Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kulavuzda bu yazıyor atanamaz diyor apaçık ortada kulavuz yinede siz bilirsiniz

Üye
    ah.mithat Avatarı

Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    fassdf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen ve senin gibi Allah'tan ümidini keserek her şeyin kullarının dudakları arasında olduğunu sananlar; Paranoya devam edin o vakit
    Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun

Üye
    ah.mithat Avatarı

Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    fassdf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya

Bu mesajını sonra gördüm, anlatmak istediğim şeye kendi elinle ayağınla geldin teşekkür ederim; ben ne dedim memur böyle der kılavuz böyle der politik yuvarlak cevaplar verirler ne şiş ne kebap yansın mantığı, bu ülke kılavuzda yazanla veya memurların sadece yönetmelik ve kılavuza göre söyledikleriyle değil kanunlarla yönetiliyor, anlayın artık haklarınızı

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ah.mithat

Kanun yasa ve yönetmelik ve genelge
    Memur aşağı indikçe Genelge ile karşılasacak;
    Ve o zaman işi bilen bir kardeşimiz mahkemelik olacak.
    Taa ki mahkemelik olana kadar işin ciddiyeti görülmeyecek..
    Dediğiniz gibi diğer maddelerle çelişiyor. bende sonucu merak ettim zamanı geldiğinde göreceğiz..

memurlar Kanunlara yasalara bakmaz: dierekt amirlerine sorar; amirleride aynı memur gibi bakmazlar Kılavuzda ne yazıyorsa o diyebilirler..

Ama bakmak zorundalar; çelişki var ise amirlerine silsilesi olarak yukarı doğru soruşturmak zorundalar.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

ben emekli degilim sizin için yazdım benim işim yok bide emekli insan anlamıyorum neden çalışıyor emeklisin zaten

Üye
    bayram Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul/samatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

tercih yapamazsınız atansanız dahi yerleşemezsiniz.
    öyle bir hakkınız olsaydı dahi . bi oturunda açıkta işsiz güçsüzlere bi şans tanıyın derdim.qwedweqw

Üye
    ah.mithat Avatarı

Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    fassdf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(Yönetici arkadaşlar isterlerse konuyu kapatabilirler....)

o zaman sizin dediğiniz şuna geliyor emeklisin 800 - 1000 tl. özürlüsün evde bakım maaşı 3 aylık (misalen) 800 - 1000 tl. sana yeter, al maaşını otur öyle mi? Sözüm ona ikimizde özürlüyüz birbirimizin halinden ancak biz anlarız dimi Allah sizleri bildiği gibi yapsın (-ki bildiği içinde öyle yapmış zaten beni ve sizleri) yahu arkadaşım örnekleyelim evli, emekli ve özürlü arkadaşlar iyi bilirler özel sektörde aldığı maaş yetmediği için Sgdp ödeyerek yeniden çalışma hayatına dalarlar; anasının-babasının hayrına yada işsiz diğer özürlü arkadaşların haklarını gasp etmek için değil, ama görüyorum, duyuyorum, idrak ediyorum ve diyorum ki Türkiye Cumhuriyeti'nde mazluma ilk tekmeyi vuran yine onun gibi aynı derdi çeken ve kendini bir halt zanneden kendini bilmez mazlum yiyicilerden geliyor, 40 yaşındayım engelliyim özel sektörde 20 yıl bir fiil çalıştıktan sonra %90 özür oranı erken emekli olmak zorunda kaldım, tekrar çalışma umuduyla özel sektörde kimsenin beğenmediği tozlu topraklı ortamlarda çalışmak zorunda bırakıldım, Sgdp ödeyerek çalışma istediğimi belirterek işe başlatıldım, ama muhasebecinin yaptığı hata nedeniyle emekli maaşım kesildi, bende o hışımla 2012 2. tercihlere tercihte bulundum, SSK ile görüşmelerim devam ederken memur olarak atandım, emekli maaşımı almadım ve kalsın diye dilekçeler neticesinde almadım ve 2 senedir memurum yahu arkadaşım Allah'ınızı severseniz 2 - 3 tl fazla maaş alacağız diye sallamayın, ağzı olan konuşmasın rica ediyorum, dünyada 7 milyar insan var 7 milyar insanın 7 milyar ayrı sorunu ve verilecek 7 milyar ayrı cevabı var
    yeni düzenleme
    6. Emeklilerin Yeniden Devlet Memurluğuna Alınmaları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 93 üncü maddesinde; "T.C. Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre emekli olanlardan (emeklilikle ilgili görevlere yeniden atanamayacaklar hariç) sınıfında yazılı nitelikleri taşımakta bulunanlar Kanunun 92 nci maddesi hükümlerine göre kurumlarda boş kadro bulunmak şartıyla yeniden memurluğa alınabilirler." hükmü yer almaktadır.

5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi ile de herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamlarına ilişkin düzenlemeler getirilmiştir.

5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre adi malullük ve vazife malullüğü aylığı alanların, anılan Kanunun mülga 98 inci maddesine uygun olarak yeniden memur kadrolarına atanmaları mümkün bulunmaktadır.
    Yukarıda yer verilen hükümler çerçevesinde, yeniden memurluğa dönmek isteyen emeklilerin, atanmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir.

bilmeden konuşmak sadece kendine zarar verir.

Söz ok gibidir; yaydan çıkıp hedefini vurmazsa dönen seni vurur (HzAli.)
    Konu ah.mithat tarafından değiştirilmiştir (06.04-2015 Saat 10:55 ). Gerekçe: ilave kanun maddesi

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tercih zamanı belli olur ne desek boş siz bildiginiz gibi yapın

sizin yazdıgınız normal ygs kpss yle memur alınabilir e- kpss den tercih yapamıyorlar kulavuz apaçık ortada

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12