Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkan1999 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2010 yılında almış olduğum sürekli ibareli %47 engelli raporu ile vergi indirimine müracaat etmeme rağmen 2 farklı hakem hastanesine sevkim yapıldı. bu iki hastanede de oranlarım %33 ve %35 olarak belirlendi. Sorum şu 2010 yılında almış olduğum sürekli ibareli %47 raporum geçersiz sayılır mı? bu %47 raporumla EMSS ye başvuru yapabilirmiyim ? diyelimki yaptım ve atandım, daha sonra oranlarımın düşülmüş olduğunu öğrenen kurum memurluğuma son verir mi ? sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim (AYRICA YASAL MEVZUATLARINIDA YAZARSANIZ DAHA ÇOK SEVİNİRİM) Saugılarımla

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

malesf kurumlara atama yapılırken yeniden rapor talep edebiliyorlar özelliklede rapor tarihiniz eskiyse malum oranlarda düşürüldü dediğiniz gibi 47 raporla başvursanız atansanız bile kurum sizden rapor isticektir zaten şu durumda hakem hastanelerde oranı verdiğine göre sistemde yeni aldığınız rapor görünür yani olmaz sürekli raporlarıda kılıfına uydurup yenilemenizi talep ediyorlar bu şekilde forumda maalesef çok arkadaşımız mevcut yargı yolundan başka yol gözükmüyor maalesef size

Üye
    erkan1999 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasal mevzuat nedir bilen yokmu?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım yasal mevzuat dediğin normalde yukarda dediğim gibi işte sürekli ibareli raporlar değiştirilemez fakat bak sendende istemişler hakem hastanedende raporunu almışsın daha o raporun değişmez yapacağın tek şey yargı yoluna başvurmaktır

Üye
    erkan1999 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben diyorumki eski raporum var elimde emss ye başvuru yapabilirmiyim.? şartlardan biride rapor sunmak ve o rapor var elimde. yeni raporu değilde eskisini verebilirmiyim?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Başvurunuz kabul edilebilir hatta sınava da girebilirsiniz ancak sonrasında atama esnasında atandığınız kurum da yeni rapor isteyebilir bunu göz önünde bulundurarak başvurunuzu yapın

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

bende diyorumki müracattan önce sydv ye ön kayıt yaptırıyorsun burda senden yeni rapor isteyebilirler diyelimki istemediler ve o raporla sınava girdin ve atandın kurum mutlaka senden yeni rapor ister ve o kadar emeğin boşa gider atanamassın yazık olur onun için rapor oranını yükseltmen yani en az 40 yapman lazım hakem hastanedende olayın bitmiş şimdi yargıya başvurup eski raporunu yeniden isticeksin bu kadar

ayrıca sonradan aldığınız rapor her sistemde görünür kurum buna göz yummaz bişekilde ortaya çıkar

Üye
    erkan1999 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bir çok arkadaşım aynı durumda geçmiş ömss ile atandılar ve görevdeler hala. ee bu nasıl oluyor peki?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

memur olduktan sonramı raporlarını deiğiştirmişler öncemi memur olduktan sonra deiğişebilir

ayrıca burda oranda önemli mesela arkadaşların 40 tan aşağımı düşmüşler 40 tan aşağı düşenler zaten engelli sayılmıyor ama oranı 55 tir 40 düşmüştür olabilir

Üye
    erkan1999 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncesinde. onlarda eski raporlarını sunmuşlar diye biliyorum.zaten vergi indiriminde raporu kişiye vermiyorlar.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

ama elinizde bir rapor olması şart çünkü onunla müracat edeceksiniz benim bildiğim bunlar ama kesin bilgiyi bağlı bulunduğun sydv den yada ÖSYM den de öğrenebilirsin arkadaşım

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Sizin rapor oranınız vergi indirimi sebebiyle düşürülmüş sonrasında hakem hastaneye sevk edilmişsiniz yine düşürülmüş. Vergi indiriminden faydalanamıyorsunuz o halde, ancak bu demek değildir ki siz engelli değilsiniz.
    Elinizdeki raporunuzla elbette EKPSS'ye başvurabilirsiniz. Sarasota arkadaşımızın dediği de doğrudur, başvuru esnasında yeni rapor istenebilir ya da istenmedi sınava girdiniz kazandınız ve atamanızın yapılması için de atandığınız kurum rapor isteyebilir. Kısaca sınava başvuru esnasında yeni rapor istenmezse ve atanma esnasında da yeni rapor istenmezse sorun yok ancak istenirse ve oran % 40 altına düşerse zaten sınava da giremezsiniz girmiş kazanmış bile olsanız atamanız da yapılmaz.

Üye
    erkan1999 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki diyelim ki sınava girdim atamam da yapıldı ve eski raporum kale alınarak işe başladım. ilerde bu sıkıntı olur mu? yani derlermi ki senin oranın düşmüş, eski raporun iptal? ah bide atana bilsek atanmadan bu kadar telaş ettim bide atansam neler olacak acaba ayrıca sınav ne zaman olacak bilgisi olan varmı :/ hayal kurmaktan öldüm valla. ilerde pürüz çıksın istemiyorum. aylardır ders çalışıyorum bu iş için umudum yüksek ama inşallah sıkıntı çıkarmazlar.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

eğer kurum seni o halinle engelli olarak kabul ederse yani eski raporunu kabul ederse sıkıntı çıkmaz rapor oranın düşse bile işine devam edersin ama forumda okuduğum ve duyduğum kadarıyla hep yeni rapor istendi bu yılki ekpss de çünkü neden istendi rapor oranları çok düşürüldü ondan yani sen dedin ya 2012 de arkadaşlar girmişti diye girerler çünkü o zaman oranlar aynıydı değiştirilmemişti ama şimdi çok büyük oynamalar yapıldı yeni rapor istemelerinin bir sebebide bu bence ayrıca ekpss 2016 yılında nisan ayı gibi olabilir

Üye
    FATİH ÇAYLAK Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    20

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaslar osym 2015. Takvimin de. Ekpss tarihini göremedim? Busene yerlestirme olmayacakmi ?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon