Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bana kalırsa kafalarına göre takılabilmek ve adamına göre muamele yapabilmek için yoruma açık yazıyorlar bu mevzuatları

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Her yeni yönetmelik çıktığında sonuna "eski yönetmelik yürürlükten kalkmıştır" diye bir madde eklenir.

Kazanılan hak ile kazanılacak hak konusundaki ayrımda haklısın. Ama yukarıda yazdığım üzere, "xxx tarihinden önce alınan raporla geçerlidir" demediği için burada kazanılacak hakka dair bir sınır çizilmemiş oluyor.

Şöyle düşün: 30.3.2013 tarihli yönetmelik ile ondan bir önceki yönetmelik arasında bir tek kelime değişikliği bile yoktur. Buna rağmen eski yönetmelik "yürürlükten kaldırılmıştır" ve kimseye "eski raporla geçersizdir" denmez/denemez.

Bülent Bey madem eski ve yeni yönetmelikte tek kelime bile fark yok o zaman yeni yönetmeliği çıkarmaktaki amaç apaçık yeni tarihli rapor istemek olmuyor mu?
    Durduk yerde tekrar yönetmelik çıkarması çok anlamsız olmaz mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    936
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yok Mehmet. O değişikliğin nedeni "özürlü" kelimesi yerine "engelli" demekti. Birkaç küçük dekor daha vardı o kadar.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

hasaner;

yerleşen yerleşmiştir zaten ayrıca belli olmaz bi bakmışsın yerleşse bile yeniden isterler burası türkiye

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Yok Mehmet. O değişikliğin nedeni "özürlü" kelimesi yerine "engelli" demekti. Birkaç küçük dekor daha vardı o kadar.
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

ve

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

ikisinde de "özürlü" ifadesi kullanılmış.

@murat255 , forumda online olma ile yazıları okuma ve "bilgi" paylaşımı farklı konular sanırım yabancıyız konulara, yazdıklarımı görmemek için Profili: Christian - Engelliler.Biz Platformu bağlantısından "Yasaklı listesine ekle"'ye tıklarsanız yazdıklarımı görmezsiniz. Seviyem anca bu kadar, kusura bakmayın.

Neyse, kolay gelsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    936
    Verilen Beğeniler
    1.231

Doğrudur n0aX, özürlü-engelli kelimesinin yol açtığı değişiklik başka bir yönetmelikteymiş demek ki, yanlış anımsamışım. Ama söylediğim "hiç bir değişiklik yok" bilgisi doğrudur. Nitekim o değişikliği duyurduğumuz gün açılan başlıkta buna dair not da düşmüşüz:

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...rt-2013-a.html
    "Not: 14 Ocak 2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.
    Ne var mi yayınlanan bu yeni yönetmelikle 14 Ocak 2012 tarihli yönetmelik arasında -biz sakatlar açısından- hiç bir fark yok, her şey birebir aynı. Yönetmeliğin yenilenmesinin tek nedeni usule dairdir."

Bu tartışmayı ortaya çıkaran şey de aslında benzer. Yine usülden dolayı yapılan bir atıf maddesi kafa karıştırıyor o kadar. Ama netice benim dediğim gibidir.

Hangi oranın verileceğine dair cetvel 16 Aralık 2010 tarihinden bu yana değişmemiştir (bkz). Yani o tarihten bu yana verilen raporlar mutlaka geçerli sayılmalıdır.

Üye
    pyhimys47 Avatarı

Gerçek Adı
    aziz
    Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bugün ankarayı aradım ve bana söylenen şuydu..

30 03 2013'den önce alınan raporlar geçerlidir ama ekpss için öncesi ve oranı önemli olmamakla birlikte, kurumlar yeni yönetmeliğe göre atanan engellilerden rapor talep edebilir. bu tamamen kurumun talebine göredir... Biz tüm kurumlara yeni yönetmeliğin bilgisini verdik.

konuşma bu şekildeydi...

Üye
    HayrettinGuler Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin Güler
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporda tarihi eylül 2011 yerleştirillme ağustos 2014 o yüzden ben de bir sıkıntı çıkmadı. Sürekli ve ağır engelliydi %84 rapor problem yoktu. O yüzden her rapor olmıcak anlamı taşımıyor.

Üye
    gulay_06 Avatarı

Gerçek Adı
    gülay
    Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

şimdi ben tereddüt de kaldım nisanda atamalar olacak benim raporum 2010 sürekli istihdam kısmında şu işlerde çalışabilir şu işlerde çalışamaz diyor benimde raporumu yeniletmem gerekiyor mu 2014 de yerleşenlerden bazı kurumlar istememiş yeni rapor

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayda...
    konu uzamış ve karışmış....

1.eger oyle bir durum olsa...diyelim 7000 atama yapılacak busene..
    hepsınden yeniden rapor istenecek... (yuzde 90 roru 2013 öncesidir)
    mantıklımı?

2.saten ekpss girmek memurluk şartını saglamak için kazanılan
    ilk şartı saglamazmı bu kazanılmış hak değilmidir ..yani sınava girereken ki rapor lar gecerlidir.

3.mesela örnek kamuda işçisın yada özelde .çalıştın çabaladın ekps girdin hak kazandın ataman yapıldı.yeniden rapor istendi...rapor alamdın..e geri işede dönemedin.kaldın acıkta ..
    bu maduriyetleri kim nasıl giderecek.

4.zırt pır haksız yere ropor alınmadan bahsedenlere şunu demek lazım.
    sitenin tamamını okusunlar..genelde ben özürlüyüm rapor alamdım yada hakım yendi oranım düşük oldu diyenler in oranı yuzde 90 dır...
    öyle havadan rapor alarak yok hak yendi felen filan ayıp oluyor...
    yasa yonetmelık ve iş birlıkci doktorlar rapor almak isteyen lere zorluk cıkarıp tam tersi maduriyet oluşturma durumları coookkkkkk fazaladır...

5.rapor konusu oyle karmasık hale geldiki..surekl yonetmelık değiştirmemın sebebi...herkesi yeni rapor almaya zorlayıp haklarını kaspetmek.online kayıtaltına almak.eski raporları ayıtlamak amacı gudmektedir..

6. yeni rapor aldınız olmadı..başka haztaneye gitmek basvuru yapmak, yeni online sistemde imkansız hale getirilmiş tek cıkar yol olaral itiraz hakı tanınmıştır...itiraz edip prosodure başadıgınızda artık baska cıkış yolu kalmayarak ıkıncı itiraz olmadı hakem hastene .en son mahkemede hakınızı arama durumu nu saglnarak.sistem tamemen engelilerin aleyhine durum saglanmıştır..

oyle yok ben alamdım kafama gore baska hastaneye gıdıp tekrar alayım...

buna dayanarak bir projeksıyon yapalım....

ozelde işiyim..ekpss gırdım kazandım atamam yapıldı..kurum benden rapor istedi...??
    hastaneye gıttıgımde kayıt lıysan senın raporun var yenı rapar veremem der...

yada dıyelım baya esk i tarıhli hastane muracatın 1 ay.raporaldın 1 ay.oran vermedıler .itiraz.itiraz.hakem hastane ve bu raporun sana donusu 1-bir bucuk yıl..
    e.sen neyapacan buarada..taş mı yıyecen...dıeyelim sonuda aldın raporu..oh mis...1 ılsonra işemi başlıcan...
    yada mahkemelık oldun 4 yıl surdu..kazandın..seni memurluğa kım alacakl o saaten sonra

sonuc: rapor isterlermi...bence evet isterler (yönetmeliğe atfen)..ama adamına göre..
    kurumuna göre..
    şu anki durumda oyledir saten iett git kart almaya memur raporun eski der kart vermeye bilir..bu onun iş güzarlıgıdır...
    amaçda saten bu eger gerekires kulanmak için...
    ama mahkemeklik olsanız..siz kazanırsızınız..

çünkü emsal davalar emsal kararlar var.
    siz özürlü olma hakını o tarıhteki o yonetmeliğe göre almışsızın..

a) Engellilere verilecek sağlık kurulu raporlarına ilişkin 30/3/2013 tarihli ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun engelli sağlık kurulu raporu almış olmaları,

bu atıf ...
    mecburi bir atıfdır....resmi yazışma kuralıdır..
    orada eski yonetmelik tarihini yazmaz ki mecbur son yonetmeliği yazacak..
    kasıt saglık kurulu raporu olmalarını belirtmek.. tarih belirtma amacı yada aralıgı değildir..

yani kısaca özurlu saglık kurulu
    raporu olcak anlamı cıkar....hangi özurluk raporu denıncede mecbur tarıh olarak yenı olanı yazacak....

yeni tarıhlı yonetmeliğin içine girincede eskı tarıhlı raporların gecerli olduğu bolumu acıktır....

ama bunu memur aynı konuyu acan arkadas gıbı yorumlamya kalka bılır....
    yanlıstır...haksızdır...
    direk itıraz edıp hakınızı aramanız gerekır....
    korkamyın gerekırsede mahkamelık olun.. kzanırsınız...

öz:nekadar memur işguzarlıgına acık olsada..ben yenı rpor ısteyen kurumların azınlıkta olacagı kanatındeyım...oda ıtırazlarla cozulecektır...
    Konu rusa tarafından değiştirilmiştir (23.02-2015 Saat 10:44 ).

Üye
    ender 28 Avatarı

Gerçek Adı
    ender
    Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    00:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır arkadaşlar sakın raporunuzu değiştirmeyin raporunuz sürekli ise hiçbir sorun olmaz

Üye
    gulay_06 Avatarı

Gerçek Adı
    gülay
    Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

benim sürekli inşallah sorun olmaz

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

buda demekki gelin sizi yeniden heyete sokalim belkide iyesmistirsiniz elinnizdeki butun haklari alalim ve sizi saglama cikaralim anlamina geliyor

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

evet aldim yeniden hande hn %52 sürekli raporumu %48 2 yıllık verdiler birde sizler deneyim bakalim sonuc ne olacak buyrun

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet arkadaşlar. 2013 öncesi raporlarla alakalı devlet personel başkanlığından bilgi talep etmiştim 10 gün önce cevap geldi buyrun yorumlayın.
    İlgi: 12.02.2015 tarihli bilgi edinme talebiniz.
    İlgi talebiniz incelenmiştir.
    Söz konusu hususa ilişkin olarak, 30/3/2013 tarihli ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin 18 inci maddesinde; " Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez..." hükmüne yer verilmiştir. Öte yandan, 2014/2 EKPSS/KURA Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunun Başvuru genel ve özel şartları başlığı altında "İlgili kamu kurum ve kuruluşları gerek görülmesi halinde Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikin 10 uncu maddesi hükmüne göre yerleştirilen engelli adaylardan, atama işlemleri öncesinde çalıştırılamayacağı işlerin niteliği belirtilmeyenler ile sağlık kurulu raporlarında hasıl olan diğer tereddütleri gidermek amacıyla tekrar sağlık kurulu raporu talep edilebilecektir." ifadesine yer verilmiştir.
    Bu doğrultuda kamu kurum ve kuruluşlarının istidam ederken, gerekli hallerde ilgililerden yeniden özürlülük hali ile ilgili sağlık raporu talep edebilecekleri değerlendirilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.
    Devlet Personel Başkanlığı

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon