Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güzel kardeşim kim dedi ki onlar atanmasın diye? Tabii ki emeklerinin karşılığını almalılar ama okuyamayanlara da bir çözüm bulunmalı.

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Penthesilea Mesajı Gör
    Güzel kardeşim kim dedi ki onlar atanmasın diye? Tabii ki emeklerinin karşılığını almalılar ama okuyamayanlara da bir çözüm bulunmalı.
    bu konu açılırkende daha sonra da kimse diğerlerinin kadrosu alınsın orta öğretime eklensin demedi sadece kadro artsın denildi ama onlar kendileri ile ilgili olmayan konuya gelip muhalefet oluyorlar sizi az alsınlar bizi çok alsınlar diyecekler nerdeyse ama dedim ya böyle insanlarla tartışmak sonuçsuz ve alamsız olur söylenen hiç bir şeyi anlayamıyorlar sınav stresi başlarına vurmuş sanırım.

penthesile ve cennetgülsevdi arkadaşlar konuyu gereksiz şeylerden daha önemli ana başlığına geri getirmek istiyorum twitterdan facebooktan vs sürekli gündeme getirelim kadrolar artması için sizce başka neler yapabiliriz ?

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ka_rakartal Mesajı Gör
    bu konu açılırkende daha sonra da kimse diğerlerinin kadrosu alınsın orta öğretime eklensin demedi sadece kadro artsın denildi ama onlar kendileri ile ilgili olmayan konuya gelip muhalefet oluyorlar sizi az alsınlar bizi çok alsınlar diyecekler nerdeyse ama dedim ya böyle insanlarla tartışmak sonuçsuz ve alamsız olur söylenen hiç bir şeyi anlayamıyorlar sınav stresi başlarına vurmuş sanırım.

penthesile ve cennetgülsevdi arkadaşlar konuyu gereksiz şeylerden daha önemli ana başlığına geri getirmek istiyorum twitterdan facebooktan vs sürekli gündeme getirelim kadrolar artması için sizce başka neler yapabiliriz ?
    Birlikte hareket edersek çok kolay olur bence. Gidip 4 kişi kadroları artırabiliyorsa 50 kişi -bakın ibreyi ne kadar az tutuyorum- çok rahatlıkla kadroları istediğimiz seviyeye çekebilir. Seçim olması bizim lehimize bir durum. Bizler, genelde sandık ürünü olarak kullanıldığımız için oyunu kurallarına göre oynamalıyız. Bu iş internet üzerinden halledilecek bir mesele değil. Fiilen bir şeyler yapmalıyız. Hemen harala gürele gidelim eylem yapalım demiyorum. Önce ortalık biraz rahatlamalı, atanan arkadaşlar ilk maaşları ceplerine koymalı İşte, sizin dediğiniz olay; Facebook, twitter olayına ise şimdiden başlanmalı. Bu algılarında, bizim memnuniyetsizliğimizi oluşturacak. Fakat fiilen bir şey yapılmadan sadece internet üzerinden bir şey elde edemeyiz. Ben böyle düşünüyorum

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sneyper Mesajı Gör
    arkadaşlar ben foruma yeni katıldım, şunu merak ediyorum sınavda sorulan sorular (orta öğretim ve üniversite mezun iki yıllık veya 4 yıllık) aynımıydı? farklımıydı? bilen varmı merak ettim
    evet farklıydı sorular

Üye
    ka_rakartal Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cennetgülsevdi Mesajı Gör
    Birlikte hareket edersek çok kolay olur bence. Gidip 4 kişi kadroları artırabiliyorsa 50 kişi -bakın ibreyi ne kadar az tutuyorum- çok rahatlıkla kadroları istediğimiz seviyeye çekebilir. Seçim olması bizim lehimize bir durum. Bizler, genelde sandık ürünü olarak kullanıldığımız için oyunu kurallarına göre oynamalıyız. Bu iş internet üzerinden halledilecek bir mesele değil. Fiilen bir şeyler yapmalıyız. Hemen harala gürele gidelim eylem yapalım demiyorum. Önce ortalık biraz rahatlamalı, atanan arkadaşlar ilk maaşları ceplerine koymalı İşte, sizin dediğiniz olay; Facebook, twitter olayına ise şimdiden başlanmalı. Bu algılarında, bizim memnuniyetsizliğimizi oluşturacak. Fakat fiilen bir şey yapılmadan sadece internet üzerinden bir şey elde edemeyiz. Ben böyle düşünüyorum
    bende aynen böyle düşünüyorum eylem vs için çok erken ama memnuniyetsizliği belli etmeliyiz konuyu sıcak tutmalıyız daha sonrada ne gerikiyorsa yapmalıyız

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cennetgülsevdi Mesajı Gör
    Ben henüz üniversite öğrencisiyim, 3.sınıf.
    aynı katagoride sınava giren, aynı soruları cevaplayan arkadaşların en iyileri elbette kazanacaktır.
    kazanana farklı, kazanmayana farklı soru sorulmadı.
    burada. kazanamayan arkadaşların düşünmesi gerekiyor ben niye kazanamadım diye.
    acaba kazananlar kadar emek verdinizmi bu sınavlara?
    onlar kadar başarılı niye olamadık diye düşündünüzmü ?

bir arkadaşımızda üni. 3 sınıfta olduğu halde.
    liselilerle imtihana giriyor,
    zaten 3-0 önde girmişin sınava
    lise seviyesindeki soruları yanıtlayamıyor, veya yeteri kadar yanıtlayamıyorsun.

sonrasındada eylem yapalım diyorsun.

bence sen hakkın olmayan bir sınava girmiştin zaten.

eğer kazansaydın.
    evinden çıkamayıp liseyi dışarıdan bitiren arkadaşların hakkı kalırdı sende.

kazanan herkesi kutluyorum.
    kazanamayan arkadaşlarada sonraki hayatlarında ve sınavlarında tüm dileklerimle başarılar diliyorum.

esenlikle kalın.
    Konu yelpaze tarafından değiştirilmiştir (13.09-2014 Saat 08:08 ).

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı arkadaşların yorumlarına katılıyorum önümüzdeki atamalardaki sayıyı daha da yukarıya çekmek için eyleme daha fazla engelli kardeşlerimiz katılmalı yoksa Bimer'e mail atmak, DPB'e mail atmak, Çalışma Bakanlığına mail atmak yada Başbakanlığa veya Cumhurbaşkanlığına mail atma maalesef bir işe yaramıyor bizzat kendim onlarca mail attım bir şey değişti mi yok, o yüzden diyorum ki 2. atamalardan önce 4 kişiyle 5 kişiyle değil de 50 yada 100 kişiyle eylem yapmamız lazım siz istediğiniz kadar facebook'ta, twitter'da, diğer sosyal medyalarda istediğiniz kadar sitem edin sonuç boş...

Üye
    vatan55 Avatarı

Gerçek Adı
    seyfi
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

sevgili arkadaşlar hep sözde kalıyor..belki eylem yapıldığında ciddi manada gelememesi için engel olabilir..ya kardeşim eylemin yapıldığı il olan ankarada ikamet eden engelli kardeşlerimiz dahi yapılan eyleme iştirak etmediler. EKPSS 1. ATAMA LİSE MEZUNLARI İÇİN HÜSRAN OLMUŞTUR..Bi şeklde 2. atama döneminde lise kadrosunu artırmalıyız.kulağımızın üstüne yatarsak bizler yine atanamayız..lütfen gerekli olan yerlere mail atalım,twet atalım..bimere yazalım...akime yazalım kısacası boş durmayalım...

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TBMM'ye dilekçe yazalım, oylayalım. Milletvekillerinin meclis mail adreslerine de yazalım. Ben birkaçına yazmıştım da yalnızca Şafak Pavey cevap verdi. O da mecliste pek bi güçleri olmadığını, AKP vekillerinin onları düşman gibi gördüğünü söyledi. AKP vekillerini sıkıştıralım, çünkü diğer partililerin önergelerini kabul etmiyorlar bile. Her gün mail atalım topluca. AKP'lilerin borusu ötüyor.

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Sizlere katılıyorum. Engelliler Konfederasyonu da bu işte bizlere yardımcı olacaktır. Turhan İçli, açıklamalarında lise için uğraşacakları söylemişti. Bu yüzden, bence ilk önce Turhan İçli ile bağlantıya geçmeliyiz. İnternet üzerinden ona çok rahat ulaşabiliriz.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

şafak pavey size cevap vermemiş topu taca atmış mecliste gücü olmayabilir lakin istese medya aracılığıyla yapacağı açıklamalarla sizin 50 kişiyi bulamadığınız eylemi binlerce kişiyle yapar akp, chp, mhp hepsi aynı halt sürekli birbirleriyle paslaşıyor golüde hep vatandaş yiyor kadroların çoğaltılmasına gelince türkiyede toplam 2,200,000 memur var buna karşın 10.000.000 engelli var tüm memurları işten kovup engellileri alsanızda kadrolar yetersiz kalır kadrolar artırılsın derken ülkenin memur sayısını ve ortalama bir memurun 30 yıl görev yaptığınıda hesaba katın meb ve sağlık bakanlığı dışında memur alımları emeklilik yaşının artırılmasından dolayı bir önceki yıl görevden ayrılanların yarısını geçmez kendi gerçekçiliğinizle ülkenin gerçekleri uyuşmuyor sizin istemenizle bir koltuğa iki memur atanmaz

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2.atamada hizmetli puanlarinin 83 e dusecegini sanmiyorum.Neden derseniz yanilabilirim kendimce bir hesaplama yaptim.Puanim 83 küsür ve (26..) siradayim..Lise atanan paunlarina baktim.Benim saydigim ortalama (bundan yuksekte olabilir) 380'e yakın kisi benden dusuk alip atananlar.1383 Kisi atanmis 1383-380=1003 26.. siradayim cıkartgimda hemen hemen sıralamam 1500 fln.Eger bu seferde 1400 civari alim olursa yine 400-500 kiside nitelik kadrolarindan dolayi benden dusuk puanla yerleseceginden cok zor.. 3 atamada olabilir dusuncesindeyim..

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bence kendi işini kendi görebilen arkadaşlar engel durumları ağır değilse üniversiteye devam etmeli sonuçta söylediğim açıktan üniversite okumak ben tekerlekli sandalyeyle okula gidin demiyorum ki işinize gelmiyorsa ben ne yapayım okuyamayacak durumda olanlar zaten devam etmez, Konuyu oraya buraya çekiştirmenin alemi yok. Zorlada kimseyi okutamayacağına göre isteyen okur, İstemeyen okumaz.

Üye
    cennetgülsevdi Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kolera23 Mesajı Gör
    Ben 2.atamada hizmetli puanlarinin 83 e dusecegini sanmiyorum.Neden derseniz yanilabilirim kendimce bir hesaplama yaptim.Puanim 83 küsür ve (26..) siradayim..Lise atanan paunlarina baktim.Benim saydigim ortalama (bundan yuksekte olabilir) 380'e yakın kisi benden dusuk alip atananlar.1383 Kisi atanmis 1383-380=1003 26.. siradayim cıkartgimda hemen hemen sıralamam 1500 fln.Eger bu seferde 1400 civari alim olursa yine 400-500 kiside nitelik kadrolarindan dolayi benden dusuk puanla yerleseceginden cok zor.. 3 atamada olabilir dusuncesindeyim..
    Haklısınız, ben kabaca hesaplayıp öyle söyledim. İyi ihtimali düşünmeliyiz vevelimizden geleni yapmalıyız.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Engelsizbiz Mesajı Gör
    Bence kendi işini kendi görebilen arkadaşlar engel durumları ağır değilse üniversiteye devam etmeli sonuçta söylediğim açıktan üniversite okumak ben tekerlekli sandalyeyle okula gidin demiyorum ki işinize gelmiyorsa ben ne yapayım okuyamayacak durumda olanlar zaten devam etmez, Konuyu oraya buraya çekiştirmenin alemi yok. Zorlada kimseyi okutamayacağına göre isteyen okur, İstemeyen okumaz.
    Haklısınız, konu çok saptı. Siz de tartışma oluşturabilecek mesajlar atmayın lütfen. Konu kapansın. Olur mu

Üye
    Penthesilea Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ciddi bir plan yapıp o doğrultuda hareket edebilirsek eğer elimizden geldiği kadar artırabiliriz kadroları. Önümüzdeki hafta içi bir dilekçe ve mail örneği hazırlayacağım. Dilekçeyi TBMM Dilekçe Komisyonuna atarız. Maili de herkes kendine göre düzenleyerek vekillerin mail adresine atabilir. Tüm vekillere atarız. Baktık olmuyo eylemimizi yaparız, bildirimizi yayınlarız. Hatta eylemi sosyal medyada da duyurabilirsek duyarlı bireylerin de katılımı sayesinde katılım sayısını arttırabiliriz. Şimdi birkaç cesur yürek lazım.
    Konu Penthesilea tarafından değiştirilmiştir (13.09-2014 Saat 14:13 ).

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon