Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar bir ekpss furyasıdır gidiyor girdik 69 puan aldik atanamadik ama problem bu degil problem ösym nin engel grubu belirlemelerinde nasıl bir strateji uyguluyor
    ben size soruyorum % 80 engelli şizofren hastasını zihinsel grubuna almiyor normal ortapedik engelliye ne soruyorsa o sorulari şizofrenlerede soruyor bu bir yanlişlik değilmi bu yanlişligi düzeltmesi için ösym ne yapmak lazım yada doğrumu yanlişmi olduguna bu işin kim karar veriyor ben böyle saçmalık görmedim şizofrenler için ruhsal duygusal diye bir engelli sınıfı ayrılmış ama sorular ayrılmamış bence ruhsal duygusal engel grubu için farklı soru grubunun hazırlanması gerekiyor katılırmısınız benim düşüncelerime bimere yazmalımıyım bu konuyu veya mahkemeye başvurmalımıyım

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

O gruplanma sistemi hakkında bilgim yok manesef. Ama dedin gibi bişi varsa bu büyük bir terbiyesizliktir...

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

bimere yaz bazı şizofreni arkadaşlar zihinselden girdiler burda forumda okudum benimde raporum % 80 şizofreni

zihinselden girmemiz gerekti bizim kunta

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zihinsel grubundan sinava giren arkadaşlardan RAM 'dan ayrıca bir rapor daha isteniyor olması lazim. Rehberlik araştırma merkezine müracaat edip konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusura bakmayin ben sizinle ayni gorusu paylasmiyorum.

OSYM'nin degil, TR'deki engel kategorilerinin nasil belirlendigini dahi anlamiyorum.

Psikolojik hastaliklari engellilik olarak degil hastalik olarak goruyorum. - ki isterseniz bu konuda istediginiz yabanci ulke ornegini de alin onunuze bahsettiginiz durumlar ENGEL degil HASTAliktir. Gidin alin istediginiz bir yabanci ulkede sizofren/bipolar raporu, yapilacak ilk sey bir klinige kapatilmaniz ve tedavi gormeniz olacaktir ve raporunuzda "sayko" raporu yer alır.

Kaldi ki iste calisiyor olmak bir kenara, yasadigim ulke olan Rusya'dan ornek vereyim, gayrimenkul sahibi olmaniz / arac - ehliyet almaniz / cocuk velayeti almaniz mumkun degildir. Cunku "sayko" sunuz. Cok afedersiniz, "manyak"siniz, ne yapacaginiz belli degil, hic bir isveren de size is vermeyecektir. Devletin de tek verecegi iş durumu da, yanınıza iki kisi daha verip yollari supurmeniz. Yan komsumuz gidip boyle bir rapor aldi, aylik 150tl ye calisiyor. Senenin 6-8 ayini klinikte geciriyor.

"Normal ortapedik" demissiniz. Siz yuruyemeyen bir insanin hissettiklerini nereden anlarsiniz? Herkese kendi hastaligi "cok agir" gelir.

Dilerim en kisa surede Avrupa ve Amerika'daki engellilik kriterleri Turkiye'de de uygulanir da bu kepazelige son verilir.

Üye
    çağlar57 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus çağlar
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim manyaklık başka şizofren olmak başka bi adam manyaksa manyaktır. pekı yuruyemeyen bır ınsan şizofrenın hıssettıklerını nerden hıssedecek???? hiç yoktan aklı başında ılaç kullanmadan kendını kontrol edıyor ya buna ne demelı ???? şizofrenıde engeldır bir şizofren ilaç kullanmasa hayattan kopmuş demektır ama yuruyemeyen biri aynı deyıl!!!! ruslar insan olsa bıkere çeçenıstanda katlıyam yapmazlardı ne beklenır bu adamlardan uyguladıklarından ????

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çağlar57;

Dostum boyle bir cevap mi var? Tedavi edilebilen bir hastalik olarak goruluyor duygusal hastaliklar diyorum, bu nedenle ayricalik taninan "engelli" statusunde bulundurulmuyor diyorum. Fiziksel engelli raporlari suresiz verilirken ciddi anlamda psikolojik dengesizliklere dahi sureli raporlar veriyor bunu da goz onunde bulundurarak kiyaslama yap.

Kendin diyorsun, "ilacini almadan kendini kontrol edemez" diyerek , isverenin surekli ilac kontrolu yapmasi demek bu, calisanlari ile problem yasamamak icin.

Sen boyle "onlar insan olsa" diye zirvalarsan, tokat gibi vurmazlar mi adamin suratina Dersim katliamini, Ermeni Soykirimini, Madımak'ı ?
    Konu Christian tarafından değiştirilmiştir (14.09-2014 Saat 12:28 ). Gerekçe: Mesajim degismis durduk yerde, ne alttaki zirvalama degismis ne ustteki. buyrun.

Üye
    çağlar57 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus çağlar
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım raporum süresız o ne olacak ozaman??? şizoafektiff bozukluk,adam kas hastası yuruyemıyor ozaman oda hasta sayılır engellı sayılmaz senın demene göre..saçma sapan konuşuyosun ne ermenı katlıyamı öyle bişi yok hepsi trende öldü onların bu vatan kolay kazanılmadı sen yetkılılerden dahamı ıyı bılıyorsun engellı sıtatusune gırıp gırmedıgını

sen ne dersen de süresiz şizofren oln kısı engellıdır devlet bunu böyle belırlemiş nekadar konuşsanda boş

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benımde panık atak depresyon hastalıgım var oda zihinsel kategorısınemı gırer sınava gırsem o kategorıdenmı gircem

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaslar paranoyaklık yapmayalım konumuz şizofreni bir engel mi veya hastalıkmı konumuz bu değil
    konumuz ekpps de şizofrenler zihinsel denmi girmeliler ruhsal duygusaldanmi beni ruhsal duygusaldan aldilar ve diger engel gruplari ile aynı sorulari sordular bu doğrumu diger şizofrenler zihinseldenmi girdiler doğru olan hangisi eger doğru olan şizofrenlerin ruhsal duygusaldan girmesiyse ruhsal duygusal grubunun diger gruplarla bir tutulup aynı soruları sorması normalmi konumuz bunlar konunun dışına sapmadan yanıtlarınız var ise beklerim

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

zihinsel engellılerın soruları cok basıt ılk okul derecesınde soru soruyorlar tabı adam 95 puan ceker

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

aynen öyle biz zihinsel den girmedik ruhsal duygusal dan girdik ama şizofren olup zihinsel den girenler tercih e yerleştirilseler dahi atamada kapının onune konulmasi gerekir

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

tmamda benım raporda zıhınsel yazıyor bızımde zıhınselden gırmemız gerekmıyormu ya engellı adı uzerınde hepsıne aynı derecede soru sorulması lazım

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

rapordaki teşhis şizofren ise zihinsel yazmaz ruhsal duygusal yazar şiofren değilse bilemiyorum

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benım siofren degıl depresyon panık atak raporumda zıhınsel yazıyor

Sayfa 1 / 2 12 SonSon