 350 lira civarı banka promosyonu alır ; çocuğu varsa çocuk başına aile yardımı alır ; eğer hastanede çlışıyorsa artı mesayi yada döner sermaye alır , sendikalıysa üç ayda bir sendika parası alır , sözleşmeli ise sözleşme tazminatı benzeri bir ek ödeme alır , işte bu kadar

bulsana internetti altüst et buna benzer bir yorum yada açıklama ... formun ve yazan kalemlerin kıymetini bilmek lazım

Üye
    mustafaozen Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Admin benim actigim konu kaldirilmisti bir zamanlar. Bu konuda kaldirilsin carpitilmis cunku.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konu: MEB'de özürlü statüsünde hizmetli olanların çalışma koşulları ve özlük hakları?

• Mesaj Gönderim Zamanı: 17.03-2013, 22:5Kalender ŞAH
      user online - EKPSS'de kim kaç puanla nereyi tercih etti?

icon1 - EKPSS'de kim kaç puanla nereyi tercih etti? MEB'de özürlü statüsünde hizmetli olanların çalışma koşulları ve özlük hakları?

Arkadaşlar Hizmetli çalışan varsa Kılık kıyafetten yapacağı işe kafdar genel bilgi paylaşırsa iyi olur şimdidien tşk ler..

Ben bu başlığı Açtım da ; tek bir bilgi içeren yorum bile gelmedi .. o yüzden doslar arkadaşlar bilginin kımeini bilelim , şahsıma münazır değil . bilgi veren arkadaşları taşlamak yerine onlardan daha çok bilgi nasıl alırız ona bakalım tecrübelerinden yaralanalım

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalender ŞAH Mesajı Gör
    @Penthesilea Bu form seni senden öncekileri çok gördü ne farklı amaçları olan kişiler vardı ;Sana ömer hayyamın şiiriyle cevap veriyorum "Suskunluğum Asaletimdendir Her Lafa Verecek Cevabım Var Lakin Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Söyleyene Bakarım Adammı Diye !
    Ya çok gülünçsün sahiden. Siyasetçi ağızlarıyla konuşmayı nerden öğrendiysen artık. Güzel kardeşim ben senin yaptığın yorumu gördüm, okudum. Hizmetli kadrosu da tercih ettiğini belirttin, sonra bi bakıyorum o kısım silinmiş ve inkar ediyorsun. Umarım tercih etmemişsindir ve umarım o kadro yanmaz. Çok laf yalansız, çok para haramsız olmaz diye bir laf var. Bildin mi? Eyvallah.

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mssql Mesajı Gör
    @Kalender ŞAH

Ben sizin gibi önce hakaretle yada küçümseyerek cümlelerime başlamam. Kibir sahibi bir insan da değilim. Madem kantarın topuzunun ayarını kaçırdın öyleyse senin dilinden yazayım. Yazdığın yazılar boş beleş meseleler. Kesinlikle yönlendirici ve kendi çıkarların doğrultusunda. Oradan alıntı yapmışsın bak bende aynı yazıyı buraya koyuyorum. Bunu sen yazmadın mı?
    Konu açılış tarihi de manidar 14.04-2015
    Bu tarihte tercihler başlıyordu sanırım.

http://www.engelliler.biz/forum/enge...ml#post1568100

Peki bunları ?
    Ekpps 2014'de Orta öğretimde Memur sayısı çok az atanmak isteyen hizmetli yazsın

http://www.engelliler.biz/forum/enge...li-yazsin.html

95 bile risk li ; benim puanım o dediğin puanlara yakın ; Kadrolar hep 1 'rer kişilik : Bunun yanı sıra hizmetli kadrolarında 30 'lu adet alım yapan iller kurumlar var , banko hizmetli atanmak varken Memur oluyum derken açıkta kalma riski çok ...

Sorsanız hizmetliyi önerir miyim kesinlikle hayır ;Ama sonuçta devlet kapısında banko iş , Maaş farkıda nerederedeyse fazla yok ,her iki side devlet memuru statüsünde , Hizmetlinin bir kaçta avantakı var , Ne gibi mesala ;Hizmetli de zimmet yok bu önemli durum ..
    http://www.engelliler.biz/forum/enge...ml#post1473244

Ama şimdi sen geri dönüp yazıları düzenleyip yazmadım da dersin. Az önce yaptığın gibi. En altta tam metni bulundurayım. Hizmetliliği kötüleyip sonra hizmetli yazmak pek iyi niyetli olmasa gerek.

Abi boş ver, bu tarz insanlar her zaman göz boyamanın bir yolunu bulur. Kendine ters düşen birine de tanımadan karakterine dil uzatır.

Dedim ya, okudum hizmetli tercihi olduğunu ama yorumu güncellemiş. Lafta edebiyat okuduğunu söylüyor ama "gine" falan yazıyor. Bir dolu falsosu var ama güzel konuşuyor. Yani siyasete atılsa çok göz boyar, oy toplar. Sen yorma parmaklarını hiç.

Bkz:

İşin özeti şu ;Kurrağanın çekileceği tarih ve yer belli olmadan , buda ösym nin sitesinde yayınlamadan ve kurra çekilmeden EKPSS sonucu Açıklanmaz .. ÖSYM Bir an önce kurrağanın çekileceği yeri ve tarihi bildirmeli ...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KaraDayı57 Mesajı Gör
    @Kalender ŞAH

Kurrağa değil dostum. Kura

TEOG sınavları olduğundan büyük ihtimal ÖSYM açıklama yapamadı. Ama arakdaşın dediği gibi kuranın çekiliş tarihleri çıkması gerekli ki diğer sonuçlarda açıklansın....Önümüzde ki hafta baktınız açıklanmadı. Birileri bi yerlerde yine İŞİNİ İYİ YAPMIYOR demektir.
    @KaraDayı57 Kura da değil arkadaş onun aslı kur:a yani şapkalı (a) harfi var arapça bir harf iki noktada yeni türk dili kılavuzunda iki nokta şapkalı(a ) yerine geçiyor . akşam biraz rahatsızdım fark edemedim . bu durum Aklımızda bulunsun sınavda yazım kuralları bölümünde , son zamanda çıkan popüler bir soru tarzı . ben edebiyat okudum ; ama bilgi sonsuz gece nasıl ettiysem karıştırdım

Kolpalıklar diz boyu. Kurra mı Kalender?

Ben Kalender Şah olarak bir garip ademoğlu falan yaz da millet seni laf konuşuyorsun sansın.

Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon