Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
Toplam 151 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    coko Avatarı

Gerçek Adı
    Salih
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Klavuz yayınlandı mı acaba nereden görüyorsunuz nitelikleri?
    tercihleri ne zaman yapacağız?

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@emrebey19

"Bilgisayar ve kalorifer ateşleyici" belgenizin yanına "bagzi" başka belgeler de alsaydınız, mesela kendini ifade edebilme gibi.

Üye
    nergislambacı Avatarı

Gerçek Adı
    nergis lambacı
    Son Giriş
    30.01-2017
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%40 raporu olan girebiliyor değilmi çok adaletsiz bana rahatsızlğıma %20 verdiler yani yarısı bende bir engelliyim fakat bu sınav hakkından yararlanamıyorum.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

@nergislambacı

evet % 40 ve üzeri sınavlara giriyor ortaöğretim lisans ve önlisans mezunları

Üye
    nergislambacı Avatarı

Gerçek Adı
    nergis lambacı
    Son Giriş
    30.01-2017
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler yinede:S

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: K.Altun Mesajı Gör
    tekerlekli sandalye ile paspas yapıp, odun taşıyıp, soba mı yakacağız. 2000 kadro verirken bunu hiç mi düşünmüyorlar anlamıyorum.
    "Hizmetli" den anlayışınız tam olarak ne, onu kavrayalım öncelikle. Masa başında olup evrak işleri ile de uğraşırsınız bu durumda. Hizmetli eleman, joker eleman demektir. Sağlık durumunuz elveriyorsa, bu durumda çay bardağı taşırsınız, yerleri paspaslarsınız. Eğer sağlık durumunuz elvermiyorsa, bu durumda sizin yapabileceğiniz bir iş verilmek zorundadır.

Az bir şey mevzuat okumak lazım bu konuda "hakkınız yanar" gibi bir ifadeden ziyade.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5378.pdf

Madde 14- (Değişik:6/2/2014-6518/72 md.)
    Engellilerin iş gücü piyasası ve çalışma ortamında sürdürülebilir istihdamı için kendi işini
    kurmaya rehberlik ve mesleki danışmanlık hizmetlerinin geliştirilmesi de dâhil olmak üzere
    gerekli tedbirler alınır.
    İşe başvuru, alım, önerilen çalışma süreleri ve şartları ile istihdamın sürekliliği, kariyer
    gelişimi, sağlıklı ve güvenli çalışma koşulları dâhil olmak üzere istihdama ilişkin hiçbir hususta
    engelliliğe dayalı ayrımcı uygulamalarda bulunulamaz.
    Çalışan engellilerin aleyhinde sonuç doğuracak şekilde, engelinden dolayı diğer kişilerden
    farklı muamelede bulunulamaz.
    Çalışan veya iş başvurusunda bulunan engellilerin karşılaşabileceği engel ve güçlükleri
    ortadan kaldırmaya yönelik istihdam süreçlerindeki önlemlerin alınması ve engellilerin çalıştığı iş
    yerlerinde makul düzenlemelerin, bu konuda görev, yetki ve sorumluluğu bulunan kurum ve
    kuruluşlar ile işverenler tarafından yapılması zorunludur.

Engellilik durumları sebebiyle iş gücü piyasasına kazandırılmaları güç olan engellilerin
    istihdam edildiği korumalı işyerlerinin statüsü ve bu işyerleriyle ilgili usul ve esaslar Çalışma ve
    Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca
    müştereken çıkarılan yönetmelikle düzenlenir
    ve ayrıca, "hizmetli" olarak atanmanız, kazanılan bir haktır.
    Alacağınız doktor raporunda, eğer, "fiziksel güç gerektiren işlerde çalışamaz" ibaresi yer alıyorsa, size yer sildiremezler.
    "Ya, bizim temizlikçiye ihtiyacımız var, sana göre iş yok, n'apalım" da diyemezler. Eğer o kontenjan açıldıysa, sizi almak durumundalar. Gider iş yerinde oturursunuz bir sandalyede alırsınız paranızı.

Diğer bir "saçmalanan" konu ise, "hizmetli" sınıfının maaş konusu.

Memur maaş katsayıları, 1 Ocak-30 Haziran tarihleri arasında 0,079095, taban aylık katsayısı 1,23858, yan ödeme katsayısı da 0,025081 olarak uygulanacak. Söz konusu düzenlemenin ardından en düşük memur maaşı 2 bin 45 liradan 2 bin 114 liraya yükseldi.

Aile ve çocuk yardımı almak kaydıyla müsteşar maaşı 7 bin 838 liradan 8 bin 90 liraya, genel müdür maaşı ise 6 bin 877 liradan 7 bin 101 liraya çıktı.

12'nci derecenin 1'inci kademesinden maaş alan bir hizmetlinin 2 bin 45 lira olan maaşı 2 bin 114 liraya, 13'üncü derecenin 3'üncü kademesinden maaş alan bir devlet memurunun 2 bin 179 lira olan aylık maaşı 2 bin 251 liraya, 8'inci derecenin 1'inci kademesindeki maaş alan bir polis memurunun 2 bin 929 lira olan maaşı da 3 bin 24 liraya yükseldi. 3'üncü derecenin 1. kademesinde yer alan başkomiserin maaşı ise 3 bin 306 liradan, 3 bin 412 liraya çıktı.

7'inci derecenin 1'inci kademesinden maaş alan bir öğretmenin mevcut 2 bin 480 lira olan maaşı 2 bin 562 lira oldu. Aynı derece ve kademede yer alan araştırma görevlisinin maaşı 3 bin 462 liradan 3 bin 573 liraya çıkarken, 1'inci derecenin 4. kademesindeki profesörün maaşı da 6 bin 105 lira olarak belirlendi.

7'inci derecenin 1'inci kademesinde olan bir doktorun maaşı 3 bin 456 liradan 3 bin 567 liraya yükselirken, 1'inci derecenin 4'üncü kademesinde yer alan bir uzman doktorun maaşı ise 4 bin 187 liradan 4 bin 320 liraya çıktı.

Halen Çalışanların Aylıkları (Aile Yardımı Dahil) *
    Unvanlar Derece 2014 Aralık 2015 Ocak
    Müsteşar 1/4 7.838 8.090
    Genel Müdür 1/4 6.877 7.101
    Şube Müdürü 1/4 3.590 3.704
    Memur 9/1 2.183 2.256
    Memur 13/3 2.179 2.251
    Hizmetli 12/1 2.045 2.114
    Öğretmen 1/4 2.759 2.849
    Öğretmen 7/1 2.480 2.562
    Kaymakam 7/1 3.762 3.882
    Başkomiser 3/1 3.306 3.412
    Polis Memuru 8/1 2.929 3.024
    Uz. Doktor 1/4 4.187 4.320
    Doktor 7/1 3.456 3.567
    Hemşire-Lise 11/3 2.375 2.454
    Mühendis-Büro 1/4 3.665 3.782
    Teknisyen-Büro 11/1 2.274 2.350
    Profesör 1/4 5.920 6.105
    Araştırma Gör. 7/1 3.462 3.573
    Vaiz 1/4 2.796 2.887
    Avukat 1/4 4.340 4.478
    2.114 lira maaş alıyor beğenmediğiniz "hizmetli".
    Memur ile arasındaki fark, 115 lira.
    Aradaki 115 lira ile Türkiye Cumhuriyeti zenginleşmeyecek kadar büyük bir ekonomiye sahiptir. İhtiyaç olan konularda gerekli kadro açılır. Açıklaması budur.

Öyle yorumlar geliyor ki açılan kadro sayısına, sanırsınız adam NASA'da burslu okumuş.. "yok ben dilenci olacağım devletin de istediği bu." diyor.
    Bu kafayla, devlete hiç girmeyin; tercih yapmayın ki ihtiyacı olan birisine yer açın.

Üye
    emrebey19 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus emre
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Chtistian sorunun ne dostum rahatsizsan bilelim

Üye
    mustafaozen Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Chtistian kardesim gerek mevzuat gerekse bu konudaki bilgilerinle bizleri aydinlattin lakin yazdigin hizmetli maaslari aile ve cocuk yardimiyla olan maastir. Bekar birinin hele ki bu engelliyse gerek saglik harcamalari gerekse gecinme sikintisi var. Ornegin ben insulin pompasi kullanmak zorundayim yoksa sekerim bi inip bir cikiyor doktorlar bunu sadece pompa ile duzene sokabildi. Devlet bu pompanin setlerinin sadece bi kismini oduyor aylik benden 150 lira cikiyor anlayacagin memur olursam o 150 lirayla gecinmeme harcarim ki halime bin sukur benden daha kotu olan engelli arkadaslarim vardir. Bir seker olcum stribinin farki 25 lira gunde 8 defa seker olcuyorum aylik 75 lira stribe para veriyorum. Ekstra durumlarda rapor harici hasta olsak zaten yok muayene parasi yok ilac farki birsuru masraf. Engelliler zaten toplumdan soyutlanmis durumda onlari hizmetli yaparak daha da toplumdan soyutluyorlar. Biz calismayalim demiyoruz meslegimizi yapalim kendimizi gosterelim engellilerinde Turkiye de ozguveni olussun istegimiz budur. Ne yazikki bunu anlayabilecek ne bir hukumet var ne de sosyal devlet. Yapilan saglik reformlari egitim reformlari cebimizden daha cok para cikmasina neden oldu. Ama gel gor ki engellilerin yiyecek ekmegi yok ailesine muhtac kimileri de sarayinda bilmem kac bin dolarlik klozetlerinde otursun. Boyle bir sistem icinde bu sistemi destekleyenleri de kiniyorum. Saygilarimla...

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mustafaozen

Dostum, iki maaş arasındaki fark ~115 tl civari oynuyor. Iki maaşa da aile ve cocuk yardımı dahil. (140+39tl).
    Engellilik oranına göre, 3./2. ve 1. tip olarak vergi indiriminden de faydalanacağınızı göz önünde bulundurun. Vergi indirimi + Aile ve çocuk yardımı, AGİ (asgari geçim indirimi) sınırına takıldığından, aile ve çocuk yardımının farkı da azalıyor (normal memur/hizmetli maaşlarına göre)

Pompa için ödediğin parayı, memurda olsan aynı indirimle ödeyeceksin hizmetli olsan da. Yani o konuda bir sıkıntı yok. "Hizmetli yaparak" neden toplumdan soyutlansın ki? Tabii ki mesleğinizi yapmak istersiniz, kontenjan acilmadigindan bunun zorluğu oluyor, kesinlikle anlıyorum. Bu durumda, normal kpss ile yüksek puan alarak , işkur ile iş başvurusu kamuya başvuru yaparak kendi branşınızı deneyebilirsiniz. Ama derseniz ki "kpssden de yüksek puan alamıyorum ki, branşımda gireyim"; bu durumda, sınava daha çok çalışmanız gerekiyor ne yazık ki, bu başka bir başlık konusu olur.

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    22

Bende de şeker hastalığı var (ki bu hastalıklarımdan sadece biri) ve ben aldığım hiçbir ilaca veya strip tarzı gereçlere para vermiyorum.. raporunuz olduktan sonra devlet bunu karşılıyor.. ben anlamadım ki, bu devlet adamına göre mi muamele ediyor..
    2000 lira maaş alacak insan Türkiye şartlarında geçinir arkadaşım.. insanlar 1000 lira ile 1200 lira ile aile geçindiriyorlar.. memur olmadan memur gibi ağlamaya başlıyor bazı arkadaşlar.. halinize şükredin yaa.. bundan önce böyle bir sınav da yoktu, engellilerin böyle umutları da yoktu..

Üye
    mustafaozen Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ankiloz Devlet striplerin sadece 17 lirasini karsilar gerisini odemek sana kalir. Raporda bir sikinti yok zaten karsiliyor ama bunun yaninda pompa gerecleri seker olcum stripleri bunlarin hepsinin fiyat farkini odersin son cikan saglik uygulama tebligini bi okuyun isterseniz. Ayrica ne olursa olsun ilac yazdirmak dahi olsa bu senin hesabina yansir e devletten bakabilirsiniz hangi doktora ne kadar muayene parasi verdigin ilac farklarini gorebilirsiniz. Su var ki eczaciniz sizden bu ucretleri almiyorsa soyleyin bende oradan alayim ilaclarimi tibbi malzemelerimi. Saglik reformu yapilmadan once de ben ayni ilaclari ve gerecleri kullanmiyordum fakat devlet bu parayi cikardigi saglik uygulama tebligine gore oduyordu. Simdi ne değişti...
    @Christian anlayamadiginiz konu da bu ya gerekli branslarin kadrolarini acmak yerine tam tersine kuruma hizmetli hizmetlinin basina sef sefin basina da mudur mudurun basina bakan atayan bir devlet var karsimizda. Evet Turkiyedeki engelliler toplumdan soyutlaniyor farkinda degilsin belki de sen onu bilemem. Evet 2 bin lira adgari ucrete gore cok cok iyi hele aclik sinirinin birkac bin lira gerisinde olsada.
    Oturup calismak konusuna da gelirsek su an icin alanim konusunda ki bu kuantum mekanigi matematigi uzerine teorik tez ve solar sistemler uzerine deneysel tezlerim var bu kadar bilim yapmanin yaninda firsat bulup dandirik kpss yi calisamadim. Devlet basarili ve yoksullara destek vermediginden karnimizi doyurmanin pesine dustuk calismadan girdik sinava 89 aldik. Bu da benim kariyerimden kucuk bir nokta.

gelelim sisteme sen devlet olarak 65 yas siniri getirirsen kadro siser gencler acikta kalir memleketimin en yetenekli motor teknisyenleri muhendis olamaz ama eli motor yagi degmemis adami muhendis yapar bu sistem. Bunlara da yeri geldi ses cikardik fakat konumiz simdi ekpss sen goz boyamak için 3-5 ladro memurluk acarsin gerisini imam hatip-hizmetli acarsin sonra ses cikarana da susun dersin. Hele hele kapida beklerken kafayi yiyen engelli hizmetliler, ote yandan torpili oldugu icin aksama kadar klimali ortamlarda oturan engelli memurlari saymazsak hersey yolunda dostum. Bundan sonra size cevap vermeyecegim. Dedigin gibi konunun esas yeri burasi degil. Saygilarimla...

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mustafaozen : Devletin başka nasıl işlemesini bekliyorsunuz bunu anlayamadım? Atamalar ve görevlendirilmeler ile geliyor bu insanlar oldukları yere. Bakanları da belirleyen yine milletin seçimi ile iş başına gelen devlet sistemindeki hiyerarşiye uygun olan başbakan / bakanlar kurulu ve bakanlar. Bunu değerlendirmeye konu içinde gerek olduğunu düşünmüyorum. Turkiye'deki engelliler toplumdan soyutlanmıyor, aksine topluma kazandırılmaya çalışılıyor, farkındalık eğitimleri ve istihdam alanları bunun bir 20 sene öncesine kadar çok ama çok iyi durumda. Bunu da tartışabileceğimizi düşünmüyorum. Bahsettiğiniz miktar elbetteki 4 kişilik bir ailenin aylık gelirine oranlandığında açlık sınırının gerisinde, tek kişi aile geçindirmenin zorluğunu göz önünde bulundurursanız, tabii 2 kişinin çalıştığı ailelerde bu durum yine bahsettiğiniz kadar da vahim değil, kamudaki bir ailenin yaklaşık olarak 4000 kazandığını varsayarsak. Kişisel gelişiminiz ve çalışmalarınız, yanısıra kariyerinizden örnek verdiğiniz konular, ciddi anlamda bilgi birikiminiz olduğunu gösteriyor. Yazık ki bu bilgi birikimi, sizin ne yurtiçi ne de yurtdışındaki üniversiteler, araştırma kuruluşları veya çok uç örnek verecek olursak, bir CERN e girebilmeniz kadar elle tutulur değilmiş ki, şu an burada EKPSS ile "hizmetli mi / memur mu?" tartışmaları içindesiniz. Memleketin en yetenekli motor teknisyenlerini ise, hiç bir özel sektör kaçırmaz, alır yurtdışına eğitime gönderir, "eline motor yağı değmemiş adam" da mühendis olabilmek için okur, sahada uygulamasını yapar. Sizin bu çiğ mantığınızla, teknisyenlerin de mühendislerden fazla kazanması gerekir ki, tutup kuantum mekaniği matematiği okuduğunu öne süren bir zihniyetten daha mantıklı bir cevap beklerdim - ki teorik fiziğin uygulanabilirlik alanının geçerli olduğu ülke sayısı 5 i geçmezken, Türkiye'de bu işe yönelmek ya gönülden bu işi istemektir ya da yanlış tercihtir ( gönülden istediği bölümü okuyan adam da zırlamaz, yanlış tercihlerinin sorumluluğunu da devlete yüklemez, hele ki araştırma ve teori yaptıysa(!) ). Ses çıkarana susun demek kesinlikle haddimiz değil, her sesi ve her düşünceyi dinlemek isteriz. Haklı olduğunda birliğe vardığımız her düşüncenin de daha gür çıkması için biz de desteğimizi sonuna kadar veririz. Yeter ki; bu düşünceler objektif ve doğru bir yargı süzgecinden geçirilsin.

Üye
    ankiloz Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    22

@mustafaozen ben 2012 yılından beri şeker hastasıyım. Hem hap hem de insülin iğnesi kullanıyorum. Kullandığım haplar diaformin ve onglyza, kullandığım insülinler de novorapid ve lantus solostar. Ayrıca ebsensor şeker ölçüm cihazım var ve bu cihazla beraber sürekli kullandığım striplerim var. Ben bugüne kadar bu ilaçların ve araç gereçlerin hiçbirine tek kuruş para ödemedim. Sadece 5 lira muayene parası ödüyorum. Bunun dışında benden alınan bir para yok. Ya biz farklı ülkelerde yaşıyoruz, ya da sizin işinizde bir karışıklık var. Devlet Aydın'da farklı, İzmir'de farklı uygulama yapmaz..

Üye
    mustafaozen Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Christian çiğ mantık vb sözlerinizi ben size yakıştıramadım. ayrıca "teorik fiziğin uygulanabilirlik alanının geçerli olduğu ülke sayısı 5 i geçmezken" cümlenizi büyük bir kahakaha ile karşılıyorum. Cern gibi bir kuruma Türklerin sadece gözlemci olarak katılabildiği ve herhangi bir proje veya bilim üretme yapmadıklarını vurgularım. Cern e girebilmeniz için devletiniz para ödemek zorunda maalesef günümüz hükümetleri bu tür destekler vermek yerine kendilerine saray yaptırmayı yeğliyorlar. gelelim sisteme sizler teknik liselerde ne kadar matematik gösterildiğini düşünüyorsunuz düz liselerde nasıl?
    devlet hiyerarşisine gelirsek asıl sizin çiğ düşünceniz ile bu tür bir hiyerarşi batırır ülkeyi. Örnek Japonya kimse kimseyi kontrol etmiyor çünkü herkes ülkesinin ilerlemesi peşinde.
    evet burada memurluk ve hizmetli konusunda deyişinize göre bağırıp duruyorum doğrudur çünkü devletim bana okumak ve sağlık giderlerimi karşılayabilmek için gerekli ödeneği vermiyor veremiyor. bizde doğal olarak bu yolu tercih ediyoruz. deneysel fizik yapmanın zorluğunun ne olduğunu biliyor musunuz. peki ya üniversitelerdeki deneysel fizik aletlerinin ne olduğunu biliyor musunuz? gerçekten çiğ düşünce istiyorsan halkın yüzde 50 lik kısmına bakman ve başa geçirdikleri kişi ve kişilere bakman gerekli. anladığım kadarı ile bilmediğiniz konularda tartışmayı çok seven bir kişiliksiniz ve hakaret etmeyi de seviyorsunuz. devam edin @ankiloz 1994 den beri tip 1 diyabetim. 1994 -2010 yılları arasında cebimden hiçbir ek para çıkmadı. son hükümetin sağlık reformu adı altında yaptığı yenilik sayesinde cebimden para çıkmaya başlamıştır. bunu size kanıtlayabilirim sağlık verilerimi gösterebilirim. kullandığınız ilaçlardan zaten raporluysanız para alınmaz. kullandığınız şeker aleti ise güvenilir sonuçlar vermeyen bir makine öyle bir makineyi kullanırsam sağlığımı tehlikeye atamam. bunun yerine madem marka verdiniz bende roche accu check kullanıyorum ve yüzde 99 oranında net laboratuvar sonucuna yakın sonuç alıyorum denenmiştir. medtronic insülin pompasını kullanıyorum her 3 ayda 450 TL para ödüyorum 297 lirasını devlet karşılıyor. 2002 de geçirdiğim koma nedeniyle enjeksiyon tedavisinden vazgeçildi doktorlarım ancak pompa yoluyla insülin regülasyonu sağlamış bulunmakta fakat devlet bana bu durumuda dahi masraflarımı ödemiyor. her şeker ölçümü stribi için 20 lira para veriyorum. 8 li ölçüm yapmak zorundayım 8*30= 240 strip yapar bu da ayda 5 kutu strip demek bugün eczaneye ödediğim miktar 100 lira artı muayene ücreti. ben bunu izmir de de yazdırsam aynı aydın da yazdırsam aynı. Allah sizi bu duruma düşürmesin dileğim budur lakin komplikasyonlu diyabet hastalarının yüzde doksanında bu sorun devam etmekte. ayrıca raporumda sensörlü pompa yazmasına rağmen maddi durum gereği 3500 liralık pompa aldık bununda 1500 lirasını yine cebimden karşıladım. bunu karşılamak için çalıştım okulum uzadı buna rağmen ses çıkarmadım. güzel bir laf vardır tok açın halinden anlamaz diye galiba doğru ama dediğim gibi Allah düşürmesin. Sağlıktan bahsediyoruz ya geçen sene 4 defa argon lazere girmek durumunda kaldım genel olarak 20 seneleik diyabetlilerde diyabetik retinopati uygulanıyor. Üniversite hastanesi lazer tedavisini ellerinde makine olmadığı için özele sevketti 4 seans lazer tedavisi için 1000 liraya yakın para çıktı cebimden.
    ne @Christian ne de @ankiloz için herhangi bir kin inat vs beslediğim yoktur bunlar benim yaşadıklarım çektiklerim ve çevreme baktığımda durum gerçekten vahim sizler günlük gülistanlık görebilirsiniz fakat ben öyle görmüyorum. @Christian hakaretlerini üzerime alınmıyorum gerek hocalarım gerek girdiğim sınavlar gayet başarılı olduğumu ispatlamakta ki yurtdışından dahi hocalarım referans gösteriyorlar fakat sırf engel durumumdan ötürü ailem göndermiyor bunları söylemek durumunda değilim evet ama benim bir yol seçmem gerekti ve ben aileme yakın olmayı mecburiyetten seçtim. Ülkemizdeki eğitim,sağlık, ulaşım, ve temel ihtiyaçların karşılandığı her devlet kurumu maalesef vasat hatta vasatın altında durumumuz kritik. dünya bankasından borç alıp dünya bankası yandaşları olan firmalara iş yaptırmakla ülke kalkınmaz. devlet hiyerarşisindeki kontrol mekanizması içimizde olursa gerçekten bu iş olur. söyledikleriniz doğru yanlış demiyorum herkes çalışmadan para kazanmanın derdinde bunu tabi ki kınıyoruz lakin bir engelliye hizmetli pozisyonunu vermek hele ki bu ortaöğretimse bir hatadır bu insanlar liselerde eğitim alırlarken bilgisayar dahi görüyorlar. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki yapılanmanın torpil vs olduğunu düşünmezseniz dedikleriniz bi bakıma doğru olabilir ama maalesef yandaşlar iyi yerlerde hakeden kötü yerde olursa bu işler olmaz. muhalefet partilerin birinin internet sitesinde yayınlanan kpss skandalı belgeleriyle isim isim yayınlanmış durumdayken sadece ben sen o değil hepimizin burada hizmetli memur tartışması baştan saçmadır zaten. umarım derdimi anlatabilmişimdir. Bana çiğ düşünceli diyorsunuz ama.kendinizi bu aşamada bir özeleştiri yapma tavsiyesinde bulunmak istiyorum. Allaha yine de bin şükür Hala nefes alıyorsak umut var demektir. İnanıyorum ki herşey bir gün daha güzel olacak. eğitimle dürüstlükle ve en önemlisi vatan sevgisiyle. Saygılarımla...

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ali_Gs

kardes benim puanda 77 ne olur sence

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon