Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon
Toplam 192 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben klavuza gore tercihimi yaptim o noktada bi acik vardi zaten gih kadrosuda yok denecek kadar azdi 85 puanla acikta kaldik dogrusu bu.
    Ama klavuzda yazan gih ti davaysa dava acariz sorun degil onlarda isini adam gibi yapacak o hatayi yapmayacaklardi.
    Dpb nin osym ye gonderdigi listedede gih ti.
    Osym nin yayinladigida ben bunu bilirim

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@erdalakbay hatırlar mısın kimler vardı ; Ne mualif yorumlar eleştiriler , Siyasi tartışmalar . Ekpss yi Ömss diidik didik eden yorumlar . Haklı taraflarını haksız taraflarını deile getiren yorumlar . Onaca Engeli hakkının kazanılmasına yardımcı olan , onca olumsuzluğu dile getirip çaözüme kavuşturan başlıklar . Ama sonuç atanan gitti ve Gittiği yerle ilgi bir daha bilgi vermedi m, selamı sabahı kesti , ..

Anlayana bir kıssadan hisse biz erdal kardeşimizle atandıktan sonra onca yazımız da yorumlarımızla kurumda çalışma şartlarıyla ilgili onlarca bilgi verdik .Biz yardımcı Hizmetler Atanınca işe hangi kıyafeti giyip gideceğimiz bilmiyorduk . Takım elbisemi giyeceğiz yoksa sivil mi .. ya ne kadar maaş alacağız . bu kadar basit soruların bile aylarca çabalamamıza rağmen cevabını bulamadık ..

Kardeşim zamanı geldi galiba ;bizimde elimiz ayağımı formdan çekmenin " Kalender Şahım , Dünya konar göçer yurt sana kul ya kaderini yaşar yada hak ettiğini unutma "

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    22

Arkadaşlar bir kişinin yorumu yüzünden duygusala bağlayıp kendinizi geri çekmeyin.. eminim o arkadaşımız da sizin YH yazmadığınızı bilmeden yapmıştır o yorumu.. biz bize böyle yaparsak başkaları ne yapmaz.. sevelim birbirimizi, destek olalım birbirimize..

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bu sitede maddi veya manevi elimden gelen herseyi herkes icin yaptim.
    Hayatimizi duzene sokarken burda bizi yonlendiren dogru veya yanlis hic kimseyi kirmadik amma velakin bu iki oluyor.
    Yalniz bu son tercih suresinde kimin itisin vs laflarini isittim.
    Hakkim olmayani yapmamama ragmen ustelik ayni konuda defalarca milleti dogru yonlendirmeye calistim lakin iyilik yaramiyor.
    Mebde calismanin rezilligini anlattik lakin burdaki rezillik daha agir.
    Site yoneticilerinden ricam uyeligimi sonlandirmalari.
    Selametle

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorumlarınızı yeniden düzenlemişsiniz. Ben Kalender Şah'ın da Hizmetli olarak bir ya da iki tercih yaptığını okudum ama şimdi bakıyorum yorumdan o kısım kalkmış.

Erdal, kılavuzda hata olduğunu fark etmedim. Bildiğim üzere tüm Hizmetli kadroları yardımcı hizmetler, o sebepten onun da Yardımcı Hizmetler olarak eklendiğini düşündüm, kusura bakma. Atanırsan umarım davayı kazanırsın.

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Hizmetli kadrosuna bakışınız daha önce size sunulan imkanların durumuyla kıyaslamadan ibaret. Memurluk öncesi masa başında ofis programlarıyla iş yapıyorsanız hizmetli kadrosunda size bazı şartlar ağır gelebilir. Ama özel sektörde 950 TL civarı bir ücrete haftada 6 gün, günde 10 saat çalışıyorsanız bulunmaz nimettir. Engelliye hizmetli kadrosunun açılması çok büyük haksızlık. Kura ile yapılan diğer atamalarda bile memur kadrosu verilmişken. Fakat eldeki imkanlar bu. Bu saatten sonra hizmetli kadrosunu kötülemenin bir faydası yok. Engelli arkadaşlarımızın yeni bir işe kavuşmanın sevincini yaşamak yerine, nasıl bir tehlike beni bekliyor, nasıl bir .. bulaştık psikolojisi ile gitmesine sebep oluyor. İyi düşünün iyi olsun diyorum ben. Size rastlayan amir 10 tanede 1 ise burada yaptığınız etki 10 tanede 9 gibi. Kamuda engelli birine yapamayacağı, sağlığını bozacak bir iş verilemez verilse bile raporla, mahkeme ile bu iş çözülür. Yani olumsuzluk ortamı yaratmanın şu saatten sonra anlamı yok. Olan oldu biten bitti. Psikolojik, şizofren engelli arkadaşlarımız da var. Her amire ön yargılı bakacaklar belki gitmeyi düşündüğü kendi şehri dışında ki şehirlerde yaşama cesaretini kaybedecek. Bu tarz değerlendirmeler yaparken soran kişiye göre spesifik yorumlar yapmak lazım. Hizmetli yazan kişi astım hastasıysa o tozun pisliğin altında yapamaz. Ama çok iyi derecede bilgisayar kullanıyorsa ya da o okulda danışma görevlisine ihtiyaç varsa ona temizlik yaptıracak halleri yok. Engele göre iş verilmek zorunda.
    Konu mssql tarafından değiştirilmiştir (02.05-2015 Saat 14:37 ).

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"hanımefendi inanın o puanlar çok puanlar değil ben 90 üstü puanla mecburi hep memur yazdım , gelir mi inan emin değilim .Üzerine , birde gelmesi en muhtemel yerleri kadroları yazdım"

Bu iki cümlenin arasındaydı hizmetli yazdığı kısım da ama kalkmış. Garip.

Bir de ben Kalender Şah'ım şuyum buyum. Kendinizi fazla nimetten saymayın lütfen. Durumu ajite edip yok forumu terk etmedik, yönlendirme yaptık şu bu diyerek ne kanıtlamaya çalışıyorsunuz ki. Bir şeye yaramayan siyasetçiler gibi.

mssql arkadaşın söylediklerine ek olarak hak savunmayı bilmemek sebep oluyor burdaki aksaklığa. Engelliyiz, kendi haklarımızdan bi haberiz. Kuran okumadan müslümanım ben şudur budur diye laf salatası yapmak gibi. Bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, şikayetiniz varsa açın okuyun kanunu, ona göre amirinizle konuşursunuz. Çözülmüyorsa dava edersiniz.

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Ek olarak puanlar konusunda burada yapılan yorumlarda 94-95 puan üzerine kesin atanmak için sadece hizmetli yazma reçetesi veriliyordu. 94-95 puanlı kişi 40. kişi oluyor 107 kadroya o da yerleşemeyecekse kim yerleşecek acaba daha düşük puanlılar mı? Hatta 90 - 94 arası puanlılar hizmetli yazacakmış mutlaka. Tercih listesi şöyle olacak tepeye 1 memur kalanlar hizmetli. Buna benzer yorumlar da okudum. Bunlar bana samimiyetsiz geldi. Aynı tavsiyeyi verenler hizmetli kadrosunu yerden yere çalan adamlar. Bu sebeple yorum yaparken biraz da olsa nefsinizin etkisinde kalmadıysanız bravo.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Bahsettiginiz yanlis yonlendiren ben degilim.
    Benim yapimda emir almak yok.
    Isimi sevmiyorum herkesin bi sebebi var elbette ama yine soyluyorum hakaret bile isittim.
    Ve gih disinda hic bi kadroyu yazmadim.
    Kim neye inanmak istiyorsa oyle inannmaya devam edebilir.
    Ricamdir uyeligim silinsin.
    Tuhaf bi yer olmaya basladi burasi.

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@erdalakbay

Sizle alakalı böyle bir paylaşım okumadım. Genel olarak forumda bir kaç memur olarak atanmış arkadaş daha var.

Üye
    cem.44 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tercih yapmadim

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mssql Karşındaki Kalender ŞAH 'önce okuma yazmayı öğren, yada yazılarımı iyi oku ben normal bir yorum yada yazı yazmam tüm gerekçeleri ve ayrıntılarıyla yazarım ... ....Yukarıda ki soruna bahsettiğin başlıkla bir cevap cevap " Geçmiş tecrübelerde gördük ki EKPSS tercihinde kimse puanına güvenmesin 91/92/93/94 /95 puanlar dahada dikkatli olmalı ; bu puanları alan arkadaşlardan yanlış tercih den dolayı açıkta kalan da çok fazla oluyor ... puanlarına güvenip dengesiz dikkatsiz tercih yapıyorlar ondan sonra yüzlercesi açıkta kalıyor . o 95 le atanamaz ken bir diğeri 75 le atanıyor ... Şunu unutmayın sıralamanız 2 olsa hala önünüz de 1 kişi var .. 30 tercih hakkımız var değilmi , Bu tercihtede diyelim önüzdeki herkes atandı sizinde güncel sıralamanız diyelim ki 31 . sıra diyelim . Ha buna da kesinlikle emin olamayız . Tercih yaparken şunu ASLA UNUTMAYALIM Biz otuz birinci sıradayız ve 30 tercih hakkımız var ... önümüzde Hala otuz kişi var (30) bu ne demek biliyormusunuz . binlerce kadroda açılsa bu otuz kişi benim tercih ettiğim ettiğim kadroları tercih edebilir , bende açıkta kala bilirim . ben 31 . ci sırada atanamazken 30 bininci sıradaki kişide tesadüfen atana bilir . O sebepten Tercihlerinizde bolca Hizmetli yazıp bu riski daha çok dağıtın .bunun nedeni bir elin 5 parmağı kadar memur kadrosu var böyle bir durumun yaşanması çok doğal ... hepimiz için .. yazının devamını da iyi okuyun

Arkadaşlar Dostlar Kadroların neredeyse tamamı hizmetli kadrosu ;ben bu güne kadar engellilerin hizmetli olmasını hiç bir zaman tasrif etmedim , uygunda bulmadım . onlarca yazınla makalemle ; özel açtığım başlıklarla da , gerekçeleriyle delilleriyle dile getirdim eleştirdim . Ama görünüyor ki sessimizi gerekli yerler duymamış , duyuramamışız . olur ne yapalım dünyanın sonu değil ya ....benim memurluk da 2. yılım İki yıldır Yardımcı Hizmetlerdeyim "

Bu yorumların tamamı engellilerin menfaati için yol göstericidir ; atan mayan biri bunu anlayamaz . Bizlerde Mandıra filozofluğuna yer yok ...

Üye
    murat_chemist83 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat KAYA
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@CEREN16

Benim puanım 76 burada puan çok önemli değil bence, ilk tercihimde istanbulu yazmamıştım istanbula benim puanımdan az farkla düşük puanlı arkadaş atandı bilginiz olsun, sonuçlar açıklanana kadar telaş yapmanın bir anlamı yok, dpb nin ÖSYM ye gönderdiği 30 kişilik kimya kadrolarını ÖSYM sadece 8 kadro açmış çokta şaşırmadım öyle çok beklentim yok, olursa olur olmasada can sağlığı. Kısacası sıralama önemli herkes için hayırlısı olsun saygılar.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mssqlEfendiler Buda başka bir başlıktan alıntı "EKPSS ile Hizmetli Atanan Arkadaşlar ne yapmalı : Hangi yolları İzlemeli ...Tavsiye" Altı çizili yerlerede dikkat .

Dostlar bu başlığı; Yaşadığım ve Yaşanılan gerçek olaylardan esinlenerek oluşturdum . geçmişte başka başlıklarda kullandığım makalelerden de alıntılar var ... Saygılarım la .. Bana Bir Allah razı olsun ; Allah gönlündekini versin deseniz yeter .. .. Bizim en çok birbirimizin duasına ihtiyacımız var ;Allah sizlerden rızalı olsun ; Allah cc li hepinizin yardımcısı olsun

Arkadaşlar Dostlar Kadroların neredeyse tamamı hizmetli kadrosu ve Yeni atanacak Arkadaşlar...Bu makaleyi Ekpss tercihlerinden önce sizi etkilemesin diye yayınlamadım ; fakat artık iş başa düştü . Artık Hizmetli Kadrosunda olacaksınız ve Atandığınız kurumda sizi kimse davulla zurnayla karşılamayacak ... O kurum devlet dairesi sizden önce de vardı sizden sonrada var olacak .. Unutmayın ki Devlet de daimilik şarttır ...O sebepten ki atandığınız kurumlarda kendiniz vaz geçilmez sanmayın , Vaz geçilir de .. Önce Kendi sağlınızı koruyun .. Dostlar Bunu ben yapamadım Sağlımı Koruyamadım sağlığımı daha çok bozdum : Şu an devlete atandıktan sonra ek özürüm var ...Bel fıtığı oldum her gün dahada ilerliyor ; ilerlemesine de neden olacak onlarca iş yapıyorum . İpin ucu kaçtı bir kere istesem de Tutamıyorum .; son yıllarda öyle sahipsiz kaldım ki bu hastalıktan bakıma muhtaç kalmaktan öyle korkuyorum ki vallahi ödüm kopuyor , Rabbimden dileğim Allah ele Avuca Koymadan , Amalyat tahtalarında Hastanelerde yalnız bırakmadan canı Alır inşallah ;İnanın Yalnızlık zor iş ... dualarınızı Eksik etmeyi arkadaşlar .

Dostlar unutmayın Hak verilmez Alınır ;Bu ne demek biliyor musunuz :Kimse bilmediği ve talep etmediği bir hakkını da kullanmaz

Sezen Aksu Beni unutma şarkısın da derki " herkes kendi payına düşeni yaşar " evet öyledir de

Dostlar Arkadaşlar ;Nazım Ne der" Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa " Nazım Hikmet..

Öncelikle Bu kompozisyonu yazıyı son satırına kadar okuyun : Burada yazanlar benim şahsi görüşlerim Kişileri ve Kurumları bağlamaz; fakat tavsiye niteliğinde .. "

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Penthesilea Bu form seni senden öncekileri çok gördü ne farklı amaçları olan kişiler vardı ;Sana ömer hayyamın şiiriyle cevap veriyorum "Suskunluğum Asaletimdendir Her Lafa Verecek Cevabım Var Lakin Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Söyleyene Bakarım Adammı Diye !

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon