Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 228 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yılda en az 1 kere atama yapılmak zorunda... yapılacak etkili bir eylemle 2. atamayı koparmak zor değil... o yıla ait atama ilk 3 ayında yapılırsa o yılın ikinci 6 ayı içinde 2. atama yaptırmak daha kolay olur ancak engellilerin birlik olup güçlü bir ses çıkarması çok zor.. son süreçlerde bunu gördük..

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ekpss ile atanan öğretmenlerınde puanlarını açıklamıyor sanırım ösym yoksa benmı bulamadım

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli öğretmen atamasını ÖSYM değil MEB yapıyor.. puan istatistikleri yayınlanmadı...

Bakanlık tarafından, taban puanı minimum EKPSS'den 70,93254 olan atamalarda 42 dalda öğretmen görevlendirildi
    Engelliler Sitesi - Atanan 400 engelli öğretmenin branş dağılımları

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

..bu bılgılerı bılıyorumda çokta yardımcı olan açıklamalar değil bence ayrıntılı olsaydı daha ıyı olurdu ben felsefe mesela 9 kişi olmış ama kaç puanla almış bu önemli endüşük kaçla almış.. paylaşım eksikliği olduğu için birçok öğretmen arkadaşım memurluk seçiyor acıkta kalmamak adına hem istediği gibi atama görmemiş oluyor hemde bır memurıyet seçecek arkadaşın hakkına girmiş oluyor haksızmıyım keşke tam olarak açıklasalar. İnsanlarda ona göre bir tahminde bulunup ona göre tercih yapsalar

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

2 cı atama olcaktır sınava gıren kardeslerımız ıcın alım ınsallah cok fazla olur ama kura alımları olurmu allah bılır gecen 240 kısı aldılar kuradan bu sefer 100 kısı alsalar ıyıdır

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elbette istatistikler yayınlanmalı.. gerek ekpss sıralamaları, öğretmen alım istatistikleri... başvurup atanamayan 254 kişi var.. tercihte bulunmayan da 100 kşi olsa, 2015-2016da engelli öğretmen alımı olması kaçınılmaz...

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dünya Engelliler Günü’nde bile karşılarına engel çıkardılar. Yeterli kadro açılmadığı için atanamayan engelliler, EKPSS 2015 kadrolarının yüksek olması için Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmek istediler. Ancak, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ının yoğun programı nedeniyle görüşemediler.

Ataması yapılmayan engelliler Dünya Engelliler Günü’nde Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmek istedi. Tek arzuları, bir an önce engellilere uygun, EKPSS 2015 atamalarında yüksek kadro açılması ve atama bekleyen binlerce engelliye, kanun gereği hakkı olan iş imkanının sağlanması.

Bunun için ilk olarak Başbakanlık'ın kapısını çalmak istediler. Ancak, bırakın içeri girmeyi kapıyı bile çalamadılar.
    Atanmayan engelliler adına konuşan Murat Öztürk, Ocak ve Temmuz ayında atama beklediklerini belirtti.
    Engelli istihdamı oranın yüzde 8 olması gerektiğini hatırlatan Öztürk, İŞKUR'un engelli yurttaşlara sorun çıkardığını söyledi.
    Bir engelli annesi de “Kızımın bakıma değil işe ihtiyacı var kadro açılmasını istiyoruz” dedi.
    Engelliler daha sonra da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gittiler. Ancak burada da hedeflerine ulaşamadılar.

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ile yapılan daha önceki görüşmelerde, en geç 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne kadar, atama bekleyen binlerce engelliyi rahatlatan bir açıklama yapılacağı söylenmişti. Ama malesef beklenen açıklama bir türlü gelmedi.

Atama bekleyen yaklaşık 120 bin engelli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, günün anlam ve önemine binaen sabahtan akşama kadar, 2015 alımları ile ilgili müjdeli bir haber verilir umuduyla, televizyon ve internet başında beklediler. Ancak, ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakan, ne Devlet Personel Başkanı ne de Aile Bakanı, hiçbirinden böyle bir müjde gelmedi. Yetkililer, bilindik kalıplaşmış sosyal mesajlar dışında bir bilgi vermedi.

Onbinlerce engelli, bu anlamlı günde büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Engelliler Sitesi - Dünya Engelliler Günü

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

başkada bişe beklenemezdi zaten

Üye
    gulay_06 Avatarı

Gerçek Adı
    gülay
    Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

2015 de seçimden önce Martta atama olur diye düşünüyorum, ben salı günü meclise gittim ,başbakan atama için bir şey söylemedi ama konfederasyon başkanı Turhan İçli konuşma yaptı başbakanın yanında , ''Ocakta ve Martta ikinci bir atamanın olmasını talep etti ve Faruk çeliğe de seslendi .Umarım bu talebi gayeye alırlar....

Üye
    TerraCotta Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir şey dikkatimi çekti. Yanlışsam düzeltin 2012 ÖMSS sonrası bir atama yapıldı, 2013'te bir atama yapıldı ve son olarak 2014'te 2012 ÖMSS alakalı bir atama yapıldı. Sadece bu üç atama var. Merak ettiğim şu; İlk iki atamada ortaöğretimde memur kadrosu açılmış. 2014'te yani üçüncü atamada sadece hizmetli kadrosu açılmış ortaoğretimde. Şimdi ben 2014 EKPSS'de 81,2 aldım. Gerçekçi konuşmak gerekirse ikinci atamalarda memur kadrosunun minimum seviyesinin 83-82 puan olacağı kanaatindeyim. Ve üçüncü atamalara kaldım diyeyim, memur kadrosu olmayacak mı üçüncü atamalarda? (tabii ki memur açığına göre kadro açılır. Üçüncü atamada da memur alımı yapılabilme ihtimali var bunda hemfikirim. Fakat 2012'de yapılan sınavın üçüncü atamasında sadece hizmetli kadrosu mevcut ortaoğretimde, açıkcası bu noktada kafam karıştı.)

Bu konuda bir şey söylemek isteyen buyursun.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

3 cü atamada memur kadrosu verirler

Üye
    karanlik872 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha 1 . atamadan yerleşemeyen arkadaşlar var. ben mesala sincan adliyesine evraklarımı vereli 77 gün oldu hala iş başı yapamadım. çok hantal bir devletimiz var arkadaşlar.Araya birilerini sokmazsanız işlemleriniz için kişilerin keyiflerinin gelmesini bekliyorsunuz.
    şu hatırlatmayı da yapim
    engelli raporunuzunun arka kısmında alınış amacı yazıyor. orda mutlaka istihdam kısmı evet olmalı

çalışamayacak işler niteliği kısmını doldurtmalısınız

Üye
    esma82 Avatarı

Gerçek Adı
    esma ışık
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk ıkıde herkes memurluk tercihi yapıyor haklı olarak kımse hızmetli kadrosu ıstemıyor 3. yede hizmetli kadroları da dolsun, yada yerleşim olsun dıye memurluk açmıyorlar bence ..birilerininde bu işi yapması gerek sonuçta ihtiyacı bu şekilde kapatmaya çalışıyor olabılırler benim fikrim bu yönde..

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha 1 . atamadan yerleşemeyen arkadaşlar var. ben mesala sincan adliyesine evraklarımı vereli 77 gün oldu hala iş başı yapamadım. çok hantal bir devletimiz var arkadaşlar.Araya birilerini sokmazsanız işlemleriniz için kişilerin keyiflerinin gelmesini bekliyorsunuz.
    şu hatırlatmayı da yapim
    engelli raporunuzunun arka kısmında alınış amacı yazıyor. orda mutlaka istihdam kısmı evet olmalı

çalışamayacak işler niteliği kısmını doldurtmalısınız

Arkadaşlar arkadaşın söylediği doğru mu?
    Benim raporumun arkasında sadece Özürlü Kimlik Kartı Evet olarak işaretli. Diğerlerinde Değerlendirilmedi işaretli.. Özür grubumda Ortopedik.. Benim raporumun bana eksisi olur mu? %49 oranımda. Çalıştırılamayacağı İşlerin Niteliği : İki elini birlikte kullanmasını gerektiren işlerde çalışamaz.

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖMSS ile 2014'te 3. atama olmayacaktı.. eylem yapıldı, atama yapılmaya karar verildi ve alelacele kadro açıldı. malum en çok açık olan kurum MEB sadece hizmetli kadrosu açarak kadro sözü yerine getirilmiş oldu.. EKPSS mevzuatı gereği her yıl en az 1 atama olacak. nisan 2016'da EKPSS yapılacağı için, 2014-2015te 3. atama yapılacağı net değil. bu ancak yüksek sesli bir tepkiyle olabilir ancak... açılacak kadrolar hakkında da yorum yapmak anlamsız...

Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon