Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eğer 2.atamada da alım bu şekilde olursa düz memurluk 86'dan hizmetli ise 83'ten aşağıya inmez. Şimdiden algı operasyonu yapmalıyız arkadaşlar. Şu foruma giren kişi sayısına bakıyorum da çoğu ortaöğretimli. Bu kişilerin birlik olması lazım. Gerekirse Ankara'ya gitmesi lazım. Lise (Organize Olalım) - Memurlar.Net - Forum

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Harçlar kaldırıldı sağlık raporunla doğru dürüst harçta ödemeyeceksin, Açıköğretimden 2 yıllık veya 4 yıllık başarılı olabileceğin bir bölüm bitirsenize, Dışarıda 500-600 bin üniversiteli lisans mezunu işsizken zorla lise mezunu olarak diretmene anlam veremiyorum ha sağlık durumun çok ağır olur o ayri ki bence o durumdaki arkadaşların tespit edilip bu memur maaşlarının işe gelmeden bağlanması gerekir çünkü boyundan aşağası tutmayan arkadaşlar var. Neyse bence sağlık durumu kendi işini kendi görebilecek arkadaşların açıktan üniversite okuması gerekir.

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Engelsizbiz;
    Eğer söyledikleriniz bana yönelikse ben zaten şu an lisans okuyorum. Öğretmen olacağım. Bilmem kaç yıl önce liseden mezun olmuş bir kimseye ''oku'' demek gerçekten çok kolay. Adam evini geçindiriyor, çocuğuna bakmaya uğraşıyor, baba parası yemiyor. Ona ''oku'' demek kolay geliyor bize de. Ağır sakat olan kimseler için dediğinize katılıyorum. Fakat diğer konuyu bence kendinize göre değerlendiriyorsunuz.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Mühendis çalışanım ve okumakla sorunumda yok. Kendime göre değerlendirmek ?

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Engelsizbiz;

Diyorsunuz ya lise mezunları ''okusun'' daha iyi yerlere gelebilirler, imkanları saymışsınız bir sürü. Bu işte kendine göre mi, yoksa çoocuğuna, evine bakmaya uğraşan bir babaya göre mi değerlendirmedir?

Üye
    osmanq Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    31.03-2017
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    12

Açık öğretimden önlisans ve lisans isletme muhasabe gibi bölümleri okursaniz atanmaniz daha rahat olacaktir

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ne istiyorsunuz anlamadım ihtiyacı çok olanmı yoksa hak edenmi işe alınmalı eğe işler ihtiyaca göre verilecekse üniversite bitiren adam eşşekmi yıllarca okumuş yada maddi gücünü elde ettikten sonra evlenmek isteyen kişinin bu mantıklı tutumu aptallıkmı oluyor isterseniz sınavıda kaldırsınlar herkes gelir gider belgesi getirsin kime daha çok para lazımsa o işe alınsın

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

demirc;
    Sizin gibi düşünen birine savunma bile yapmam. ''siz, biz'' olarak ayrıştırma yapıyorsunuz resmen.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ülkede işsizlik yüzünden normal bir aile kurup Baba olamayan bir sürü azımsanamayacak kadar çok insan var ama siz sanki hepsi aile geçindiriyormuş, Hepsi babaymış gibi kendinize göre ) değerlendiriyorsunuz. (Sanırım Eşinizi düşünerek) Sizde haklısınız herkes kendine göre değerlendirebilir ama önemli olan genel ortalamadır ve bu ülkede işssizlik yüzünden yuva kuramayan nesiller yetişmektedir. Hoş işe girsede geçinmesi ayrı bir problem neyse fazla söylenecek birşey yok.
    Varsada sorumluları bilir.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

laf cambazlığı yapmayı bırakın iş ihtiyaç sahibine değil başvuranlar arasında en fazla hak edene verilir yok öyle ben okuyamadım kader utansın ne yapayım ellerinden öper ikide bebem var diğerlerinin hakkı yenmiş önemli değil benim işe ihtiyacım var safsatalarıyla kimse size iş vermez ihtiyaç sahipliği diye meslek yok her lafada siz biz ayrımı yapıyorsunuz demekte alışkanlık olmuş sıkıştığınız yerde hemen ayrımcılık safsatasına başlamayın size ne dememi istersiniz kadın desem bu seferde kadın erkek ayrımı dersiniz sen desem ne bu samimiyet dersiniz lise mezunu desem sınıf ayrımcısı dersiniz pardon ama size ne diye hitap edeyim ki ayrımcılık olmasın

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Engelsizbiz;

Ben henüz üniversite öğrencisiyim, 3.sınıf. Siz nasıl ki genel ortalamaya bakarak, ''genel'' bir işsizlik değerlendirmesi yapabiliyorsanız, ben de pek tabii lise mezunu kimseler için ''neredeyse hepsi ev geçindirmeye çalışıyor, çocuk büyütüyor'' deme hakkına sahibim. Hani, genel ortalamadan dem vuruyorsunuz ya.

demirc;

aynen.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Ortalamaya dayalı ne sen konuşma hakkına sahipsin nede ben sahibim. Devlet istatistik kurumunun istatistik çıkarması gerekir ve onun üzerinden konuşulur, Onun haricinde senin söylediğinde toplumun içinden bir örnek, Benim söylediğimde bir örnek, Örneklerle devlet çalışmaz somut verilere dayandırılır ve bunu yapması gerekende Devlet İstatistik Kurumudur ama şunu söyleyebilirim ben bir sürü genç işsiz görüyorum çevremde bundan dolayıda bu örneği kullandım genel olarak işssiz olduklarından hayatı erteleyen insanlar var gördüğüm kadarıyla.

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

her engellinin üniv okumasını bu kadar kolay görmek engelli olmayanlar insanların bile düşünemeyeceği bir şey aynı kitaptan aynı şeylere çalışılarak önlisanstan 78 ile atanan ve orta öğretimden 87 ile 90 ile atanamayanlar da varken hak etmekten ve adaletten bahsedilemez engelliler için yapılan bir sınav ile ilgili engelli yaşamlarından bi haber insanlarla polemiğe girmek ise sonuçsuz ve anlamsız olur. insanlar kendi alımları konusunda fazla alım için uğraşmak ve genel açılan konulardada birlik olmak varken kendisi gibi haksızlığa uğrayan insanlarla uğraşıyorlar çok yazık...
    Konu ka_rakartal tarafından değiştirilmiştir (12.09-2014 Saat 19:50 ).

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İki üniversite bıraktım, sırf okula gidip gelmek ve imkanlar zor olduğu için. Ortopedik engelliyim, sonradan gelen bir engel. Ancak üniversite okumama mani oldu. Engel durumu ağır olan insanlara söylenecek laf değil, keyfi okumuyormuş gibi. Elimden geleni yapıp 85 küsür puan alabildim. Okusun diyen arkadaşlara söylüyorum bunları:

iyi de isler oyle olmuyor iste - Ortaöğretimler organize olmalı!

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pardon bu sınava girenler zaten engelliler değilmi bu yarış engelilerle engelsizler arasındamı yapılıyor beim gibi ağır engeliler zaten çalışamaz onları ayrı tutmak lazım geride kalanlar içinde eğitimini zor şartlar altında tamalayanlarla orta öğrenim mezunlarını nasıl bir tutacağız bir baçağı olmayıp üniversite bitiren adamın hakkı ne olacak bu sadaka değilki ihtiyacı olana verilsin başka bir engellinin hakkını kişisel menfaatiniz için gasp etmek hakmıdır

Sayfa 1 / 3 123 SonSon